Devletin verdiği görevi kötüye kullanma!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Devletin verdiği görevi kötüye kullanma!

İleti Balki, Burak » 22 May 2009, 19:04

[quote="keceli"]
 [/QUOTE] dostum benimde bir sorum var..sokak arasında yapılan kazalara trafik polisi karışmazmış asayiş karışırmış trafik polisinin görev yeri ana arterlermiş doğrumudur?[/QUOTE]

Yanlış;2918 Sayılı karayolları Trafik Kanunununun

2.Maddesi – Bu Kanun, trafikle ilgili kuralları, şartları, hak ve yükümlülükleri, bunların uygulanmasını ve denetlenmesini, ilgili kuruluşları ve bunların görev, yetki ve sorumluluk, çalışma usulleri ile diğer hükümleri kapsar.

Bu Kanun, karayollarında uygulanır. Ancak aksine bir hüküm yoksa;

a) Karayolu dışındaki alanlardan kamuya açık olanlar ile park, bahçe, park yeri, garaj, yolcu ve eşya terminali, servis ve akaryakıt istasyonlarında karayolu taşıt trafiği için faydalanılan yerler ile,

b) Erişme kontrollü karayolunda ve para ödenerek yararlanılan karayollarının kamuya açık kesimlerinde ve belirli bir karayolunun bağlantısını sağlayan deniz, göl ve akarsular üzerinde kamu hizmeti gören araçların, karayolu araçlarına ayrılan kısımlarında da,

Bu Kanun hükümleri uygulanır.

diyor.

Bu maddeye göre trafik polisi bakar.
[/QUOTE]

izim müdürü öldürsem ödülmü verirler bana merak ediyorum yoksa cezamı .d:D

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti adilektasli » 22 May 2009, 19:15

Keceli arkadaşım, öncelikle seni saygınlığın ve yardımseverliğin için kutluyorum.Clap Keşke polislerimizin hepsi sizin gibi olabilseydi. Disapprove

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti keceli » 22 May 2009, 20:19

[quote="adilektasli"]

Keceli arkadaşım, öncelikle seni saygınlığın ve yardımseverliğin için kutluyorum.Clap Keşke polislerimizin hepsi sizin gibi olabilseydi. Disapprove

[/QUOTE]

Teveccühünüz. Teşekkür ederim.

Bu forumumuzun güzelliğinden ileri geliyor

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 22 May 2009, 21:02

Tebrik ederim bende..Aslında böyle olmalı..Saygı gösteren saygı görür..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Konyalım » 22 May 2009, 21:11

Akadaşlar yaklaşık 7 yıldan beridir Konya Adliyesinde zabıt katibi olarak görev yaparım. Asliye Ceza Mahkemesinde çalışıyorum ve aklınıza inanın Vilayetin vali yardımcısından tutun da, kaymakamı, öğretmeni, doktoru, polisi, askeri, mitçisi kimi isterseniz bir şekilde ya sanık olarak, ya tanık olarak yada müşteki olarak karşımıza geliyorlar.   Gelen kişilerin çoğu da
ya canı yanmış, yada can yakmış. En nihayetinde de belli stres birikimleri var.

Genelde bulunduğu mevkii ve görevin verdiği ağırlığı kullanmak isteyen tipler de olmuyor değil hani.

Çok taze bir örnek vermek gerekirse: Bugün başıma bi örnek geldi. Nöbetçi mahkemeyiz ve talimat duruşmalarımız var. Mahkeme salonu önünde de yaklaşık 40-50 kişi kalabalık. Tabi ilk önce gelenin ismini sıraya yazıyoruz ve ifade alım işlemleri sıraya göre yapılıyor. 

Ben ifade alırken mübaşirin biriyle tartıştığını duydum. İfade bitince salon dışına çıkıp 'hayırdır kardeşim" sorduğumda:

Vatandaşın verdiği cevap, "ben askerim, siz beni sırada bekletemezsiniz". Sıraya göre işleminin yapılacağını izah ettim. Ama nafile: Benim rütbem Yüzbaşı, hemen işimi yapın. Sizimi bekleyeceğim" falan filan. (Halbuki bilmez ki enayi biz ağaç kovuğundan çıkmadık)

Böyle bi mantık var mı. Benim ağabeyim de Kıdemli Binbaşı mı diyeyim yani. Benim ağabeyim seni döver mi diyeyim. Smile.

Tatlı dille olayı çözmeye çalışırken bizim Yüzbaşımız bağırıp çağırmaya başlayınca oradaki vatandaşların kitlesel tepkisini de çekmeyi ihmal etmedi.

Önce kalabalıktan "ayıp değil mi sıranı bekle", sonra "geç lan sırana memuru oyalayıp durma", daha sonra "senin ağzına burnuna, sonra senin bilmem neyini falan derken polisleri çağırmasam adamın ağzını burnunu kıracaklardı.

Şimdi o ukelayı orada dövselerdi, ağzını burnunu kırsalardı. Düşünüyorum da o insanın şerefi hiç mi zedelenmeyecekti. Hiç mi utanmayacaktı kendisinden.

Sıra bizim yüzbaşımıza geldi. Talimat evrakını elime aldım. Bir de baktım ki o da ne; Bizimkisinin suçu "irtikap" (yani bi nevi zimmet). Garnizonun kantininden andiregandi yapmış yani. Aksi de bilirikşi raporuyla ve tanık beyanlarıyla sabit.

Nerede kaldı senin yüzbaşılığın!!!

Hemen hemen hergün bu tip insanlarla karşılaştığımız için artık "evet evet sayın sultan hazretleri falan diye tiye bile alıyoruz", birde demiyorlar mı "haritadan yer beğen" diye.

Sanki adama desem beni Bodrum'a sürdürt diye  oraya sürdürtecek.

Bu tip insanlar genelde aciz insanlardır. O yüzden takmamak gerek Ama kaşınanın derdi kötekse de esirgememek gerek. (Not. Kendisine ve çevresine saygısı olan ademoğullarını tenzih ederim)  

Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 May 2009, 21:14

memleket kurtlar vadisine dönüyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Konyalım » 22 May 2009, 21:19

[quote="hakanerdogan"]memleket kurtlar vadisine dönüyor.  [/QUOTE]

Valla Hakan kardeş iki gün yanımda dur, artık gülmekten mi, yoksa stres, sinirden mi inme geçirirsin.LOL
Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 May 2009, 21:20

doğrudur, adliyeler hep öyle bizim memlekette. Allah düşürmesin. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 22 May 2009, 21:57

Askerlerden çok çıkmaz ama yinede çıkıyor haliyle ..Hemde yüzbaşı...Çok yazık...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti oguz » 23 May 2009, 04:02

sadece polisiyle hakimiyle bitse gene iyi :) benim aracım babamın ustune. babamda yurtdışında çalışıyor. malum 3 ayda bir eve gelir falan filan. geldiğindede 2 gun en fazla. neyse aracın bandrol değişimi ve muayne için vergi dairesine gittim.borcu yoktur kagıdı alıp muayneye gidicem. vergi dairesine girdim. dedi işte 1000ytl kadar borcunuz var. taksit yaptırıcam. dedi dilekçe yazıcaksın. tmm dedim.aracın sahibimisin dedi. hayır babam dedim. ozaman olmaz dedi. yapamazlarmıs. dışarı cıktım kopuruyorum kendi kendime nası yapıcam diye. tam vergi dairesinin karşısında bi sigortacı var. kapısında bandrol taksidi yapılır yazıyo. girdim dedim abi böyle böyle nası hallederiz. adam dedi abisi bi kahvaltı parası at ben sana 5 dkka ya hazırlatıcam dedi. 25 lira bıraktım. adam dilekçeyi yazdı içeri girdi. tabi bende peşinden bakıcam çünkü:D benim konuştugum memurun yanına gitti damga bastırdı müdürün yanına gitti imza attırdı. aynı memura dondu borcu yoktur kagıdını aldı geldi verdi bana :) burda kandırıldımmı yoksa rüşvetmi verdim orasını tam olarak kestiremedim. ama kurdukları tezgahı beğendim :)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 23 May 2009, 12:39

zaten yokmuştur borcu tahminimce. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki