SKODANIN İMAJI NE OLACAK?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODANIN İMAJI NE OLACAK?

İleti oguz » 03 Haz 2009, 16:13

katılıyorum. superb bence cok harika bir araç ve sınıfının en iyilerinden. tüm bunlarla birlikte kendi sınıfına gore cok uygun bildigim kadarıyla..

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 03 Haz 2009, 16:48

[quote="alpko"]
[quote="BaTeRRiiSStt"]param neye yeterse ona binerim tofaş olur skoda olur mercedes olur anladın.. o zamanın şartları bunu elveriyordu bunu aldım ileride daha cok param olursa skoda deiL Audi ye binerim...[/QUOTE]neden mercedes, skoda, audi diyorsun demek ki imaja onem veriyorsun da, kendin farkinda degilsin..  Yada kaliteye onem veriyorsun ama kalite=imaj/pretij![/QUOTE]

imaja önem versem türkiyede çarpık bacak diye tabir edilen skodaya zaten binmezdim.ayrıca neden bu kadar skodayı savunuyorsun anlamadım.ben diğer markalarıda savunmuyorum.. şartlar bunu elverdi bunu aldım..ileride param olursa daha iyisini aLırım.. ayrıca imaj bana hoş, güzel gelendir. elalemin ne düşündüğü umurumda deiL..bana göre kalite = imaj falan deiL ...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Balki, Burak » 03 Haz 2009, 19:53

[quote="alpko"]
[quote="Balki, Burak"]ORTA KALITEDE BIR ARAC.BIZ BU KALITEYI PARAMIZLA SATIN ALMISIZ ARKADASLARIN DUSUNCESI MANTIKLI GELDI BANA.BABAMIZIN OGLU DEGIL SONUCTA ADAM DUSUNMUOSA BIZMI DUSUNUCEZ
[/QUOTE]

Orta kalite? Felicia mi, fabia mi, octavia mi bahsettigin yoksa mercedesten pahali Superb mi? marka dan Skoda`dan bahsediyoruz modelden degil, orta kalite sozu de Superb`ye hic ama hic uygun degil..
[/QUOTE]
superB cok guzel bır arac haklısınız ancak SuperB=Skoda ise yanı skodanın tek savunulacak yanı superB ıse zaten kaybetmıstır.:)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti derude » 03 Haz 2009, 20:16

Bence bir anket açalım imajın kimin sorunu olduğu konusunda;

a) Skodanın sorunu

b) Kullanıcılaranın sorunu

c) "İmaj herşeydir" diye yaşayanların sorunu

d) Kraldan çok kralcı olanların sorunuSmile
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 03 Haz 2009, 21:10

[quote="derude"]

Bence bir anket açalım imajın kimin sorunu olduğu konusunda;

a) Skodanın sorunu

b) Kullanıcılaranın sorunu

c) "İmaj herşeydir" diye yaşayanların sorunu

d) Kraldan çok kralcı olanların sorunuSmile
[/QUOTE]

ClapClapClap
Ya arkadaşlar kusura bakmayın ama bize ne skodanın imajından. Skoda babamın malımı? Hasbel kader hoşuma gitti octi aldım. Hemde parasını tam sayarak,, tıkır tıkır. Skoda alırken sanki bana indirimmi yapacaklar, skodanın imajını burada tartışınca geçin bunları. Kraldan çok kralcı olmaya gerek yok. Skoda bir araba markası o kadar. Yarin gücüm olur başka bir marka alırsam ben onuda severim. Hiçbir marka babamın malı değilki, nedir bu tartışma?
Haa bazıları şunu diyecektir skodanın imajı düzelirse arabalarımız değerlenir ama alakası yok, olsa bile skodanın bunu dert ettiğini sanmıyorum.
Skodananın meraklısı arabayı arar zaten. Mesela ben octi alacakkken adanada a5 ambiante yada elegans çok aradım bulsam hemen alacaktım. Ama inanırmısınız 1 tane bile a5 octi bulamadım satılık o sırada zibil gibi megane focus vs vardı.
Ayrıca yüce oto, otomobil satışında sonlarda giderken zam yapanların başında gidiyor. Yani adamlar kotayı rahat dolduruyor, onların umrunda değil bize ne oluyor?

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 03 Haz 2009, 21:17

Skoda'nın imajını distribütörü düşünmeli ve olaya tamamen duygusal yaklaşmalı! :)

Bir mal ne kadar iyi olursa ne kadar ucuz olursa olsun o malın imajını bence reklam belirler.

Bu iş de satıcılara düşer.

Skoda şu an Türkiye'de ikame mal konumundadır. Evet VW'nin ikamesidir.

Bazı Skoda kullanıcılarına sorarsanız arabasını tanıtmak için hemen " VW yapıyor bunu" diye reklam yapar. Bunu dinleyen bazıları da "Olsun. VW gene de başka" der tıpatıp benzer araçlar için.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti traty » 03 Haz 2009, 22:19

valla skodanın imajını bilmem ama şimdiye kadar iki tane skoda aldım ikisinide arızalarıyla ve içinden gelen seslerle boğuştum,biriylede hala boğuşuyorum,yarın yine erzuruma servise götürcem arabayı,15 gün öncede vana servise götürmüştüm,YAVAŞ YAVAŞ SKODADAN VAZGEÇMEYE BAŞLADIM.gözünü seveyim polonun gözünü seveyim golfün gözünü seveyim boranın gözünü seveyim passatın diyorum başkada bişey demiyorum
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti esercelik24 » 03 Haz 2009, 22:33

[quote="traty"]valla skodanın imajını bilmem ama şimdiye kadar iki tane skoda aldım ikisinide arızalarıyla ve içinden gelen seslerle boğuştum,biriylede hala boğuşuyorum,yarın yine erzuruma servise götürcem arabayı,15 gün öncede vana servise götürmüştüm,YAVAŞ YAVAŞ SKODADAN VAZGEÇMEYE BAŞLADIM.gözünü seveyim polonun gözünü seveyim golfün gözünü seveyim boranın gözünü seveyim passatın diyorum başkada bişey demiyorum[/QUOTE]

araba birazda şans meselesidir diye düşünüyorum... bir arkadaşım 2005 te aldığı VW GOLF marka aracı daha bir haftalıkken pistol kırdı bir sürü başı ağrıdı. uğraşıp yaptırdımı kaldımı ondan sonra pek görüşemedim ama en son görüştüğümde vw yi lanetliyordu.

kendi aracımdan da örnek vericek olursam çevremde gördüğüm ve sorduğum felicia sahipleri benim yaşadığım sorunları yaşamıyor. aracım henüz daha 40176 km de ama sanki 200000 km yi aşmışım gibi sorun çıkarıp duruyor. tamamen şans işidir diye düşünüyorum. 

skodanın imajını sorarsanız bir çok arkadaşın dediği gibi BABAMIN MALI DEĞİLKİ BEN NİYE DÜŞÜNEYİM. skodanın sahipleri,ortakları vs düşünsün...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti traty » 03 Haz 2009, 22:47

[quote="esercelik24"][quote="traty"]valla skodanın imajını bilmem ama şimdiye kadar iki tane skoda aldım ikisinide arızalarıyla ve içinden gelen seslerle boğuştum,biriylede hala boğuşuyorum,yarın yine erzuruma servise götürcem arabayı,15 gün öncede vana servise götürmüştüm,YAVAŞ YAVAŞ SKODADAN VAZGEÇMEYE BAŞLADIM.gözünü seveyim polonun gözünü seveyim golfün gözünü seveyim boranın gözünü seveyim passatın diyorum başkada bişey demiyorum[/QUOTE]

araba birazda şans meselesidir diye düşünüyorum... bir arkadaşım 2005 te aldığı VW GOLF marka aracı daha bir haftalıkken pistol kırdı bir sürü başı ağrıdı. uğraşıp yaptırdımı kaldımı ondan sonra pek görüşemedim ama en son görüştüğümde vw yi lanetliyordu.

kendi aracımdan da örnek vericek olursam çevremde gördüğüm ve sorduğum felicia sahipleri benim yaşadığım sorunları yaşamıyor. aracım henüz daha 40176 km de ama sanki 200000 km yi aşmışım gibi sorun çıkarıp duruyor. tamamen şans işidir diye düşünüyorum. 

skodanın imajını sorarsanız bir çok arkadaşın dediği gibi BABAMIN MALI DEĞİLKİ BEN NİYE DÜŞÜNEYİM. skodanın sahipleri,ortakları vs düşünsün...
[/QUOTE]
o zaman bende bidahaki sefere işi şansa bırakmayacağım ve honda alacağım sanırım
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti esercelik24 » 03 Haz 2009, 22:53

[quote="traty"][quote="esercelik24"][quote="traty"]valla skodanın imajını bilmem ama şimdiye kadar iki tane skoda aldım ikisinide arızalarıyla ve içinden gelen seslerle boğuştum,biriylede hala boğuşuyorum,yarın yine erzuruma servise götürcem arabayı,15 gün öncede vana servise götürmüştüm,YAVAŞ YAVAŞ SKODADAN VAZGEÇMEYE BAŞLADIM.gözünü seveyim polonun gözünü seveyim golfün gözünü seveyim boranın gözünü seveyim passatın diyorum başkada bişey demiyorum[/QUOTE]

[/QUOTE]
o zaman bende bidahaki sefere işi şansa bırakmayacağım ve honda alacağım sanırım[/QUOTE]

haddime düşmez ama honda tavsiyemdir. gerçekten kullanıcıların çoğu memnun araçlarından Wink

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti traty » 03 Haz 2009, 23:01

[quote="esercelik24"][quote="traty"][quote="esercelik24"][quote="traty"]valla skodanın imajını bilmem ama şimdiye kadar iki tane skoda aldım ikisinide arızalarıyla ve içinden gelen seslerle boğuştum,biriylede hala boğuşuyorum,yarın yine erzuruma servise götürcem arabayı,15 gün öncede vana servise götürmüştüm,YAVAŞ YAVAŞ SKODADAN VAZGEÇMEYE BAŞLADIM.gözünü seveyim polonun gözünü seveyim golfün gözünü seveyim boranın gözünü seveyim passatın diyorum başkada bişey demiyorum[/QUOTE]

[/QUOTE]
o zaman bende bidahaki sefere işi şansa bırakmayacağım ve honda alacağım sanırım[/QUOTE]

haddime düşmez ama honda tavsiyemdir. gerçekten kullanıcıların çoğu memnun araçlarından Wink
[/QUOTE]
bencede honda çünkü kolay kolay bozulmuyo araçlar
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 03 Haz 2009, 23:27

fabia nın en bosu 25.000 liraya satılıyor ortalama çokmu ucuz parcasıda pahalı herşeyi pahalı
bana gore bombos bir fabia 25000 ediyorsa

bir yeni superb 40000 liraya bedava bence.....

demek istedigim general motor gibi aynı segmentteki corsa 28000 lira aynısı fiesta 22000 liraya satılıyordu şirketler ise fiestayı tercıh etti ford prim yaptı general motor battı bunun gibi bişi arkadaslar segmentteki araclarının fiyatları çok pahalı skodanın hyundai nin bombosunda bile klima ve 4 cam otomatık artık fiyatı ise 18000 lira bosversin skoda ilk once en ucuz sınıfındaki araclarının fiyatına baksın

NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti RoadFighter » 03 Haz 2009, 23:32

Honda eski Honda değil.

Daha doğrusu Japonlar artık eski Japonlar(arabaları) değil.

Honda'dan da şikayet eden var.(yakıt,yedek parça fiyatları vs.)

Araba işi biraz nasiptir hakkaten.

At da sahibine göre kişniyor  biraz da.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 03 Haz 2009, 23:33

[quote="RoadFighter"]Honda eski Honda değil.

Daha doğrusu Japonlar artık eski Japonlar(arabaları) değil.

Honda'dan da şikayet eden var.(yakıt,yedek parça fiyatları vs.)

Araba işi biraz nasiptir hakkaten.

At da sahibine göre kişniyor  biraz da.

evvelsi gün sağ on camurluk sorduk 2150 lira fiyat verdi kaskosuz bınılmez buna :))))

[/QUOTE]
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti asdfghjk » 03 Haz 2009, 23:45

ya arkadaşlar bu skoda imajını türkiye de kötüleyeneler olamsa biz araçlarımızı bu kadar ucuza nasıl alalım ki... -octi ve superb için- full bi octi facelift 38000 küsür iken jetta yanlış hatırlamıyorsam 44000-45000 lira ancak avrupa da dediğiniz üzere skoda daha bile pahalıymış, bırakında araçlarımıza bakalım elalemin derdi bizi mi gerdi :) :) biz skoda larımıza binmeye bakalım bir de ikinci eli tutsa tadından yenmez valla...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 03 Haz 2009, 23:45

Honda'nın yedek parça işi gıcık hakkaten.

Motosiklet yedek parçaları da pahalı Honda'nın.

Ama belli kitle illa ki de Honda diyor.

Bu gibi kitleler olursa Honda'cı efendiler döşerler kazık yedek parçaları tabi.

Honda'nın hayranlık uyandıran efsane arabaları vardır(Type-R,VTI vs.) ama Honda diğer Japonlar içinde 1 numara değildir bence. Çok tutulan yeni Civic de öyle.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 04 Haz 2009, 00:07

onu bunu bilmem arkadaşlar ama skoda eski skoda deil. bazı zihniyetler hala ladayla karıştırsada imaj konusunda çok üstüne koydu skoda. hatta geçen 1 hafta anca oldu posta gazatesini okurken gazetenin iç sayfısında (yarım sayfa) octinin reklamını gördüm şaşırdım. artık ufaktan reklamlarıda başladı bu güzel haber. 1 de tw de reklamları dönmeye başlarsa o zman tadından yenmez ..  hyundai gibi bir markanın reklamları dönüyorsa bizim skoda hyundaiden 10 gömlek üstün bi araç yanına bile yaklaşamaz. bu işin sırrı reklamdır kim ne derse desin..yollarda octi fabia sürekli gözüküyor.. tabiki bi fiesta corsa clio gibi gözükmez yollarda çünkü bu araçların %95 i şirket araçları......
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti sonertevfik » 04 Haz 2009, 00:24

[quote="Balki, Burak"]ORTA KALITEDE BIR ARAC
[/QUOTE]

Burak kardeşim orta kaliteli değil, kesinlikle YÜKSEK KALİTELİ araçlar Skoda'lar... Piyasada satılan, hatta daha yüksek fiyata satılan birçok araçtan çok daha kaliteli araçlar üretiyor Skoda... Kesinlikle parasını sonuna kadar hakediyor... İster 20 yaşında skoda al, ister 0 km al... Parasını hakediyor bundan eminim... Ayrıca tabiki herkes gücünün yettiği otomobile biniyor, ancak arkadaşlar Skoda sevgisi çok farklı bir kavram, herkes bir spor kulübünü destekler ya, onun gibi birşey işte bu Skoda sevgiside... İleride ömrümüz olursa, yüce Mevlamız da kısmet ederse, woswos'a da Audi'ye de bineriz belki ama ilk tercihim daima Skoda olacak... Çünkü her bütçeye hitap eden bir ürün çeşidi var... Daha önce de ifade ettiğim gibi, ister 1500-2000 liralık Skoda sahibi olun, İster 70-80,000 liralık Skodanız olsun, bu araçların hepsinde ayrı bir keyif var arkadaşlar...   
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir