Ufak bir kazada benden

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ufak bir kazada benden

İleti dejavu » 13 Tem 2009, 11:54

Ufak olmaya ufak çok şükür ama hala sinirliyim. Sorumsuz insanlardan tiksiniyorum. Önce olayı bir anlayatım.

Pazar günü sabahın 9unda Ankarayı bilenler için söylüyorum keçiörenden güneşevler, siteler istikametine giden ve protokol yolunun üzerinden geçen yeni bir köprü yaptılar, bilenler bilir, köprünün girişinde yokuş yukarı ve sert bir viraj mevcut. Gerçi kaygan zemin olmadığı müddetçe sorun yaratmayacak bir viraj ama gelin görünki sorumsuz bir kaç mahlukat tam bu köprünün girişinde sabunlu suyla apartman yıkıyor, bu sabunlu su geliyor ve bahsettiğim virajın hemen girişinde yolu boylu boyunca kaplıyor.

Hızım yüksek değildi, temkinli girdim o sabunlu suya ama azıcık sola döndüm ki bir baktım sağda bir araba kaymış ve bariyerlere çarpmış. Mecburen biraz daha sola kırmak gerekti direksiyonu, viraj + şerit değiştirme için gerekli olan eğim, sabunlu tekerlere fazla geldi. Bir baktım fabişin arka tekerler sağdan sağdan önüme doğru geliyor, sağa kırdım kurtarmak için sonrası sağ sol bir baktım kaldırıma çıkmışım. Arabaya bile bakmadım o sinirle doğru apartmana gittim yönetici kapıcı apartman sakini kim varsa kavga ettim. Adamların savunması daha bir sinirlerimi bozdu 'ne var bunda, herkes kaza yapıyor burda' Allahınızdan bulun dedim en son. Hem sorumsuz hem laf anlamaz, baktım insan değiller çaresiz arabamın yanına döndüm. Baktım sol ön teker yarılmış, jant eğilmiş, arka jant hafif eğilmiş onun dışında çok şükür başka hasarım yoktu. Ucuz atlattık diyebilirim.

Bu arada bariyere çarpan kadın kikir kikir gülüyordu. Kimseye bir kelimede etmeden çekti gitti o ara. Yarım saat sonra aynı yoldan aşağı inerken gördüm, ön tarafı haşat bir clio ve içinde sırıtarak bize el sallayan bir kadın. Allah'ım ne kadar zor insanları anlamak...

Birde ordan geçenleri uyarmasam ve o kadın arabasını hala sağ tarafta tutsa akşam haberlerine konu olacağımız kesindi.

dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 13 Tem 2009, 12:01

çok geçmiş olsun serkan  abicim.ufa diyosun kazayada öle çokta ufa değilmiş be abi...masrafı çok olur onun...neyse sana birşey olmadı ya...boşver.o apartmanıda belediyeye şikayet et bence...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti dejavu » 13 Tem 2009, 12:11

Sağol emre. bana masrafı bir adet lastik, iki adet cant düzeltme olacak. Ön takımda yada kaportada sorun yok Allah'a şükür. Onun üzerine 100 km yol yaptım, birşey yok yani. Allah korudu yine.

Şikayet mevzuuna gelince bu memlekette kim kimin şikayetini dikkate almış ki, yoldan bi trafik polisi geçiyordu tesadüfen durdurdum şikayetçiyim dedim, 155 i ara başbakan gelecek oraya yetişiyoruz diye azar işittim birde. 155 i arayınca da bir lastik için mi çağırdın diyecekler, bi dünya tutanak, ifade, prosedür derken yorulduğumla kalacam. kadın gitmese ikimiz bir olup sağlam bir şikayette bulunabilirdik ama tek başıma somut bir delil sayılmam diye düşündüm devlet gözüyle.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 13 Tem 2009, 12:15

ya zaten bazen türkiyede yaşadığım için utanıyorum kendimden...insan hakları diye hiçbirşey yok...ama naparsın ki mecbur yaşıyoruz be abi...

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti oguz » 13 Tem 2009, 12:16

geçmiş olsun.beterinden korusun allah. etraf gerizekalı bilinçsiz mahlukatlarla dolu. aslında orada onların canını okumak vardıya.bence cekinmeseydiniz işleri o yardımcı olacaklar arıcaktınız polisi gelicekti. neyse olan olmus biten bitmiş.tekrar geçmiş olsun.kazasız belasız sürüşler.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti agros » 13 Tem 2009, 12:33

büyük geçmiş olsun ama bence sadece tartışmakla kalmayın belediye ve trafiğe şikayet edin apartmanı. en azından başkalarınında kaza yapmasını engellersiniz. tepkisiz kalanlar yüzünden başımıza gelmedik kalmıyor. tepkinizi gösterin bence!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti RoadFighter » 13 Tem 2009, 12:37

Geçmiş olsun.

Allah korusun cana da gelebilir orada. Apartmandakilerin savunması da çok saçma.(direkt kafayı haketmiş Uğur abinin tabiri ile!)

Bu apartman sakinlerinin başına da böyle birşey gelse ve Allah korusun arabalarındaki ufacık bebekleri araba içinde oraya buraya çarpmadan ötürü ölse " ne var bunda?burada herkes kaza yapıyor" savunması ne demek idrak ederler herhalde.

Ben motosiklet de kullanıyorum. Siz bir de benim halimi sorun. Viraja girmeye korkuyorum yol ıslak olabilir diye.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti erdalkar » 13 Tem 2009, 12:43

Geçmiş olsun kendini bilmez insanların yaşadığı bir dünyada yaşıyoruz.Zaten yaşam zorken böyle insanlarda iyice zorlaştırıyor.
erdalkar
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FELİCİA 1.3 GLXİ 2001

İleti dejavu » 13 Tem 2009, 13:29

Sağolun arkadaşlar. Haklısınız Allah korudu nihayetinde. İnsana insan gerek şu dünyada, Rabbim hiçbirimizi aptallarla muhatap etmesin, mecburen yaşıyoruz işte böyle insanların arasında..
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 13 Tem 2009, 13:44

Büyük geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti aekaragoz » 13 Tem 2009, 15:41

Geçmiş olsun.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Superb

İleti agros » 13 Tem 2009, 15:56

şikayet etmenizde fayda var. başkalarının da canı yanmasın. bakarsınız tanıdığınız biri bile olabilir orada kaza yapan. netten belediyeye bi yazı yazın, illa gitmenize gerek yok. ben burada öyle yapıyorum. belediye ile ilgili şikayetlerimi net üzerinden yapıyorum ve sonuc alabiliyorum.devir iletişim devri. bi de trafiğe yazarsınız tamamdır.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir