SKODANIN İMAJI NE OLACAK?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODANIN İMAJI NE OLACAK?

İleti feliciaZK » 03 Haz 2009, 04:44

DAHA ÖNCE AÇMIŞ OLDUĞUM ''SKODANIN İMAJI ''KONUSUNU ''OKTAVİA DEYİP GEÇMEYİN ÖNEMLİ OKUYUN '' ADLI KONUYU OKUDUKTAN SONRA TEKRAR HARARETLE AngryPAYLAŞIMA AÇMAK İSTEDİM

SKODA İMAJI NERELERDE ?

İMAJINDAN KİM SORUMLU.....?

NERELERDE OLAMAYI HAK EDİYOR?

YADA (İMAJIN)NERELERDE OLDUĞU HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL SKODA KULLANMAK AYRICALIKTIR ............?

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 03 Haz 2009, 10:05

Skoda VW grubunun baştan 4. markası olduğu sürece imaj, reklam gibi çalışmalardan az pay almaya devam edecektir.Parasal gücü A3,A4,Passat, Golf, polo almaya yetmeyenlerin tercih ettiği marka olarak da kalacaktır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti adilektasli » 03 Haz 2009, 10:53

[quote="hetepe"]Skoda VW grubunun baştan 4. markası olduğu sürece imaj, reklam gibi çalışmalardan az pay almaya devam edecektir.Parasal gücü A3,A4,Passat, Golf, polo almaya yetmeyenlerin tercih ettiği marka olarak da kalacaktır.[/QUOTE]
Acı gerçek :(
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti alpko » 03 Haz 2009, 12:14

yine ayni seyi yazacagim, ama bu yerel bir durum.  Dunya capinda Skoda`nin imaji oldukca iyi durumda.   (Polo, fabia`dan daha ucuz bir arac, nasil olacakta polo almaya parasi yetmeyenlerin tercihi olsun, ama yine burada yerel bir durum soz konusudur).  Skoda`nin imaji cok cok iyi yerde, hic kafaya takilacak bir durum yok.    Turkiye acisindan da, ne zaman ki Skoda gelir Turkiye`de resmi firmasini kurar, o zaman sadece Turkiye`de kotu olan prestiji de duzelir.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 03 Haz 2009, 13:08

Bu imaj sadece türkiyenin sorunu.O yüzden adamlar dert etmiyor.Avrupada Skoda'ya başka gözle bakıyorlar.Heleki ingilizler gibi bir millet skodayı tutmuşsa sorun yok demektir:)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 13:10

Türkiye'de çogu dagıtıcı firma ''bakkal'' düzeninde işlediği için ne reklam yapabılıyorlar nede tanıtabılıyorlar urunlerını.Köyden domates getirip satmak gıbı getşrtşyorlar arabayı satıyorlar.Nasıl olsa bılen bılıyor :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti BaTeRRiiSStt » 03 Haz 2009, 13:29

Skodanın imajından bizene ya ortakları fabrıka sahipleri düşünsün.sanki bana kar payı veriyolar.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 13:47

[quote="BaTeRRiiSStt"]Skodanın imajından bizene ya ortakları fabrıka sahipleri düşünsün.sanki bana kar payı veriyolar.[/QUOTE]
Aynen ya farklı bir bakıs acısı ama haklı bır bakıs acısı :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 03 Haz 2009, 13:49

[quote="Balki, Burak"]
[quote="BaTeRRiiSStt"]Skodanın imajından bizene ya ortakları fabrıka sahipleri düşünsün.sanki bana kar payı veriyolar.[/QUOTE]
Aynen ya farklı bir bakıs acısı ama haklı bır bakıs acısı :)
[/QUOTE]

bindigin aracin imaji senin icin onemli degilse, o zaman Lada`ya, Fiat`a bin babacigim:)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 03 Haz 2009, 14:18

param neye yeterse ona binerim tofaş olur skoda olur mercedes olur anladın.. o zamanın şartları bunu elveriyordu bunu aldım ileride daha cok param olursa skoda deiL Audi ye binerim...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 03 Haz 2009, 14:22

babamın oğlunun değil imajı ne olursa olsun, ben araştırıp keşfedip almışım. güzel güzelde biniyorum. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 14:29

ORTA KALITEDE BIR ARAC.BIZ BU KALITEYI PARAMIZLA SATIN ALMISIZ ARKADASLARIN DUSUNCESI MANTIKLI GELDI BANA.BABAMIZIN OGLU DEGIL SONUCTA ADAM DUSUNMUOSA BIZMI DUSUNUCEZ
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 03 Haz 2009, 14:31

Helâl... Bize ne yahu? ... Paramız buna yetti biniyoruz, tipi, özelliği falan verdiğimiz parayı da karşıladığına göre üreten, satan falan düşünsün...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti oguz » 03 Haz 2009, 15:01

bencede biz niye düşünelim satan getiren düşünsün ama şöyle bi nokta var bide eğerki yarın bigun skoda turkiye'de rezil durumlara düşerse zararı bize araçlar hepten düşer.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 03 Haz 2009, 15:05

[quote="alpko"]yine ayni seyi yazacagim, ama bu yerel bir durum.  Dunya capinda Skoda`nin imaji oldukca iyi durumda.   (Polo, fabia`dan daha ucuz bir arac, nasil olacakta polo almaya parasi yetmeyenlerin tercihi olsun, ama yine burada yerel bir durum soz konusudur).  Skoda`nin imaji cok cok iyi yerde, hic kafaya takilacak bir durum yok.    Turkiye acisindan da, ne zaman ki Skoda gelir Turkiye`de resmi firmasini kurar, o zaman sadece Turkiye`de kotu olan prestiji de duzelir. [/QUOTE]

En boş fabia (1.2) 21500 civarı, en boş POLO (1.4) ise 29000 gibi...7500 gibi minik bir fark var.POLO yu en boş aldığın halde Fabianın baz modeline verdiğin vergiden de fazlasını verirsin.

Gel de tercih etme...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti alpko » 03 Haz 2009, 15:25

[quote="hetepe"][quote="alpko"]yine ayni seyi yazacagim, ama bu yerel bir durum.  Dunya capinda Skoda`nin imaji oldukca iyi durumda.   (Polo, fabia`dan daha ucuz bir arac, nasil olacakta polo almaya parasi yetmeyenlerin tercihi olsun, ama yine burada yerel bir durum soz konusudur).  Skoda`nin imaji cok cok iyi yerde, hic kafaya takilacak bir durum yok.    Turkiye acisindan da, ne zaman ki Skoda gelir Turkiye`de resmi firmasini kurar, o zaman sadece Turkiye`de kotu olan prestiji de duzelir. [/QUOTE]

En boş fabia (1.2) 21500 civarı, en boş POLO (1.4) ise 29000 gibi...7500 gibi minik bir fark var.POLO yu en boş aldığın halde Fabianın baz modeline verdiğin vergiden de fazlasını verirsin.

Gel de tercih etme...
[/QUOTE]

ama yazida da dedim ya, yerel bir durum diye, Turkiye`de bu durum boyle ama Avrupa`da degil.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 03 Haz 2009, 15:27

[quote="BaTeRRiiSStt"]param neye yeterse ona binerim tofaş olur skoda olur mercedes olur anladın.. o zamanın şartları bunu elveriyordu bunu aldım ileride daha cok param olursa skoda deiL Audi ye binerim...[/QUOTE]

neden mercedes, skoda, audi diyorsun demek ki imaja onem veriyorsun da, kendin farkinda degilsin..  Yada kaliteye onem veriyorsun ama kalite=imaj/pretij!
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 03 Haz 2009, 15:29

[quote="Balki, Burak"]ORTA KALITEDE BIR ARAC.BIZ BU KALITEYI PARAMIZLA SATIN ALMISIZ ARKADASLARIN DUSUNCESI MANTIKLI GELDI BANA.BABAMIZIN OGLU DEGIL SONUCTA ADAM DUSUNMUOSA BIZMI DUSUNUCEZ
[/QUOTE]

Orta kalite? Felicia mi, fabia mi, octavia mi bahsettigin yoksa mercedesten pahali Superb mi? marka dan Skoda`dan bahsediyoruz modelden degil, orta kalite sozu de Superb`ye hic ama hic uygun degil..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir