ÜNİVERSİTELERDE 2.ÖĞRETİM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÜNİVERSİTELERDE 2.ÖĞRETİM

İleti justwalking » 13 Tem 2009, 23:47

turizm okuman sana pratikte pek bir şey kazandırmaz, çünkü bu sektör deneyim yabancı dil ve yetenek arar daha çok diplomaya bakan bir meslek değildir. sen başka bi bölüm de okusan kendini geliştirerek turizmci olabilirsin zaten. dolayısıyla ilgi alanlarına da uygun başka bi alanda kendini geliştirmende yarar var.koşullar her yıl değişiyor, severek okuman ve severek çalışman çok önemli. dolayısı ile etrafta görüp duyduklarına göre değil kendi ilgi alanına göre tercih yapmalısın derim.

justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 13 Tem 2009, 23:47

gökhan abi çok bunaldım ya...artık gitmek istiyorum.denedim o kadar olmuyo işte...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti zurna1788 » 13 Tem 2009, 23:49

tşk ederim bende ilgi alanımın peşinden koşmak istiyorum zaten.benim en büyük amacım insanlara birşeyler satmak :)) ticarete bayılıyorum...ve otomotivle alakalı bir sektörde mevki sahibi biri olmak istiyorum açıkcası...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demir_01 » 13 Tem 2009, 23:52

ne guzel adana neresınden gıtcen aytac amca memleketın her tarafına park bahce yaptırdı.
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 13 Tem 2009, 23:54

[quote="demir_01"]ne guzel adana neresınden gıtcen aytac amca memleketın her tarafına park bahce yaptırdı.[/QUOTE]

yok be abi :)) adanayı çok seviyorum zatende uzaklaşmak biraz yalnız kalmak hayatı bide o şekilde tanımak istiyorum...herzaman ailemle kalmicamki...yoksa yazarım açıköğretim okurum...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti justwalking » 13 Tem 2009, 23:54

O zaman otomotiv bölümünü düşünebilirsin, eğer işi seviyorsan ve puanın iki yıllıklara yetiyorsa hiç düşünme. meslek eğitimi küçümsenir bazılarınca ama meslek edinmek ve o meslekte profesyonelleşmek çok önemli ve değerli bence.sonrasında istersen dikey geçiş vs düşünürsün ya da başka şeyler. bi yerlerden başlamak lazım. ama kafamda daha yüksek puanlı bi bölüm var diyosan da kıy bi senene hiç acıma, kendine güveniyorsan tekrar gir sınava.

justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 13 Tem 2009, 23:55

[quote="zurna1788"]tşk ederim bende ilgi alanımın peşinden koşmak istiyorum zaten.benim en büyük amacım insanlara birşeyler satmak :)) ticarete bayılıyorum...ve otomotivle alakalı bir sektörde mevki sahibi biri olmak istiyorum açıkcası...[/QUOTE]

O zaman otomotiv oku..En azından ilgi alanın..Sonuçta geçerli bir meslek dalı..

Veya soğutma ve iklimlendirme oku..Büyük fabrikaların ihtiyaç duyduğu bir bölüm.Her fabrikaya gerekli bir eleman..Aynı zamanda ısıtma ve soğutma işinde çalışabilirsin.Tamamen tavsiye etmiyorum ama bir düşün diye yazdım..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti oguz » 13 Tem 2009, 23:58

[quote="zurna1788"]erdem abi ben satış işini çok seviyorum...arabalara olan merakımda ortada.aslında skoda audı vs vs gibi şirketlerde halkla ilişkiler bölümünde veya yüksek mevkilerinde çalışmayı çok istiyorum.[/QUOTE]

[quote="zurna1788"]erdem abi ben satış işini çok seviyorum...arabalara
olan merakımda ortada.aslında skoda audı vs vs gibi şirketlerde halkla
ilişkiler bölümünde veya yüksek mevkilerinde çalışmayı çok
istiyorum.[/QUOTE]

araba deilde sana şöyle bir şey önerebilirim. bende otomobil yada
bilgisayar okumak istiyordum ailemin yatılı gondermemesi üzerine (bolu
anadolu teknik lisesini kazanmıstım) duz anadolu lisesinde okudum. ama
hedeften sapma olunca iyice boşladım. olacagı varmıs neyse. ilk sene
puan guzel ama diplomayı alamadım 2. sene de puan yetmedi. bi dershane
hocam vardı. senin git gel bi işin olamaz. sen oturdugun yerden iş
yapmak istersin dedi. emlak ve emlak yönetimi die bi bölüm acıldı yeni
onu yaz bence dedi aklıma girdi ve bende okudum gitti:)

şimdi dicen burdan ne oluyosun.

emlak sertifikan oluyo buda şöyle bi+ yeni cıkarılacak yasaya gore
emlak yonetimi mezunu olmayan büro açamayacak diploma kiralama yada
direk buro acma imkanın olacak,

belediyelerde emlak şefliğinde çalışabilirsin(çevren genişse rahat girişin olur) devlete kapagı attınmı gerisi kolay,

bankalarda exper lik yapabilirsin ki experlerde artık emlak yönetimi
mezunu arıyolar, zaten bu açık yüzünden açılan bi bölüm bankacılar
birliginin istegi ile açıldı,

bölümün daha 4 yıllıgı yok ve 2 yıllık olarak çok az okulda var,

aydın sakarya izmit ve konyada var en son gecen sene böyleydi,,

puanı düşük,

ve bir yöntem daha var. emlak yönetimini bitirdikten sonra bide açıktan
işletme diploması alabilirsen spk kursuna başvurma hakkı kazanıyosun,
zor bir olay 4 ders var ama sıkarsan kendini başarabilirsin ki benimde
hedefim o deli gibi çalışıyorum. spk kursunu geçince spk lisansın oluyo
ve bu lisans olayı daha yeni bi muhabbet. şöyle anlatayım aydında spk
lisansli kişi yoktu koca izmirde birtane var.istanbulda 5 tane...bu
adamlar ne işe yarar dersen herhangi bir ihalede buyuk bir satıs da hem
devlet hem özel sektör sana basvurmak zorunda kalıyo. experin bilirkişi
hali diyeyim. durumda böyle olunca basitce hazırladıgın rapor
karsılıgında guzel paralar kazanıyosun. ama çalışman gerek. sayısal
ders yok sözel agırlıklı spk kursu. emlak bölümünde ise sayısal olarak
genel dersler varki her myo'da o dersler var. 1. sınıf 1. dönemde genel
muhasebe, iktisada giriş ve matematik. 1. sınıf 2. dönemde ticaret
matematigi ve makro iktisat, istatistik. 2. sınıfda ise inşaat
muhasebesi var. böyle bi bölüm. ama myo sayısalları cok basittir. onune
formulu koyarlar hesap makinesiyle çözersin. umarım yardımcı
olabilmişimdir. amacım etkilemek deil fikir vermek. satışdan
hoslanıyorum diyorsun. acarsın emlak büronu yanınada bi galeri :D
tmmdır:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 13 Tem 2009, 23:58

işte güvenemiyorum elif abla ya...3. girişim sınava sözelciyim söz 2 dem 276 aldım söz 1 den 290... ea 0.3 le çarpılmış puanımda 230 dersanede çok daha yüksek alıyordum ama işte bu sene bayağı bi kazıktı sınav...2 yıllık bölümlere yetiyor gibi...muhasebe işletme vs... otomotiv sayısal bölüm e içeriği hakkında hiçbir bilgim yok...açıkcası korkuyormda...benim asıl amacım halkla ilişkilerdi.böylelikle otomotiv sektöründe çalışabilecektim...2 yıllık halkla ilişkilere bakacam eğer gidersem ne mutlu bana olmazsa allah büyük :))) 
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 14 Tem 2009, 00:04

[quote="zurna1788"]işte güvenemiyorum elif abla ya...3. girişim sınava sözelciyim söz 2 dem 276 aldım söz 1 den 290... ea 0.3 le çarpılmış puanımda 230 dersanede çok daha yüksek alıyordum ama işte bu sene bayağı bi kazıktı sınav...2 yıllık bölümlere yetiyor gibi...muhasebe işletme vs... otomotiv sayısal bölüm e içeriği hakkında hiçbir bilgim yok...açıkcası korkuyormda...benim asıl amacım halkla ilişkilerdi.böylelikle otomotiv sektöründe çalışabilecektim...2 yıllık halkla ilişkilere bakacam eğer gidersem ne mutlu bana olmazsa allah büyük :))) [/QUOTE]

evet bende sınava girdim yazık ettiler millete..... bunlar ne yapmaya calısıyo anlamıyorum zaten.

adamlar tamamen ters köşe yapmışlar. daha önce banko diye tabir edilen hiç bir konudan soru yok sacma sacma şeylerden çıkmıştı.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 14 Tem 2009, 00:04

[quote="oguz"] [quote="zurna1788"]erdem abi ben satış işini çok seviyorum...arabalara olan merakımda ortada.aslında skoda audı vs vs gibi şirketlerde halkla ilişkiler bölümünde veya yüksek mevkilerinde çalışmayı çok istiyorum.[/QUOTE]

[quote="zurna1788"]erdem abi ben satış işini çok seviyorum...arabalara olan merakımda ortada.aslında skoda audı vs vs gibi şirketlerde halkla ilişkiler bölümünde veya yüksek mevkilerinde çalışmayı çok istiyorum.[/QUOTE]

araba deilde sana şöyle bir şey önerebilirim. bende otomobil yada bilgisayar okumak istiyordum ailemin yatılı gondermemesi üzerine (bolu anadolu teknik lisesini kazanmıstım) duz anadolu lisesinde okudum. ama hedeften sapma olunca iyice boşladım. olacagı varmıs neyse. ilk sene puan guzel ama diplomayı alamadım 2. sene de puan yetmedi. bi dershane hocam vardı. senin git gel bi işin olamaz. sen oturdugun yerden iş yapmak istersin dedi. emlak ve emlak yönetimi die bi bölüm acıldı yeni onu yaz bence dedi aklıma girdi ve bende okudum gitti:)

şimdi dicen burdan ne oluyosun.
emlak sertifikan oluyo buda şöyle bi+ yeni cıkarılacak yasaya gore emlak yonetimi mezunu olmayan büro açamayacak diploma kiralama yada direk buro acma imkanın olacak,

belediyelerde emlak şefliğinde çalışabilirsin(çevren genişse rahat girişin olur) devlete kapagı attınmı gerisi kolay,

bankalarda exper lik yapabilirsin ki experlerde artık emlak yönetimi mezunu arıyolar, zaten bu açık yüzünden açılan bi bölüm bankacılar birliginin istegi ile açıldı,

bölümün daha 4 yıllıgı yok ve 2 yıllık olarak çok az okulda var,

aydın sakarya izmit ve konyada var en son gecen sene böyleydi,,

puanı düşük,

ve bir yöntem daha var. emlak yönetimini bitirdikten sonra bide açıktan işletme diploması alabilirsen spk kursuna başvurma hakkı kazanıyosun, zor bir olay 4 ders var ama sıkarsan kendini başarabilirsin ki benimde hedefim o deli gibi çalışıyorum. spk kursunu geçince spk lisansın oluyo ve bu lisans olayı daha yeni bi muhabbet. şöyle anlatayım aydında spk lisansli kişi yoktu koca izmirde birtane var.istanbulda 5 tane...bu adamlar ne işe yarar dersen herhangi bir ihalede buyuk bir satıs da hem devlet hem özel sektör sana basvurmak zorunda kalıyo. experin bilirkişi hali diyeyim. durumda böyle olunca basitce hazırladıgın rapor karsılıgında guzel paralar kazanıyosun. ama çalışman gerek. sayısal ders yok sözel agırlıklı spk kursu. emlak bölümünde ise sayısal olarak genel dersler varki her myo'da o dersler var. 1. sınıf 1. dönemde genel muhasebe, iktisada giriş ve matematik. 1. sınıf 2. dönemde ticaret matematigi ve makro iktisat, istatistik. 2. sınıfda ise inşaat muhasebesi var. böyle bi bölüm. ama myo sayısalları cok basittir. onune formulu koyarlar hesap makinesiyle çözersin. umarım yardımcı olabilmişimdir. amacım etkilemek deil fikir vermek. satışdan hoslanıyorum diyorsun. acarsın emlak büronu yanınada bi galeri :D tmmdır:)

[/QUOTE]

erdem abi sen varya sen :)) benimde arkdaşım sakaryada emlak yönetimi okuyor.oda bana çok önerdi bu bölümü...bak şimdi sende söylüyorsun.ben bide sözel çıkışlıyım SPK kursuda sözel ağırlıklıymış valla gitsemmi diye iyice düşünmeye başladım haaa .))) ama matematik korkutuyo beni erdem abi ya...biraz anlatmışsın matematiği kolay diye ama ben hiç sevmem matematiği ama bu sınavda 9 tane yaptım yani. kafam biraz basıyo anlayacağın :)))
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti justwalking » 14 Tem 2009, 00:07

hadi hayırlısı bakalım, iyice düşünüp en doğru kararı verirsin muhakkak.ben de eğitimciyim öğrencilerim böyle hayal kırıklıklarını dile getirdiklerinde çok üzülüyorum. çoğu da kendi düşündüklerini değil çevrelerinin sözlerini dikkate alarak tercih yaptığı için mutsuz oluyor. o yüzden ısrarla söylüyorum ilgini çeken bir iş yap, hayatta bir iş bir de eş çok önemli, sevmeden yapacaksan 10 milyar da kazansan hikaye.. hayat yolunda başarılar sana..:)
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 14 Tem 2009, 00:08

bak 1. sınıf matematik ilk sınavı defterler acık ama fotokopi olmıcak derste tuttugun defter. hesap makinesi var sorular onunde çöz. her okulda böyle olmaz ama zorlamazlar.bikere hepsinde hesap makinesi serbest. gerisi sözel işte formulleri ezberlicen okadar:) ve sadece bu bölümde deil myo ların hepsinde saydıgım dersler sabittir.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 14 Tem 2009, 00:09

o sakaryada okuyan arkadasının vay haline köyde okuyolar resmen:)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 14 Tem 2009, 00:10

[quote="justwalking"]hadi hayırlısı bakalım, iyice düşünüp en doğru kararı verirsin muhakkak.ben de eğitimciyim öğrencilerim böyle hayal kırıklıklarını dile getirdiklerinde çok üzülüyorum. çoğu da kendi düşündüklerini değil çevrelerinin sözlerini dikkate alarak tercih yaptığı için mutsuz oluyor. o yüzden ısrarla söylüyorum ilgini çeken bir iş yap, hayatta bir iş bir de eş çok önemli, sevmeden yapacaksan 10 milyar da kazansan hikaye.. hayat yolunda başarılar sana..:)[/QUOTE]

çok teşekür ederim elif ablacım ya diyorum ya benim en sevdiğim iş satış yapmaktır.yani okumasam bile bir dükkan veya bi kafe açarım ticaret yaparım :))) ama benim amacım otomotiv sektörü...söyledi diye değil erdem abinin anlattığı emlak yönetimi işide çok iyi bir iş... geleceği var gibi gözüküyor yani.allah büyük ya ama inanıyorum ve biliyorum birgün çook zengin olacam :)))
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 14 Tem 2009, 00:12

inşallah:)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 14 Tem 2009, 00:12

[quote="oguz"]o sakaryada okuyan arkadasının vay haline köyde okuyolar resmen:) [/QUOTE]

bu bölümü okursam nerde okumamı önerirsin erdem abi
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti justwalking » 14 Tem 2009, 00:15

[quote="zurna1788"][quote="justwalking"]hadi hayırlısı bakalım, iyice düşünüp en doğru kararı verirsin muhakkak.ben de eğitimciyim öğrencilerim böyle hayal kırıklıklarını dile getirdiklerinde çok üzülüyorum. çoğu da kendi düşündüklerini değil çevrelerinin sözlerini dikkate alarak tercih yaptığı için mutsuz oluyor. o yüzden ısrarla söylüyorum ilgini çeken bir iş yap, hayatta bir iş bir de eş çok önemli, sevmeden yapacaksan 10 milyar da kazansan hikaye.. hayat yolunda başarılar sana..:)[/QUOTE]

çok teşekür ederim elif ablacım ya diyorum ya benim en sevdiğim iş satış yapmaktır.yani okumasam bile bir dükkan veya bi kafe açarım ticaret yaparım :))) ama benim amacım otomotiv sektörü...söyledi diye değil erdem abinin anlattığı emlak yönetimi işide çok iyi bir iş... geleceği var gibi gözüküyor yani.allah büyük ya ama inanıyorum ve biliyorum birgün çook zengin olacam :)))
[/QUOTE]

hadi inşallah. hayırlısı:))
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir