OSMANLI OKÇUSUNUN MÜTHİŞ SIRLARI...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OSMANLI OKÇUSUNUN MÜTHİŞ SIRLARI...

İleti ayhani » 31 May 2009, 16:58

Atalarımızın teknoloji kullanımına güzel bir örnek.
http://www.haber10.com/haber/169589/

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 31 May 2009, 17:17

evet izlemistim bunu.. gerci anlayana bu belgeseller..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 31 May 2009, 21:22

Ordumuzun mayın temizleme gücü yok diyenler baksın da ibret alsın benim şanlı Osmanlı'mdan.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti iceman70 » 31 May 2009, 21:56

Evt osmanlı askerlerine padişahların zekalarına herşeylerine hayranım ama bunu bizim ordumuz için söylemek zor çok geriyiz teknolojide Unhappy
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 31 May 2009, 23:00

[quote="iceman70"]Evt osmanlı askerlerine padişahların zekalarına herşeylerine hayranım ama bunu bizim ordumuz için söylemek zor çok geriyiz teknolojide Unhappy[/QUOTE]

osmanli baskasiymis, TSK bizimmis gibi yazmissin, osmanli ayri bir devlet degil di ki, biziz.. yani ordumuzun eski hali ve bugun ku hali desek daha dogru olur:) alinma, kotu dusunmedigii biliyorum..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 31 May 2009, 23:01

[quote="maozkan64"]Ordumuzun mayın temizleme gücü yok diyenler baksın da ibret alsın benim şanlı Osmanlı'mdan.[/QUOTE]

ClapClap
Clap
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 31 May 2009, 23:23

Bu ok konusunu ngc de belgesel olarak izlemiştim. Bu yayın yapım tarzı ve dayanıklı olmasının altında yatan bilimsel teknik şu an dünyanın en büyük uçağını yapan boing firması tarafından uçağın ağırlını azaltmak aynı anda da dayanıklılığını arttırmak amacıyla dış cephelerinde kullanılmaktadır.

Mayın konusunu isterseniz burada cılkını çıkarana kadar tartışabiliriz, sonuçta mevcut gerçeği değiştirmeyeceğiz tuşlara basmamızla kalcağız ama belki garip bir sinerjik etri yaratıp daha güzel sonuçlar çıkmasına psikolojik enerji yayabiliriz LOL
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 31 May 2009, 23:40

Ecdad daha neler neler düşünmüş.

Biz onlara layık olamıyoruz.

Ben inanıyorum ki bu ülkenin gerçek yetenekleri kendini ifade etme,hünerlerini gösterme şansı bulsa TSK'mız da müthiş bir kalkınma gösterecektir. (evine bomba taşıyıp koleksiyon yapanlar arındırılsa vs.!)

Klişe olacak ama bizi düşmanlarımızdan bir adım önde kılan sahip olduğumuz donanımdan ziyade gösterdiğimiz yürekliliktir. 

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 01 Haz 2009, 00:18

Arkadaşım snn ecdadınıda koruyan Yüce Allahtr seni koruyanda Yüce Allahtır :) sen bu gün varsın yarında varsı yarınlardada olacaksın kafanı yorma Yabancılar Türklere savaş açtığı zaman Kıyamet günüdür o gün bu Kuranda yazıyo. Yok ecdadımıza layık olamadık yok böle yapmadık diiyp durmayın :D
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti RoadFighter » 01 Haz 2009, 01:18

[quote="MEGAN"]Arkadaşım snn ecdadınıda koruyan Yüce Allahtr seni koruyanda Yüce Allahtır :) sen bu gün varsın yarında varsı yarınlardada olacaksın kafanı yorma Yabancılar Türklere savaş açtığı zaman Kıyamet günüdür o gün bu Kuranda yazıyo. Yok ecdadımıza layık olamadık yok böle yapmadık diiyp durmayın :D [/QUOTE]

İfade biçimine biraz dikkat etmelisin.

Neyin ne olduğunun farkındayım çok şükür.

Kur'an okumasını biliyorum ama Türklere savaş açılacağını Kur'an'da göremedim malesef.

Lütfen bana gösterir misin ilgili ayeti?

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 01 Haz 2009, 01:41

[quote="RoadFighter"]

[quote="MEGAN"]Arkadaşım snn ecdadınıda koruyan Yüce Allahtr seni koruyanda Yüce Allahtır :) sen bu gün varsın yarında varsı yarınlardada olacaksın kafanı yorma Yabancılar Türklere savaş açtığı zaman Kıyamet günüdür o gün bu Kuranda yazıyo. Yok ecdadımıza layık olamadık yok böle yapmadık diiyp durmayın :D [/QUOTE]

İfade biçimine biraz dikkat etmelisin.

Neyin ne olduğunun farkındayım çok şükür.

Kur'an okumasını biliyorum ama Türklere savaş açılacağını Kur'an'da göremedim malesef.

Lütfen bana gösterir misin ilgili ayeti?

[/QUOTE]

Bence hic takma, aynen ben de yazi tarzina cok bozuldum arkadasimizin. Kendisi bir ara banlanmisti ama yine her konu ile dalga gecmeye devam ediyor.
Maalesef, halkimiz ne tarihini, nereden geldigini, ne oldugunu bilmiyorlar, sen istedigin kadar anlat okullarda 80-90yillik bir tarih okutuldukca cehalet bu sekilde kendini gosterir, ancak kisi kendi arastirmasi ile, okumasi ile gecmisini ogrenebiliyor.
Orta ve Dogu Avrupa`daki tarihi Osmanli`ya borclu bu insanlar, bu kaleleri, muzeleri keske Turkiye`deki herkes gezebilse de, ogrenebilse! Emir veren millet iken, simdi emir alan konumundayiz, ee tabi bundan mutlu olanlar da var.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir