ÖTV şahane bize ne kaldı bahane?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖTV şahane bize ne kaldı bahane?

İleti RoadFighter » 10 Nis 2009, 14:18

Bir yakınımıza bundan -neredeyse- 3 hafta önce Hyundai Accent Era 1.5 CRDİ Select donanımda bir araç sipariş ettik Hyundai bayisinden.

Era da donanım olarak Start,Team,Team+ABS, Select, Style donanımları bulunuyor.

Bu yakınımız illa ki 14" alaşımlı jantı ve sunroof'u için Style donanım istedi.

Bayi de haklı olarak "O donanıma fazla talep yok fiyatından ötürü,muhtemelen bu indirim zamanı gelmez" dedi.

Ben bu yakınımıza Team+ABS modelini önerdim. (aracı olmak kadar insanı manen sıkan bir durum yok bu arada!)

ABS,manuel klima ve tek havayastığına sahip bu araç. Yan aynalar elle ayarlanan tipte ve yolcu hava yastığı da yok bu modelde.Kapı kolları,yan aynalar da boyasız. 90 model araçlarda bile olan şeyler bunda yok anlayacağınız. Donanımı biraz garip.

Dedik ki bu eksiklerin ve daha fazlasının (yol bilgisayarının,*hararet göstergesinin) olduğu Select donanıma karar verelim o zaman.(26.200 liraya)

*Hararet göstergesinin donanımdan sayıldığını da ilk defa görüyorum!

Velhasıl kelam bizim bu yakınımız Nisan'ın ilk 2 haftası veya Nisan'ın son 2 haftası geleceği vadedilen araç için bayiyi arıyor ve Nisan'da da Team+ABS dahil olmak üzere diğer üst donanım seçeneklerinin gelmeyeceğini öğreniyor.

E adam tutmuş vadeli hesapta para olan birinden borç almış Nisan'da kullanmak üzere(getirisi olan kısmı da öderim demiş faiz gibi)

Bu Hyundai bayii de bir arkadaşımızın.  Şimdi ben arada kaldım. Beni arıyorlar bazen "şu işi bir sorsan,ne olacak?" diye.

ÖTV indi ama hani işçi çıkarma,sektörel daralma bahanesi vardı ya. Yahu kardeşim şimdi ne gibi bir bahaneniz var peki?

Az önce Superb konusunda okudum da bir üyemiz Haziran teslimatından falan bahsediyor.

Malum burası Türkiye, ÖTV indiriminde milleti katakulleye getirmek için otomobil distribütörlerinin işi uzatmalara sürerek peyderpey zam yapacağı söyleniyor.Ki ilk siparişlerin akabinde zammı döşediler afedersiniz.

Diyeceğim ; ülkemiz ekonomik açıdan belini doğrultamıyor ama düzgün bir ticaret anlayışımız da yok.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti hetepe » 10 Nis 2009, 15:23

+1Unhappy
Deveye demişler ''boynun eğri'' , o da demiş ki  ''nerem doğru ki....''
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kayzer » 10 Nis 2009, 15:33

ETRAFIMDA DEĞİŞİK MARKALARDAN SIFIR ARAÇ ALAN BİR ÇOK KİŞİ VAR

İNANIN BİR ÇOĞU SİZİN ANLATTIĞINIZA BENZER PROBLEMLER YAŞADI

ATIYORUM 20000 TL YE ALMAYA GİTTİĞİ ARABAYI YOK RENK YOK DONANIM FARKI DERKEN

İSTEMEDİKLERİ BİR ARACIN SAHİBİ OLDU BİR ÇOĞU HA BU ARADA ÇOĞU DA ALDIĞINA

PİŞMAN OLDU.

BİR RÜZGARDI GELİP GEÇTİ BENCE

HERKESİN UYANMASI DİLEĞİYLE

ZATEN BU İNDİRİMİ OTOMOBİL FİRMALARI FIRSAT BİLİP

ZAM ÜSTÜNE ZAM YAPTILAR İNANIN ÖTV BİTİNCE HEPSİ İNDİRİMLERE BAŞLAYACAK BENCE

SON SÖZ:SIFIR ARAÇLARIN MALİYETİ ÖTV İNDİRİMİNE GÖRE ÇOK DEĞİŞMEDİ DİKKAT 
kayzer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 10 Nis 2009, 18:39

[quote="RoadFighter"]
Diyeceğim ; ülkemiz ekonomik açıdan belini doğrultamıyor ama düzgün bir ticaret anlayışımız da yok.

[/QUOTE]

+1 Aynen öyle. Sektör canlansın diye yapılan indirimler suistimal oldu,olan yine vatandaşa oldu..

ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 10 Nis 2009, 23:43

Hyundai bu ay bayilerine dizel araç dağıtmayacakmış. Bütün üretim benzinlilere kaydırılmış!

Yahu biz millete dizel modelleri ucuzdan yâr etmeyeceğiz,stoklardaki benzinli modelleri eriteceğiz demiyorlar da vay efendim şöyle böyle...

Dizel araçlar Mayıs ayında gelecek dendi. Hadi hayırlısı bakalım.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti turuncuklu » 11 Nis 2009, 11:01

[quote="ihsann"][quote="RoadFighter"]

[/QUOTE]

+1 Aynen öyle. Sektör canlansın diye yapılan indirimler suistimal oldu,olan yine vatandaşa oldu..

[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClapClap
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemo » 11 Nis 2009, 13:38

çok haklısınız ötv indirimi zammıda getirdi vatandaşa bi karı olmadı açıkça
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi