Serviste Yaşadığınız Kötü Vakalar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Serviste Yaşadığınız Kötü Vakalar

İleti RoadFighter » 11 Nis 2009, 00:11

Aracınızı servise götürdüğünüzde yaşadığınız kötü durumlar var mı?

1- Aracımız 2006 kışında kaza yapılması neticesinde servise sokulmuştu ve teslimat sırasında arka tamponun tampon çıtası ve boyasının bariz bir şekilde çizildiği belli oluyordu. "Bizde olmadı efendim,biz aracın kontrol ederek alıyoruz" dendi.

2 -Usta gözümün önünde aracımızı demir direğe çarptı "çaaaat" diye bir ses eşliğinde. Tabi tamponun boyası döküldü ve aynı bölge 2 defa boyanmasına rağmen aynı çatlaklar tekrar ortaya çıktı.

3-Araç lokal boyadan çıktıktan sonra bu sefer de sol ön çamurluğun ezik olduğunu gördük.

Servisten çıkan araç 1 hafta içinde sadece garajda yattıktan sonra aklımıza gene serviste olabileceği şüphesi geldi.

Gözümün önünde müşterinin teslimatta bekleyen bir Octavia'sının ön tamponuna  başka bir müşteri gene Octavia ile geri geri gelirken tosladı.

Yaşadığım her 3 olayın da servis kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Aracımız genelde garajımızda yatar, yatmasa bile bu vukuatlar yatmadığı zamanlar olmadı kesinlikle.

Ha birde ;

Teslimatta bekleyen bir A4 Octavia'ya Konya Yolu'ndan süratli bir şekilde gelen bayan sürücü Polo'su ile öyle bir çarptı ki arabada hakkaten ciddi bir masraf çıkmıştı. (yan sağ taraf komple boyanacaktı muhtemelen)

Bu Polo, orada aracını göstermeye gelen Fabia'lı bir arkadaşın arabasına da çarptı aynı olayda. Fabia'da da hasar vardı ama Octavia kadar değildi.

Servislere araba bırakma işine hiç güvenmiyorum.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti hakanerdogan » 11 Nis 2009, 00:13

akü kapağımın tırnağını kırmış dengesiz bi personel, ATA skoda. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fmaka » 11 Nis 2009, 00:49

bende hiç bir zaman arabayı servise bırakma taraftarı değilim.
gece olur iş biter yada ben arabayı çıkartırım diğer gün gelirim.

yetkili servis yada aksaraydaki özel serviste hep başındayımdır.

güvenmek yada güvenmemekten öte bişey bendekisi ama birdefa başıma bi olay geldi tipo varken philips diamond ampüllerim ve beyaz parklarım gitmiş.bir baktım heryer sarı yanıyor bune ! dedim bilmiyoruz abi dediler. iş orada bitti.birdaha mı arabayı yalnız bırakmak!

inşaallah büyük bir sıkıntı olmadığı sürece düşünmem.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti musssty » 11 Nis 2009, 01:50

bende geçenlerde bakım için skoda atik e  götürdüm aracımı, gayet sıcak davrandılar memnun kaldım
musssty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 11 Nis 2009, 02:13

en trajik olayım adam sol kapının cam açma tuşlarının oldu paneli değiştirdi parayı ödemek için arabayla gittim oraya kadar bide ne oldun arabadan inemiyorum kapı açılmıyo adamlar çok sakat iş yapıyolar
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti dejavu » 11 Nis 2009, 11:35

Yalnız değilmişim. Ya motorda bi arızayı tamir ederken başka bi arıza yaratırlar, yada servisten çıkınca ufak tefek bazı çizikler ortaya çıkar.

Ne hikmetse hiiiiiç onlardan kaynaklanmaz. Ya biz farketmemişizdir yada servisten çıktıktan 5 dk sonra oluşan arıza bir tesadüftür.

Allah'ından bulsun emaneti hor kullanıp sonrada yaptıklarını emanet sahibine madden ve manen yükleyenler...
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 11 Nis 2009, 13:02

genellikle iyi hizmetle yad etmeyiz y.servisleri. bende de bir sürü vaka vardır, aklıma gelenler:
1- debr. balatası değişimi sonrası vites halatlarının iyi oturtulmamaması sonucu vites geçişlerinde sertlik oluşması,

2-küçük bir kaza sonrası ufak bir kaporta işlemi için kaskomu kullanarak giriş  yaptırırken, aracımı eksiksiz teslim aldığıma dair belgeyi imzalatmak istemelerine karşı koymam sonucunda, aracımı geri alırken zorluk çıkartmaları,

3- şamzıman ve direksiyon kutusu yağ değişimi için tlf.la  200 ytl fiyat isteyip,servise geldiğimde 80 tl ye halledilmesi.

4- yedek anahtar yaptırmak için boş anahtar sipariş ettirmem sonucu siparişin gelmesine rağmen bir -iki ay haber verilmemesi ve benim başka yerde anahtarı yaptırdıktan sonra biz sizi aramıştık denmesi.

5- ön takımdan gelen sesi bulmak için deneme sürüşünde, sesin geldiği  pozisyonları söylememe rağmen, ustanın -mesainin bitmesine 1-2 saat kalması nedeniyle olsa gerek- o hareketleri denememesi ve bir sonraki gidişimde sesin rot-rotbaşı vs eskimesinden olabileceği (OLDUĞU DEĞİL OLABİLECEĞİ) VE 300  TL maliyet çıkartılması ; ama sorunun başka bir özel serviste direksiyon kutusu arkasındaki  tespit cıvatasının sıkılmasıyla ücretsiz olarak giderilmesi.

gerçi; y.servisin el değiştirmesinden sonra müşterilere muamele çok değişti. benim bir iki ufak tefek ama ücretle yapılabilecek işlerimi ücretsiz yaptılar.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti alpino » 11 Nis 2009, 19:17

konya yolu dediğin anda hangi servis olduğunu anladım. şimdi kendi fikrimi söyleyeyim. o serviste zaten oraya buraya çarpılmadan sürtülmeden çıkarılan araç varsa çok şanslıdır. inanılmaz derecede sıkışık küçücük bir alanda tonla araç var. 1 kere gittim oraya bir daha da asla gitmedim. 15 km yol yapıp ünaldıya gidiyorum. şaşmazda. hem çok iyibir servis hem de alanı çok gniş.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpino » 11 Nis 2009, 19:30

ankaradaki arkadaşlara tavsiyemdir. yol yapmayı göze alın ne olursa olsun ünaldı skodaya gidin.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 12 Nis 2009, 03:17

[quote="alpino"]konya yolu dediğin anda hangi servis olduğunu anladım. şimdi kendi fikrimi söyleyeyim. o serviste zaten oraya buraya çarpılmadan sürtülmeden çıkarılan araç varsa çok şanslıdır. inanılmaz derecede sıkışık küçücük bir alanda tonla araç var. 1 kere gittim oraya bir daha da asla gitmedim. 15 km yol yapıp ünaldıya gidiyorum. şaşmazda. hem çok iyibir servis hem de alanı çok gniş.[/QUOTE]

Bu arada ;

Yaşadığım ilk 3 vakayı (ve aklıma gelmeyen bazılarını) İstanbul Yolu'ndaki plazanın servisinde yaşadım.

Konya Yolu'ndakinde teknik anlamda olsun,fiziki anlamda olsun bir sıkıntı bir sıkıntı yaşamadım.

Ama oraya aracı geçtiğimiz aylarda bakıma götürmüştüm.

Demek ki her müşterinin kredisi bir yere kadar esnafın vs.nin gözünde(ne hikmetse çoğunda buna şahit olmuşumdur)

Arabayı bakımdan çıkardık ve dedim ki yıkama istemiyorum ama şöyle basınçlı sus tutalım bizim arabaca.

Orada genç ve masumane duran bir arkadaş dedi ki "abi bunu sizin araca bakan ustanın yapması lazım". Doğrudur dedim ve beklemeye başladım. Bu arada o arkadaş da usta arıyordu.

Servis şefi mi artık ne olduğunu unuttuğum bir görevli bu arkadaşa benim görmediğimi zannederek kızdı ve "ne yapıyorsun oğlum sen" gibisinden şeyler söyledi. (kendisine de aynı rica da bulunmuştum da!)

Sonra basıp gittim tabiri caizse.

Araba sıfırken gittiğimde ilgi alaka çok iyiydi. Günden güne fark olduğu anlaşılıyordu.

Son gidişim oldu herhalde.

isim zikretmekte de zaruret yok bence; ilk 3 vakayı yaşadığım yer ATA, sonra bahsi geçen yer de AND plaza.

Zeki Ünaldı'ya da gitmek istedim ama bakım için fiyat verememişlerdi bana.

Sonraki adres orası olabilir özel bir servise gitmezsem.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 12 Nis 2009, 12:34

maille bilgi istediyseniz ünaldı'dan ne yazıkki maillerini ya hiç kontrol etmiyorlar ya da sistemlerinde bir sorun var. ata skoda yer olarak rahat olmasına karşın 4 markanın da (skoda seat nissan ve honda) servisini aynı noktada topladıklarından aşırı bir kalabalık var. park yeri sorun yıkama alanı sorun.ben de aracımı ata skoda'dan aldım ve ilk 2000 bakımı dahil hepsini ünaldı'da yaptırıyorum. bundan önceki aracım 99 model felicia idi ve geçen eylülde sattım (9 yaşında idi yani). fakat servisin ilgi ve alakası hiçbir zaman eksilmedi. kaskoyu onlara yaptırdığım dönemde poliçeyi hazırlayıp eve gelip teslim ediyorlardı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti efsanea_06 » 12 Nis 2009, 16:01

bende megane var bagajı açılmıyordu götürdüm servise sorunun elektronik olduğunu söylediler bişeyler yaptılar sonra arka cam motoru bozuldu ama onlar kendilerinden kaynaklı olmadığını söylediler gitmden önce çalıştığınıda çok iyi biliyorum bir daha yaptırırken hep başında duracağım
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir