Köprülerden geçiş (OGS-KGS)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Köprülerden geçiş (OGS-KGS)

İleti turuncuklu » 02 May 2009, 10:47

Arkadaşlar İstanbul da köprülerden geçerken Ogs veya kgs yi nereden alacağız?
    Köprü girişlerinde satılıyormu?

Ogs - kgs miz yoksa nakit verip geçemiyormuyuz?

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turq » 02 May 2009, 13:13

bankalardan kredili kgs almanızı tavsiye ederim. kredi kartınıza bağlıyorlar her geçişinizde karttan düşüyor. kredi yükleme derdiniz olmuyor, bir kere alıyorsunuz
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti turuncuklu » 02 May 2009, 14:14

Nasıl yani! Benim kullandığım kredi kartımamı yüklüyorlar.Bendeki garantinin bonus kartı. Hangi bankalar yüklüyo
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 02 May 2009, 14:16

Amasya`da yasiyorsunuz sanirim.. Istanbul`a bir kereligine gelip, kopru odemesi yapacaksaniz, nakit odemeniz mantikli, zira OGS,KGS Istanbul`da yasayan, devamli bu guzergahlari kullanan vatandaslar icin uygun..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turq » 02 May 2009, 14:25

ne zaman lazım olacağı hiç belli olmuyor, bulundurmanızda fayda var. Ayrıca tüm Türkiyede ki otobanlarda geçiyor.

Garantinin internet şubesinde KGS başvuru bölümü var. Kredili olanı tercih ettiğinizde size bir KGS kartı gönderiyorlar ve bunu bonus kartınıza tanımlıyorlar. Siz KGS yi okuttuğunuzda kredi kartı eksterinize alışveriş olarak yansıyor.

İnternet şubesi, Alo garanti yada şubelerden başvuru yapabilirsiniz
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti turuncuklu » 02 May 2009, 16:48

Arkadaşlar köprülerde nakit gişeleri kaldırıldı diye biliyorum..yanılıyormuyum yoksa
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 02 May 2009, 16:52

Ben arada babamı almaya gidiyodum istanbula.köprüde nakit ödeme kalktı.benimde acele vardı kgs ve ogs yoktu, nakit ödemede olmayınca direk geçmek zorunda kaldım, bi 110 bide 90 civarı ceza geldi.tavsiyem alın dursun.nereden alındıgı konusunda ziraat bankasının duvarında felan gormustum.diger arkadaslarda bilgi verirler benimki sadece uyarı amaçlı.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti turuncuklu » 02 May 2009, 17:16

Erdem kardeş uyarın için çok teşekkür ederim.Ayrıca maduriyetin için inan üzüldüm.Ptesi bankalara bir bakayım hangisi  satıyomuş  şu kgs'yi.
  Ayrıca ilginiz için bütün arkadaşlarada teşekkür ederim..Daha detaylı bilgisi olan varsa lütfen paylaşın arkadaşlar.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti brkgkt » 02 May 2009, 17:27

[quote="turuncuklu"]    Erdem kardeş uyarın için çok teşekkür ederim.Ayrıca maduriyetin için inan üzüldüm.Ptesi bankalara bir bakayım hangisi  satıyomuş  şu kgs'yi.
  Ayrıca ilginiz için bütün arkadaşlarada teşekkür ederim..Daha detaylı bilgisi olan varsa lütfen paylaşın arkadaşlar.
[/QUOTE]  ziraat bankası satıyo diye biliyorum
brkgkt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turq » 03 May 2009, 01:46

[quote="turuncuklu"]    Erdem kardeş uyarın için çok teşekkür ederim.Ayrıca maduriyetin için inan üzüldüm.Ptesi bankalara bir bakayım hangisi  satıyomuş  şu kgs'yi.
[/QUOTE]

kardeş sana detayın kralını vermişim fakat ne hikmettir itibar etmiyorsun. Bir güvensizlik varsa bilmek isteriz, ne hata ettik acep?

ne zaman lazım olacağı hiç belli olmuyor, bulundurmanızda fayda var. Ayrıca tüm Türkiyede ki otobanlarda geçiyor.

Garantinin internet şubesinde KGS başvuru bölümü var. Kredili olanı tercih ettiğinizde size bir KGS kartı gönderiyorlar ve bunu bonus kartınıza tanımlıyorlar. Siz KGS yi okuttuğunuzda kredi kartı eksterinize alışveriş olarak yansıyor.

İnternet şubesi, Alo garanti yada şubelerden başvuru yapabilirsiniz
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 03 May 2009, 02:48

BankAsya dan DIT alırsanız KGS olarak kullanabilirsiniz. Ben motorsiklet ile yaptığım geçişlerde kullanıyorum.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpino » 03 May 2009, 02:54

İşbankasından kredi kartınız varsa ve aylık harcamanız 400 tl üzerindeyse şu anda kampanya var. aylık minimum 400 tl veya yıllık 4800 tl harcamayı taahhüt ettiğinizde OGS cihazını size hediye ediyor. başlangıçta cihazınıza 30 tl yi kredi kartınızdan yüklüyor. ne zaman krediniz 20 tl nin altına düşse otomatikman kredi kartınızdan 20 tl aktarıyor
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti turuncuklu » 03 May 2009, 11:48

[quote="turq"][quote="turuncuklu"]    Erdem kardeş uyarın için çok teşekkür ederim.Ayrıca maduriyetin için inan üzüldüm.Ptesi bankalara bir bakayım hangisi  satıyomuş  şu kgs'yi.
[/QUOTE]

kardeş sana detayın kralını vermişim fakat ne hikmettir itibar etmiyorsun. Bir güvensizlik varsa bilmek isteriz, ne hata ettik acep?

[/QUOTE]

Turq arkadaşım neye içerlediğini anlamadım.İlgili bütün arkadaşlara teşekkür ettim zaten.İtibar etmemekte ne demek.Sizin paylaşımlarınızı ben her zaman büyük bir saygıyla benimserim.Asla bir güvensizlik olamaz.(sürci lisan ettikse affola) Ben istedimki; bu konuda bilgisi olan her kes bilgisini bu başlıkta paylaşsın, Bilmeyenlerde bilgilensin istedim.Sana açıklaman için ayrıyetten teşekkür ederim.bütün içtenliğinle yazmışsın. başım gözüm üstüne..
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 03 May 2009, 15:24

asyakart dıııııııııııııt ın gözünü seviyim
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti turuncuklu » 03 May 2009, 17:31

Arkadaşlar az önce öğrendim; Anadoludan avrupaya geçerken (fatih Sultan Mehmet Köprüsünden) parasızmış. Ama Avrupadan Anadoluya geçerken paralıymış ve 3 tane nakit gişesi varmış..
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 03 May 2009, 18:57

[quote="turuncuklu"]   Arkadaşlar az önce öğrendim; Anadoludan avrupaya geçerken (fatih Sultan Mehmet Köprüsünden) parasızmış. Ama Avrupadan Anadoluya geçerken paralıymış ve 3 tane nakit gişesi varmış..[/QUOTE]

benim bildiğim gişeler FSM köprüsünden geçen yıl kalkmıştı, tekrar açıldığını duymadım:

D  U Y U R U

Bilindiği üzere Boğaziçi Köprüsünde sadece OGS ve KGS ile ücret tahsil edilmekte olup, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde de 27 Nisan 2008  saat: 00:00’dan (26 Nisanı 27 Nisana bağlayan gece yarısından) itibaren nakit gişeler kaldırılarak sadece OGS ve KGS ile geçiş ücreti tahsil edilecektir. OGS ve KGS abonesi olmayan köprü kullanıcılarının köprü geçişlerinden önce OGS aboneliği için İş Bankası veya Ziraat Bankasına, KGS aboneliği için ise İş Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası veya Ziraat Bankası Şubelerine başvurması gerekmektedir. Ayrıca Edirne, Mahmutbey, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Çamlıca, Gerede, Akıncı, Işıkkent ve Adana Batı Ücret Toplama İstasyonlarında Nakit TCK KGS Kartlarına ilişkin satış ve dolum hizmeti Karayolları personeli tarafından verilmektedir. Köprü geçişlerinde OGS veya KGS sistemini kullanmayan köprü kullanıcıları kaçak geçiş yapmış sayılarak normal geçiş ücretinin 11 katını ceza olarak ödeyecektir.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti ahmedennes » 03 May 2009, 20:46

fsm dede yok bogazıcı koprusundede yok nakıt sadece kagıt helwa su vb seylerı satanlarda kgs war 5 tl werıp gecersınız 1 kere gecmek ıcın degmes bankayla ogsyle ugrastıgınıza

ahmedennes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 03 May 2009, 21:29

Ahmet bey ilginç geldi bana; helva su ve benzeri şeyleri satan arkadaşa el kaldırınca geliyorlarmı yoksa öncedenmi konuşup araç gişeye yanaştıracaz???

Birde Edirne tarafına giderken Küçükçekmecede Mahmut bey gişeleri var. Zannedersem oradada kgs var, oradada satarlarmı acaba?

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir