El Yumruğunu Görmeyen...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

El Yumruğunu Görmeyen...

İleti RoadFighter » 31 Mar 2009, 22:31

Geçen, Konya yolunda(Gölbaşı'na giderken) arkadaşın 1.3 CDTI Astra ile orta hızda ilerlerken arkamızdan sis farlarında xenon olan A kasa tipinde bir Astra selektör yaptı sol şeritte bulunan bizim araca (haklı olarak)

Bizim arkadaş da "hadi gel bakalım" diyerekten turbo-dizel aracına güvenerek gazladı ve hakkaten yetişemedi arkadaki Astra. Ben de dedim "demek 1.6 motor bu"

Aşti'nin önünden geçerken de gök gürültüsü sandığım bir ses işittim. Meğerse 2001-2003 model kasa tipinde bir İmpreza geliyormuş.

O İmpreza'yı da bu bahsi geçen Astra'ya yol vermezken hafifçe geçmiştik.

Arkadaki Astra yetişemiyor derken neredeyse 1 km sonra "anasını satayım o gelen ne?" diye bir tepki verdi arkadaş. (hızımız da sanıldığı gibi hızlı değil; yokuş çıkarken 120'li hızlarda seyrediyoruz)

İmpreza'lı arkadaş yanındaki yengeye ayıp olmasın mı dedi ne yaptı anlamadık. Adam fırtına gibi gitti.

İmpreza öyle bir geliyordu ki, arkadaş tepki verdiğinde benim aynaya bakmam ile bu aracın bizi sağlaması saniyeler içinde oldu. (arkadaşa "solu işgal etme" dememe kalmadı)

O sırada İncek ayrımına gelmeden kırmızı ışıkta arkadan gelen Astra,bizim araç ve İmpreza durdu haliyle.

Sonra gördük ki arkamızdan gelen Astra tek kapı 2.0 modellerden(GSI gibi durmuyordu araç zira biraz sade idi)

Kalkışta ara gaz veren diğer Astra biraz uzadı. İmpreza'lı vatandaş ise bunların yüzüne bakarak yavaş yavaş kalktı. Sonra gaza öyle bir koydu ki kayboldu gitti. Yerden hakkaten epey toz kalktı.

Ben de arkadaşa dönerek " İmpreza zaten senin harcın değildi, bu Astra da 2.0 motor olduğu için kalkışta ayırıp gitti, kaldık baş başa" dedim Big%20smile

"El yumruğunu görmeyen kendi yumruğunu balyoz sanar" demiş atalar Smile

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti hakanerdogan » 31 Mar 2009, 22:42

konya yolu maceraları ya, çok severim... teşekkürler!

geçen hafta gölbaşından dönüyorum, rampayı çıkıyorum, 2 endurocu var. dans ediyorlar yolda, rampayı bitirdik, dikmenin ordaki ışıklarda durduk..... önümüz alayına iniş... ankara istikametine doğru.

yeşil oldu kafileden koptum, motorlar daha bi fena koptu baya ilerideler, birbirleri ile dalaşıyor adrenalin tutkunları. geri kalır mıyım! arabada 3 oğlan bi kız, 4 kişiyiz. kız abladır yanlış anlaşılmasın.

kodum gazı yere, ama iniş nasıl iniş.... aynalara çarpan üzgarın sesi bi ayrı geliyor, sonra içerde carrrrrr!!!! diye şiddetli bir ötme sesi, kulakları rahatsız edecek derecede, hız 190 kadar, sağ kapı içeri içeri üflüyor!!!! Smile

endurocular menzilime girdi, kadran 200 e kayaar.... önümdekinin dibine girdim, çekilmiyor veran! dedim rüzgardan olsa gerek kornayıda duymuyor, farkı kapıyorum ama, onun hızı 200 den biraz az belli.

askeriyede görmüştüm, kesik kesik çaldım, fark ettiği gibi kendini sağ tarafa bir attı... kadran 200 hala, kapı baca üflüyor, içerdeki kız çığlık atıyor, resmen içime şeytan girdi, motorlar elendi, devaam...

önümde son model bir discovery, asılmış geliyorum, korna selektör, çekilmiyor hoydana gibi bişi, kendi son hız gidiyor diye ufak aracı bir şeyden saymıyor, 200 le hayatımda ilk defa orda şerit değişip sağından aldım bunu arkama... ama zor geçtim, 190-195 vardır oda.

sonra alt geçide geldik, bas frene... yerde 50 yazıyor, üstünden 160 la geçtik Smile ara frenlemelerle yavaşladım, Gaziye gelince trafik oluyor hastanenin önünde, dur kalka girdik.

Herkes aynı şeyi söylüyordu, hepimizin bacakları karıncalandı LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 31 Mar 2009, 22:50

Aman Hakan dikkat et.

Sen inişte gazlamışsın galiba.

Dikmen kavşağının oradaki ışıktan aşağı inince araba epey gaz yiyor ama aman motorcular ile kapışma.

Motorcu da olduğum için bilirim ; motoru kullananlar bazen gazlar da 2 teker olduğu için Allah göstermesin düşerlerse insan vicdan azabı çeker.

O yolda motor nasıl 200'le gidiyor yav? Enduro ile 200'de gazlayan elemanlarda hakkaten deli cesareti var demek ki! (race makinalara nazaran fena halde etkilenirler de rüzgardan)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 31 Mar 2009, 22:57

ya biz içerde rüzgar sesi falan, konuşamıyor kimse, iniş aşağı gitmek çok ayrı bir şey, resmen uçmaya benziyor. adam enduroyla gidiyor! Dead düşse, yerde 200 le kayacak. ama çok gaz tipler, Gölbaşı tarafında biri arkamdan biri önümden çaprazlıyor falan, verdiler gazı bizde yedik Smile ama o kadar yaklaştığımı görünce epey korkmuş olmalı ki hızlıca çekildi. o hızda arkasından hiç bir şeyin yetişemeyeceğini zannediyorlar. hızlı yaşa genç öl dedikleri o olmalı, hayata bakışları çok farklıdır herhalde onların. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 31 Mar 2009, 23:05

İmp bir başka gidiyor hele ara hızlanması manyak ötesi birşey benimde hayalimde 2003 2.5 wrx stı imp almak vardı ama memeur adamız onu beslemek cep yakarSmile

Octiyle avutuyoruz kendimizi öyle işte

Octininde 3500 den sonra turboyu şişiriş sesi çok hoşuma gidiyor ayrı bi gaz veriyor adamaLOL

Bu aralar hakan gaza geldin bakıyorum nerde kaldı o 4-4,5 yakıt tüketimleri şimdi 8-9 felan gösteriyodur heralde ben boşuna demiyorum insan bi süre sonra bıkıyor 90 la gitmekten
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 31 Mar 2009, 23:05

Motorcular içinde hayatını umursamayan tipler de var malesef. (bunu dili ile belirtenler de var)

Race motor ve aynı motorları kullanan diğer motosiklet kullanıcılarının gazlaması bazen normal. (Hararet yapıyor makina sıkışık trafikte.Gazlayınca soğuyor :))

Motorcuların Gölbaşı'nda toplandığı bir yer varmış. Konya yolunda sık rastlanılmaları normal.

Neyse yahu , biz dönelim arabalara :)

[quote="kadir_"]

İmp bir başka gidiyor hele ara hızlanması manyak ötesi birşey benimde hayalimde 2003 2.5 wrx stı imp almak vardı ama memeur adamız onu beslemek cep yakarSmile

Octininde 3500 den sonra turboyu şişiriş sesi çok hoşuma gidiyor ayrı bi gaz veriyor adamaLOL

Bu aralar hakan gaza geldin bakıyorum nerde kaldı o 4-4,5 yakıt tüketimleri şimdi 8-9 felan gösteriyodur heralde ben boşuna demiyorum insan bi süre sonra bıkıyor 90 la gitmekten
[/QUOTE]

Alması bir yana o araca benzin yetiştirmesi de mesele. :)

Keyif arabası bu İmpreza tamamen. :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 31 Mar 2009, 23:08

Kiralıcam bu seferde bırakamam diye korkuyorumLOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 31 Mar 2009, 23:11

[quote="kadir_"]

[/QUOTE]

biz ekonomiyi süratle birleştiriyoruz abi Smile  en fazla 6 yazar bende 200 görsek, 140-150 gitsek bile. kimse ukalalık olarak algılamasın ama TDI araca az yaktırma konusunda ders veririm Tongue basılsa dahi.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 31 Mar 2009, 23:48

[quote="hakanerdogan"] [quote="kadir_"]

[/QUOTE]

biz ekonomiyi süratle birleştiriyoruz abi Smile  en fazla 6 yazar bende 200 görsek, 140-150 gitsek bile. kimse ukalalık olarak algılamasın ama TDI araca az yaktırma konusunda ders veririm Tongue basılsa dahi.

[/QUOTE]

Benim min rekorum 8.7 LOL

Dayanamıyorum 90 la gidenlerde iyi sabır var diyorum

hele lpg de hiç takmıyorum artık ne yakarsa yaksın gibi bişey oldu artık.Kışın hesabıma göre 210 ykr civarında yakıyo yazında 170-180 ykr ye düşüyo

uzun yolda rekorum şu anki benzin fiyatına göre 270 ykr ş.içide 320 ykr demek fazla yakmıyoLOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ERCİS » 01 Nis 2009, 00:35

Baba bi gün benim feli ile istanbuldan geliyom ağır ağır ,baktım bi karartı vız geçti dururmuyum baktım porş carrera asıldım dibine tampon tampona gidiyoz sonra baktım  adam geçemicek bi kökledim gazı dikizden baktım porş karınca gibi geride kalmış tam ibre sona dayanmıştıki megafondan "3.kata bi çaaay"...
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 01 Nis 2009, 00:38

AMAN HAKAN KARDEŞİM BIRAK HIZ YAPMA DAHA ÖNÜNDE UZUN YILLAR VAR KARDEŞİM, YAPMA LÜTFEN... BİR ÖZELLİĞİMİ SEVİYORUM, KESİNLİKLE GAZA GELMİYORUM, YERİ GELİYOR ORTA ŞERİTTE 90 LA GİDERKEN ANADOL SELLEKTÖR YAPIP GEÇİYOR BENİ, NE YAPAYIM BOYNUMU BÜKÜP 90 LA YOLUMA DEVAM EDİYORUM... AMAN SAKIN HA GAZA GELMEYİN ARKADAŞLAR...  200 LE GİTMEK DE NE DEMEK? YAPMAYIN LÜTFEN...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti delidolu » 01 Nis 2009, 02:26

Yavaş hakan sen bize canlı lazımsın Smile
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mygokhan » 01 Nis 2009, 02:33

Ayağın karıncalanması , Şeytanın gıdıklamasımı acaba :D

Şaka maka sakat iş,! Anlık hataya bakar..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hetepe » 01 Nis 2009, 10:38

Bigün Hakan'la Konya yolunda karşılaşacaz diye ödüm kopuyo...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir