Honda Civic Nasıl

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Honda Civic Nasıl

İleti iceman70 » 18 May 2009, 20:08

çok tşkür ediyorum arkadaşlar söylediğiniz alternatifleride inceleyeceğim

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 18 May 2009, 20:12

Bu gün servisteydim bu sfer yeni octiyi mükemmel yapmışlar diyebilirim gidip bak bence
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 18 May 2009, 20:26

bir de civic ler yerli üretim, city ler ithal geliyormuş. hani bilgi olsun dedim, city önerilince, kullanan arkadaşım memnun city den, hani tekerler biraz ufak ama gövdeye:)) ben bu konularda çok araştırma yaptım ve octiye karar verdim, henüz aracımı almadım, ancak araç kullanma stilimi de değelendirdiğimde, bir şanssızlık olmazsa, periyodik bakımdan bakıma giderim gibi servise, şanssızlık diyorum çünkü elegance aldım, fazla elektronik=fazla problem şansı, 1.6 mpi motor zaten kendini kanıtlamış diyecek laf yok,e yürüyen aksam skodanın zaten dayanıklı, sacı desen harika, e arkadaş 35 bin e araba alıosun, BMW/mercedes de beklememek lazım.ne alırsan al severek al. sevmeden alırsan her kusuru gözüne batar, severek alırsan hiçbirşey seni aracından soğutmaz.hontanın accord dışındaki modellerinin görünüşleri beni cezbetmiyor mesela, skoda daha karakterli bir araç görünümünde. tek şanzıman için honda almam, almadımda.özellikle müşteriyi eşşek yerine koyan zamlarından sonra.vw i al vur hondaya işte satış politikası olarak.e bu politika skoda yı da etkiliyor, 1.4 tsi motor var avrupa piyasasında, hala bize 1.6 mpi iteliyorlar(tekrar söylüyorum, motor sağlam ama nispeten eski teknoloji) kaba tabirle.şimdiden hayırlı olsun
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti iceman70 » 18 May 2009, 20:29

zevkler ve renkler giriyor işin içine bence tasarımda octi civic'in yanına yanaşamaz ama herkese göre farklı
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk05 » 18 May 2009, 20:41

Bence git servise kafana takılan arabaların deneme sürüşlerine katıl arabanın yolda gidişini gör ona göre karar ver.octi ile civic farklı tarzlarda araba bende olsam civic derdim. genç ruha hitap eden bi araba
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 18 May 2009, 21:39

Arkadaslar Octi genc işi bir araba değilki daha cok orta yasa hitap eden bir araba:s Bu yüzden genc arkadaslarımızın honda tarzı spor aracları tercıh etmesı daha dogru olur.tabiki bu benim kendi fikrim:)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti iceman70 » 18 May 2009, 21:49

yaşım 19 vallaLOL ama annemde araçda konfor arıyor sonuçta ben kullanacam ama =)))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 18 May 2009, 22:01

Civic'in iç tasarımını ve malzeme kalitesini beğenmiyor.

Octavia gibi de baba bir araba değil Civic.

Hoş bana kalsa ben gider direkt 2'sinden de sportif olan ama ülkemizde kıymet görmeyen Mazda 3 alırım.

Mazda 3'ün iç mekanı Civic'e koy ondan sonra on numero bir arabaya ortaya çıksın.

Civic'in arka düz mekan olayı hoşuma gidiyor. Bu bile bizim gibi kalabalık bir aile için tercih sebebidir. (arka taraftaki 3. kişi Octavia'da rahat edemiyor mesela)

Civic'in bir de 125 hp olduğuna bakmayın. Octavia 1.6 FSI ile muhtemelen aynı performansı sergiliyor.

1-2 Civic'le kapıştığımda(ki otomatik vites olduklarını tahmin ediyorum) arayı açmadım mesela hiç (komşumuzda da yeni Civic vardı ve ondan da biliyorum)

Civic alınabilir bir araba.Octavia ile Civic arasında kalsam herhalde yaşıma gider diye Civic alırdım ama Octavia da her ne kadar doğuştan sportif bir araç olmasa da ufak tefek rütuşlarla "German Style" bir arabaya dönüşüyor.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 19 May 2009, 01:31

Arkadaşlar kapı olayını akşam kayınpederle görüştüm detayları geçiyorum.

Benim kapı çizildiğinde garaj çıkışından aşağı doğru 1 adım geri kaydı ve kapı açıkken duvara çarpmıştı.

Kayınpederin kapı pert olduğunda eğimli -eğimin tam derecesini hala öğrenebilmiş değilim- bir yolda geriye doğru 1,5-2 adım kaymış açık kapı ağaç gövdesine çarpmış.

Durum bundan ibarettir, varın anladığınızca siz canlandırın artık kafanızda.

Şimdi.....

Her iki aracı da kendimce uzun süreli kullandığım kadarıyla değerlendirmek istiyorum.

Skoda Octavia A4 (2003-2004):

Uzaktan bakıldığında haşmetli ve içindeki kişi de öenmli biri hissi veriyor. Dış hatları itibariyle dikiz aynasından bakıldığında aynı bmw'nin kedi gözlü modelleri gibi sağa çektirmeye zorluyor öndeki aracı. İçine baktığımızda ön taraftaki konforu arkada oturanlara ne yazıkki yantılmadığı ortada. Bağaj deseniz ekşi sözlükte yazdığı gibi "3 leş, zorlarsan 4'ü de aldırırsın :)" Motor olarak wv grubunun kendini kanıtlamış 1,6 sr motoru. Yol  tutuşu olarak sürücüye aşırı güven veriyor. Kapıların kapanması sırasında çıkan tok ses de keza öyle. Uzun yolda sürücüyü yormuyor, hele hız sabitleyici ile durum daha da zevkli hale geliyor. Şehir içi kullanılarda ise octi bir ölüm makinesi halien geliyor. Sıkışık trafikte octi de olmak kadar rahatsız edici birşey yok! Dur-kalk arabsı değil, kalk-git arabası kanımca :) Ayrıca ş.içinde kırmızı ışık ve ani hızlanmalarda şahsen beni pek memnun edemedi. Daha henüz yaşamadım ama en kötü yanı da 2. el olayının zayıflığı, ki hala önyargıyla baktığımızdan kaynaklı olmalı. Servis olayına gelince değişkenlik gösterdiğini düşünüyorum. Çünkü skoda için de civic için de iyi-kötü servis örneklerim mevcut. Fiyat olarak baktığımızda muadillerine göre dah ucuz olduğu ise aşikar. Parça fiyatı sonuçta wv grubu arabası olduğu için onlarla aynı.

Honda Civic (2004-2005):

Octiyi görünceye kadar bana "heralde dünyanın en geniş bagajlı arabası bu" dedirten ilk arabadır. Uzunca bir süre hayranı olmuşumdur kendilerine. Şehir içinde kıvraklığı ve etikliği ayrıca yakıt konusundaki uygunluğu hep göz doldurmuştur. Ancak uzun yolda vtec motor olmasına rağmen nedense arabanın yorulduğunu hissetmişimdir hep!!! İç mekanı aynı bagajı gibi geniştir. Özellikle arkada oturanlar arada şaft çıkıntısı OLMADIĞI için geniş geniş oturabilir. 3. kişi de mutlaka rahat eder. Kapıları kapatınca eminim herkes fiat grubundan farksız olmadığı söyleyecektir. İç mekandan gelen sesler -genelde kapı döşeme ve içlerinden- alışmak 1az zaman alıyor. Önden ziyade arkadan görüntüsünü hala octiden iyi olduğunu düşünürüm. Satmak iste araba pazarına bile gitmeden çat diye peynir ekmek misali satabilirsin -city modeli ise tam tersi elinde patlar kanımca-. Uzaktan baktığında içindeki kim olursa olsun "Ankaralı bir memur" kullanıyor etkisi veriyor bana nedense... :) Yokuşlarda yolcular+bagajla birlikte istersen 600 kg yükle hiç farkına bile varmıyorsun, sanırım vtec motor bu gibi durumlarda da devreye giriyor ve yarı yolda bırakmıyor. Fiyat olarak nedense ucuzlamadı gitti 1türlü. Her zamana 0 fiyatı sahibini üzecek 2. el piyasası da sevindirecek nitelikte.

Kaza var, kaza var elbtte ama -Allah korusun, amin- kaza anında hangisinde olmak istersin diye sorulsa -aslında hiçbirisinde olmak istemem :)- belki psikolojik, belki önyargı neden bilmiyorum ama civic de olmak istemem.

Sonuç:

Türkiye şartlarında zaten aynı klasmanda olan civic ve octi güzel arabalar. +/- leriyle de olsa bu böyle. Roadfigter'in önerdiği mazda3 bence bir gömlek üstte civic'e göre. Ama onunda 2.eli civic gibi değil. Anca octi gibi meraklısına gider :) Ha genç işi olarak bakarsak wodoo'cum o zman octiyi de geç civic'i de derim. Mazda3 tam senlik olur. Ha aile arabası dersen civic, octi, passat, focus, toledo, audi. Hem aile hem genç dersen al bir golf a4 -elegance hepsini birden yaşa :D ;)

Son sözüm:

Ne alırsan al; Allah sana keyifle ve KAZASIZ kullanmak nasip etsin, amin. En nihayetinde 4 tekeri A noktasından B noktasına gitmek için kullanıyoruz. Eskiden 4teker m

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 19 May 2009, 02:00

Tespitler için teşekkürler delidolu

Ben evvelden Japoncuyumdur. Ama biline ki artık yeni Japonlar'da az yakma denen birşey yok.

Öyle tahmin ediyorum ki eski Japon arabaları hafif olduğu için az yakıyordu. Alman arabaları ezelden beri ağır zaten.

Şöyle bir örnek vereyim :

Bizim eski araç Mazda 626 idi ve 2000cc 115 hp idi. Ağırlığı ise 1135 kg! idi. Şimdilerde bu ağırlığa sahip küçük sınıf araç bile yok.

Bir arkadaşımda otomatik vites yeni Civic var da yakıttan çok şikayetçi kendisi.

Belki bir önceki kasa Civiclerin otomatikleri az yakıyordu ama Honda'da da o az yakma devri kapandı diye biliyorum. (belki Octavia MPI otomatikten az yakıyordur Civic otomatik)

VTI, Type-R gibi devir delisi makinalardan gayrısında Honda'nın arabalarına yanaşmayı düşünmezdim herhalde.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 19 May 2009, 12:51

aslında fazla masrafa girmeden az kilometre yapmış 2004 2005 opel vectra çok cazip geldi bana biraz araştırcam

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 19 May 2009, 12:54

evet, maalesef civic sedan octavia mpi'dan hem düz hem de otomatikte daha az yakıyor

OCTAVIA OCTAVIA
M5(Düz) AG6(Oto.)
Urban(Şehir içi) 10 11,2
Non-urban(Şehir Dışı) 5,8 6,1
Combination(Birleşik) 7,4 7,9

CIVIC Sedan: http://www.honda.com.tr/otomobil/conten ... r_2009.pdf
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti drhakan » 19 May 2009, 18:14

3,5 yıldır honda civic 2006 eurocivic kullanıcısıyım,Allah var 1 gün bile hiç bi sorun yaşamadım ama plastik aksam ve işçilik bence kötü ama sanayi nedir bilmem..camlarından tıkırtı gelir,amortisörleri serttir ama motoruna kimse laf söylemesin...sırf bagaj ihtiyacımdan 2006 okti elegance alıyorum şimdi...bu arda 2006 elegance pırılmı pırıl,29000de 30000 tlye nasıl(tiptronik)yorum alabilirmiyim..en çok aldığım arbadan tıkırtıvs ses gelmesin istiyorum

drhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 19 May 2009, 22:52

abicim az kulağın büyükse, arabadan mutlaka ses gelir. benim gibi yapacan, az duymazlıktan gelecen:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti RAZOR10 » 20 May 2009, 00:29

iceman arkadaşım yaşın 19 muş ne işin war octiyle dicem okticiler kızacakSmile

hondanın yeni kasalarını ben çok beğenmiyorum 2004-2006 arası makyajlı kasaları war onlar daha güzel ama onlarında 2004 modeli 60,000 km ies+full+full 24-25,000 arası..ki bu çok para 2004 araç için we piyasada bu arabalardan kaynıyor neredeyse. bide yeni city lere bak derim. yada git makyajlı octiye bak. hayırlısı olsun derim..
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti iceman70 » 20 May 2009, 01:17

opel vectra 2003 2004 1.6 comfortlar çok cazip geldi hem özellik hemde kalite olarak fena değil gibi neyse hayırlısı olsun bu gidişle fabia'ya dvm etcem gibi hayırlısı :))

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 20 May 2009, 09:51

ople in c kasaları güzel gerçekten. donanım olarak da oldukca dolu bir araç. ama honda mı opel mi dersen genc işi honda derim.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir