Az Önce Obama'yı Ağırladık...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Az Önce Obama'yı Ağırladık...

İleti keceli » 06 Nis 2009, 18:28

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 06 Nis 2009, 18:32

Bizler de tv'den izledik konuşmasını.

Amerika'dan başlayan bu değişim umarım dünya açısından da müspet bir değişe neden olur.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti alpino » 06 Nis 2009, 19:01

ve meclisimizde bir ilk yaşanmış gibi duruyor. rekor katılım :) eee normal tabi. en büyük başkanımız geldi. herkes eli mahkum dinleyecek. ne de olsa bizi de yönetenler onlar.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mxengine » 06 Nis 2009, 19:11

Ne AB ne ABD tam bağımsız Türkiye
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 06 Nis 2009, 19:15

[quote="mxengine"] Ne AB ne ABD tam bağımsız Türkiye [/QUOTE]

çok gerilerde kaldı ne yazıkki. yaklaşık olarak 1939 yılında tam bağımsız Türkiye'nin arkasından el sallayıp uğurladık. ve ben şu anda 1938 öncesindeki bağımsızlığımızın yarısını bile sağlayabilecek yetenek, etki ve güçte tek bir siyasetçi göremiyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 07 Nis 2009, 00:45

Dünya lideri sıfatı takılmasına uyuz oluyorum!! 
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpino » 07 Nis 2009, 00:47

[quote="mygokhan"] Dünya lideri sıfatı takılmasına uyuz oluyorum!! 
[/QUOTE]

adamlardaki şatafatı gördünüz. amerikan ve türk koruma ordusuyla geldi geçti. krizi gördünüz. abd yi vurdu tüm dünyayı salladı. amerika bu nedenle süper güç. onda olan en küçük olumlu veya olumsuz şey tüm dünyayı etkiliyor. bu nedenle dünya lidesi sıfatı bana çok ters gelmiyor. en azından türkiye'nin gizli lideri. ne yazıkki
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 07 Nis 2009, 00:54

[quote="alpino"] [quote="mygokhan"] Dünya lideri sıfatı takılmasına uyuz oluyorum!! 
[/QUOTE]

adamlardaki şatafatı gördünüz. amerikan ve türk koruma ordusuyla geldi geçti. krizi gördünüz. abd yi vurdu tüm dünyayı salladı. amerika bu nedenle süper güç. onda olan en küçük olumlu veya olumsuz şey tüm dünyayı etkiliyor. bu nedenle dünya lidesi sıfatı bana çok ters gelmiyor. en azından türkiye'nin gizli lideri. ne yazıkki[/QUOTE]

Türkiye'nin gizli lideri falan değil ABD başkanı. Olsa olsa bu güne kadar gelmiş ABD başkanları Türkiye'nin gizli -menfi- gündemini tayin eden lider olmuşlardır.

Olaylara çok önyargılı yaklaşıyorsunuz.

Neyse, bu konuda söylenecek şeyler siyasete girer. O nedenle bu dar çerçevede bile konuşmak fazla şahsım adına.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 07 Nis 2009, 01:36

[quote="alpino"] [quote="mxengine"] Ne AB ne ABD tam bağımsız Türkiye [/QUOTE]

çok gerilerde kaldı ne yazıkki. yaklaşık olarak 1939 yılında tam bağımsız Türkiye'nin arkasından el sallayıp uğurladık. ve ben şu anda 1938 öncesindeki bağımsızlığımızın yarısını bile sağlayabilecek yetenek, etki ve güçte tek bir siyasetçi göremiyorum.[/QUOTE]

Clap+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Çok şükür karikatür için özür/yaptırım olmadı.LOL

Çok şükür ermeni soykırımı artık ABD'de kabul edilecekLOL

Çok şükür biz iyi bir İZLEYİCİ millet olduk çıktık LOL

Çok şükür kriz felan yokLOL

ÇOK ŞÜKÜRDead

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 07 Nis 2009, 10:56

Rasmussen de omuzunu kırmış, adam özür dilemeyince bizim iğrenç medya ,halkı sevindirmek için ''Allah'ın Sopası yok ! '' söylemi yapıp, halkımızı etkilemeye çalıştı...(atv, v.s.)
bir dur diyecek yok mu bu medyaya?...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti turuncuklu » 07 Nis 2009, 11:06

Bence bu dış borçlanma sıfırlanmadığı müddetce; milletimizin temel kalkınmasında en büyük rol olan çiftçiliğe gerekli değer verilmedikce ve birey olarak ses çıkarmak yerine toplum olarak birlik beraberliğimizi yeniden sağlayıp tek yürekten sesimizi duyuramayınca biz daha çok dış ülkelerin beyin gücü altında eziliriz..ha şu da var gün gelir bu vatan bizim diye bir lider çıkarsa yine bu millit bırakın ABD yi bütün dünyayı dize getirmeyi bilir evel allah.
   Ama tek ihtiyacımız birlik ve beraberliğimizi bozan dış güçlerden kurtulmak..
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 07 Nis 2009, 11:26

Sen- ben dışında kurtulmak isteyen kim ki?...

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti delidolu » 07 Nis 2009, 11:27

Ben de varım etti 3.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpino » 07 Nis 2009, 19:29

[quote="RoadFighter"]
[quote="alpino"] [quote="mygokhan"] Dünya lideri sıfatı takılmasına uyuz oluyorum!! 
[/QUOTE]

adamlardaki şatafatı gördünüz. amerikan ve türk koruma ordusuyla geldi geçti. krizi gördünüz. abd yi vurdu tüm dünyayı salladı. amerika bu nedenle süper güç. onda olan en küçük olumlu veya olumsuz şey tüm dünyayı etkiliyor. bu nedenle dünya lidesi sıfatı bana çok ters gelmiyor. en azından türkiye'nin gizli lideri. ne yazıkki[/QUOTE]

Türkiye'nin gizli lideri falan değil ABD başkanı. Olsa olsa bu güne kadar gelmiş ABD başkanları Türkiye'nin gizli -menfi- gündemini tayin eden lider olmuşlardır.

Olaylara çok önyargılı yaklaşıyorsunuz.

Neyse, bu konuda söylenecek şeyler siyasete girer. O nedenle bu dar çerçevede bile konuşmak fazla şahsım adına.

[/QUOTE]

sevgili roadfighter abd bize he demeden kuzey ırak'a giremedik. ne yaptıysak abd'ye danıştık olurunu aldık. Olur makamdan alınır. yani üstten. ekonomin kime bağlı abd'ye. neden? çünkü tonla kredi alıyorsun. ırakta barzani talabani kudurdu. ne yaptık? sevgili buş şunlara bişey söyle dedik. şimdi ben çok mu önyargılı davranıyorum? çok mu gözümde büyütüyorum?

[quote="hetepe"] Rasmussen de omuzunu kırmış, adam özür dilemeyince bizim iğrenç medya ,halkı sevindirmek için ''Allah'ın Sopası yok ! '' söylemi yapıp, halkımızı etkilemeye çalıştı...(atv, v.s.)
bir dur diyecek yok mu bu medyaya?...
[/QUOTE]

yandaş medyanın sürekli yaptığı değilmi zaten bu. aslında öle ama bakın böle oldu. aynı ırakta askerimizin başına çuval geçirilmesini kurtlar vadisi ırak filminde aldığımz gibi. kendisine doğru esen kuvvetli rüzgarı başbakan büyük tehlike atlattı diye anlatan medyadan (tamam abarttım biraz ama yuh artık dediğim çok olmuştur) ne beklenir ki?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kerimoğlu20 » 07 Nis 2009, 20:48

herkes dış güçler, yandaş medya falan atıp tutuyo adam gibi benim gıcığım müslüman hükümetlere demiyor.  hep aynı tipler menderes zamanında, özal zamanında yine şimdi tayyip zamanında moral bozmaya birlik bozmaya karamsarlık yayıp kriz çıkarmaya çalışıyor. alın size yandaş medyaysa medya dış güçse dış güç kolay gelsin arkadaşlar umutsuzluk yaymaya milletinizi aşağılamaya devam edin.

Doğan'ın ortağı Axell Springer'ın kurumsal prensipleri

Axell Springer'ın kurumsal sitesinde Şirket Prensipleri başlığında (http://www.axelspringer.de/en/artikel/C ... 40575.html ) linkinde  2'inci maddede yer alan  "To promote the reconciliation of Jews and Germans and support the vital rights of the State of Israel." maddesi Doğan Grubu'nu tamamen yalanlıyor... 

Şirket prensipleri arasında yer alan ikinci maddenin içeriği çevrildiğinde  "Almanlar ve Yahudiler arasında mutakabatı uzlaşmayı sağlamaya teşvik etmek ve İsrail Devleti'nin hayati çıkarlarını korumak" ifadesi çıkıyor...
kerimoğlu20
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 08 Nis 2009, 12:34

[quote="kerimoğlu20"]herkes dış güçler, yandaş medya falan atıp tutuyo adam gibi benim gıcığım müslüman hükümetlere demiyor.  hep aynı tipler menderes zamanında, özal zamanında yine şimdi tayyip zamanında moral bozmaya birlik bozmaya karamsarlık yayıp kriz çıkarmaya çalışıyor. alın size yandaş medyaysa medya dış güçse dış güç kolay gelsin arkadaşlar umutsuzluk yaymaya milletinizi aşağılamaya devam edin.

Doğan'ın ortağı Axell Springer'ın kurumsal prensipleri

Axell Springer'ın kurumsal sitesinde Şirket Prensipleri başlığında (http://www.axelspringer.de/en/artikel/C ... 40575.html ) linkinde  2'inci maddede yer alan  "To promote the reconciliation of Jews and Germans and support the vital rights of the State of Israel." maddesi Doğan Grubu'nu tamamen yalanlıyor... 

Şirket prensipleri arasında yer alan ikinci maddenin içeriği çevrildiğinde  "Almanlar ve Yahudiler arasında mutakabatı uzlaşmayı sağlamaya teşvik etmek ve İsrail Devleti'nin hayati çıkarlarını korumak" ifadesi çıkıyor...
[/QUOTE]

Ne demek ''müslüman hükümet'' ? Menderes, özal, tayyip dışındakiler gâvur mu? Sözlerini iyi tart...o zaman o üçüne oy vermeyenlere de ''Müslüman değil'' mi diyeceksin?Gıcıklık müslümanlığa değil hırsızlığa dır.Ama hırsızlık müslümanlıkla kapatılmaya çalışılıyorsa o başka...  

Haaaa... bu zihniyetle sen ve senin gibiler ''müslüman'' sa ben değilim.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir