Skodalarınızın bakımını nasıl yapıyorsunuz ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skodalarınızın bakımını nasıl yapıyorsunuz ?

İleti AhmetH » 10 May 2009, 22:06

birkaç konuyu merak ediyorum katılım gösterirseniz nabız yoklayacağım Smile

özellikle eski kuşak skodalar yani favorit - felicia - formanlara, bakımı araç sizi yolda bırakınca yada biyeri arızalanınca mı yapıyorsunuz ?

yoksa yağ filitre vb değişimleri zamanında yapmaya özen gösteriyormusunuz ?

özetle minimum maliyet maksimum hizmet mantığı ile mi kullanıyorsunuz aracınızı ?

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti 34SCU59 » 10 May 2009, 22:18

ben sahsen sadece sezonluk bakıyorum şimdi yaza girdik sayılır..

termostatı yaza gore taktıracagım..gecen sene bujileri değiştirmiştim bu sene yine bujıleri değiştiricem benim alt kartel contasından kaçırma var onun yenisini taktırıp yagını değiştirecem kapıları yağlatıcam doseme kılıflarını yıkatıcam sonra motoru yıkattıktan sonra bir sorun kalmıor....

demek istedigim yaza girerken ve çıkarken belli aralıklardakı kafanızdakı sorunları halledebilirsiniz bugun istesem yine depoyu doldurur kontak kapatmadan karsa gider gelir araç ama yinede bakmak lazım..

unutmadan sunuda soyluyeyim aracınıza mutlaka yeden fan dugmesi yaptırınız maazallah fan acmazsa eliniz tetikte olsun özellikle radyatorle fan musuru ıle işlem yaptıysanız mutlaka gozunuz hararette olsun conta yandımmı bunlardan bir hayır gelmiyor
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir