Cep Telefonu Sorunu..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cep Telefonu Sorunu..

İleti MEGAN » 08 May 2009, 21:48

Arkadaşlar Cep Telefonum NOKIA 7610 Bu gün fotoğraf çekildik 30-40 dk sonra fotoğrafları görmedi çoğu bozuk gösteriyo pc ye takınca telefondanda Galeriye girmiyo :S Bunun sebebi nedir ? Ve NOKIA Servise götürsem fotolarımı kurtara bilirmiyim ? Teşekkürler

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti Balki, Burak » 09 May 2009, 03:06

Eger fotograflarınız hafıza kartında ise telefonunuz masaustundeyken YILDIZ - KARE - 7370 - KARE yapın sızden restart ısteyecektır restart attıktan sonra tel ıcındekı versıyonu sıfırlar.YALNIZ BU ARADA TELEFON HAFIZASINDAKI HERSEY SILINIR.Eger telefon hafızasındaysa soyleyın baska bır cozum uretelım
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti MEGAN » 09 May 2009, 14:02

Fotoğraflarım Hafıza Kartında telefonun içinde geldi o hafıza kartı müzikler açılıyor başka dosyalar açılıyor fakat Fotoğraf galerisi açlmıyor kendi kendine içine klasör açmış içinde 2 klasör gösteriyo fakat açılmıyo .. :S ya okadar temam var için 3-5 programım var onlar silinecekmi :S yedekleme gibi şansım olmuyomu ? Yada KVK bu işle ilgilenmezmi garantisi bitti tabiki parasıyla yaptırsam yada nokıa servise versem onlar yedekleyerek yapmazmı bu işi yada sizin söylediklerinizi yapalım :) Teşekkrler
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 09 May 2009, 20:50

Tabiki yaparlar ancak soyle bır durum var.Bu ıslerde her zaman bılgı kaybı olabılır.hatta teknık servıslerın sozlesmelerınde hep bır maddede kaybolan datalardan sırketımız sorumlu degıldır dıye yazr.Sizin yapacagınız sey basıt aslında hafıza kartını cıkartın bılgısayara baglayın ıcındekılerı bılgısayara kopyalayın oyle deneyın.Hatta hafıza kartınızda sorun varsa buda telın saglıklı calısmasını engeller.Hafıza kartınızı cıkartın bırde oyle deneyın telefonunuzu aynı sorunu yapıyormu ??? Cevabınızı beklıyorum
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 09 May 2009, 23:27

Arkadaşların yazdıklarını okudum hepside güzel önerilerde bulunmuşlar. Bende kısaca özetlemek isterim.

1.Veri kaybı garanti dışı 1şey olduğu için servis bunun garanti dışı yapabilir.

2. Eğer verilerin hafıza kartındaysa *#7370# kodlaması işini çözebilir.

3. Hafıza kartını kart okuyucu ile bilg başla eğer orada da resimlerini göremiyorsan herhangi bir "data recovery" programı ile silinip silinmediğini kontrol et.

4. Eğer h.kartı gel-git akıllıysa yani bazen görüp bazen de görmüyorsa kuvvetli ihtimal bacaak bağlantıları zamanla yerinden oynamış ve temssızlık yapıyordur, h.kartının sökülüp bacak bağlantılarının kontrolü gerekir.

5. Aynı kartı bir başka telefona takarak içne bakmayı dene..

6. Sanırım başka da bir ihtimal kalmadı.

7. Umarım verilene kavuşursun.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti MEGAN » 10 May 2009, 22:02

data recovery - iŞİMİ Görmüyor yandaş programlarıda işimi görmüyor..
2. İçindeki fotoğraflar bozulmuş 1 tane fotoğrafın içine 3 tane fotoğraf girmiş iç içe demkktirki hafıza kartı nanay gibime geliyoo
bilgisayarda sistemi geri yükleme yapıyoruz da telefonda yapamıyormuyuz ??
3. hafıza kartı okuyucu ile denedim en fazla 20 tane foto kurtarabiliyorum içinde 130 tane foto vardı :S
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 10 May 2009, 22:05

delidolu kardeşim bu kod (  *#7370# ) ne işe yarıyor ? yaptığımda telefon kodu istiyor 7610 lar tümü aynı kod mu farklımı yoksa ?
ve bu kodu yaptığımda ne olucak ?? kötü bişi olmaz inşş ?? Teşekkürler Balki,Burak ve Delidolu
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 11 May 2009, 00:48

O kodu yaparsanız telefon versıyonuna reset atar ve telefon hafızasındakı hersey sılınır.Kısacası telefon ıcınde butun verılerı sılerek fabrıka ayarına doner.Bunun dısında hafıza kartını mac os x sıstemlı bır bılgısayara tak ve dısk utılıty kısmında verıfy dısk permıssıons yap bu sorununu cızebılır.Mac Os sıstem bulamazsan wındowsa tak hafıza kartını baslattan calıstıra gırıp cmd yaz bunu yazdıktan sonra sıyah bır ekran gelecek karsına o ekrana yazmaya baslamadan once bılgısayarıma gırıp hafıza kartına verdıgı harfı kontrol et ( C, D, F, G vs...) sıyah ekrana chkdsk yazıp / koyup harf kodunu yazarsan o hafıza kartını onarmaya baslar.Bu yolla bır hafıza kartı kurtarmıstım ben.Buda ıse yaramazsa 50 ytl karsılıgında data kurtarma yaparlar.Hafıza kartı bunun ıcın onemlıdır.Pıyasada 10 mılyona satılan hafıza kartlarını bu yuzden tavsıye etmıyorlar. Gecmıs olsun tekrardan
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 11 May 2009, 00:50

[quote="Balki, Burak"]O kodu yaparsanız telefon versıyonuna reset atar ve telefon hafızasındakı hersey sılınır.Kısacası telefon ıcınde butun verılerı sılerek fabrıka ayarına doner.Bunun dısında hafıza kartını mac os x sıstemlı bır bılgısayara tak ve dısk utılıty kısmında verıfy dısk permıssıons yap bu sorununu cızebılır.Mac Os sıstem bulamazsan wındowsa tak hafıza kartını baslattan calıstıra gırıp cmd yaz bunu yazdıktan sonra sıyah bır ekran gelecek karsına o ekrana yazmaya baslamadan once bılgısayarıma gırıp hafıza kartına verdıgı harfı kontrol et ( C, D, F, G vs...) sıyah ekrana chkdsk yazıp / koyup harf kodunu yazarsan o hafıza kartını onarmaya baslar.Bu yolla bır hafıza kartı kurtarmıstım ben.Buda ıse yaramazsa 50 ytl karsılıgında data kurtarma yaparlar.Hafıza kartı bunun ıcın onemlıdır.Pıyasada 10 mılyona satılan hafıza kartlarını bu yuzden tavsıye etmıyorlar. Gecmıs olsun tekrardan[/QUOTE]
Orjinal hafıza kartı bundaki. KVK kaça yapar ? ve sanırım Windows lu çözüm yolunu denicemmm Teşekkürler.. ;)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 11 May 2009, 00:52

50 60 ytl karsılgında yapmaları lazım.Olmadı Şişli tarafına gecersen bana bırak hafıza kartını ben halletmeye calısırım.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 11 May 2009, 00:54

şişli tarafına gelebileceğimi hiç sanmıyorum üstat ya bana çok uzak ve şişli ile pek işim olmuyo ancak geçiş güzargahımda kalıyo ama teşekkürler windowslu yöntemi deneyip risk li bi iş mi yapsam yoksa temiz olarak 50 tl bayılsammı onu düşünüyorum şu an :)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 11 May 2009, 00:55

Eğer dataların çok çok onemlıyse işi ustasına bırak bence :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 11 May 2009, 00:57

Kişisel fotoğraflarım var uzun süredir konuştuğum yengenizle çekilmiş olduğum 3 tane fotoğraf var onları kurtarmak benim için çok önemli :) içime oturdu açıkcası :D 50 tl bayılım. ayrıca sms çekerken de sorun çıkartıyo ilgili nedir anlamadım ???? son günlerde mp3 leri de görmüyor artık..

-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 May 2009, 00:58

7370 telefona sonradan yüklenen her türlü ayar ve proramları vs silip fabrikasyon haline -ingilizce dil dahil- getirir, buna aynı zamanda menüden; ayarlar>telefon ayarları>fabrikasyon ayaralarına getir ile de yapabilirsin bu kod sadece 1nevi kısayoldur. Hafıza kartındaki kişisel verilere dokunmaz, en azından ben dokunduğuna şahit olmadım.

Eğer hafıza kartını kart okuyucu ile bilgisayara bağlayabiliyorsan "Advanced Photo Recovery 2.0" adlı bir program var; genellikle flash disk ve sd/mmc kartlardan veri kurtarmak için kullanılır ancak bilgisayardakilerini de kurtarabiliyor. Umarım faydası olur.

Not: Her ihtimale karşılık karttaki resimler elzem ise kurtarana kadar karta 1şey yazmamaya özen göster ;)

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 11 May 2009, 01:01

[quote="delidolu"]

7370 telefona sonradan yüklenen her türlü ayar ve proramları vs silip fabrikasyon haline -ingilizce dil dahil- getirir, buna aynı zamanda menüden; ayarlar>telefon ayarları>fabrikasyon ayaralarına getir ile de yapabilirsin bu kod sadece 1nevi kısayoldur. Hafıza kartındaki kişisel verilere dokunmaz, en azından ben dokunduğuna şahit olmadım.

Eğer hafıza kartını kart okuyucu ile bilgisayara bağlayabiliyorsan "Advanced Photo Recovery 2.0" adlı bir program var; genellikle flash disk ve sd/mmc kartlardan veri kurtarmak için kullanılır ancak bilgisayardakilerini de kurtarabiliyor. Umarım faydası olur.

Not: Her ihtimale karşılık karttaki resimler elzem ise kurtarana kadar karta 1şey yazmamaya özen göster ;)

[/QUOTE]
teşekkürler üstat hemen denemeye alıyorum '' Advanced Photo Recovery 2.0 ''
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 11 May 2009, 01:07

[quote="delidolu"]

[/QUOTE]
üstat ellerine sağlık fotoların %99 unu çıkarttı fakat işimi görenler nanay :S onlarda sanırsam düzelmez birdaha :S
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 May 2009, 01:15

Rica ederim. Çevremde bu ve benzeri durumlarla çok karşılaştığım içinordan biliyorum. Ama terzi kendi söküğünü dikemez misali ben çıkmazda kalınca ne kendime faydam oluyor ne de başkasının bana Tongue

Not: istediğin özelden gitti...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 11 May 2009, 01:22

Çok teşekkrüler serial için ;) bu arada fotoğraflar çok bozulmuş sizce sorun nerede ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım