SANAL KAPORA DOLANDIRICILARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL KAPORA DOLANDIRICILARI

İleti y.emre » 16 Haz 2009, 22:23

arkadaşlar 2.el araç alacak olanlara bi uyarım olacak dün sahibinden.com da gezerken bi ilanda okudum ve haberlerdede duydum...kendi aracını veya bi baskasının aracını ilan verip telefonla konusup anlaşıldıktan sonra bi hesaba kapora yatırtıp sonra ortadan kayboluyormus telefonlarına ulaşılamıyormuş..tabiki kaporada çok yüksek meblağ olmadığı için dolandırılan kişininde mahkeme vb seylerle uğrasmıcanı bilerekten çok yapıyorlarmış bunu...bu yazıyı okuyan herkez cevresindeki insanları bilgilendirirse bu tür dolandırıcaların oyununa gelmeyiz...
sahibinden'deki ilanıda vereyim bakın ..

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 23:12

Bunu epeydir yapıyorlar.

Bir aralar Deşifre veya benzeri bir program bunu ortaya çıkarmıştı.

Adamın biri beğendiği bir arabayı almak için ilan sahibini arıyor ama aracı satan gözüken kişi kapora yatırın şimdi şehir dışındayım vs. diyor.

Arabayı almak isteyen kişi de ben arabayı hemen almak istiyorum,siz gelince direkt görüşelim diyor.

Dolandırıcı kıvırıyorda kıvırıyor yok şurdayım,yok burdayım,siz önce kaporayı yatırın ilanı kaldırayım diyor. Karşı taraf da ben direkt almak istiyorum arabayı deyince dolandırıcı işkillenerek meseleyi kapatıyor.

Deşifre ekibi(veya başka bir programdan) aynı satıcıyı arıyor ve bu dolandırıcı,ekibe de aynı şeyleri söylüyor.

Sonra program sunucusu "siz böyle böyle yapıyorsunuz" deyince adam döküyor içindekileri.

Kimseye zorla birşey yaptırmadıklarını, araba alacakların da akıllı olmalarını tavsiye ediyor kendince.

Daha ne dolandırıcılıklar var da Allah düşürmesin.

Arabayı görmeden kapora vermeyin kesinlikle. 
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti Melih » 16 Haz 2009, 23:38

Bir gün bir arkadaşım abi çok iyi fiyata susurluktan kendime bi opel vectra buldum kapora yolladım senle gidelim alıp gelelim dedi. Bende olur birader dedim düştük yola. Ammmmaaaaa susurluğa bir vardık ki ne öyle bir araba, kişi ve de telefon numarası var. Sorduk soruşturduk ki böyle bir dolandırıcı varmış susurlukta. Polisler geçmiş olsun kardeşim dedi sadece. Neyseki 150 TL gibi bir mebla dolandırılmış oldu arkadaş. Bizde birer susurluk ayranı içip gelmiş oldukSmile
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti serdar5306 » 17 Haz 2009, 00:24

zaten araç görümeden kapora verene ne denilmeli birdebunları yapanlar araç fiyatını piyasadan ucuz yazıp acil deyip kakliyorlar
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir