film camların tehlikesi..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

film camların tehlikesi..

İleti fıratt » 05 Haz 2009, 11:39

http://haber.mynet.com/detail_news/?typ ... aziran2009

kesinlikle okumanız gereken bir yazı estetik ve goruntu ugruna yaptırdıgımız filmlerde oluşan tehlike

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti yexplorer » 05 Haz 2009, 13:34

resimde film uygulamasını  dışardan yapıyorlar. bu şekilde uygulama var mı yoksa haber uysun diyemi konulmuş

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti bahane » 05 Haz 2009, 14:21

dışarıdan haber olsun die göstermiş olsa gerekler dışarıdan film çekilmezki yıkama esnasında çıkar :)
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti delidolu » 05 Haz 2009, 14:31

Ben o kadar film gördüm, bir o kadar yapılmışına da şahit oldum; ama 1 tane bile içeriden film çekildiğine şahit olmadım.

Hatta muhabbeti bile vardır eskiden kalma, "abi bu filmleri polis görse adam anahtarla çizer, sen de sökmek zorunda kalırsın" diye... yani demiyorlar ki "polis görünce araca biner/kapıyı açar çizer!" ...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 05 Haz 2009, 15:14

[quote="delidolu"]

Ben o kadar film gördüm, bir o kadar yapılmışına da şahit oldum; ama 1 tane bile içeriden film çekildiğine şahit olmadım.

Hatta muhabbeti bile vardır eskiden kalma, "abi bu filmleri polis görse adam anahtarla çizer, sen de sökmek zorunda kalırsın" diye... yani demiyorlar ki "polis görünce araca biner/kapıyı açar çizer!" ...

[/QUOTE]
Özkan Bey, sizin aracınız da içeriden filmli değil mi?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tam3r » 05 Haz 2009, 15:19

dışarıdan pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum, tozlanma, su alma, köşelerden açılma gibi sorunlar olabilir. + zaten camlar çift katmanlı ortasında çift taraflı bant benzeri birşey yokmu, sonuçta kırılınca yine zerrelerine zor ayrılıyor.
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Haz 2009, 15:21

Özkan'ın tersine , ben de şimdiye kadar hiç dışarıdan film çekilmiş bir araç görmedim, yani yok böyle bir uygulama...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti delidolu » 05 Haz 2009, 15:21

[quote="hetepe"][quote="delidolu"]

[/QUOTE]
Özkan Bey, sizin aracınız da içeriden filmli değil mi?

[/QUOTE]

Çıkışta anahtarı elinize bırakayım, kendiniz görün.

Bana eski arabama film çeken adam söylemişti. E doğal olarak inandık, etrafımda da araçlardaki filmlerin dışarıdan olduğunu duyup görünce insan belli bir zamandan sonra diğer ihtimalin olmadığını/olamayacağını zannediyor. Hatta dışarıdaj yapılırken adama dediydim içerden neden yapmıyorsunuz, dışarıdan olunca çizilir bozulur kırılır dediydim, adam cevap bile vermeden gülmüştü sadece. Cahillik başa bela demek yanlış düşünmüşüm bu adam buradan ekmeğini yiyor diye susmuştum. Bu kadar kesin konuşmam da ondan.

Herkes yaşağını gördüğünü bilir/söyler. Benimki de böyle olmuştu. Ha bu diğer görüş fikirlere kapalı olduğum ya da muhalif olduğum anlamına gelmesin. Evelallah her türlü akla fikre mantığa uyan durumu fikrimle zıt olsa bile kabul etmeye meyilliyimdir...Smile

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 05 Haz 2009, 15:24

Sonra camınız cızılmasın?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti delidolu » 05 Haz 2009, 15:27

[quote="hetepe"]Sonra camınız cızılmasın?[/QUOTE]

Çizilsin canım, ha sen benim camı çizmişsin, ha ben senin kaportanı çizmişim aramızda lafı mı olur di mi? LOL

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 05 Haz 2009, 15:29

Kaporta derken başkanım?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti irfant » 05 Haz 2009, 15:54

Eve çok yakın bir LLumar film uygulama merkezi var, arasıra uğrarım oraya, önce dışarıdan ölçü alıyorlar (filmin tersini koyarak), kesiyorlar ve içeriden yapıştırıyorlar.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti mynatsumi » 05 Haz 2009, 17:08

arkadaslar önce dısarda alıstırma yapılıyor, ölcü alınıyor, sonra içerden uygulanıyor... dışardan cam filmi uygulamasınıda ilk kez duydum yaniii...
mynatsumi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti shumenli » 05 Haz 2009, 17:51

İlginç bir haber, bencede yanlış yada haber doğru ise bile uygulaması yanlış. Bildiğim kadarıyla cam filmi uygulaması dışarıya değil içeriye yapılıyor. Hatta şu sıralar aklımdaydı cam filmi çektirmek. Yaz geldi tam zamanıdır... En açık renginden aldım ama uygulamayı yapacak yerler ya kendi filmlerini kullanıyor yada çok pahalı söylüyorlar. Skoda servise sordum 350 TL + KDV dediler ve asıl maliyeti oluşturan film değil işçilikmiş araştırmalarım neticesinde. Tabi dışarıda 100 TL'ye kadar buldum ama haber bekliyorum oradan hala o paraya kesin değil...

Peki içinizde İstanbul Anadolu yakasında (tercihen Pendik veya çevresi) cam filmi uygulaması yapan tanıdığınız, yaptırdığınız, uygun ve iyi işçilikle hizmet veren bir yer var mı acaba?
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti yexplorer » 05 Haz 2009, 18:34

[quote="delidolu"]

[/QUOTE]
LOL ozkan naptın sen forumda defalarca sorular soruldu resistansa zarar vermeden nasıl sökülür diye. hiç kimsede çıkıp demediki asıl gelsin nasılsa biri içinde diğeri dışında
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti RoadFighter » 05 Haz 2009, 21:32

Film çeken bir esnaf abimiz var.

Bugüne kadar 20 arabaya cam filmi çektirmişizdir herhalde orada.

Çekilen tüm cam filmleri de içerden çekildi :)

Şaka bir yana da ben bugüne kadar cam filminin içerden çekildiğine şahit oldum.

Lisede okurken ben bu film işini kendim yapayım diyerekten cam filmini dışardan çekmeye uğraşmıştım. Ara sıra dalga geçer benle birader "cam filmini dışardan çekerdin bir zamanlar" babında :D 
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 06 Haz 2009, 00:29

ben cam filmine türk filmine(bazıları hariç) bollywood filmine karşıyım yapacaksa hollywood film yapsın LOL
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti traty » 06 Haz 2009, 00:44

[quote="delidolu"]

[/QUOTE]
ENAZ 10 TANE ARABAYA CAM FİLMİ ÇEKTİM HEPSİDE İÇERDEN,DIŞARDAN FİLM ÇEKİM OLAYI ÇOK KOMİK GELİYO BANA
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir