sert çocuk fabia :-)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sert çocuk fabia :-)

İleti hakanerdogan » 07 Tem 2009, 03:29

ne alakası var hacı ya ben gayette mütevazi kullanıyorum Approve

yav öle 1.4 fabia sürer gibi gidilmiyo ki, düşünsene hem arkadan itiş hemde V6 205 hp, hemde efendi Smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 07 Tem 2009, 03:32

:):):):) smileden belli mütevaziligin hakancım:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mbarman » 07 Tem 2009, 13:14

[quote="hakanerdogan"] memleketten(çankırı), bahçeden ha bugün geldim 4 gündür oradaydım, biraz eve uğrayım dedim, yarın yine gidecem kirazlara alıcı bulduk

bir yağmur bir çamur bir sel ama sormayın, ömürümde görmedim, kirazlar kafayı yedi. bi güneş bi boran olgunlaşma evresi dağıldı falan neyse.

her gelen çamura çaya saplanıyor, onları Rangerla kurtarmakla uğraş dur, çamur adama döndük.

herkesin saplandığı (vectra, megane, express, anadol kamionet vs türevi araçlar) yerden fabiamızla altından girip üstünden çıkıyoz evelallah, yerdeki kurbağaya altı değende bir arabadır

kasasında çekme zinciriyle bekleyen, belkide 10 dan fazla aracın altına çamura yetıp çıkardığım, envai çeşit 4 çeker kullandık, ama bunun kadar atletiği yok, işte kahramanım, favori oyuncağım, 4L de tren bile çeker

tabi fabiamızla tek başımızla üstesinden geliyoz.

var mı daha erkek fabiayım diyen

biraz içeri kaçtı

bunu ben kazdım, çıktım burdan, 05 üretim, YAZ lastiğidir, çeşitli direksiyon hareketleri ehuhuhu anadolu toprağı çocuğu olunca ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti hakanerdogan » 07 Tem 2009, 13:16

TR çifçisi napsın be abi, mazot pahalı, traktörlerse içiyor yakıtı pulluğu-kazayağını toprağa sapladığın zaman.... adam malını kaç kuruştan veriyo ki kaç kuruşluk makineye binsin......

köyde millet gelirdi motorlarıyla utana sıkıla mazot isterdi bizden, yok ki adam ne yapsın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 07 Tem 2009, 13:20

ama gel görki ayrınım yok içmeye tahtrevanla giderim sıçmaya hesabı 30-40 dönüm tarla 100.000tl lik traktör. bune şimdi.  valla bizde böyle acayip bir yarış var. aldığı traktörü yemeden içmeden biriktirsin 20 senede ödeyemez. ama meretlerdede bir al beni varki sorma.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti FabiaTDI » 07 Tem 2009, 13:46

resimlere baktıkca ne yapmış bu böyle diye kendimi alamadım ama kirazı görünce değmiş dedim yahu, maşallah Allah bereketini artırsın.  Hakan dostum bu bahçe ne kadar sürenin emeği kardeşim baya bir yatırım ve emek sarfetmişsiniz

FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Tem 2009, 14:02

[quote="FabiaTDI"]

resimlere baktıkca ne yapmış bu böyle diye kendimi alamadım ama kirazı görünce değmiş dedim yahu, maşallah Allah bereketini artırsın.  Hakan dostum bu bahçe ne kadar sürenin emeği kardeşim baya bir yatırım ve emek sarfetmişsiniz

[/QUOTE]

ya parası çok, hemde baya çok geçen onu konuştuk ama ağaçlar artık büyüdü, her ağacın dibinden bi sulama fıskıyesi geçiyor, 7 kilometre ötedende havuza su taşıyoruz kaynaktan şartler ortada gerisini sen düşün...

bizim amacımız ne burayı mundar etmek, nede buradan para kazanmak. bizim Çankırı'mızda böyle kiraz yetişiyor dedirtmek ve bunu marka yapmak, elin avrupalısı bizim köyümüzün toprağının malını yiyor.

iç pazarada yarın öbürgün 1 ton kadar vereceğiz. insanımıza bu kirazı
ucuzada yediriyoruz, çankırının en büyük market sahibi zaten bizim
yakınımız, gel al götür ve reklamını yap yedir.

ayrıca birde ev yaptık oraya villa tipi gidip kafa dinliyoruz doğada. telefon bile çekmiyor inanılmaz rahatlıyor adam. evin içi şömine dolu yak ateşini at etini üstüne manzaraya karşı kafa dinle.

iç pazarada yarın öbürgün 1 ton kadar vereceğiz. insanımıza bu kirazı ucuzada yediriyoruz, çankırının en büyük market sahibi zaten bizim yakınımız, gel al götür ve reklamını yap yedir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 13 Tem 2009, 17:19

işler çok yoğundu, feci derece yoruldum, 10 ton kirazi 200 er kiloluk
traktör seferleriyle 50 sefer çektim. malum römork sokulmuyor bahçeye
ağaçların arasına, traktörün arkasındaki hidrolikteki tahtaya
yüklüyoruz. çok zorlandık ama bitti.

bi parti malı kuzenle götürüp sattık bi markete, yani toptan verimin haricinde, kaçak ikimiz yaptık

yine akşam serinlikte toplanmış, gece sulanıp bekletilmiş ve sabahın 4 ünde götürdüğümüz mal

önce ıslayıp diriliğini korumasını sağlıyoruz

ve her koşulda ''ben gitmem demeyen canavarım'' a yükleyip doğru şehre

çeşitli istatistik araştırmalarımın şaşırtıcı bir parçasını paylaşayım,
bu bahçenin en küçük ağaçlarından, az gelişmiş, belki konum, belki
toprak, belki köküne boru denk geldi bişi oldu, bu mini minicik ağacın
kirazını yıktım, sonuç bu..... yaklaşık 14 kg kadar....

çok kalite ama değil mi?

fabiada konumuzun bi parçası, ben aracı sizler için denedim

böle bişi yapınca arabayıda 2 gün öle bırakınca bişi olmuyo

yağmur sel derken yollar bozulmuştu, ilk sayfadaki sel fotosunu çektiğim yerin ta kendisi.

yolu bozdu şu basamak çıktı
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tolga_kaan_ » 13 Tem 2009, 18:58

valla  kıskandım tdi'ı  Clap   bizimki   eşşek ölüsü gibi    3 kişi oldumu rampada  bassakta  gitmiyo (1.4 70hp sedan)   Smile Biz de meyva sebze işi yapıyoruz ama daha kiraza hiç su vurmadık. Hem çürütür hem de tozu üstüne yapıştırıyor diye sizin yöntem ilginçmiş. 
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 13 Tem 2009, 19:03

[quote="tolga_kaan_"]valla  kıskandım tdi'ı  Clap   bizimki   eşşek ölüsü gibi    3 kişi oldumu rampada  bassakta  gitmiyo (1.4 70hp sedan)   Smile Biz de meyva sebze işi yapıyoruz ama daha kiraza hiç su vurmadık. Hem çürütür hem de tozu üstüne yapıştırıyor diye sizin yöntem ilginçmiş. 
[/QUOTE]

Afyon'da Alara Tarım'a git, Türkiye'nin en büyük kiraz ihracatı yapan firmasıdır, ayrıca memleketteki en iyi kiraz fidanları onlardadır, bizdekiler yani, ıslatmadan götürdüğün kiraza laf eder.

ıslak tutacaksın hep sulayacaksın.

ama sen kirazı toplayıp 3-5 gün bekletirsen ondan hayır bekleme. 1-2 ton toplayıp dursun yiyim dağıtım dersen işi uzatırsan ıslatma, ama biz 3 günde 10 ton toplayıp, topladığımız gün içinde götürüyoruz. yani kiraz dalından kopup soğuk havaya girene kadar 12-14 saat geçer ki bu da kurt falan yapmaz, gerçi bizim hiç bir kirazımızda pek kurt olmuyor ilaçlıyoruz ama ne olur ne olmaz, yinede yarım günden fazla dalından kopmuş kirazı bekletmek gereksiz.

bu işin en profesyonelce yöntemi budur. yani ıslanıp 3-5 gün beklemiyor, en fazla yarım gün.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 13 Tem 2009, 22:23

hakan doğru söyle altını kaç kez vurdun o yolda?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 13 Tem 2009, 23:49

[quote="lazianke"]hakan doğru söyle altını kaç kez vurdun o yolda? [/QUOTE]

toplamda 100 den fazladır. 1 seferde 20 kez rahat vurur. en az 5 kez yapmışımdır git gel bu sene.

genel toplam dersen, ne 500 ü ne bini.... o yol 15 km...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demir_01 » 13 Tem 2009, 23:57

[quote="hakanerdogan"] [quote="FabiaTDI"]

[/QUOTE]

ya parası çok, hemde baya çok geçen onu konuştuk ama ağaçlar artık büyüdü, her ağacın dibinden bi sulama fıskıyesi geçiyor, 7 kilometre ötedende havuza su taşıyoruz kaynaktan şartler ortada gerisini sen düşün...

bizim amacımız ne burayı mundar etmek, nede buradan para kazanmak. bizim Çankırı'mızda böyle kiraz yetişiyor dedirtmek ve bunu marka yapmak, elin avrupalısı bizim köyümüzün toprağının malını yiyor.

iç pazarada yarın öbürgün 1 ton kadar vereceğiz. insanımıza bu kirazı ucuzada yediriyoruz, çankırının en büyük market sahibi zaten bizim yakınımız, gel al götür ve reklamını yap yedir.

ayrıca birde ev yaptık oraya villa tipi gidip kafa dinliyoruz doğada. telefon bile çekmiyor inanılmaz rahatlıyor adam. evin içi şömine dolu yak ateşini at etini üstüne manzaraya karşı kafa dinle.

[/QUOTE]

senın bahsettıgın gıbı bı yer bulayım ısterse arabanın yarısı camurun ıcıne gomulsun vallahı dıyorum sessız sakın tv bıle olmayan bı evde sadece bı radyo etın mangalın ickin vs kafa dınlıcen
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti justwalking » 14 Tem 2009, 00:00

kirazların kalibresi yüksekmiş gerçekten, cinsi ne? biz de yaptık böyle bi bahçe trakya topraklarına, büyümelerini bekliyoruz.:)
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Tem 2009, 00:01

TV vardı receiver'ı da söktük verdik birine gariban izlesin evinde. akşam 7 den sonra güneş tepelerin ardına iner, evin avlusunda havuzun başında o dediğinden... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 14 Tem 2009, 00:07

[quote="hakanerdogan"]TV vardı receiver'ı da söktük verdik birine gariban izlesin evinde. akşam 7 den sonra güneş tepelerin ardına iner, evin avlusunda havuzun başında o dediğinden... 
[/QUOTE]

radyodan da trt 1 :) kapat gözlerini kimse görmesinnnn.... :)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir