film camların tehlikesi..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

film camların tehlikesi..

İleti MEGAN » 06 Haz 2009, 02:00

arkdaşlar konularda yoğun bir bilgisizlik kokusu aldım :D sizi bildiğim kadarıyla ama %90 lk bi doğruluk taşıyor :D anlataylım gidip 30 tl ye filim alırsanız kendiniz dışarıdan sağlıksız biçimde kendini çekersiniz filimi gidip 700 tl verirseniz kalın kaliteli filim alırsanız siz değil firma yapar o işi kapıları söker camları çıkartır bantlar ve monte eder bidada o filimler çıkmaz 2 yılda garanti verilir ayreten camın parçalanmasına karşın çelik cam etkisi yaratır ve dayanıklılık kazanır camlar hırsızlara karşı ve olası patlama durumunda içerdekileri korur ve camları dışarı doğru patlatır :) Okuyun itiraz edenin kaporsanına ciğer koyarım kediler yicem diye kaportanızı çizer ona göre :D

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti traty » 06 Haz 2009, 02:49

[quote="MEGAN"]arkdaşlar konularda yoğun bir bilgisizlik kokusu aldım :D sizi bildiğim kadarıyla ama %90 lk bi doğruluk taşıyor :D anlataylım gidip 30 tl ye filim alırsanız kendiniz dışarıdan sağlıksız biçimde kendini çekersiniz filimi gidip 700 tl verirseniz kalın kaliteli filim alırsanız siz değil firma yapar o işi kapıları söker camları çıkartır bantlar ve monte eder bidada o filimler çıkmaz 2 yılda garanti verilir ayreten camın parçalanmasına karşın çelik cam etkisi yaratır ve dayanıklılık kazanır camlar hırsızlara karşı ve olası patlama durumunda içerdekileri korur ve camları dışarı doğru patlatır :) Okuyun itiraz edenin kaporsanına ciğer koyarım kediler yicem diye kaportanızı çizer ona göre :D [/QUOTE]
film dışardan çekilmez,dışardan sadece alıştırmak ve filmi esnetmek,filme camın bombesini vermek için yapışkanını sökmeden dıştan çekilir,daha sonra o sökülür ve yapışkan çıkarılarak içeriden kolayca çekilir,gerçekten konulara karşı yoğun bi bilgisizlik varmış....:))
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 06 Haz 2009, 10:23

[quote="samet"]http://haber.mynet.com/detail_news/?typ ... aziran2009

kesinlikle okumanız gereken bir yazı estetik ve goruntu ugruna yaptırdıgımız filmlerde oluşan tehlike[/QUOTE]

cam filmi kaza hırsızlık ce ısıya karşı birebirdir.bence hatalı bir üslup kullanmışlar.

film çekilen araba ile film olmayan araba arasında 1-2 derece ısı farkı bile oluyr.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti fmaka » 06 Haz 2009, 10:24

[quote="yexplorer"]

resimde film uygulamasını  dışardan yapıyorlar. bu şekilde uygulama var mı yoksa haber uysun diyemi konulmuş

[/QUOTE]

o resimdeki uygulama ölçü için yapılmış bir uygulama.dıraşıran ölçüp içeriden cama yapıştıracak.

zaten dışarıdan olsaydı daha erken deforme olurdu.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti tam3r » 06 Haz 2009, 10:46

perdeler camın dışına asılır..
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 06 Haz 2009, 11:18

[quote="traty"][quote="MEGAN"]arkdaşlar konularda yoğun bir bilgisizlik kokusu aldım :D sizi bildiğim kadarıyla ama %90 lk bi doğruluk taşıyor :D anlataylım gidip 30 tl ye filim alırsanız kendiniz dışarıdan sağlıksız biçimde kendini çekersiniz filimi gidip 700 tl verirseniz kalın kaliteli filim alırsanız siz değil firma yapar o işi kapıları söker camları çıkartır bantlar ve monte eder bidada o filimler çıkmaz 2 yılda garanti verilir ayreten camın parçalanmasına karşın çelik cam etkisi yaratır ve dayanıklılık kazanır camlar hırsızlara karşı ve olası patlama durumunda içerdekileri korur ve camları dışarı doğru patlatır :) Okuyun itiraz edenin kaporsanına ciğer koyarım kediler yicem diye kaportanızı çizer ona göre :D [/QUOTE]
film dışardan çekilmez,dışardan sadece alıştırmak ve filmi esnetmek,filme camın bombesini vermek için yapışkanını sökmeden dıştan çekilir,daha sonra o sökülür ve yapışkan çıkarılarak içeriden kolayca çekilir,gerçekten konulara karşı yoğun bi bilgisizlik varmış....:))[/QUOTE]
tmm ustam ben bilmiyorum bu işi sen iyi  biliyosunnn helal olsunn...
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti traty » 06 Haz 2009, 14:36

[quote="MEGAN"][quote="traty"][quote="MEGAN"]arkdaşlar konularda yoğun bir bilgisizlik kokusu aldım :D sizi bildiğim kadarıyla ama %90 lk bi doğruluk taşıyor :D anlataylım gidip 30 tl ye filim alırsanız kendiniz dışarıdan sağlıksız biçimde kendini çekersiniz filimi gidip 700 tl verirseniz kalın kaliteli filim alırsanız siz değil firma yapar o işi kapıları söker camları çıkartır bantlar ve monte eder bidada o filimler çıkmaz 2 yılda garanti verilir ayreten camın parçalanmasına karşın çelik cam etkisi yaratır ve dayanıklılık kazanır camlar hırsızlara karşı ve olası patlama durumunda içerdekileri korur ve camları dışarı doğru patlatır :) Okuyun itiraz edenin kaporsanına ciğer koyarım kediler yicem diye kaportanızı çizer ona göre :D [/QUOTE]
film dışardan çekilmez,dışardan sadece alıştırmak ve filmi esnetmek,filme camın bombesini vermek için yapışkanını sökmeden dıştan çekilir,daha sonra o sökülür ve yapışkan çıkarılarak içeriden kolayca çekilir,gerçekten konulara karşı yoğun bi bilgisizlik varmış....:))[/QUOTE]
[/QUOTE]
teşekkür ederim arkadaşım,evet ben cam filmi işini iyi bilirim çünkü bi çok kez yaptım,yazdıklarıma bozuldun sanırım ama bence fazla bozulma çünkü bilgisizlik kokusunu ilk önce sen almışsın,ben bildiklerimi paylaşıyorum burda...
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 06 Haz 2009, 14:55

[quote="traty"][quote="MEGAN"][quote="traty"][quote="MEGAN"]arkdaşlar konularda yoğun bir bilgisizlik kokusu aldım :D sizi bildiğim kadarıyla ama %90 lk bi doğruluk taşıyor :D anlataylım gidip 30 tl ye filim alırsanız kendiniz dışarıdan sağlıksız biçimde kendini çekersiniz filimi gidip 700 tl verirseniz kalın kaliteli filim alırsanız siz değil firma yapar o işi kapıları söker camları çıkartır bantlar ve monte eder bidada o filimler çıkmaz 2 yılda garanti verilir ayreten camın parçalanmasına karşın çelik cam etkisi yaratır ve dayanıklılık kazanır camlar hırsızlara karşı ve olası patlama durumunda içerdekileri korur ve camları dışarı doğru patlatır :) Okuyun itiraz edenin kaporsanına ciğer koyarım kediler yicem diye kaportanızı çizer ona göre :D [/QUOTE]
[/QUOTE]
teşekkür ederim arkadaşım,evet ben cam filmi işini iyi bilirim çünkü bi çok kez yaptım,yazdıklarıma bozuldun sanırım ama bence fazla bozulma çünkü bilgisizlik kokusunu ilk önce sen almışsın,ben bildiklerimi paylaşıyorum burda...[/QUOTE]
Tmm işte ustam ben hiç araştırmadım bu işleri ben bilmiyorum siz daha iyi biliyorsunuz çok yapmışsınız :) hepte doğru yapmışsınız :) ben özür dilerimm arkadaşlardan ve sizden
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 06 Haz 2009, 23:46

bu sabah gittim sanayiye tanıdııgım camcıda fılm cektık octıye en açık siyah.sanki lazerle siyahlatılmış bigi oldu.

normalde film oldugu  belli bile değil.bence en önemlisi sıcak altında arabanın ve iç deöşemenin yanması idi .bu film iç ısıyı ve döşemelerini koruyacak.

:)

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 06 Haz 2009, 23:48

[quote="fmaka"]

bu sabah gittim sanayiye tanıdııgım camcıda fılm cektık octıye en açık siyah.sanki lazerle siyahlatılmış bigi oldu.

normalde film oldugu  belli bile değil.bence en önemlisi sıcak altında arabanın ve iç deöşemenin yanması idi .bu film iç ısıyı ve döşemelerini koruyacak.

[/QUOTE]

o açıdan güzel elbette.

ama bir kaza anında Allah Korusun kötü sonuçlar doğurabilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 07 Haz 2009, 00:21

[quote="hakanerdogan"] [quote="fmaka"]

[/QUOTE]

o açıdan güzel elbette.

ama bir kaza anında Allah Korusun kötü sonuçlar doğurabilir.
[/QUOTE]
Hakan abi sizin bu impala nasıl ? biraz anlatırmısınız merak ettim hem ucuz hem karizmatik araçlar ama başka özellikleri hakında bilgim yok..
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Haz 2009, 00:22

benim değil ula bende impala ne gezer LOLLOLLOL

ilahi, güldürdün beni, benimkisi hayranlık, bi gün inşaallah olur diye umut...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 07 Haz 2009, 02:14

[quote="hakanerdogan"]benim değil ula bende impala ne gezer LOLLOLLOL

ilahi, güldürdün beni, benimkisi hayranlık, bi gün inşaallah olur diye umut...
[/QUOTE]
Olur abim olur ;) herşey gönlünce hayırlısıyla olsun ;)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım