chevrolet cruze, fikirleriniz lütfen...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

chevrolet cruze, fikirleriniz lütfen...

İleti isikayhan » 24 Haz 2009, 19:26

almanyada üretildiğini sanmıyorum
internette de araştırdım öyle bir bilgi yok

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti dejavu » 24 Haz 2009, 19:53

Bizim müdür de aldı Türkiyeye gelir gelmez. Şöyle ki eşine diye aldı arabayı ama kendi 2007 model passatını eşine bıraktı Bildiğim kadarıyla o da donanımlı versiyonunu aldı ama emin değilim. Hatta aldığında henüz gelmemişti araç.

Kısaca o fiyata bulunabilecek en yüksek donanıma sahip araç ve epey heybetli duruyor. Epica diye de bir modeli var ama daha pahalı olmasına karşın Cruze gibi durmuyor bence.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 24 Haz 2009, 20:13

yav kardeşim oktavyadan iyidir.kalitelidir gibi sözler etmeyin.göz var nizam var ayıptır

baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 24 Haz 2009, 21:39

Yeni octavia ile karşılaştırma testi yapsalarda görsek sonucu :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti shempatic_sparco » 23 Eyl 2009, 04:00

arkadaşlar... cruze octavia kapışmasına son noktayı koymak için üyelik sözleşmesi bile imzaladım.Big%20smilecruze oktavia arasında bir kaç fark buldum. onları size aktarayım...,
 cruze                            oktavia           model rate:2009
1.6 duz                           1.6 duz
113hp                            105hp                       octavia kullanıpta cruze çekmiyo cnm diyenlere

153N\m tork                148N\m tork             octavia kullanıpta cruze çekmiyo cnm diyenlere  

1285kg                          1465kg                     daha hafif atak

450 lt                                580 lt                      bagajda fire verdi.fakat kasa olarak sınıf farkı var.

octavianın arka cam da bagaj kapağıyla birlikte geliyo.bi zahmet  

olsun artık...

cruze octavia ya oranla daha uzun daha geniş ve daha yüksektir...

cruze nin full +full 30.000 e bulan varsa para peşin.. yok öyle birşey.. cruze nin 37.450 tl lik modeliyle aynı fiyattaki octavianın ambiante modelini kıyasladık..

cruze                                        oktavia

sis farı                           &n
shempatic_sparco
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 23 Eyl 2009, 11:11

Allahtan burada örnek olarak verdiğin cruze nin 37.450 tl lik modelindeki tüm donanım özelliklerinden daha fazlası benim güzel kızım octimde STANDART olarak zaten vardı....

"cruze octavia kapışmasına son noktayı koymak için üyelik sözleşmesi bile imzaladım." demişsin ama keşke ncap teslerini de ekleseydin ya da  kafa kafaya çarpışmış bir octi-cruze resmi koysaydın, böylece ağzımızı kapatıp suratımıza şamar misali chevyleri vursaydın da bu tablolamanın tamamı bize kapak olur hepimiz skodalarımızı satar chevy alırdık.

Bilgilerindirme için extra teşekkürler.

Not: Bana çarpmak isteyen tüm cruze araçlara duyurulur; hergün saat 17:15'de trt kavşağından turan güneş istikametinde gidiyorum, beklerim...

LOLWinkLOLWinkLOL

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti crash » 23 Eyl 2009, 12:51

Burası Skoda forumu diye Skoda' yı övme zorunluluğumuz tabiki yok.Çünkü burası ayrıca bir otomobil forumu.Doğrular neyse onu söylemek zorundayız.Fakat burda Cruze Octavia' dan kaliteli diyenleri hayretle karşılıyorum.Bahsettiğiniz araç OCTAVİA.Sorunsuzlukta sınıfında lider olan bir otomobil.Ayrıca malzeme kalitesi ve işçiliği Cruze ile mukayese bile etmem.Daewoonun ürettiği Kore malı aracı siz tutun VW-Audi imzalı çekoslavak çeliğinden üretilmiş araçtan daha iyi diyin.Olacak şey değil.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 23 Eyl 2009, 13:02

[quote="mygokhan"]Yeni octavia ile karşılaştırma testi yapsalarda görsek sonucu :) [/QUOTE]

Autoexpress' in yaptığı yeni octavia 1.4 TSI ve cruze 1.8 LT karşılaştırması.Puanlara bi göz gezdirin isterseniz Smile
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 23 Eyl 2009, 13:02

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 23 Eyl 2009, 13:39

http://www.euroncap.com/tests/chevrolet ... 7/278.aspx

Cruze'un henüz ncap testi yapılmamış. Chevy'lerin en yüksek yıldız aldığı captivasının halini görmek isteyen buyursun. Ha çin'in çerry'si ha chevy'nin captivası....-1az abartmış olabilirim-

Umarım 100. yıl kutlamasına binaen piyasaya çıkan iddialı cruze "çok daha iyi ncap sonucu alır", ncap testi bile yapılmadan onu alan insanlarda -ne cesaretse!- maddi/manevi zarar görmez. İnsan, en büyük değer ve insan kolay yetişmiyor...

Bu da 2004 octi: http://www.euroncap.com/tests/skoda_oct ... 4/206.aspx

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabialife » 23 Eyl 2009, 15:14

curize konusunda herkes bir şeyler yazmış ama çogu alakasız. birincisi curize tamamen daweou dan bağımsız sıfırdan insignia  platformunda son teknoloji ile üretilmiş, insigniadaki teknoloji ve malzelerin kullanıldığı, ayrıca avrupanın birkaç ülkesi ile değişik ülkelerde üretimi yapılan ve yapılacak olan bir araçtır.

motor opel ecotec motorudur. ancap testlerini internette inceledim ve kendi seğmentindeki bir çok araçtan daha yüksek puanla 5 yıldız almış. ncap testlerini henüz bulamadım.

bu aracın bence iki kabahati var birncisi 115 hp motor biraz yetersiz ikincisi ise yakıtı biraz fazla özellikle otomatik vites olanının. yorum yaparken objektif olmakta fayda var. bir oktavia aşığı olarak ben bile curizenin teknoloji olarak oktaviadan daha üstün olduğunu yazabiliyorum. bu da normal oktavia 10 yıl öncenin teknolojisine göre cruzi ise son teknoloji ile üretilen bir araç.

ayrıca bu seğmentte bu fiata bu özellikte hiç bir araba alamazsınız.

görünüş olarak zaten tartışmasız çok güzel, işçilik kalitesi olarak yine oltaviadan daha üstün yönleri var.

dayanıklılık olarak derseniz orası tartışılır ve zaman gösterecek.

her ne kadar skoda sever de olsak gerçekleri görmek gerekiyor.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 23 Eyl 2009, 15:18

[quote="fabialife"]

..

motor opel ecotec motorudur. ancap testlerini internette inceledim ve kendi seğmentindeki bir çok araçtan daha yüksek puanla 5 yıldız almış. ncap testlerini henüz bulamadım.

...

[/QUOTE]

ncap testini hangi siteden incelediğinizi öğrenebilir miyim? Çünkü http://www.euroncap.com/home.aspx sitesinde genel+detaylı arama yapıldığında henüz bu araca ait test'in olmadığı söylenirken, sizin nasıl int. incelediğinizi pek anlayamadım. Bir de General motors satışını yaptığı opel'in motorunu yeni ürettiği bir araca nasıl takabiliyor? (http://www.haber7.com/haber/20090910/Ge ... -satti.php) Üç gün sonra opel'in yeni sahipleri mahkemeye dava açıp gm'ye opele ait motoru kullanamazsın felan demez mi? Yok öyle değilse GM'nin ABD de yaptığı gibi (ABD: Size öyle araçlar yapıyoruz ki beğenmezseniz para vermeyin... Bu kadar ileri gittiler artık.) TR'de de piyasada yer almak adına 2. bir abd promosyon uygulaması denilebilir mi?

Not: Gerçekten aracın fiyat/performans değerleri tatmin edilici olursa neden kendimi auidi a4 / superb almak için kasayım ki... Alırım bi cruze yoluma devam ederim. 

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabialife » 23 Eyl 2009, 15:34

[quote="delidolu"]

[quote="fabialife"]

..

...

[/QUOTE]

ncap testini hangi siteden incelediğinizi öğrenebilir miyim? Çünkü http://www.euroncap.com/home.aspx sitesinde genel+detaylı arama yapıldığında henüz bu araca ait test'in olmadığı söylenirken, sizin nasıl int. incelediğinizi pek anlayamadım. Bir de General motors satışını yaptığı opel'in motorunu yeni ürettiği bir araca nasıl takabiliyor? (http://www.haber7.com/haber/20090910/Ge ... -satti.php) Üç gün sonra opel'in yeni sahipleri mahkemeye dava açıp gm'ye opele ait motoru kullanamazsın felan demez mi? Yok öyle değilse GM'nin ABD de yaptığı gibi (ABD: Size öyle araçlar yapıyoruz ki beğenmezseniz para vermeyin... Bu kadar ileri gittiler artık.) TR'de de piyasada yer almak adına 2. bir abd promosyon uygulaması denilebilir mi?

Not: Gerçekten aracın fiyat/performans değerleri tatmin edilici olursa neden kendimi auidi a4 / superb almak için kasayım ki... Alırım bi cruze yoluma devam ederim. 

[/QUOTE]

siz yazıyı dikkatli okumamışınız herhelde. dikkat edersen bae ancap testlerini gördüm dedim. ancap encap'ın aynı şartlarda avusturalyada yapılanıdır. buyrun size ancap testi

37 puan üzerinde 35.04 puan ve 5 yıldız.

http://www.ancap.com.au/results/317/ 

NOT; CURUZE AVUSTURALYADA HOLDEN İSMİYLE SATILIYOR.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 23 Eyl 2009, 15:43

ancap diye birşey olduğunu bilmiyordum. özür dilerim.

"ancap"ı yazım hatası diye düşündüm. cahillik başa bela (Bakınız: imzam :)))

ne de olsa "ancap" - "ncap" ....

Bir de anlayamadığım bu 5 yıldızın detayı nedir, onu nereden bakıyoruz? (yetişkin-çocuk-yan). Ayrıca avusturalyada satılan model ile "shempatic_sparco"nun bahsettiği model arasında fark var mı acaba; çünkü biri 1380 kg diğeri 1285 kg. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabialife » 23 Eyl 2009, 15:57

[quote="delidolu"]

ancap diye birşey olduğunu bilmiyordum. özür dilerim.

"ancap"ı yazım hatası diye düşündüm. cahillik başa bela (Bakınız: imzam :)))

ne de olsa "ancap" - "ncap" ....

Bir de anlayamadığım bu 5 yıldızın detayı nedir, onu nereden bakıyoruz? (yetişkin-çocuk-yan). Ayrıca avusturalyada satılan model ile "shempatic_sparco"nun bahsettiği model arasında fark var mı acaba; çünkü biri 1380 kg diğeri 1285 kg. Teşekkürler.

[/QUOTE]

ancap : encap testinin avusturalyada yapılanı.

opel ce chevrolet dünyanın değişik ülkelerinde değişik isimlerle satılıyor. cruze Cruze Amerika dahil olmak üzere şuan 10'a yakın
fabrikada ve 6 ülkede üretiliyor. Hedeflenen ise 22 ayrı ülkede üretilmesi.hal böyle olunca satışı yapılacak ülkelerin pazar ve tüketici tercihleri doğrultusunda ilave ya da değişik donanımlar uygulanıyor. ancak araç olarak tamamen aynı. kg konusu bu nedenlerle değişiklik gösterebiliyor..

işyerinde olduğum için çarpışma testini inceleyemedim. ama sadece puanları delirtmiş gördüğüm kadari ile.

puanlama yapılıken 3 unsur dikkate alınıyor; sürücü ve yolcular,çocuk ve yaya güvenliği açısından.

ayrıca her üçü için vücudun her bölgesine alınan darbe ölçülerek olması gereken ile karşılaştırılarak puan veriliyor.

curizenin 37 üzerinden 35.04 puan alması rekor.% 95 başarı demek bu puanu alan dünyada tüm markalar dahil çok çok az araç var

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 23 Eyl 2009, 15:58

[quote="isikayhan"]almanyada üretildiğini sanmıyorum
internette de araştırdım öyle bir bilgi yok
[/QUOTE]

tam tersine ben opelin daewoo ile anlaşma yapıp bazı opel parçalarını korede ürettiğini duydum. almanyadaki eniştemden.

bakın bu özelliklerde bu araç bence çok ucuz. ben içini inceleme şansım oldu. malzeme ve işcilik hyundai sonat ile nerdeyse aynı kalitede. bu arabalar sıfırken çok güzel görünür. siz gidin 2-3 yaşındakilerine bi bakın ozaman kalitesini anlarsınız. ona 30.000 verene kadar octi- yada focus vb. alınabilir. focus 1,6 gia cruze'a beş basar.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti fabialife » 23 Eyl 2009, 16:24

önemli olan arabanın nerede üretildiği değil; nasıl, hangi teknoloji ve hangi ciddiyetle üretildiğidir. 

zamanında dünyada sıfır hata ile vectra  üreten tek ülke türkiyedir. almanya bile bize yetişememiştir. ayrıca almanyadaki otomotiv endüstrisinde çalışanların büyük çoğunluğu de türktür.

yine dünyada sıfır hata toyota dünyada sadece 2 ülkede üretilebilmiş ve  bu ülkelerden birisi türkiyedir. japon mühendisler bile olaya şaşırmış ve ekip halinde türkiyeye gelip rastgele seçtikleri arabaları civatasına kadar sökerek incelemişler ve takdir etmişlerdir.

ayrıca güney kore çok çek cumhuriyetinden geri bir ülkemiki sanki orada üretilen araçlar kötülenmekte. her malın müşteri kitlesi vardır. kore şu anda japonyanın 20 sene önceki halidir. ve gittikçe şu andaki japonyaya benzemektedir. ellerinde her türlü aracı yapacak imkan, deneyim ve teknolojileri mevcuttur. sadece bu güne kadar orta ve orta üst sınıf ekonomik araçlara ağırlık vermiş ve ucuz fiatlara araç satmışlardır.

ancak yeni bir hamle yaparak çıtayı yükseltmeye başlamışlar ve hyundai amerikada birkaç yıldır  bir kaç seğmentinde en sorunsuz ve en iyi araç ödüllerini almıştır.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti crash » 23 Eyl 2009, 16:33

Karşılaştırmalı test sonucunu verdim hala neyi tartışıyorsunuz anlamış değilim Smile 

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir