sadece fikir

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sadece fikir

İleti lazianke » 14 Mar 2007, 22:02

arkadaşlar, biraz uzunca bir yazı olacak zahmet edip okuyanlara şimdiden teşekkür ederim. yardımcı olabilecek olan varsa ayrıca teşekkür ederim. babamın 1960 model NSU marka bir alman motorsikleti vardı.1970 de satışını almış fakat ruhsatını almamış.yıllardır sökülmüş bir vaziyete bodrumda beklerdi. bunu ağabeyim İstanbul'a götürerek restore ettirdi. orada muayenesini yaptırdı. yeni ruhsat için ruhsat evrakları rizeye yolladı. tescildeki memur devirle ilgili hiçbir sıkıntı olmadığını fakat muayenenin eklendiği Ek Belgesinin (tescille ilgili bilgilerin olduğu form) istanbulda alınması nedeniyle geçersiz olduğunu, rize şoförler cemiyetinden alınması yada mühürletilmesi gerektiğini ifade etti. cemiyet yeni bir mühürlemeyi kabul etmedi. yeni bir dosya açtırarak istanbula yollattı. İst.daki muayene istasyonu rizenin verdiği ek belgesini  yeniden doldurularak muayene edildiğine dair bir zeyl ekleyecekmiş. ve rizeye gönderilince işler hallolacaktı.
        Ancak muayeneyi yapan istasyon seyyar olduğu ve her gün farklı yerde oldukları için ve karayolları rüşvet vb suistimali önlemek için ekiplerin hangi gün nerede mesai yaptığını gizlediği için; tabi abimin öğretmen oluşu da buna eklenince bir türlü ek belgesini dolturtamadık. çaresiz kaldık. yardım edebileceğiniz 2 husus var:
1- bu ekiplerin hangisinin nerede olduğunu öğrenmenin bir yolu var mı?

2- İstanbulda da uygulama muhakkak nerede tescilleniyorsa oranın şöförler cemiyetinden ek belgesi alınıyor şeklinde mi?öyle değilse emsal tutarak işlem yaptırmak için bastıracağım.

sabrınız için teşekkürler.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti KASIMPŞALI. » 15 Mar 2007, 00:00

valla bastan sona okudum ama uzgunum yardımcı olamıyorummm:-(
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 15 Mar 2007, 00:20

Şimdi ben bu gezici muayene istasyonu olayını kavrayamadım. İstanbulda birkaç tane istasyon var onlarda sabit senelerdir yerinde duruyorlar. Olayı biraz açar mısınız? 
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 15 Mar 2007, 02:14

üzgünüm okudum ama elimden gelse yardımcı olmak isterim..Cry..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 15 Mar 2007, 10:54

[quote="?"]Şimdi ben bu gezici muayene istasyonu olayını kavrayamadım. İstanbulda birkaç tane istasyon var onlarda sabit senelerdir yerinde duruyorlar. Olayı biraz açar mısınız? [/QUOTE]
karayollarının istanbul'da 10 un üzerinde sayıda seyyar muyene istasyonları var ve her gün farklı noktada çalışıyorlar.bir gün tuzla tarafında öbür gün edirne yönünde olabiliyorlar. ve de hangi gün nerede olduklarını dışarıya söylemiyorlarmış. bizim evrakı daha önce hangi ekip muayenesini yaptıysa onun zeyletmesi gerekiyormuş. o ekibi de bulamıyoruz bulsak da Allah bilir hangi ters tarafta olacaktır.

ayrıca ilginiz yeter teşekkür ederim arkadaşlar.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti irfant » 15 Mar 2007, 11:25

Benim bildiğim gezici muayene istasyonları, sabit istasyonların olmadığı yerlerde var. Çok ilginç!

Bölge Müdürlüğüne bağlı Istanbulda Anadolu Yakasında Merdivenköy ve Tuzla, Avrupa Yakasında Büyükçekmece ve Kemerburgaz Araç Muayene Istasyonu olmak üzere 4 adet sabit Muayene Istasyonu bulunmaktadır. Bunların dışında il merkezine uzak olan Çatalca, Silivri ve Şile İlçesinde belirli bir program çerçevesinde ayda bir gün Seyyar Ekip ile muayene hizmeti verilmektedir.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti lazianke » 15 Mar 2007, 13:16

hocam ben bu bilgileri ağabeyimden alıyorum. belki karayolları muayene iini ihale ile satmış olabilir (mi?)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti irfant » 15 Mar 2007, 13:18

O konuda bilgim yok ne yazık ki! Karayollarını ya da sabit muayene istasyonunu araman faydalı olabilir.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti lazianke » 15 Mar 2007, 13:32

sağolun ama benim daha önce muayeneyi yapan istasyona ihtiyacım var başkası olmuyor,zira rize şöf. cem.den aldığım Ek belgesine zeyli ancak onlar yapabiliyor. yoksa yeniden muayene harcı yatırıp tüm işlemleri baştan yaptırmam lazım. burada sırf para almak için muayeneyi yapan istasyon suçlu zira 1998 den beri plakanın kayıtlı olduğu yerdeki tescil işlemleri için sadece oradaki şöf. cem. belge verebiliyor. ama herifler plakanın 53 olmasına bakmadan sorun çıkmaz diye muayeneyi yapmışlar. biraz karışık mevzu kabul ediyorum.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erce » 15 Mar 2007, 13:50

MUAYENE İSTASYONLARI KARAYOLLARINA BAĞLIDIR.SAĞLIKLI BİLGİYİ ORADAN ALABİLİRSİN.
erce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 16 Mar 2007, 22:09

özür dileyerek söyleyeyim arkadaşlar yanlış aktardığım bir şey varmış. ist.da istasyonlar  değil(geziciler de var ama) istasyonlarda çalışan kişiler sürekli yer değiştiriyormuş. bizim muayeneyi yapanların pazartesi kemerburgaz istasyonunda olacağını uğraşılar sonucu öğrendik. inşaallah pazartesi iş tamam olur.
     tüm kardeşlerime ilgileri  için çok teşekkkür ederim.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 24 Mar 2007, 01:31

arkadaşlar önceden bahsettiğim muayenede sadece plakanın bağlı olduğu yerin şöf. cem. den ek belgesi alma zorunluluğu Türkiyede sadece 3 ilde uygulanıyormuş. Mersin, Rize ve bir il daha. bu kadar bürokrasi manyağı bir ülkede yaşamaktan bazen nefret etsem de bu ülkeden başka  sevilebilecek bir Türkiye'miz yok ki...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 13 Nis 2007, 22:20

arkadaşlar yılan hikayesine dönen bir araç ruhsat işleminin son bölümünü anlatayım:
rize şöf. cem.den aldığımız ek belgesine ist.da yeni muayeneyi yaptırdık. rize tescile gittim. memur tüm belgelere baktı tamam dedi. ücretleri felan kesti. şimdi şu odada devir gecikmesi için cezayı öde dedi. odaya gittim. bayana 37.senesini dolduracak olan sapsarı bir noter satış senedini uzatınca önce bir "bismillahirrahmanirrahim" dedi. sonra iyice okudu. belge düzenlemekten korktu. şuba md götürdü. adam yap gitsin dedi. neyse kadıngeldi, okumaya başladı. satış 1970 de bizim ilçede olmuş. o zaman tescil sadece rizede var tabi. bu sizin tescilde olur burada işlem yapamayız dedi. 197 de orada tescil yoktu herhalde burada olacak dedim. plaka merkeze kayıtlı. olmaz dediler.haydaaaa. son anda işlem terse döndü. neyse gittik bizim tescile. bugün işlemi bitirdim. Hugplaka için şöf. cem. ne gidince meseleyi anlattım güldüler. biz nereden gelirse gelsin tüm ek belgelerinin muayenelerini geçerli sayarız dediler. demekki direkt olarak oraya gitseymişim ya da adam gibi zamanında inceleyip oraya zamanında gönderselerdi 2. muayeneye gerek kalmayacaktı. kafanızı şişirdiğim için özür dilerim.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 13 Nis 2007, 22:26

Neyse hayırlı olsun sonunda hallolmuş.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 13 Nis 2007, 22:34

Gecmis ve hayirli olsun....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 13 Nis 2007, 23:12

sağolun var olun ilginiz insanı mutlu etmeye yeter.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 14 Nis 2007, 03:24

geçmiş olsun  hadi  hayırlısı hallolduğuna sevindim Smile 
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti serdar5306 » 14 Nis 2007, 08:03

geçmiş olsun burası Türkiye her şey olur biz abimin aracını satınca ruhsattaki harf eksikliği yüzünden 4 gün uğraştık canımız çıktı
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir