benzine yine zam !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzine yine zam !!

İleti RoadFighter » 20 May 2009, 02:14

[quote="delidolu"]

[quote="umitfatihgenc"]Ben bu ülkeyi bu hale getirenlerin taaaaa ... [/QUOTE]

Unutma bu ülkeyi bu hale sen, ben, o; yani bizler getirdik; her insan hak ettiği gibi yönetilir.

Merak etme senle aynı duygu/düşünceleri paylaşıyorum "ta...." ama kurtuluş yine bizlerde; yoksa biz yandık bari bizden olan evlatlarımız aynı çileyi çekmesin. Bizden daha fazla borçla dünyaya gelmesinler. Bir an evvel Türkiye artık Türkiye olsun.

[/QUOTE]

Ben herkese -araba kapıda çoğu zaman yatmasına rağmen-benim gibi yürümelerini,metro vb. rahat ulaşım araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyorum vakitleri oldukça. 

Ama çevremde gördüğüm kadarı ile araba sanki milletin eli ayağı olmuş!

Adam 200 metre ötedeki camiye Doğan arabası ile gidiyor misal. Arkadaşlarım içinde bakkala arabayla gidenler var.

Bu milleti anlamak hakkaten zor. Bu gidişle insanların bu zaafı daha çok sömürülür.

Bazı kodamanların dünya umurlarında değil. Onlardan(bazılarından) bilinçi bir tavır beklemek zor.

Ama orta direk de hem herşeyden şikayet edip hem de hiçbirşeye tavır almayınca bu zamlar kaçınılmaz oluyor.

2. arabayı almayı düşünüyorduk. Ama almayacağım. Benzine,vergiye,fahiş yedek parçalara inat araba maraba almayacağım. Yürüyeceğim. Protesto yürüyüşü falan da yapmıyorum. Sağlığıma da iyi geliyor yürümek :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti y.emre » 20 May 2009, 02:57

bizlere az bile katılıyorum delidolu
başımıza bunlar gelmeden önce benzin fiyatı 1 dolardan düşüktü..

biz bu tepkimizi seçim günü oy pusulalarında göstermedikce 3.5 bile geçer bunun fiyatı
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti lazianke » 20 May 2009, 10:39

LUK OİL sağolsun, 20:00 ile 08: 00 arası eurodizelde 7 kuruş indiriyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti mygokhan » 20 May 2009, 13:10

[quote="RoadFighter"][quote="delidolu"]

Unutma bu ülkeyi bu hale sen, ben, o; yani bizler getirdik; her insan hak ettiği gibi yönetilir.

Merak etme senle aynı duygu/düşünceleri paylaşıyorum "ta...." ama kurtuluş yine bizlerde; yoksa biz yandık bari bizden olan evlatlarımız aynı çileyi çekmesin. Bizden daha fazla borçla dünyaya gelmesinler. Bir an evvel Türkiye artık Türkiye olsun.

[/QUOTE]

Ben herkese -araba kapıda çoğu zaman yatmasına rağmen-benim gibi yürümelerini,metro vb. rahat ulaşım araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyorum vakitleri oldukça. 

Ama çevremde gördüğüm kadarı ile araba sanki milletin eli ayağı olmuş!

Adam 200 metre ötedeki camiye Doğan arabası ile gidiyor misal. Arkadaşlarım içinde bakkala arabayla gidenler var.

Bu milleti anlamak hakkaten zor. Bu gidişle insanların bu zaafı daha çok sömürülür.

Bazı kodamanların dünya umurlarında değil. Onlardan(bazılarından) bilinçi bir tavır beklemek zor.

Ama orta direk de hem herşeyden şikayet edip hem de hiçbirşeye tavır almayınca bu zamlar kaçınılmaz oluyor.

2. arabayı almayı düşünüyorduk. Ama almayacağım. Benzine,vergiye,fahiş yedek parçalara inat araba maraba almayacağım. Yürüyeceğim. Protesto yürüyüşü falan da yapmıyorum. Sağlığıma da iyi geliyor yürümek :)
[/QUOTE]

Aynende böyle...Clap
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti cemo » 20 May 2009, 15:30

ne kadar zam gelirse halk o kadar daha fazla arabaya biniyor anlayamıyorum doğrusu 5 lirada olsa litresi yinede biner bu millet
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 20 May 2009, 15:41

neden binmesin? Avrupa´nin en buyuk ulkesinin vatandaslarin arabaya binmeye hakki yok mu? Hep somurgeciler mi binsin? 5lira olursa o zaten yine bizi somurgecilerin eline dusuren politikacilarimizin ayibi....
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 20 May 2009, 15:56

[quote="delidolu"]

[/QUOTE]

ayne katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti ufuk05 » 20 May 2009, 16:27

Takmayın kafanıza arkadaşlar iyi yaptılar ben olsam 5 lira bile yaparım.Yoluncak kaz gibiyiz.Bi derdimiz oldumu internette çıkar olmaz veryansın ederiz bide kameraları gördümü nerde bu devlet nerde siyasetçi deriz.Toplum birlik olup protesto etmezse artışları boykot edip arabadan inip otobüslere binmezse benzin sarfiyatı düşmezse adamlar 5 lirada yapar 10 lirada.Yunanistan emeklilik yaşı yükselicek diye ülkede herkes grev yaptı ülkede hiçbyer çalışmadı beğenmediğimiz yunanlılardan bile birbirimize bağlı değiliz.Lafa geldimi türk milleti şöyledir türk milleti böyledir.Böyle  kandırılarak bu hale getirdiler.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 20 May 2009, 16:37

[quote="ufuk05"]

Takmayın kafanıza arkadaşlar iyi yaptılar ben olsam 5 lira bile yaparım.Yoluncak kaz gibiyiz.Bi derdimiz oldumu internette çıkar olmaz veryansın ederiz bide kameraları gördümü nerde bu devlet nerde siyasetçi deriz.Toplum birlik olup protesto etmezse artışları boykot edip arabadan inip otobüslere binmezse benzin sarfiyatı düşmezse adamlar 5 lirada yapar 10 lirada.Yunanistan emeklilik yaşı yükselicek diye ülkede herkes grev yaptı ülkede hiçbyer çalışmadı beğenmediğimiz yunanlılardan bile birbirimize bağlı değiliz.Lafa geldimi türk milleti şöyledir türk milleti böyledir.Böyle  kandırılarak bu hale getirdiler.
[/QUOTE]

Burada dikkat, cunku Yunanistan AB uye ulkesi yani kararlari (cogu ic kararlarini dahi) kendi bašina almiyo, AB yasalarina uyum yaparak olayi kapattilar, yoksa adamlar zaten oglenleri fiesta yapiyorlar, Turklerden daha az calisiyorlar..

Nasil ki Almanya dibinde ki Cek´ten araci vergisiz, ya da cesitli alternatifler ile alabiliyorsa bulundugu konumu kullanabiliyorsa, Turkiye´de dibindeki petrol kuyularini ve komsularini kullanmayi bilsin, karsilikli cikar olsun, ama cikarlar nedense hep Turkiye´nin aleyhine!
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 20 May 2009, 16:43

Yunanistanın sadece selanik bölgesinde öğleden sonra çalışma olmadığını duymuştum.Ab den alınan yardımlar sayesinde adamlar çalışmayı bırakıp selanikteki eğlence hayatına dalıyormş.Giden arkadaşlarımın yalancısıım.Şu varki sonuçta insanlar birlik olabiliyor.Türkiyede ne olursa olsun insanlarda birliktelik yok.Petrol konusunu hiç sorma.ABD nin ve diğer türkiye üstünde oyun oynayan ülkelerin kimbilir ne haltı varda çıkaramıyoruz.Bu laftan sonra bende kazaya kurban gidersem bilinki sorumlusu ABD arkadaşlar.Hey allahım nasıl bi devirde yaşıyoruz 
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 20 May 2009, 23:54

[quote="alpko"] neden binmesin? Avrupa´nin en buyuk ulkesinin vatandaslarin arabaya binmeye hakki yok mu? Hep somurgeciler mi binsin? 5lira olursa o zaten yine bizi somurgecilerin eline dusuren politikacilarimizin ayibi.... [/QUOTE] aman politikaya girmeyelim çıkamayız .. bunların yaptığı fırsatçılık hükümet bile veryansın edip duruyor bu hayvan patronlara..:Angry
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 21 May 2009, 00:47

aldıysam 5 metreyede binerim 500 metreyede. poşet mi taşıyayım, market arabası mı bekliyeyim yarım saat sonra dolu gelsin kalayım mı öyle_?

hep baştakilere bir şeyler söylüyoruz ama bişey yapmıyoruz. madem o kadar rahatsız oluyorsun, mücadelesini ver, dernek topla, yandaş bul, çalış uğraş bi siyasi kola gir mücadele ver. çoğunluksan elbet sesin duyulur.

başa geçenler daha fazla medeni cesareti göstermiştir bizlerden unutmayalım, şunuda unutmayalım, başa geçtiğimizde bizimde değişmeyeceğimiz kesin değil. Wink
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti toGah » 21 May 2009, 01:31

benzine zam geldi muhabbeti yıllardır bitmeyen bir muhabbettir. çok sıkıcı olmaya başladı artık...
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 21 May 2009, 02:38

[quote="toGah"]benzine zam geldi muhabbeti yıllardır bitmeyen bir muhabbettir. çok sıkıcı olmaya başladı artık...
[/QUOTE]

Doğrusun, petrol şirketleri zamlamaktan usanmadı ama biz konuşmaktan bayıldıkThumbs%20Up O zman ne yapıyormuşuz, bükemediğimiz bileği şapır, şupur Wink

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti adilektasli » 21 May 2009, 11:00

Ödediğimiz vergiler (benzinin içindekiler de dahil) doğru yerlere harcansaydı, benzinin de bu kadar yüksek olmasına gerek kalmazdı. Yani iş politika ile doğrudan alakalı ve tabiki oylarını veren bizlerin tercihlerinin sonucudur.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hetepe » 21 May 2009, 11:32

Ben hep 20 liralık alıyorum, yani beni etkilemedi...Dead
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ihsan » 21 May 2009, 11:34

Abi ya hergun sıteye girip ne var ne yok dıye bakarken her defasında bu konu ust sıralarda yer alıyo eywah diyom genemı zam geldı hergun korkutuyo benıCry
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti feliciaZK » 21 May 2009, 14:12

SA....YIN BAKAN PETROL ŞİRKETLERİNİ ÇIKMIŞ TVDE HALKA ŞİKAYET EDİYOR SENİN GÖREVİN NE O ŞİRKETLERE BUNU YAPTIRTMAMAK

EEEE TECAVÜZ KAÇINILMASSA ZEVK ALMAYA BAKICAZ

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir