alerjik konjunktivit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

alerjik konjunktivit

İleti alpino » 30 Nis 2009, 00:33

arkadaşlar. yaklaşık 3-4 gün önce sağ gözümde şiddetli kızarıklık kaşıntı ve sulanma şikayeti ile doktora koştum. zira dışarıdan bakıldığında sağ göze okkalı bir yumruk yemiş görüntüsü andıran bu rahatsızlık var olan 2 kuruşluk karizmayı yerle bir etti :)
malum arazi insanıyız meslek gereği (hidrojeoloji mühendisiyim) çiçek böcek ot *ok derken oluyo bişiler. doktor baktı ve durumu aşırı bilimsel ve tıbbi terimler eşliğinde "hmmmm bayağı şey olmuş." diyerek tanımladı. 2 adet damla ile 1 pomad verdi.
meğersem alerjik konjunktivit olmuşum :)
ilacı ilk damlattık 30 dk sonra kaşıntı acıma yanma geçti. akşama kızarıklık kalmadı. ulan dedim ne beklemişim 3 gün.
aklınızda ola aniden ortaya çıkan ve 2 günden fazla süren kızarıklık ve kaşıntıda üşenmeyin gidin doktora. adamlar valla biliyo bişiler :)

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 30 Nis 2009, 00:34

geçmiş olsun. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 30 Nis 2009, 00:38

[quote="hakanerdogan"] geçmiş olsun. 
[/QUOTE]

teşekkürler dostum. kimseye önermem bu hastalığı. bayağı rahatsız ediyo meret :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 30 Nis 2009, 00:42

geçmiş olsun benimde toz kaçmıştı yıkarlarken fark ettiler kanama varmış göz kapağımda 2-3 gün sanki gözümde bişey varmış gibi oluyordu kanamadan dolayı damla ve kremle geçti.birde gilbert sendromu varmış anlamadım ne biçim bi hastalık ya neyse hayırlısı :))

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 30 Nis 2009, 00:44

[quote="alpino"] [quote="hakanerdogan"] geçmiş olsun. 

[/QUOTE]

teşekkürler dostum. kimseye önermem bu hastalığı. bayağı rahatsız ediyo meret :)[/QUOTE]

keşke başımda hastalığın böyle geçeni olsa (aman diyim, her türlü hastalık kötüdür, Allah vermesinde, kendimdekilerin yerinde...)

yav bende bir sinüzit var abi, Allah seni inandırsın, gece burnumdan nefes alıp uyuduğum gün yoktur...

her sabah uyandığımda, ağzımdan gece nefes almışım, yapış yapış. ömürüm boyunca genizden konuşuyorum, burnum hep kapalı....

top oynarken ağızdan al-ver nefesi boğazda dayanmıyor bi yerden sonra. soğuk havalarda hele ki çok fena oluyor.

ne tedaviler gördüm, ne iğneler yedim ama geçmedi, geçmiyor, ağrı kesicilere bağımlı yaşıyorum, en ufak bi soğuma durumunda basıyor ağrıyı...

birde talasemi minörüm ki, halk arasında akdeniz anemisi diye geçer. uzun lafın kısası kan hücrelerim normalinkinden %40 kadar daha küçük, yapacak bir şeyim yok, ırsi, kansızım vesselam, dezavantajlarını yazsam bissürü şey çıkıyor.

Neyse ki Allah daha kötüsünü vermemiş, çok şükür. Kimselerin sağlığını bozmasın Allah, en önemli şey...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk05 » 30 Nis 2009, 00:45

geçmiş olsun.Göz bu ihmal etmeye gelmez 
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 30 Nis 2009, 00:48

[quote="hakanerdogan"]
[quote="alpino"] [quote="hakanerdogan"] geçmiş olsun. 
[/QUOTE]

teşekkürler dostum. kimseye önermem bu hastalığı. bayağı rahatsız ediyo meret :)[/QUOTE]keşke başımda hastalığın böyle geçeni olsa (aman diyim, her türlü hastalık kötüdür, Allah vermesinde, kendimdekilerin yerinde...)yav bende bir sinüzit var abi, Allah seni inandırsın, gece burnumdan nefes alıp uyuduğum gün yoktur... her sabah uyandığımda, ağzımdan gece nefes almışım, yapış yapış. ömürüm boyunca genizden konuşuyorum, burnum hep kapalı....top oynarken ağızdan al-ver nefesi boğazda dayanmıyor bi yerden sonra. soğuk havalarda hele ki çok fena oluyor. ne tedaviler gördüm, ne iğneler yedim ama geçmedi, geçmiyor, ağrı kesicilere bağımlı yaşıyorum, en ufak bi soğuma durumunda basıyor ağrıyı...birde talasemi minörüm ki, halk arasında akdeniz anemisi diye geçer. uzun lafın kısası kan hücrelerim normalinkinden %40 kadar daha küçük, yapacak bir şeyim yok, ırsi, kansızım vesselam, dezavantajlarını yazsam bissürü şey çıkıyor. Neyse ki Allah daha kötüsünü vermemiş, çok şükür. Kimselerin sağlığını bozmasın Allah, en önemli şey... [/QUOTE]

baba senin iş valla zor. ikisi de başa bela. geçmiş ola. keşke demekle geçse.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti y.emre » 30 Nis 2009, 00:55

sizünit gercekten çok kötü bi hastalık bendede var benim burun damarımı çatlattı sinüzit suan antibiyotık tedavisi görüyorum biraz kuruyunca sinüzit, damar yakılcak : (
damarın çatlamasıda basite alıncak bişey değil durup dururken nöbetler şeklinde burun kanıyor ve çok rahatsız edici bir durum : (

bu sinüziti allah düşmanıma bile vermesin ameliyat olmak bile %100 çözüm değil

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti hakanerdogan » 30 Nis 2009, 00:55

alışıyor insan, saolun, daha beterlerinden korusun Allah hepimizi. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 30 Nis 2009, 00:56

[quote="y.emre"]sizünit gercekten çok kötü bi hastalık bendede var benim burun damarımı çatlattı sinüzit suan antibiyotık tedavisi görüyorum biraz kuruyunca sinüzit, damar yakılcak : (
damarın çatlamasıda basite alıncak bişey değil durup dururken nöbetler şeklinde burun kanıyor ve çok rahatsız edici bir durum : (

bu sinüziti allah düşmanıma bile vermesin ameliyat olmak bile %100 çözüm değil

[/QUOTE]

bilmem mi ah bilmem mi, geçmiyor veran, Allah yardımcımız olsun, geçmiş olsun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 30 Nis 2009, 01:12

Geçmiş olsun.

Bir arkadaşın başına gelirse bu konu yardımcı olacaktır muhakkak:)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir