Devletin verdiği görevi kötüye kullanma!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Devletin verdiği görevi kötüye kullanma!

İleti mygokhan » 22 May 2009, 01:28

[quote="RoadFighter"]Meslekte kafayı sıyırmışlardan galiba bu eleman.

Böyle arıza tiplerle hiç muhatap olmamalı ama nereden anlaşılacak ki işte. Normal insan gibi geliyorlar sonra anlaşılıyor cins oldukları :)

[/QUOTE]

Aynen,nerden bileceksin ki..İlk bakışta anlaşılmıyor genelde..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti WXW » 22 May 2009, 01:48

yahu koca müdür derse "kızına sahip çıksaydın" , memurunu sen tahmin et, yazık, ülkesi için canını verdiğin mesleği ne hale getirdiler...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti keceli » 22 May 2009, 11:40

[quote="Balki, Burak"]Müşteri dilencide olsa müşteridir başbakanda olsa müşteridir.Camide herkes nasıl eşitse dükkandada oyle :D
[/QUOTE]

Clap
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 22 May 2009, 12:00

Evet mevzu tam bir trajedi.
Bende bir Polisim.

Böyleleri için Emniyet Müdürlüğüne vereceğiniz bir dilekçe o memurun işini bitirmeye yeter arkadaşlar.

Olurya baktınız sonuç yok Valiliğe veriniz.

Ordan da mı bir şey çıkmadı Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderin.

Kim uğraşıcak derseniz o zaman kolayı var.

Yazın bir dilekçe olayı anlatın,

Altınada 

DAĞITIM: yazıp sıralayın bunları altalta.

1-İl Emniyet Müdürlüğüne

2-İl Valiliğine

3-Emniyet Genel Müdürlğüne

4-İç İşleri Bakanlığına Big%20smile

Bak o zaman hangi İl Emniyet Müdürü işlem yapmaz mış. (Diğerlerine yollamasanda)

Bu eylemin disiplin tüzüğümüzde bir suç tanımı var.

Madde-6/5: "Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak." Cezası 6 ay kidem tenzili.

Daha ağırıda var.

Madde-7/7: "Yetki veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak akacıyla veya kin veya dostluk nedeniyle kötüye kullanmak." Cezası meslekten ihraç.

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 22 May 2009, 15:18

[quote="keceli"]Evet mevzu tam bir trajedi.
Bende bir Polisim.

Böyleleri için Emniyet Müdürlüğüne vereceğiniz bir dilekçe o memurun işini bitirmeye yeter arkadaşlar.

Olurya baktınız sonuç yok Valiliğe veriniz.

Ordan da mı bir şey çıkmadı Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderin.

Kim uğraşıcak derseniz o zaman kolayı var.

Yazın bir dilekçe olayı anlatın,

Altınada 

DAĞITIM: yazıp sıralayın bunları altalta.

1-İl Emniyet Müdürlüğüne

2-İl Valiliğine

3-Emniyet Genel Müdürlğüne

4-İç İşleri Bakanlığına Big%20smile

Bak o zaman hangi İl Emniyet Müdürü işlem yapmaz mış. (Diğerlerine yollamasanda)

Bu eylemin disiplin tüzüğümüzde bir suç tanımı var.

Madde-6/5: "Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak." Cezası 6 ay kidem tenzili.

Daha ağırıda var.

Madde-7/7: "Yetki veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak akacıyla veya kin veya dostluk nedeniyle kötüye kullanmak." Cezası meslekten ihraç.

[/QUOTE]

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..Gereken ne ise yapacağız..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Balki, Burak » 22 May 2009, 15:22

Arkadaslar cok ozur dılerım konu ıle alakasız bırsey soracagım madem polıs mevzusu acıldı:p ben ehlıyetımı kaybettım ve cıkartmak ıcın vakıt bulamıyorum.dun mahallede arabada otururken oyle bı polıs geldı trafık polısı degıl ama normal polıs ehlıyetın varmı falan bende evde unuttum dedım ama numarasını bılıyorum dedım ve ehlıyet numaramı soyledım oda bana ben nerden bılıyım yalan soylemedıgını dedı arabanı baglarım 1 mılyar ceza yazarım falan fılan olayına gırdı.Ehlıyetım var ama kaybettım ve yenıden cıkarttırmak ıcın vakıt bulamadım bu sekılde bır trafık polısı cevırse ve ben dogruyu soyleyıp kaybettım falan desem bana en fazla ne gıbı cezalar verır ?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti hetepe » 22 May 2009, 15:25

''Ehliyeti yanında olmadan araç kullanma cezası'' var, en fazla 100 tl dir tahminim. Ruhsat yanında değilse araç bağlanır ama, ehliyette ceza yazma dışında birşey yok...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti isikayhan » 22 May 2009, 15:37

Kanun Maddesi Trafik İhlalinin Konusu Kimlere Uygulanacağı Ceza Miktarı ve Uygulayacak Kuruluş Ceza Puanı (Sürücüler İçin)
Trafik Polisi Diğer Yetkili Mahkeme
İdari Para Cezası Adli Para Cezası Hapis Cezası
44/1-b Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak ve yetkililerin her isteyişinde göstermemek Sürücülere 128,00 TL.
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti keceli » 22 May 2009, 15:59

[quote="Balki, Burak"]Arkadaslar cok ozur dılerım konu ıle alakasız bırsey soracagım madem polıs mevzusu acıldı:p ben ehlıyetımı kaybettım ve cıkartmak ıcın vakıt bulamıyorum.dun mahallede arabada otururken oyle bı polıs geldı trafık polısı degıl ama normal polıs ehlıyetın varmı falan bende evde unuttum dedım ama numarasını bılıyorum dedım ve ehlıyet numaramı soyledım oda bana ben nerden bılıyım yalan soylemedıgını dedı arabanı baglarım 1 mılyar ceza yazarım falan fılan olayına gırdı.Ehlıyetım var ama kaybettım ve yenıden cıkarttırmak ıcın vakıt bulamadım bu sekılde bır trafık polısı cevırse ve ben dogruyu soyleyıp kaybettım falan desem bana en fazla ne gıbı cezalar verır ? [/QUOTE]

Evet, Trafik Polisi olmayan bir polisin hemde duran bir arabada oturan birisine ehliyet sorması için;

1-)-Eğer o an için kullanıyor olsaydınız- Ehliyet almaya yaşınız tutmayacak kadar genç gösteriyor olabilirsiniz. Kullanmayınca soramaz. Zira ehliyetsiz araç kullanmak suçtur, araçta oturmak değil.

2-) Oturduğunuz araçta çevreyi rahatsız edecek tutum ve davranışlarda bulunuyor olmalısınız. (yüksek sesle müzik vb.) Ki Polis sizi rahatsız ederek ordan uzaklaşmanızı amaçlamaktadır.

3-)Madde 2 ile bağlantılı olarak çevre sakinlerince şikayet edilmiş olmasınız .

4-) Yetkisi olmadığı halde ceza keserim diyerek Sizi korkutmak bu yolla menfaat temin etmeyi amaçlamış olabilir (Malesef)

Trafik Polisi olmayan bir polis, bir trafik suçu görmesi halinde sizi bekleterek olay yerine Trafik ekibi çağırabilir. Ceza Kesemez...
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 22 May 2009, 17:18

Keceli arkadasım tabiki korkutmak ıstedı ancak benım sorum baska yani boyle bır durumda ehlıyetım kaybolmusken alacagım ceza sadece para cezası oluyor sanırım arkadasların soyledıgıne gore.Umarım oyledir.Para cezası dısında git ehliyetını getır arabayı oyle al falan fılan deme ıhtımalı yokmu:sbunun dısında keceli arkadasımızın dedıklerı dogru.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti keceli » 22 May 2009, 17:36

Bu durumda;

1-)Sana ceza keser.

2-)Sonra Aracını yanındaki veya yakınında diğer ehliyetli birisine teslim ederek senin tekrar kullanmanı engeller.

3-) Senden başkası yoksa aracını parka çeker. Park ücreti ödersin.

4-) Mahkeme ayrıca araç sahibine aracını ehliyetsiz birisine verdiği için ceza keser.
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 22 May 2009, 17:45

Benim ehliyetim var ama :s Ehliyet nomuda biliyorum ezbere sadece kaybettim:s
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti keceli » 22 May 2009, 17:50

[quote="isikayhan"]

Kanun Maddesi Trafik İhlalinin Konusu Kimlere Uygulanacağı Ceza Miktarı ve Uygulayacak Kuruluş Ceza Puanı (Sürücüler İçin)
Trafik Polisi Diğer Yetkili Mahkeme
İdari Para Cezası Adli Para Cezası Hapis Cezası
44/1-b Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak ve yetkililerin her isteyişinde göstermemek Sürücülere 128,00 TL. Peşin 96,00 TL.     5

kaynak: http://www.antalya.pol.tr/images/storie ... zalari.xls[/QUOTE]

O Zaman Bu...
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 22 May 2009, 17:54

Eyvallah tesekkur ederım :) Gokhan arkadasım senın olay noldu ya ugrasıomusun hala konunuda dagıttım kusura bakma valla :op
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti melodizm » 22 May 2009, 18:41

[quote="keceli"]Bu durumda;

1-)Sana ceza keser.

2-)Sonra Aracını yanındaki veya yakınında diğer ehliyetli birisine teslim ederek senin tekrar kullanmanı engeller.

3-) Senden başkası yoksa aracını parka çeker. Park ücreti ödersin.

4-) Mahkeme ayrıca araç sahibine aracını ehliyetsiz birisine verdiği için ceza keser.
[/QUOTE] dostum benimde bir sorum var..sokak arasında yapılan kazalara trafik polisi karışmazmış asayiş karışırmış trafik polisinin görev yeri ana arterlermiş doğrumudur?
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 22 May 2009, 18:43

bu arada aklımda kalacağına söyliyeyim bu polis arkadaşın adı..
polat alemdar mı

iskender büyük mü..

LOLLOLClapClapLOLSleepySleepy
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 22 May 2009, 18:50

[quote="melodizm"]bu arada aklımda kalacağına söyliyeyim bu polis arkadaşın adı..
polat alemdar mı

iskender büyük mü..

LOLLOLClapClapLOLSleepySleepy
[/QUOTE]

O kadar değil canım..

Sadece Keçeli Smile

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 22 May 2009, 18:57

[/QUOTE] dostum benimde bir sorum var..sokak arasında yapılan kazalara trafik polisi karışmazmış asayiş karışırmış trafik polisinin görev yeri ana arterlermiş doğrumudur?[/QUOTE]

Yanlış;2918 Sayılı karayolları Trafik Kanunununun

2.Maddesi – Bu Kanun, trafikle ilgili kuralları, şartları, hak ve yükümlülükleri, bunların uygulanmasını ve denetlenmesini, ilgili kuruluşları ve bunların görev, yetki ve sorumluluk, çalışma usulleri ile diğer hükümleri kapsar.

Bu Kanun, karayollarında uygulanır. Ancak aksine bir hüküm yoksa;

a) Karayolu dışındaki alanlardan kamuya açık olanlar ile park, bahçe, park yeri, garaj, yolcu ve eşya terminali, servis ve akaryakıt istasyonlarında karayolu taşıt trafiği için faydalanılan yerler ile,

b) Erişme kontrollü karayolunda ve para ödenerek yararlanılan karayollarının kamuya açık kesimlerinde ve belirli bir karayolunun bağlantısını sağlayan deniz, göl ve akarsular üzerinde kamu hizmeti gören araçların, karayolu araçlarına ayrılan kısımlarında da,

Bu Kanun hükümleri uygulanır.

diyor.

Bu maddeye göre trafik polisi bakar.
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir