WINDOWS 7'Yİ NASIL YÜKLERİM YARDIM LÜTFEN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

WINDOWS 7'Yİ NASIL YÜKLERİM YARDIM LÜTFEN

İleti sonertevfik » 24 May 2009, 13:10

MERHABA ARKADAŞLAR, LİSANSLI BİR 32 BİT VİSTA KULLANICISI OLARAK, MİCROSOFT'UN SİTESİNDEN 32 BİT WİSTA 7 'Yİ İNDİRMEK ÜZEREYİM (2,36 GB) (GECE MAKİNEYİ AÇIK BIRAKTIM) SORMAK İSTEDİĞİM, WİNDOWS 7'NİN KURULUM DOSYASINI DVD'YE ÇEKİP, DVD'DEN Mİ KURACAĞIZ? EĞERKİ DVD'DEN KURULUM YAPACAKSAM, MAKİNEMİ NASIL AYARLAYACAĞIM AÇILIŞTA İLK OLARAK DVD SÜRÜCÜYÜ GÖRMESİ İÇİN? İLGİLENEN VE YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER... 

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti tolga_kaan_ » 24 May 2009, 13:16

makina açıldığında   "del"  tuşuna basarak bios menüsüne gireceksin.  Advanced Bios Features   menüsü altında   boot device  yazan  yerden    First  Boot  device'ı   " cd - rom " seçeceksin (not: Boarduna göre farklı bios menüsü olabilir ama  kelimeler aynı ) Sonra     save & quit  (f10 tuşu olması lazım) yapıp bilgisayarın yeniden başlayacak. Zaten cd den boot edeceği için gerisi kolay. Otomatik olarak kuruluma geçer   ve adım adım sistemi yüklersin. İndirdiğin dosyayı  dvd ye yazarken  düşük hızla yazdır   2x ya da 4x   daha sağlıklı olur  ve kaliteli bir medya kulan. Kolay gelsin. Anakartının marka ve modeli söylersen daha net yardımcı da olabilirim  Smile Bios sayfan farklı ise  aynı işlemleri advanced  menüsü altından yapacaksın.

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti toGah » 24 May 2009, 13:53

daha önce windows yüklemediysen bence hiç bu işe girme zararlı çıkarsın ;)
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 24 May 2009, 13:53

[quote="tolga_kaan_"]

makina açıldığında   "del"  tuşuna basarak bios menüsüne gireceksin.  Advanced Bios Features   menüsü altında   boot device  yazan  yerden    First  Boot  device'ı   " cd - rom " seçeceksin (not: Boarduna göre farklı bios menüsü olabilir ama  kelimeler aynı ) Sonra     save & quit  (f10 tuşu olması lazım) yapıp bilgisayarın yeniden başlayacak. Zaten cd den boot edeceği için gerisi kolay. Otomatik olarak kuruluma geçer   ve adım adım sistemi yüklersin. İndirdiğin dosyayı  dvd ye yazarken  düşük hızla yazdır   2x ya da 4x   daha sağlıklı olur  ve kaliteli bir medya kulan. Kolay gelsin. Anakartının marka ve modeli söylersen daha net yardımcı da olabilirim  Smile Bios sayfan farklı ise  aynı işlemleri advanced  menüsü altından yapacaksın.[/QUOTE]

Kolay anlasılabılır ve cok ıyı bır cevap olmus emeğinize saglık tesekkurler..
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti sonertevfik » 24 May 2009, 14:01

ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM TOLGA KARDEŞİM, MAKİNEM ACER 5720ZG NOTEBOOK, ancak anakartımın modeli hakkında bilgi sahibi değilim.
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 24 May 2009, 14:04

[quote="sonertevfik"] ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM TOLGA KARDEŞİM, MAKİNEM ACER 5720ZG NOTEBOOK, ancak anakartımın modeli hakkında bilgi sahibi değilim.
[/QUOTE]
Abi makinanın ınternet sıtesıne gir ordan driver veya download bolumune gır onlar senı yonlendırıolar makınanın modelını falan yazıyorsun drıverları otomatık olarak cıkıyor ordan ındırıyorsun sonra.Format atmadan once drıverları ındır bır cdye yazdır elınde bulunsun.Tavsiyedir :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonertevfik » 24 May 2009, 14:16

burak kardeşim makineme format atmayacağım ki, sadece vistanın üzeirne deneme sürümünü 30 günlük kuracağım. 30 gün sonra eski wistaya kendi kendine dönermi acaba burak?
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 24 May 2009, 14:20

abi deneme surumu kurarkende formatatıosun:s Gider yani bilgilerin.İnternete gir.VMWare veya Parallels Desktop programlarından bırını ındır onun ustune kur Bilgilernde gıtmez ugrasmak zorundada kalmazsın.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 24 May 2009, 14:35

[quote="sonertevfik"]burak kardeşim makineme format atmayacağım ki, sadece vistanın üzeirne deneme sürümünü 30 günlük kuracağım. 30 gün sonra eski wistaya kendi kendine dönermi acaba burak? [/QUOTE]

Aman dikkat! Eğer Vista üzerine Win7 kurarsan bir daha geri dönüşün olmayacaktır. Bu yüzden deneme yapmak istiyorsan vmware ya da virtual pc gibi bir yazılım ile yapmalısın. Viztanın üzerine kurduğunda bilgilerin kaybolmayabilir ama geri dönmek istersen formatlaman gerekecek.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti delidolu » 24 May 2009, 14:45

Deneme sürümü olması nedeniyle burak doğru söylüyor.
Ben 1 aydır kullanıyorum, torrentlerden indirdim çok güzel vista ya benziyor ama vistadan çok farklı diye kısaca özetleyebilirim. İnanıyorum ki türkçe sürümü çıkınca herkes elindeki xpleri çöpe atacak, mac ve linux kullanıcıları da çat diye çatlatacak gibi duruyor Smile
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti tolga_kaan_ » 24 May 2009, 16:50

elinde  recovery  dvd si olmadan    format  atma ya da  farklı bir sistem yükleme.  Önce  önmli bilgilerinin yedeğini al. Sonra   senin makinaya ait  driverları netten indir ve yedekle.  Sonra   deneme yap. Lap top'a daha önce  format atmadım    ama çok farklı değildir masa üstünden. Ayrıca   mutlaka kullanılması gereken bir program önereyim Acronis True İmage  11    nette  full sürümünü bulabilirsin   Türkçe anlatımlı olarak.  Bir nevi yedekleme programı     10 dk içinde   pc yi format attıktan sonraki haline geri çeviriyor. Kolay gelsin. 
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonertevfik » 24 May 2009, 16:57

arkadaşlar tam 8 saattir uğraşıyorum bu lalet olası makineye kuramadım bir türlü windows 7'yi ne lalet birşeymiş ya... bu konuda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlar varsa menmun olurum... 
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tolga_kaan_ » 24 May 2009, 17:19

[quote="sonertevfik"]arkadaşlar tam 8 saattir uğraşıyorum bu lalet olası makineye kuramadım bir türlü windows 7'yi ne lalet birşeymiş ya... bu konuda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlar varsa menmun olurum... 
[/QUOTE]
tam olarak  nerede takıldın?   Elimden gelen bişey olursa  yardımcı olabilirim.

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti toGah » 24 May 2009, 17:20

ben daha konu başında girme bu işe dedim ;)
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 24 May 2009, 17:25

[quote="toGah"]ben daha konu başında girme bu işe dedim ;) [/QUOTE]

evet biraz karışık bir işlem.  Ben de   ilk sata  diske  format atarken  raid yükleyemediğim için  tüm bilgilerimi  silmiştim   baya bi sıkıntı yaşatmıştı. İyi araştırıp girişmek lazım... Bir de  lap top larda   bildiğim kadarıyla   sistem yüklemek biraz daha farklı. Masa üstünü artık ezberledik  :) soner kardeşime kolay gelsin, kalsaydım   birşeyler yapardım onun için ama   akşam 7 de içtimaya katılmam lazım Thumbs%20Up  Herkese iyi haftalar...
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 24 May 2009, 19:34

[quote="sonertevfik"] arkadaşlar tam 8 saattir uğraşıyorum bu lalet olası makineye kuramadım bir türlü windows 7'yi ne lalet birşeymiş ya... bu konuda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlar varsa menmun olurum... 
[/QUOTE]
Abi ilk once nerde takıldıgını soyle yardımcı oluruz burdan elımızden geldıgınce.Eger kuruluma gırmıyorsa bılgısayarının ozellıklerı sıstem gereksınımlerını karsılamıyor olabılır dıye dusunuyorum.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 24 May 2009, 19:55

Ağbii dur napıyosun sen windows 7 şuan rc sürümü sakın ha tonla açık var sonra driver sorunu olur bekle hele sen ben zamanı gelince haber veririm şuan daha kullanıcılara test amaçlı sunuldu.Vista sp1 ile şuan için en iyisi.

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 24 May 2009, 19:58

Kur bi wmrare kafana gore yukle ya drıver derdınde olmaz ne kasıyorsunki formatla falan
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir