Birgün biryerde mahsur kalırsanız

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Birgün biryerde mahsur kalırsanız

İleti tivoli » 26 Mar 2009, 01:26

Arkadaşlar, Aynı Muhsin Yazıcıoğlu gibi Birgün bilinmeyen bir yerde mahsur kalırsanız yapmanız gereken çok basit ve birçok kişinin belkide bilmediği bir çözüm var. Turkcell hattı olanlar cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne "NEREDEYIM" yazarak 7777'ye gönderin. Size coğrafi koordinatlarınız, yerinizin tam olarak adı, en yakın karakol, muhtarlık, hastane isimleri ve mesafeleri ayrıca o kurumların telefonları, alo polis, alo jandarma, alo itfaiyenin tüm bilgileri cebinize yine sms olarak gelecektir gelen mesajı yardım almak istediğiniz kişiye söylemeniz veya gelen sms'i yardım edeceklere iletmeniz yeterli olacaktır. Turkcell bunun için sadece 2 sms ücreti alıyormuş. Ayrıca kontörlü hat kullananların kontörü kalmamışsa bile ilk yüklemede düşülmek üzere "neredeyim" hizmetini verebiliyormuş. Yöneticilerimizden ricam bu konuyu ne olur tepede bir yerde sabitlesinler insanlar için gerçekten faydalı bir hizmet olduğunu düşünüyorum çünkü.

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 26 Mar 2009, 10:20

BBP lideri hâla bulunamamış, kazadan değilse bile soğukta ölür Allah muhafaza...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti RAZOR10 » 26 Mar 2009, 12:24

paylaşımın için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti tivoli » 26 Mar 2009, 12:33

rica ederim sizler sağolun
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 26 Mar 2009, 12:34

[quote="hetepe"]BBP lideri hâla bulunamamış, kazadan değilse bile soğukta ölür Allah muhafaza...[/QUOTE]
Soğuktan önce kurtların çakalların saldırısına uğramamışlardır inşaallah
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 26 Mar 2009, 12:43

Bunu daha once paylasmislardi diye hatirliyorum, ama yine de paylasim icin tesekkurler..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti shumenli » 26 Mar 2009, 17:34

[quote="tivoli"]
Arkadaşlar, Aynı Muhsin Yazıcıoğlu gibi Birgün bilinmeyen bir yerde mahsur kalırsanız yapmanız gereken çok basit ve birçok kişinin belkide bilmediği bir çözüm var. Turkcell hattı olanlar cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne "NEREDEYIM" yazarak 7777'ye gönderin. Size coğrafi koordinatlarınız, yerinizin tam olarak adı, en yakın karakol, muhtarlık, hastane isimleri ve mesafeleri ayrıca o kurumların telefonları, alo polis, alo jandarma, alo itfaiyenin tüm bilgileri cebinize yine sms olarak gelecektir gelen mesajı yardım almak istediğiniz kişiye söylemeniz veya gelen sms'i yardım edeceklere iletmeniz yeterli olacaktır. Turkcell bunun için sadece 2 sms ücreti alıyormuş. Ayrıca kontörlü hat kullananların kontörü kalmamışsa bile ilk yüklemede düşülmek üzere "neredeyim" hizmetini verebiliyormuş. Yöneticilerimizden ricam bu konuyu ne olur tepede bir yerde sabitlesinler insanlar için gerçekten faydalı bir hizmet olduğunu düşünüyorum çünkü.
[/QUOTE]

Paylaşım için teşekkürler. Yukarıda yazılı mesajı daha önce maille de arkadaşlar göndermişti. O zaman merakımızdan denemiştik ve gerçekten çalışan bir servis ve sanırım sadece Turkcell servisi.
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti iceman70 » 26 Mar 2009, 18:03

benim telefonumda gps var sağolsun o söylüyor ama buda gps olmayanlar için güzeş birşey
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 26 Mar 2009, 18:09

Bu servis çalışıyorda neye yarıyor sanki. Bir GSM şebekesi teknik olarak 8km yarıçapta bir alana sinyal veriyor buda yaklaşık olarak 200km karelik bir alan yapar. Böyle bir bilgi ile koskoca helikopter enkazını bulamadıklarını görmüş olduk zaten son yaşanan olayda. Kısa bir süre öncede kayak yaparken kaybolan bir kşi cep telefonu ile arayıp haber vermesine rağmen ancak öldükten sonra bulunmuştu. Herkes dikkat etsin bu memlekette kaybolduğunuz zaman bittiniz kimse yardım etmiyor, edemiyor.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti alpko » 26 Mar 2009, 18:26

[quote="?"]

Bu servis çalışıyorda neye yarıyor sanki. Bir GSM şebekesi teknik olarak 8km yarıçapta bir alana sinyal veriyor buda yaklaşık olarak 200km karelik bir alan yapar. Böyle bir bilgi ile koskoca helikopter enkazını bulamadıklarını görmüş olduk zaten son yaşanan olayda. Kısa bir süre öncede kayak yaparken kaybolan bir kşi cep telefonu ile arayıp haber vermesine rağmen ancak öldükten sonra bulunmuştu. Herkes dikkat etsin bu memlekette kaybolduğunuz zaman bittiniz kimse yardım etmiyor, edemiyor.

[/QUOTE]

aynen katiliyorum!
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ripple » 26 Mar 2009, 21:52

Thumbs%20UpCry
ripple
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: etem kum
Nereden: Isparta
Arabanız: fabia hb.2010 1,4 dizel ambiante

İleti iceman70 » 26 Mar 2009, 23:30

ya şimdi benim telefon en fazla 50 metre hata ile yer tespiti yapıyor gps ile ben bi yerde kalsam beni nasıl bulabilerler bendeki gps sadece navigasyona yarıyor bilmediğim yere giderken kullanıyorumLOL
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 27 Mar 2009, 00:17

Beyler iyi güzel söylüyorsunuz ama şöyle de ilginç ironik 1 durum var.
Örneğin birinin tlf nunu hırsız çalıyor içindeki kartı atıp kendi kartını takıyor 1-2 sokak gitmeden anında polisler enseleyebiliyorken helikopter kazasındaki kişi ile tlf la konuşulmasına rağmen yeri bulunamıyor. ???? Kafam 1 türlü almıyor. Nedenini bilen varsa bu durumu bize açıklasın.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti y.emre » 27 Mar 2009, 00:45

soğukta mahsur kaldığınızda ( donma tehlikeniz varsa ) 
*vucut hareketlerini arttırmalıyız.
*uyumayıp sürekli hareket etmeliyiz.

*dolaşımı arttırıp kanın donmasını engellemek için süreki hareket etmeliyiz.

*az nefes alıp vermeliyiz..sebep: verilen nefes sıcak olduğuncan vucuttan ısı kaybına neden olur.

*derideki damarların kasılması sonucu vucut ısısı artar.

*HİPOTERMİ : vucut ısısının 35 ^C altına duşmesidir.

evreleri  ..

1.evre = titreme başlar vucut ısısı 32 ^C altına düşerse titreme durur.

2.evre = ısı düştükce kas fonksyonları azalır.

3.evre =vucut ısısı 29^C olan hastada bılınç uyusukluğula birlikte hareketsizlik qörülür.

4.evre = vucut ısısı 27^C hastada vital bulgular azalır. ( nabız,ateş,solunum,tansıyon)

5.evre = vucut ısısı 24^C altında olan hastada nabız ve solunum durur.ölüm oluşur.

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti RoadFighter » 27 Mar 2009, 01:19

Verilen bilgiler için teşekkürler.(tivoli ve y.emre)

Bu vesile ile ;

Sn. Muhsin Yazıcıoğlu ve helikopterde bulunanların sağ sâlim bulunmasını ümit ediyorum.

Her ne kadar dondurucu soğuk ve kaza faktörü birleşse de Allah'tan ümit kesilmez.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdulhamit » 27 Mar 2009, 01:48

[quote="RoadFighter"]

Bu vesile ile ;

Sn. Muhsin Yazıcıoğlu ve helikopterde bulunanların sağ sâlim bulunmasını ümit ediyorum.

Her ne kadar dondurucu soğuk ve kaza faktörü birleşse de Allah'tan ümit kesilmez.

[/QUOTE]
Kendisine şimdiye kadar rey vermemiş olsamda çok beğendiğim bir kişilik ayrıca Türk Siyasetinde olması gereken bir isim diye düşünüyorum. Herşey bir tarafa Allah onu Ailesine bağıslasın ve beraberindekileri.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 27 Mar 2009, 02:45

[quote="abdulhamit"][quote="RoadFighter"]

Bu vesile ile ;

[/QUOTE]
Kendisine şimdiye kadar rey vermemiş olsamda çok beğendiğim bir kişilik ayrıca Türk Siyasetinde olması gereken bir isim diye düşünüyorum. Herşey bir tarafa Allah onu Ailesine bağıslasın ve beraberindekileri.[/QUOTE]

Aynı konumdayım ben de.

Kendisine ve partisine oy vermedim hiç..BBP tabanı ile de bazı konularda taban tabana zıt düşünmekteyim.

Siyaset bir yana ;

Bir siyasetçiyi değil de bir karakteri değerlendirmek gerekirse Muhsin bey hakikaten değerli bir insan.

12 Eylül olaylarında acı çeken ve bu acılarla yoğrulan çoğu kişi gibi (sağcı solcu farketmeksizin) demokratik düşüncelere sahip birisi. Görüşlerini hep dikkate almışımdır. (Sn. Başbakan'ın da muhtemelen bu açıdan önemsediği birisi)

Vefât eder ise Türk siyasetinden renkli,farklı bir kişilik daha ayrılacak.

Allah'tan hayırlısı.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti KASIMPŞALI. » 27 Mar 2009, 02:50

dunkı kazayı duydugumnda adapazarındaydım hemen ankarya bbp genel merkezıne haraket ettım bu sabaha kadar orada bekledık gelen gıdenler oldu aslında basın pek soylemıyor ama sanırım genel baskanıımızı kaybbettık ... ama dıyoruzkı belkıde bır koye sıgındılar malum bazı koylerden kıs boyunca tel tv ırtıbatı tamamen gıdyor belkıde oyle bır umut var dıyoruz ama yınede umutla dıyoruz ıst beyoglu bbp teskılatı olarak bızlerde yarın sabaha karsı arama kurtarma calısmalarına yardıma gıdecgız  tabı genel merkezden askı bır tepkı gelmez ıse sızlerden rıcam dualrınızı eksık etmeyınız turkıye cumhurıyetı gercekten  degerlı bır kısılıgı  hıc ler ugruna kaybetmenın arıfesınde...syn genel basakanımıza ve yanındakı kazazedelre acıl sıfalar dıler yuce alahtan yardım etmesını canı gonulden ıhsan ederız  saygılarımla..

KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir