Sonax'ı boykot edelim !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sonax'ı boykot edelim !!

İleti dejavu » 14 Nis 2009, 14:42

Arkadaşlar aşağıda bir link veriyorum şimdi sizlere. 19 yaşında bir gencin yol verme kavgası yüzünden tartıştığı kişilerce adice öldürülmesini içeren bir haber.

Haberde göreceğiniz üzere insan görünümlü bu mahlukatlar bir sonax bayisi ve birçok oto forumunda bu tarz şrfsizlere bayilik veren sonax için boykot çağrısı yapılmakta.

Ben şahsen böyle bir markanın yetki vermiş olduğu bayileri iyi araştırması ve insan gibi insanlara bayilik vermesi gerektiği kanaatinde olmakla beraber bu ve buna benzer işyerlerinin ruhsatı iptal edilene kadar boykotu destekliyorum.

Bu şehir magandalarına kesinlikle prim verilmemeli. (Ağır konuşmak geliyor içimden, zor tutuyorum kendimi)

Lütfen linke bakınız.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=187869

dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 14 Nis 2009, 15:10

Mevcut olayı duydum, ben de protesto ediyorum. Ama pire için yorgan yakmaya ne hacet! Sonax ilgili iş yerinin ne olup olmadığını nereden bilsin, sadece mevcut standartlarını koyar parasını alır isim kullanma ve müşteri memnuniyetine bakar. Hepimiz insanız ve insan oğlu çiğ süt emmiş... Zora geldiğimizde şu an bu sitede olan sen/ben/+diğerleri neler yapmayız ki! O zaman bu siteyi de kapatalım mı? Yoksa karanlığa küfür mü edelim? Kestirip atmak çok kolay önemli olan mevcut tecrübelerden ders çıkartmak ve bunu hayata uyarlamak olmalı bence. Keşke protesto edelim yerine, ilgili haber bilgisini verdikten sonra "Arkadaşlar hepimiz trafikteyiz, lütfen dolduruşa gelip sonu kötüye gidecek işlere burnumuzu sokmayalım, arkamızda bize muhtaç olan ve bizi seven insanları da düşünerek hareket edelim" gibisinden özlü bir söz ile konu açmanı tercih ederdim.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti dejavu » 14 Nis 2009, 16:07

Böyle bir marka değerine sahip bir şirketin yetki verdiği ve / veya isim hakkını kullanma karşılığı para aldığı bayileri dikkatli seçmesi gerektiği kanaatindeyim bende. En azından denetimi yapılmalı diye düşünüyorum.

Amacım olayı bu şirkete mal etmek değil, sadece şirketin dikkatini çekecek kadar bir tepki oluşturmak ve bu sayede kendi iç kontrol mekanizmalarını gözden geçirerek düzgün insanlarla çalışmalarına teşvik etmek ki aleyhine görünen bu mevzuyu lehlerine çevirmek de şirketin üst düzey yetkililerinin elinde diye düşünüyorum. Tabi müşteri memnuniyetine ne kadar önem verdikleri de alacakları kararlarda önemli rol oynayacaktır.

Hiç değilse bu bayinin bayiliğinin iptali beni biraz olsun rahatlatacak.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 14 Nis 2009, 16:20

Arsız-uğursuz tipli adamların büyük markalara bayi olması marka güvenilirliğini kötü etkiler.En ufak falsoda bayi yetkilerinin alınması gereklidir bence.O tabelayı ben de gördüm.Gözümden düşmedi desem yalan olur.Konu açarak hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkürler.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti yonetici » 14 Nis 2009, 16:45

Bu vefat eden kişi olayı bir hırsız polis kovalamacasına neden çevirmiş onu anlamadım. Radyoda ilk duyduğumda olay yerinde gerçekleşmiş bilindik bir yol kavgası sanmıştım ama sonra görüntüleri gördüm arabayı kovalamış öyle oto yıkamaya gelmişler. Adam muhtemelen zaten yolda aramış haber vermiştir ben geliyorum peşimdede biri var diye. Fazla takılmamak lazım böyle şeylere bir sürü dengesiz adam geziyor yollarda.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti umutkubat » 14 Nis 2009, 18:08

Karşıdakinin ne kadar psikopat olduğunu bilemeyiz, o yüzden trafikte bazı şeyleri alttan almalı dolduruşa gelmemeliyiz, ufak bir olay yüzünden genç bir insan hayatını kaybetti, adamları takip etmese bugün hayatta olacaktı, çok yazık Allah Rahmet Eylesin..

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti mutu01 » 14 Nis 2009, 19:07

Bu başlığı atan arkadaş rakip bir wax firmasının bayisimi acaba?Dünyaca bilinen güvenilir bir markayı kendini bilmez 3-5 çapulcu yüzünden niye boykot edelim ki?Adil olurmu bu?
mutu01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 14 Nis 2009, 19:13

Sonax'ı boykota falan gerek yok bence. 

Sonax bekçi dikemez herhalde bayilik verdiği kişilerin başına.

Bayilik kriterleri vs. vs. bunlar önemli değil.

Önemli olan gencecik yaşta birisinin böylesine basit bir meselede hayatını kaybetmesi.

Değer miydi bir kavga uğruna silah çekip adam öldürmeye.

Bir insanı öldüren bütün insalığı öldürmüş gibidir dinimizce.

Bütün insanlığı öldürmeyi göze alan insanlar ile yaşamamız ne acı.

Allah bizi korusun böyle insanlardan.

İte dolaşmaktansa çalıyı dolaşmak en iyisi demiş atalar.

Nefse zor gelse de gelin çalıyı dolaşalım bu gibi durumlarda.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti dejavu » 14 Nis 2009, 19:33

[quote="dejavu"] Böyle bir marka değerine sahip bir şirketin yetki verdiği ve / veya isim hakkını kullanma karşılığı para aldığı bayileri dikkatli seçmesi gerektiği kanaatindeyim bende. En azından denetimi yapılmalı diye düşünüyorum.

Amacım olayı bu şirkete mal etmek değil, sadece şirketin dikkatini çekecek kadar bir tepki oluşturmak ve bu sayede kendi iç kontrol mekanizmalarını gözden geçirerek düzgün insanlarla çalışmalarına teşvik etmek ki aleyhine görünen bu mevzuyu lehlerine çevirmek de şirketin üst düzey yetkililerinin elinde diye düşünüyorum. Tabi müşteri memnuniyetine ne kadar önem verdikleri de alacakları kararlarda önemli rol oynayacaktır.

Hiç değilse bu bayinin bayiliğinin iptali beni biraz olsun rahatlatacak.[/QUOTE]

Benim wax ile bi alakam olduğumu düşünen arkadaş bu ikinci mesajımı okumamış kanımca.

Dünyaca ünlü hiçbir marka bu kadar basit insanın canına kıyabilen hiçbir mahlukatla çalışmasını sürdürmez. Ölen ne kadar kabahatli tartışılır elbet ama bu kadar basit ölüm olarak ceza kesen insanlıktan çıkmış birinin arkasında hala bu tabela duruyorsa ben rahatsız olurum ve aynı rahatsızlığı bu şirketinde hissetmesini istiyorum alelade bir vatandaş olarak.

Aynı zihniyet aracınızı teslim aldıktan sonra beğenmediğinizde memnuniyetsizliğinizi dile getirmenizle tartaklamayla başlayan ve canınıza kast edebilecek potansiyele sahipken sizin içinize siner mi? Böyle bir olay başınıza geldiğinde Sonax'a ulaşıp mutlaka bi şikayet bildirmez misiniz? İlla ki başınıza mı gelmesi lazım, anlatamıyor muyum?
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 14 Nis 2009, 22:29

Videoya dikkat edin ; kimse ne oldu bilmeden arabaya hücum ediyor.

Bu nasıl bir zihniyettir hakkaten? Arabadaki kişinin suçlu olup olmadığını bilmeden çocuğa ve arabaya girişiyorlar.

Bu delikanlılık falan değil. Karşı taraf suçlu olsa bile mert adamın sınır noktası en fazla bu çocuğu biraz tartaklamak olmadır.(her ne kadar tasvip etmesem de)

Ama etraf öyle namert dolu ki silahı beline koyan güçlü oluyor.

dejavu

Bana kalırsa orada herkesin gözü önünde cinayet işlenmesine vesile olan, aklı selimin işlemediği burası kapansın ve bu suça ortak olanların hepsi cezasını çeksin. Sonax bayiliğinin iptalinden öte bir ceza olmalı ki insan hayatına kıymanın bu kadar basit olmadığı gösterilmeli.

Öyle tahmin ediyorum ki adı geçen mekan ,adının kötü bir olay ile anılması ile bir zora girecektir. 

Ölen çocuk suçlu bile olsa düşünsenize bu bir "yol vermeme kavgası" yahu!

Hakkaten ne insanlarla yaşıyoruz. 

Bu olay hakkaten bugün epey kafamı kurcaladı.

Ben zaten uzun zamandan beri -uzaktan da olsa- trafikte kimseye bulaşmamaya azami dikkat ediyordum. Bunlar ibret vesikası oluyor.

İnsan nefsine uymayagörsün ; hayvandan aşağı olacağının örnekleri çok malesef.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti demir_01 » 15 Nis 2009, 01:29

SONAX SİMA BAYİLİK İPTALİ

14.Nisan.2009, Salı402

image

İstanbul Küçükyalı’da 11 Nisan 2009 Cumartesi günü meydana gelen üzücü olayın hemen ardından SONAX tabelası altından faaliyet gösteren işletme ile ilgili yaptırımlar başlatılmış, bayilik askıya alınmış ve SONAX ile ilgili tüm faaliyetleri durdurulmuştur.

Olaydan sonraki ilk iş günü olan 13 Nisan 2009 Pazartesi günü de “bayilik iptali” ile ilgili hukuki girişimler başlatılmıştır.

Yasal prosedürün tamamlanması ile birlikte 14 Nisan 2009 Salı günü 15:00 itibarı ile SONAX SİMA’nın bayilik akdi fesh edilmiştir. Tabela ve diğer görsellerin 3 iş günü içinde kaldırılması ile ilgili tebligat yapılmıştır.

SONAX olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da otomobilin, otomobil severin yanında olacağımızı, insan hayatını yapılan her türlü işin, her türlü faaliyetin önünde tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Yaşanan bu süreçte SONAX olarak çok kısa süre içinde tüm yasal prosedürleri de tamamlayarak üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimize inanıyoruz.

Temennimiz bugünden hiç bir yerde bu tarz vahim, üzücü olayların yaşanmamasıdır.

Sevgili Hakan’a bir kez daha Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyoruz…

Kamuoyunun bilgisine…

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 15 Nis 2009, 01:30

sonax geregını yapmıs kanımca boyle magandaların sonax gıbı bır marka adı altında bu olaydan sonra işlerıne devam etmesi kabul edılebılır birşey degıl
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 15 Nis 2009, 01:40

Bu da ilgili duyurunun linki :

http://www.sonax.com.tr/content/pages/news.asp?id=420

Ölen belki geri gelmeyecek ama...

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 15 Nis 2009, 10:47

SONAX üzerine düşeni yapmış.Zaten tepkimiz kendisine değil, bayisineydi ve bayilik yetkisini kaldırması kendi adını koruması adına yeterlidir bence.Öldürülen kişi, her ne kadar kendi kaşınmış gibi görünse de karşılığı ölüm olmamalıydı.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti dejavu » 15 Nis 2009, 11:28

[quote="demir_01"] <H2>SONAX SİMA BAYİLİK İPTALİ</H2>
<P =date>14.Nisan.2009, Salı402

image

İstanbul Küçükyalı’da 11 Nisan 2009 Cumartesi günü meydana gelen üzücü olayın hemen ardından SONAX tabelası altından faaliyet gösteren işletme ile ilgili yaptırımlar başlatılmış, bayilik askıya alınmış ve SONAX ile ilgili tüm faaliyetleri durdurulmuştur.

<P =newsFullText>Olaydan sonraki ilk iş günü olan 13 Nisan 2009 Pazartesi günü de “bayilik iptali” ile ilgili hukuki girişimler başlatılmıştır. Yasal prosedürün tamamlanması ile birlikte 14 Nisan 2009 Salı günü 15:00 itibarı ile SONAX SİMA’nın bayilik akdi fesh edilmiştir. Tabela ve diğer görsellerin 3 iş günü içinde kaldırılması ile ilgili tebligat yapılmıştır. SONAX olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da otomobilin, otomobil severin yanında olacağımızı, insan hayatını yapılan her türlü işin, her türlü faaliyetin önünde tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Yaşanan bu süreçte SONAX olarak çok kısa süre içinde tüm yasal prosedürleri de tamamlayarak üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Temennimiz bugünden hiç bir yerde bu tarz vahim, üzücü olayların yaşanmamasıdır. Sevgili Hakan’a bir kez daha Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyoruz… Kamuoyunun bilgisine…

[/QUOTE]

Bahsettiğim budur. Teşekkür ediyorum. Umarım bu ve buna benzer hiçbir olay yaşanmaz güzel ülkemde. Ama eğitim kesinlikle şart..
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 15 Nis 2009, 13:09

Olumlu bir gelişme. Adam arkandan makinalı tüfekle kovalamıyorya silah çıkartıp vurmak ne oluyor. Böyle eşkiyalık yapanın özelliklede otomobil ile ilgili hizmet sunan bir marka çatısı altında çalışmasını sürdürmesi hoş olmazdı. Millet arabasını eşkiyaya mı emanet edecek.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir