Mc Donald's

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mc Donald's

İleti hetepe » 21 May 2009, 18:25

Mc Donalds'ı çekemeyenlerin oyunudur bu...Bence en güvenilir fast food zinciridir.
Nette duyduklarınızın hiçbirine, gördüklerinizin de yarısına inanın...

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Balki, Burak » 21 May 2009, 18:46

Ben biraz arastırdım bu konuyu.McDonalds markadası altındakı tum urunler Türkiye'de üretimi ve dagıtımı yapılan ürünler.Zaten arkadasların dedıgı gıbı ulkelerın damak zevkıne gore yapılıyor.Yanılmıyorsam Türkiye'de Pınar markası ıle calısıyorlardı.Zaten inanın o kadar mukemmel ve kusursuz bır sırket politikaları varki direk insan saglıgını ve hijyen2i düşünüyorlar:) Nerden bildigimide soyliyim; ben matbaacıykan McDonalds' kendı bunyesı altında calıstırdıgı yoneticilere her ay aylık calısma planı adı altında kitapcıklar bastırırdı.Frito Lay ve McDonalds gibi calısanlarına ve musterılerıne bu kadar deger veren bır fırma gormedım ben sıze o kadar soylıyım arkadaslar.Ama tum bunlara ragmen yınede McDonalds markasını kullanmamaya ozen gosterıyorum.Arada canım cekersede gıdıp bır McChicken yerim:p
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti barutoglu » 21 May 2009, 21:39

McDonalds'ı hiçbir zaman tercih etmedim etmem. haber doğru da olsa yanlış da olsa değişmez.  Bana göre Coca Cola meselesiyle aynıdır. Ha siz bu McDonalds'dan yiyor musunuz? Saygı duyarım. Yiyin efendiler yiyin. Bu hânı iştihâ sizin... Bu harmanin gelir sonu, kapistirin giderayak! Yarin bakarsiniz söner bugün çitirdayan ocak!

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti şahinbey » 22 May 2009, 00:11

[quote="barutoglu"]

McDonalds'ı hiçbir zaman tercih etmedim etmem. haber doğru da olsa yanlış da olsa değişmez.  Bana göre Coca Cola meselesiyle aynıdır. Ha siz bu McDonalds'dan yiyor musunuz? Saygı duyarım. Yiyin efendiler yiyin. Bu hânı iştihâ sizin... Bu harmanin gelir sonu, kapistirin giderayak! Yarin bakarsiniz söner bugün çitirdayan ocak!

[/QUOTE]
Demekle neyi kastetdiğini açıklarmısın...
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 22 May 2009, 01:54

Tevfik Fikret'in Han-ı Yağma şiirinden alınma, günümüz Türkçesine sadeleştirilmişi de aşağıdaki sayfada verilmiş:
http://www.kanal46.com/haber.php?h=13396
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti irfant » 22 May 2009, 10:13

McDonalds patatesleri uzun yıllar boyu Manisa'da üretildi, doğrandı, paketlendi, bir arkadaşımın şirketiydi hatta. Bir çok marka bu şekilde karalanmaya çalışılıyor.

Yamuk bir şey varsa bilmek güzel ama baştan yalan kokunca amaç belli...

KFC tavuklarını Banvit'ten alıyor ama ABD'den geliyor diye saçma sapan haberler vardı. Her söylenene inanılırsa...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti barutoglu » 22 May 2009, 14:48

[quote="şahinbey"][quote="barutoglu"]

[/QUOTE]
[/QUOTE]

Arkadaşımın da açıkladığı gibi Tevfik Fikret'in şiirinden bir alıntı. Kastettiğim şey ise şudur: Bir gün gelir, bu emperyalizmin de köküne kibrit suyu dökerler. Sonra geride ne McDonalds kalır, ne cocacola kalır ne de amerikanın çirkeflikleri... Arkadaşların bazıları McDonalds'ın yerli ürünlerden satış yaptığını söylüyorlar. Doğru olabilir ancak, Mcdonalds açan bir türk şirketi, bu emperyalizm sembolüne ne kadar patent hakkı ödüyorlar bunu da araştırmak lazım.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti Balki, Burak » 22 May 2009, 15:04

[quote="barutoglu"][quote="şahinbey"][quote="barutoglu"]

[/QUOTE]
[/QUOTE]

Arkadaşımın da açıkladığı gibi Tevfik Fikret'in şiirinden bir alıntı. Kastettiğim şey ise şudur: Bir gün gelir, bu emperyalizmin de köküne kibrit suyu dökerler. Sonra geride ne McDonalds kalır, ne cocacola kalır ne de amerikanın çirkeflikleri... Arkadaşların bazıları McDonalds'ın yerli ürünlerden satış yaptığını söylüyorlar. Doğru olabilir ancak, Mcdonalds açan bir türk şirketi, bu emperyalizm sembolüne ne kadar patent hakkı ödüyorlar bunu da araştırmak lazım.
[/QUOTE]
Sızde haklısınız ancak soyle bırsey var.Sımdı McDonalds sırketınde calısan bınlerce ınsanımız var.bunun yanı sıra gecımını mcdonaldstan saglayan bır suru yan sanayı ısletmeler matbaalar baskıcılar falan fılan var.yanı bır mc donalds sırketınden para kazanan yuzlerce dukkan sırket ve bınlerce ınsan var.Bunuda goz onunde bulundurmak gerekır.Ben mcdonalds sırketını savunmuyorum sahsım adınada hıc sevmıyorum ve kullanmamaya ozen gosterıyorum ama gerceklerde bu :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir