Köprülerden geçiş (OGS-KGS)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Köprülerden geçiş (OGS-KGS)

İleti turq » 04 May 2009, 02:25

[quote="turuncuklu"]

Ahmet bey ilginç geldi bana; helva su ve benzeri şeyleri satan arkadaşa el kaldırınca geliyorlarmı yoksa öncedenmi konuşup araç gişeye yanaştıracaz???

Birde Edirne tarafına giderken Küçükçekmecede Mahmut bey gişeleri var. Zannedersem oradada kgs var, oradada satarlarmı acaba?

[/QUOTE]

helvacılara el etmene gerek yok zaten yabancı plakaya hemen yanaşıyorlar. Mahmutbey gişelerinden aldığın kart büyük ihtimal ön ödemeli olacaktır. Yani köntör bittiğinde tekrar yükleme için sıraya girmen gerekecek. Kredili KGS tekrar tavsiyemdir.

bir önceki mj da uygusal davranmışız, kusura bakma Smile

turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti turuncuklu » 04 May 2009, 10:44

Turq ilgi ve alakan için teşekkür ederim kardeş.Biz skodacılar biraz duygusal insanlarız galiba..Ne kusuru aile içinde olur böyle şeyler..
   Birde ön ödemeli derken nasılki?

Ya valla en az 10 saat yol gidecem, inanın sıkılmıyorumda gözümdede büyütmüyorum, ama şu köprülerden ve otobanlardan geçmek beni bunaltıyor. Nasıl olacağını bilmiyorumya, çocuklar madur olacak diye sıkıntı sitrese giriyorum.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmedennes » 04 May 2009, 14:31

hemserım sen canını sıkma bız hergun gecıoruz o kopruyu :)) gıselere yaklasınca kgs gıselerını karsına al 4lu yak 5 tl para hazırla selektor yab onnar senı bulur :)) mahmudbey gıselerınden emın deılım ama nakıt gısesı wardır cunku bıldıgım kadarıyla sadece koprulerden kaldırıldı nakıt gıselerı 
ahmedennes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 04 May 2009, 14:38

Mahmutbey`de var, Turkiye`ye geldigimde ben de nakit odedim.. 5Lira, dedim ya Avrupa`nin en kaliteli otobanlarindan biri Edirne-Istanbul otobani ve suphesiz en ucuzu.. 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmedennes » 04 May 2009, 14:45

ucuz geldıyse demekkı sız baya bı süratli gecmıssınızdır cunku bıldıgım kadarıyla otobanlarda kalınan sureye gore ucret alınıo 
ahmedennes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 04 May 2009, 14:53

[quote="ahmedennes"]ucuz geldıyse demekkı sız baya bı süratli gecmıssınızdır cunku bıldıgım kadarıyla otobanlarda kalınan sureye gore ucret alınıo 
[/QUOTE]

Oyle mi? Sanmiyorum zira 10 saatten fazla kalindiginda oyle bir durum soz konusu ama onun disinda sureye gore ucret alinacagini sanmiyorum, merak ettim simdi ama:-)
5 lira odedim, herhalde sabittir, mesafeye gore.. Sirbistan`da da hala giseler var (cogu ulke otoban pulu sistemine gecti), orada cok odemistim 13-14Eur (30 lira), ustelik edirne-Istanbul otobani onun yaninda F1 pisti:)
Ayrica, koprulerde nakit gisesini neden kaldirdilar, sacma sistem en azindan tek gisede olsa kalmasi lazim, gelen yabancilar ne yapacak, bir kere gececek diye OGS -KGS mi alsin yani..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmedennes » 04 May 2009, 16:12

koprulerdekı sıstem sacma ama ıstanbulda yasayanlar ıcın cok mantıklı hem ucuz hem hızlı gecıs yapılıyor..nakıt gıselerı warken adam 100 tl uzatıo para ustunu alınca 1 saat parayı sayıyor..arkada uzayan kuyruklar yanı bırsuru sıkıntı oluyordu suan sadece kgs gıselerınde yogunluk oluyor oda kgs dolduranlar kgs sı bıtmıs olupda arkadakı aracdan ısteyenler..sonucta bu para odenecekse herkes ya ogs kullansın yada kredı kartını kgs olarak kullansın tum bu yogunluk bıtsın :)
ahmedennes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 04 May 2009, 19:38

[quote="ahmedennes"]koprulerdekı sıstem sacma ama ıstanbulda yasayanlar ıcın cok mantıklı hem ucuz hem hızlı gecıs yapılıyor..nakıt gıselerı warken adam 100 tl uzatıo para ustunu alınca 1 saat parayı sayıyor..arkada uzayan kuyruklar yanı bırsuru sıkıntı oluyordu suan sadece kgs gıselerınde yogunluk oluyor oda kgs dolduranlar kgs sı bıtmıs olupda arkadakı aracdan ısteyenler..sonucta bu para odenecekse herkes ya ogs kullansın yada kredı kartını kgs olarak kullansın tum bu yogunluk bıtsın :) [/QUOTE]

En azından 1 tane bari nakit gişesi bıraksalarmış iyi olacakmış.Burada bankalardan kgs alayım diye dolandım ama; bizim bankanın kredi kartı yoksa olmaz diyorlarAngry Şimdi kafamda takıntıyla yola çıkacam (acaba ne olacak-nasıl geçecem)  Gerçi burada yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum en azından biraz daha kafam rahat yola çıkıyorum.

(Smile yakacam dörtlüleri, basacam söllektörlere, 5 tl de nakitimi hazırlayacam valla.. gerisini Allaha havale edeceğim, napiyim abiLOL)
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 04 May 2009, 22:18

Bu kadar sıkıntı yapacaksanız köprüden anadolu-avrupa geçişinde her ikisindede ücret alınmaz. Dönüştede sirkeciden arabalı vapura biner haremde inersiniz olur biter bence daha iyi bile olabilir köprüde trafik olan bir saatte yola çıksanızda yorulmamış olursunuz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti turuncuklu » 14 May 2009, 10:44

Selam arkadaşlar.Amasyadan - Tekirdağ' a kazasız belasız gittim geldim..Fatih sultan mehmet köprüsünden; Anadoludan - Avrupaya geçerken her hangi bir ücret ödemedim.
Sadece dönüşte KGS almak zorunda kaldım..Oda çok basitmiş. Köprü gişelerinde OGS_KGS hariç Birde KGS KARTI SATIŞ ve DOLUM diye yazan tabelalar var.orada sıraya giriyosun ve sıran gelince 30 tl verip kart alıyorsun..Hepsi bu kadarmış..

Yurt dışından gelen arkadaşlar hiç sorun etmesinler..Yani gişelerde KGS kartı satılıyor arkadaşlar..Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum...
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34hha13 » 14 May 2009, 18:07

evet haklısınız biz isanbulda yaşıyoruz kırk yılda bi avruap yakasına geçiyoruz mecburen ogs aldık bir tane kalmalıydııı :(
34hha13
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir