"Selam" üzerien 1 çift söz...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

"Selam" üzerien 1 çift söz...

İleti delidolu » 01 May 2009, 00:28

Kısa gerçek 1 hikaye:
Ailem çiftçi. Kedi, köpek, inek, keçi, tavuk vs gibisinden köyde  hayvanlarımız var. Eskiden hayvanları otlattığım zamanlarda, akşam eve döndüğümüzde en yaşlı inek ahıra girmeden tam kapının ağzında durur ve otlamaya gitmeyen küçük danalar ile yavru buzağılara, keçi ve eşeğe doğru kafasını sağa sola çevirerek 1-2 kere mö'lerdi. Ve sonra içeri girer ve buzağısını emzirirdi. Belki aranızda hayvanlarla içli-dışlı onlanlarınız varsa beni daha iyi anlayacaklardır. Neyse ineğin neden yaptığını
babama sorduğumda bana içeridekileri selamlıyor, ben geldim diyor gibisinden birşeyler söylemişti... Kimse hayvanlarının lisanını elbette çeviremez belki inek başka bir nedenle böyle davranıyordu bilmiyorum ama işin selamlama bölümü hep aklımda yer etmiştir. Ne zaman ki selam-sabah konulu bir olay olsa hemen bu hikayemi anlatır ve eklerim "Bizim köydeki iner bile ahıra girerken möleyerek selam veriyor, oysa o ...." şeklinde biter.

Esas oğlan:
Uzunca bir süredir -7 aydır- Ankara yollarında gördüğün 10 skoda'nın en az 7-8'ine ışık/korna/el/kafa vs şeklinde mutlaka selam verdim, hatta yok hakkı bendeyken bile yol verdiğim çok oldu. 1 TEK Allahın kulu ne selamımı aldı, ne de selam verdi.
Bundan sonra ola ki beni tanıyanlar selam vermedin derlerse bilsinler nedeni budur.
Hiç kusura bakmayın ama ......-burayı doldurmayı size bırakıyorum-

Hepinize Selam olsun.
Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 01 May 2009, 01:57

Sizin markadaşlıktan ötürü verdiğiniz selamı  belki karşı taraf anlamıyordur;yani arabadan yana taraklarda bezleri yoktur muhtemelen. Böyle iyimser düşünmek isterim. Bizim peder mesela,hiç anlamaz böyle şeylerden.

Şu adam Skoda'ya biniyormuş vs. işlerini hiç önemsemez. Ama normalde selam verme hususuna dikkat eder. 

İnsanlar arasında selamı yaymanın ayrı bir fazileti de var aslında. Ama araba ile,ama yürürken...

Motosiklet de kullandığımda biliyorum; genelde motorcular birbirlerine korna ile selam verirler. 30 bin liralık motora binen 1000 liralık motora binen birine erinmeden selam verebilir. (30 bin liralık motora binen o bin liralık motordan şimdiki bindiği motora geçtiği için empati yapıyor olabilir)

Ama artık motor kullanırken ben de nadiren selam veriyorum karşımdan gelen motorculara sizin sitem ettiğiniz husustan ötürü. Sattığım spor motosikletim ile ilerlerken küçük bir motorlara korna çalıyordum da sallamıyorlardı bile. Ben bu sefer küçük motorumla giderken büyük motorlara korna çalıyorum ama bazen de onlardan bazıları sallamıyor beni.

Makinanın içindeki,üstündeki nasıl biri o önemli bence (cismini bakınca insan gerçi hepsi ;yani hepimiz markadaşız ama...)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 01 May 2009, 02:03

şahsen bende pek farkedemeyebiliyorum. sonradan anlıyor insan trafiğe konsantre olunca.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 01 May 2009, 02:06

Ankara'da ki Skoda kullanıcı profili, hele ki Octavia kullanıcı profili, kamu kesiminde çalışanlardan oluşuyor galiba.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 01 May 2009, 02:08

[quote="RoadFighter"]

Ankara'da ki Skoda kullanıcı profili, hele ki Octavia kullanıcı profili, kamu kesiminde çalışanlar oluşuyor galiba.

[/QUOTE]

o kadar fazla ki skoda ankarada, ücra Gazi Gölbaşında benle beraber 5-6 skoda var... bizim bize denk gelmemiz zor, kendi aracımın tıpkısının aynısı komşuda var, AZ plaka hemde...

geçenlerde bi abim sormuştu sizi gördüm siz miydiniz diye, belirtilen mekan ve saatte orada değildik... benzerlik...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 01 May 2009, 16:10

Ozkan biraz sitemli gordum seni:) Bence kimse kendini kastigindan, yada umursamadigindan selam vermiyordur degil de, kendi adima yazayim en azindan ben baska bir sehirde olsam, yada baska ulke de eger kendi sehrimden birini gorursem selam veririm, ama ayni marka araci kullaniyorum diye biri bana selam verse anlamam bile..
Ben burada maalesef Turkiye plakali otomobil hic gormedim (Sirbistan haric), ama tabi ki cekici (TIR) soforlerimiz cok, her gordugumde yanindan gecerken kornaya basar ardindan onune gecip, sinyalimi once sola sonra saga yakarim, onlarda anliyor korna, sellektor cakip selamimi aliyorlar, hatta bence mutlu bile oluyorlar..
Selam verme konusu elbette mutlu bi durum ama aracimin markasindan dolayi selam vereni cozemem vallahi, hatta sen yazmis olmasaydin, bilmezdim bile boyle birseyi..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 02 May 2009, 01:36

Nacizane düşüncem şudur ki: "Skoda kullanmak GERÇEK bir ayrıcalık." Ve ayrıcalıklı insanlardan oluşan bu grubun da bir Mercedes, bir BMW, bir Ferrari -1az abartmış olabilirim- kullanıcları gibi "kült" bir grup olduğu düşüncesindeyim. Bu grubun fahri kişileri en eski model çarpık bacak tabirli pick-up dan başlayıp günümüz son model superb kullanıcılarına kadar geniş bir yelpazeye sahip. Hani insanınlık ademle havvadan olmadır gibi bizler de sanki skoda'lı olmak için doğmuşuz. Bu nedenle "Biz, bizi biliriz" felsefesinden yola çıkarak "Biz, yolda birbirimizi görür ve selam veririz" çıkarımında bulunmuşum. Demek ki kafamdan iyi uydurmuş ve buna yürekten inanmışım :) Demek ki fazla abartmışım...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 05 May 2009, 11:37

Eskiden yoğun olarak yapılırdı bu selamlaşmalar, ya plakadan, ya da markadan. sonuçta selamlaşmak olması gereken; insanlığın gereği bir şeydir.Herşeyi kaybettiğimiz bu çağda selamlaşmayı da kaybettik.Hükümsüzdür.
Yaz dostum, selam vermeyene ''yiğit'' denir mi?
Yaz dostum selam almayana ''adam'' denir mi?
Yaz dostum, altı, üstü beş metrelik bez için,
Yaz dostum, boşa geçen ömre ''yaşam '' denir mi?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti BaTeRRiiSStt » 05 May 2009, 17:24

[quote="delidolu"] Nacizane düşüncem şudur ki: "Skoda kullanmak GERÇEK bir ayrıcalık." Ve ayrıcalıklı insanlardan oluşan bu grubun da bir Mercedes, bir BMW, bir Ferrari -1az abartmış olabilirim- kullanıcları gibi "kült" bir grup olduğu düşüncesindeyim. Bu grubun fahri kişileri en eski model çarpık bacak tabirli pick-up dan başlayıp günümüz son model superb kullanıcılarına kadar geniş bir yelpazeye sahip. Hani insanınlık ademle havvadan olmadır gibi bizler de sanki skoda'lı olmak için doğmuşuz. Bu nedenle "Biz, bizi biliriz" felsefesinden yola çıkarak "Biz, yolda birbirimizi görür ve selam veririz" çıkarımında bulunmuşum. Demek ki kafamdan iyi uydurmuş ve buna yürekten inanmışım :) Demek ki fazla abartmışım...

Heralde iyi niyetinizden biraz fazla abartmışsınız :)
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti delidolu » 05 May 2009, 19:00

Abarttım; ama çikolatasını...

LOL

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 06 May 2009, 01:09

selamlaşmak ve selam alıp vermek samimiyet ve tanışma açısından önemlidir.
selam vermek ben zararsız biriyim selam almakta benden sana zarar gelmez anlamındadır.

geçen hafta sonu karamana giderken bir fabia sürücüsü farları ile selam çaktı ki ne güzeldi.trafikte böyle durumları görmek zor.işin kötü tarafı yanlış anlaşılmakta cabası
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir