Moralim bozuldu!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Moralim bozuldu!

İleti delidolu » 25 Haz 2009, 10:49

Dün akşam star ana haberini izlerken şöyle 1 haber vardı:

Bir sendika başkanına sendikanın kendisi -nasıl oluyorsa!- en son model mercedes araba hediye etmişler sanırım 400bin tl fiyatı vardı. Haberi yapan kişi aynı model bir başka mercedes üzerinde aracın teknik özelliklerini anlattı ve sonra dedi ki bu haberi neden sendika başkanın arabsında yapmıyoruz? Çünkü kendisi arabasını göstermek istemiyor! Ve hala sendikasına gelip-giderken bu aracı kullanmaya başlamadı. İlgili aracı görüntülemek için gittiğimizde bugün sendika binasına düşük model 1 araçla gelmeyi tercih etti.

DÜŞÜK MODEL DEDİĞİ ARABA İSE BENİM HAYALLERİMİN ARABASI SUPERB!

Arabayı görünce ve haberi yapanın "düşük model 1 araç" ifadesini aklıma yan yana getirince nasıl sinirlenip moralimin bozulduğunu anlatamam!

-----

Demek ki kriz miriz bahane çünkü yok, akaryakıt fiyatları dünyanın en ucuz ülkesindeyiz, herkesin gelir düzeyi ve yaşam kalitesi yüksek. Ve biz bu tabloyu şimdiye kadar hep yanlış görmüşüz. Ya da kabuslu rüyalar görürüyoruz. Görünen köy de kılavuz da ortada!!!

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mbarman » 25 Haz 2009, 10:53

hakkını aramayan sendika üyesi işçi kardeşlerime ithaf olunur. siz kuru ekmeğe talim ederken her ay bir yevmiyeniz sendika aidatı olarak kesiliyor ve birilerisaltanat sürüyor. bu yüzden kesinlikle sendikalı çalışmadım ve çalışmamda. anlayana
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti FLEYLAK » 25 Haz 2009, 11:04

bunların hepsi aynı
hayatında işçilik yapmamış yapmışsada çok kısa bir dönem işçiyle aynı havayı solumuş,sendikacılığı meslek haline getirmiş ,insanların sırtından geçinmeyi alışkanlık haline getirmiş aciz insanlar.

Ayıp utanın biraz

Bu işin öbür tarafıda var
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 25 Haz 2009, 14:48

[quote="delidolu"]

Dün akşam star ana haberini izlerken şöyle 1 haber vardı:

Bir sendika başkanına sendikanın kendisi -nasıl oluyorsa!- en son model mercedes araba hediye etmişler sanırım 400bin tl fiyatı vardı. Haberi yapan kişi aynı model bir başka mercedes üzerinde aracın teknik özelliklerini anlattı ve sonra dedi ki bu haberi neden sendika başkanın arabsında yapmıyoruz? Çünkü kendisi arabasını göstermek istemiyor! Ve hala sendikasına gelip-giderken bu aracı kullanmaya başlamadı. İlgili aracı görüntülemek için gittiğimizde bugün sendika binasına düşük model 1 araçla gelmeyi tercih etti.

DÜŞÜK MODEL DEDİĞİ ARABA İSE BENİM HAYALLERİMİN ARABASI SUPERB!

Arabayı görünce ve haberi yapanın "düşük model 1 araç" ifadesini aklıma yan yana getirince nasıl sinirlenip moralimin bozulduğunu anlatamam!

-----

Demek ki kriz miriz bahane çünkü yok, akaryakıt fiyatları dünyanın en ucuz ülkesindeyiz, herkesin gelir düzeyi ve yaşam kalitesi yüksek. Ve biz bu tabloyu şimdiye kadar hep yanlış görmüşüz. Ya da kabuslu rüyalar görürüyoruz. Görünen köy de kılavuz da ortada!!!

[/QUOTE]

400.000TL'lik bi

arabanın yanında superb düşük değil adeta yok gibi bişey kalır bunda morali bozacak ne var ayrıca adam sendikaymış şuymuş buymuş bi şekilde o mercedes'e biniyo benzinini de alıyo demekki parası var bize ne yani!!
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 25 Haz 2009, 15:02

İşçi haklarını savunmak için kurulan,varolan sendikaların kapitalist kuruluşlar gibi davranarak işçileri sömürmesine hayret ediyorum.

Türkiye'ye zamanında giren ilk Jaguar Zongultak'ta bir sendika başkanınınmış mesela.

Daha ne araçlar var sendikalarda.

Hakkaten yazık.

Allah korkusu olmadıktan sonra her türlü götürülüyor malesef!(Allah'tan korkmaz,kuldan da utanmazlar götürüyor tabi)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 25 Haz 2009, 15:40

O sendikayı biliyorum, çünkü 2-3 adet SuperB si var ve Ankara AND Servise,bakıma geliyor devamlı...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Balki, Burak » 25 Haz 2009, 17:32

400.000 liralık aracın yanında superbden oyle bahsetmesı dogal bence.Aracı assagılamak ıcın degılde  ikisi arasında kıyas yaptıgı ıcın o kelımeyı kullanmıstır.Bence dogal :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti delidolu » 25 Haz 2009, 17:53

[quote="Balki, Burak"]400.000 liralık aracın yanında superbden oyle bahsetmesı dogal bence.Aracı assagılamak ıcın degılde  ikisi arasında kıyas yaptıgı ıcın o kelımeyı kullanmıstır.Bence dogal :)
[/QUOTE]

Burakcım aklımda yanlış kalmadıysa sen de opel hayranı olman lazım... -yanlış hatırlıyorsam özürEmbarrassed-

Eğer bahsi geçen araç superb değilde, almak istyipte alamayacağın bir opel olsaydı ve senin erişemediğine bu şekilde hitap edilseydi o zaman da aynı şekilde düşünür müydün? LOL

Not: İğneleme olarak anlaşılmasın lütfen... Benimkisi sadece latife...Wink

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti demir_01 » 25 Haz 2009, 22:47

nede olsa hukumetın yakın adamı sendıka baskanı oysakı disk baskanının arabası megane 2 demek ıstedıgımı anlamıssınızdır umarım
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Haz 2009, 00:34

benimde hayalim superb ama full son model bi makam aracının yanında gayette halk arabası, basit seri üretim bişeydir. o kadarda alınamayacak bir şey değil, octi collection'a binen biri bi kaç seneye alabilir extra bi durum yoksa...

o mersoda Rolls-Royce Phantom'un yanında tırttır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti antrotonic » 26 Haz 2009, 00:40

arkadaşlar o haberi bende izledim araç 400.000 tl değil 400.00 euro arkadaşlar.evet adaş yanlış duymadın öyle.arkadaşlar o mercedesin yanında superb b den öyle bahsedilmesi benimde zoruma gitti.demek ki 50.000---60.000 tl değerindeki superb b gibi bi araçtan o şekilde bahseden haberci arkadaşlar diğer yandanda ekonomik kriz var diye bi yerlerini yırtıyorlar.ben anlamıyorum
antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 26 Haz 2009, 02:18

[quote="delidolu"]

[quote="Balki, Burak"]400.000 liralık aracın yanında superbden oyle bahsetmesı dogal bence.Aracı assagılamak ıcın degılde  ikisi arasında kıyas yaptıgı ıcın o kelımeyı kullanmıstır.Bence dogal :)
[/QUOTE]

Burakcım aklımda yanlış kalmadıysa sen de opel hayranı olman lazım... -yanlış hatırlıyorsam özürEmbarrassed-

Eğer bahsi geçen araç superb değilde, almak istyipte alamayacağın bir opel olsaydı ve senin erişemediğine bu şekilde hitap edilseydi o zaman da aynı şekilde düşünür müydün? LOL

Not: İğneleme olarak anlaşılmasın lütfen... Benimkisi sadece latife...Wink

[/QUOTE]
Abi iyi güzel latife yapmıssında altına yanlıs anlasılmasın dıye 100 tane uyarı yazmıssın ya :D Merak etme bız olgun ınsanlar incir cekirdegini doldurmayan sebeplerden sorun yapmayız :) Ben opelcı degıldım abı ya yanlısın var.Yani sen diosunk biri cıkıp sebib manitana laf etse hosuna gıdermı dıosun.Anladım abı.Haklısın o televızyoncu kımse ayıp etmıs :D
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti fmaka » 26 Haz 2009, 03:53

sendikacılar oralara neden geldıklerını unutup kendılerını ve rahatlarını düşünmeye başlayınca paranın adı kalır gerisi hikaye.sen ben anlamayız ne oldugunu ve sonuçta adamlar kaf dağında yaşamaya başlarlar. tüm sendikacıları hedef almış gibi olmayayaım ama etrafımdaki örnekler çoğunlukla bu dorıltıda.Allah korkusu olmazsa herşey yapılabilir.
sıkma canını sen neye ne kadar değer verdiğini biliyorsun.adam superb'in yada o 400 bin tl lik aracın hesabıyla ugraşmazki...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti hetepe » 26 Haz 2009, 10:21

[quote="demir_01"]nede olsa hukumetın yakın adamı sendıka baskanı oysakı disk baskanının arabası megane 2 demek ıstedıgımı anlamıssınızdır umarım[/QUOTE]
Ben ne demek istediğini anladım da ;  iş,'' işçi sömürmek'' olduğu zaman disk'i, kesk'i, hak-iş'i yok.Hepsi aynı yolun tozunu yerler.Ama megan 2 kullanması tabii ki şaşırtıcı bence de...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mbarman » 26 Haz 2009, 10:33

arkadaşlar konunun özü skoda mercedes kıyaslaması değil. anladığım kadarıyla yorum yapanların çoğunluğu daha iş hayatıyla tanışmamış arkadaşlar. emek sömürüsünün ne demek olduğunu zor şartlar altında çalışıp bir sendikaya üye olup aidatınız kesilince ve sözleşme dönemlerinde o temsilcilerin başkanların sizi işverene nasıl sattığını görünce daha iyi anlarsınız.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti hetepe » 26 Haz 2009, 10:37

+ 1
Örnek: Türk Metal-iş send. Bşk. 30 yıldır başkan, mal, mülk ortada, ne maaş aldığı ''bilinmiyor''....gel de iyi niyet ara...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir