Birgün biryerde mahsur kalırsanız

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Birgün biryerde mahsur kalırsanız

İleti yonetici » 27 Mar 2009, 11:48

Hiçbir telefon edilmemiş olsaydı telefon çekmiyor belki sağdırlar diye düşünülürdü ama bir telefon geldi şarjım az vs. denildi ve bir daha görüşülemedi. Oradaki insanların üzerinde en az bir telefon kesin vardır şarjı biten diğer telefonu alır kendi sim kartını falan takar yeniden arar fakat böyle birşey olmadı. Bence bilinci açık sadece gazeteci vardı oda malesef sanki yarım saate bulunacaklarmış gibi bir duygu içerisindeydi muhtemelen hayatta kalmak için birşey yapmadı beklemeyi tercih etti ondan sonrada iş işten geçmiştir. Benimde sevdiğim bir siyasetçiydi artık yaşadığına dair umudum ne yazıkki kalmadı. Umudu yitirmeyelim falan demekte çok iyimser olur mevcut şartlarda. Yaşasalardı bir ateş olsun yakılırdı CASA uçakları en azından bunu görürdü.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpko » 27 Mar 2009, 12:40

Ulke olarak kis sporlari, kayak merkezi gibi faaliyetlerde gelismis bircok ulke var ve bunlari akut birlikleri bu konuda cok iyiler, ornegin: Isvicre, Avusturya, Slovakya... en azindan bu sayabildigim uc ulkeden destek istenilemezmiydi? Burada da yilda kac kisi kayboluyor, ama bulunamama gibi bir olay hic duymadim.. 3000 asker + akut bulamiyor, nasil is? Isvicre ve Avusturya`da nufusun nerdeyse yarisi Turk yani iliskiler iyi, Slovakya ile Turkiye iliskileri zamaninda o kadar iyiydi ki, Slovakya, Cek`ten ayrildiginda ilk taniyan ve temsilciligini kuran ulke Turkiye, iliskiler devam iyiye gitmis ta ki, Slovakya EU`ya girinceye dek, ama yinede boylesine bir konuda TR`ye destek veremeycekler degiller herhalde..
Sistemin yoksa, olandan yardim iste ne olacak, ama yok..
Dun buradaki bir arkadasim bu konuyu paylastigimda sunu dedi, eger siyasi bir adami bulamiyor ise siradan bi vatandas icin hic ugrasmaz herhalde sizin devletiniz dedi..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 27 Mar 2009, 13:26

Arkadaşlar ortada çok acı bir durum mevcut göz göre göre siyasetçi bi yana çok değerli bir insanı kaybetmenin arifesindeyiz ve mantıklı düşünmek gerekirse oradaki ortam ve hava koşullarıyla yaşamaları malesef olanaksız (benim düşüncem). Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nu kaybettik daha doğrusu KAYIP ETTİRDİLER.

Ben bunun bir kaza olduğuna ve bulunamadıklarına İNANMIYORUM ve İNANMIYACAĞIM bu ülküde düzgün bir insan olmanın ne yazıkki acı sonu.

Başımız sağolsun. Malesef vatanımızı bu hale getirdiler.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti RoadFighter » 27 Mar 2009, 13:38

[quote="emre_tokay"]Arkadaşlar ortada çok acı bir durum mevcut göz göre göre siyasetçi bi yana çok değerli bir insanı kaybetmenin arifesindeyiz ve mantıklı düşünmek gerekirse oradaki ortam ve hava koşullarıyla yaşamaları malesef olanaksız (benim düşüncem). Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nu kaybettik daha doğrusu KAYIP ETTİRDİLER.

Ben bunun bir kaza olduğuna ve bulunamadıklarına İNANMIYORUM ve İNANMIYACAĞIM bu ülküde düzgün bir insan olmanın ne yazıkki acı sonu.

Başımız sağolsun. Malesef vatanımızı bu hale getirdiler.
[/QUOTE]

Katılıyorum.

Kazadan çok planlı bir olay gibi geliyor bana da bu olay.

Partisi zayıf,seçmen kitlesi az olan birine kim ne etsin soruları gelebilir akla.

Muhsin Yazıcıoğlu gibi birinin söylemleri zamanında olduğu gibi şimdi de birilerini rahatsız etmekteydi.

Düşündüğümüz basit şeylerin ötesinde şeyler de olabilir.

Kesinlikle bir komplo kuruldu denilemez ama...

Allah'tan hayırlısı.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti hetepe » 27 Mar 2009, 18:28

Bence tamamen kaza, ama bulunamamasında da art niyet hissediyorum.Özellikle o kadar saat ağırdan alıp, doğal olarak ölmeleri beklendi bence....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti agros » 27 Mar 2009, 18:56

bulunmamasında bir art niyet yoktur. boyle bişey düşünmemelidir. sonucta kayıp oldugunu düşündügümüz MUHSİN bey cok önemli bir şahsiyettir ve devletimizde kendisini kaybetmek istemez. ben maraşın nurhak ilçesinde askerlik yaptım ve oraları cok iyi biliyorum. maalesef haberlerde de aktarıldıgı gibi cok dağlık ve sarp bir kesim. kar yağdımı da lapa lapa yağar. yüksek kesimlerde de daha cok yağar. enkaz 2m lik bir kar birikintisine düştüyse helikopter gömülmüştür ve üzerine yağan karda kapatmıştır. temennimiz kurtulmaları yönünde ama yaşalar bie soğuğa dayanamayacaklardır. biz 4-5 kat kıyafet içinde 2 saat nöbeti zor tutuyordur. ayak armaklarımız morarıyordur. ALLAH(cc) yardımcıları olsun. umarım ve inşaallah kurtulurlar.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti agros » 27 Mar 2009, 19:00

şimd tekrar bakayım dedimde haberlere maalesef Muhsin Bey ve yanındakileri kaybetmişiz. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum. Allah sabır versin ne diyeyim.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti iceman70 » 27 Mar 2009, 20:33

evt zaten hipotermi çok büyük sorun kırıktan çıkıktan ölmezsin ama hipotermiye yakanlanırsan bütün organlar iflas ediyor
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti kemaI » 27 Mar 2009, 21:13

Ülke büyük bir vatan evladını kaybetmiştir. Mushin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarına Allah tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. KAza anında yaşadıkları sıkıntı günahlarına kefaret olur inşallah.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 27 Mar 2009, 21:39

bütün devlet güçleri, teröristleri BBG evi gibi canlı seyrediyoruz diyen TSK. 48 sattir yanlış yerde aradılar ve arattılar, oradakileri ölüme terkettiler. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.
Türk siyaseti adam gibi bir adamı kaybetti, her zaman olduğu gibi yine değeri öldükten sonra anlaşıldı.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti muzaffer » 27 Mar 2009, 23:16

İşte Yazıcıoğlu'nun Mamak Cezaevi'ndeyken yazdığı ve okuduğu 'Üşüyorum' şiiri

Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi, süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum..

(Muhsin YAZICIOĞLU)

Diyecek tek bir kelime bile bulamıyorum.Kelimeler boğazımda düğümleniyor.Partisine oy ermedim belki ama gıpta ile baktığım işte adam gibi adam dediğim ender siyastçilerden biri idi.Başımız sağolsun.ALLAH rahmet eylesin.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 27 Mar 2009, 23:25

Başımız sağolsun.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti emre_tokay » 28 Mar 2009, 00:36

Başımız sağolsun beklenen bir son oldu. 
    Türkiyeyi mutlu yarınlara taşıyacak bir adam gibi adamı daha kaybettik Allah(c.c)tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim. 

Bu ülkede büyük adam olmanın sonucu.

Bu saatden sonra kimse çıkıpta şukadar teknolojimiz var böle cihazlarımız var şukadar gücümüz var demesin nekadar gelişmiş olduğumuz belli eğerki aksi ispat edilirse işte ozaman oynanan oyunlar gün yüzüne çıkar.

Rabbimin bizi başımızdakilerden kurtarmasını niyaz ediyorum....
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti delidolu » 28 Mar 2009, 01:02

Meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına da sabır ve metanet versin. Amin.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpko » 28 Mar 2009, 01:05

Turkiye`nin harcanmis siyasetcilerinden biri Allah rahmet eylesin..        Elinde olan teknolojiyi de kullanmayi bilemeyen su devlete de Allah akil, fikit versin artik..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 28 Mar 2009, 01:06

Merhum Muhsin Bey'in seslendirdiği şiirini dinlerken bilmem aynı duyguları mı yaşadınız? İnsanın yüreği burkuluyor.

Allah'tan rahmet diliyorum kendisine.

Davası uğrunda vefat etti.

Allah şehitlik mertebesine naik etsin onu ve yanındakileri. (soğuktan donarak ölmenin de belki hükmü şehit sevabıdır)

Adam gibi adamdı vesselam.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti 61ogretmen61 » 28 Mar 2009, 03:47

öncelikle Türkiyenin başı sağolsun. bu olay bize şunları bir kez daha hatırlattı;
1- teknoloji herşey değildir. Aciz olduğu yerler vardır.
2- insan çok güçlü değil acizdir.

3- ölümün sizi nerede ve ne zaman yakalayacağı belli değil.

Not: arama çalışmalarında zaafiyet aramaya gerek yok. Amerikada bir zengine ait uçak 2007 yılında düştü ve 13 ay sonra 2008 de dağcılar tarafından bulundu. Sıcak odalarda rahat koltuklarda oturup çay içerken niye bulunamıyor nerde teknoloji diyenler o şartları gördüler mi?
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 28 Mar 2009, 20:28

[quote="61ogretmen61"]Amerikada bir zengine ait uçak 2007 yılında düştü ve 13 ay sonra 2008 de dağcılar tarafından bulundu. Sıcak odalarda rahat koltuklarda oturup çay içerken niye bulunamıyor nerde teknoloji diyenler o şartları gördüler mi?[/QUOTE]

Burada ordu askeri teçhizat ile arama yapıyor ve bulamıyor milletin kızgınlığı bundan ötürü. Günümüzün teknolojisi uzaydan bakıp yerin altındaki petrolü bile tespit ediyor ama bizim ordu tepesinde uçtuğu dağda gönderilen her türlü radar sinyalini yansıtacak durumdaki bir demir yığınını bulamıyor. Biz o zaman oturup halimize ağlayalım katırlarla PKK'nın muhimmatı yükleyip nasıl karakola geldiğine şaşırmamak lazım tepesinden bile uçup gitse bizim pilotlar göz teması sağlayamadıkça bulamıyor demekki. Yarın birgün savaş anında ordu yer hedeflerini nasıl bulup vurucak hepimizi düşünür olduk milletçe.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir