Minibüsçüler trafik polislerini maaşa bağlamış

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Minibüsçüler trafik polislerini maaşa bağlamış

İleti RoadFighter » 13 Tem 2009, 14:50

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı dolmuş durak başkanları, trafik polisleri ve zabıta memurlarının da aralarında bulunduğu 73 kişi hakkında, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, rüşvet almak ve vermek' suçlarından dava açtı

Soruşturmayla ilgili hazırlanan iddianamede, Ulus-Ostim ve Keçiören-Ostim hattı birinci başkanlarının, dolmuşların güzergâhında görevli polisleri maaşa bağladığı ifade edildi.

Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan tarafından hazırlanan iddianameye göre, soruşturma, imzasız bir ihbar mektubu üzerine başladı. Ulus-Ostim hattında çalışan bir dolmuş, Demetevler'de, yaya geçidinden karşıdan karşıya geçen bir kadına çarparak, hayati tehlike arz edecek şekilde yaraladı. Olayın ardından trafik bilirkişileri tarafından hazırlanan tutanakta, yaya kadın, asli kusurlu gösterildi. Bu sırada, kadının eşine gönderilen imzasız mektupta, Ulus-Ostim hattında çalışan 67 minibüsten durak başkanı tarafından toplanan paraların, 15 günde bir trafik polislerine verildiği, yaya kadının asli kusurlu gösterilmesinin de durak başkanınca sağlandığı iddia edildi. Mektubun, başsavcılığa iletilmesiyle başlatılan soruşturmada, 3 dalga halinde yapılan operasyonlarda, bazı dolmuş durak başkanları, polis memurları, amirleri ile zabıta memur ve amirlerinin gözaltına alındığı belirtildi.

İddianamede, Ulus-Ostim ve Keçiören-Ostim hattı birinci başkanlarının, değnekçiler vasıtasıyla dolmuşlardan günlük 10-15 TL topladığı, bu paralardan, dolmuşların güzergâhında görevli polislere, her ayın 1'i ve 15'inde 40 ile 400 TL arasında maaş öder gibi ödeme yapıldığı ifade edildi. Polislerle Ulus ve Rüzgârlı Sokak'taki iki lokantada buluşan durak başkanlarının yemek yedirdikleri, sigara, telefon faturası ve kontör gibi ihtiyaçlarını karşıladıkları ileri sürüldü. Bunun karşılığında trafik polislerinin de bu hatlardaki dolmuş şoförlerine trafik kuralı ihlalleri nedeniyle ceza yazmadığı veya para yaptırımı düşük maddelerden işlem yaptıkları kaydedilen iddianamede, sanıkların 'örgütlenme içerisinde' hareket ettikleri savunuldu. Telefon görüşme dökümlerine de yer verilen iddianamede, sanıkların, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, rüşvet almak ve vermek' suçlarından cezalandırılmaları talep edildi. Sanıklar, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti dejavu » 13 Tem 2009, 15:32

Şaşırmadım desem..
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 13 Tem 2009, 16:08

şerefsizler 92 ile giden adama 250ytl ceza keserler. kadın öledüren katile ceza yazmazlar işte.arada bir iki tane adamı cıkıyo gerisi hikaye makamının büyüklüğünü biliyo kendi adamlıgını deil.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 13 Tem 2009, 17:33

Bir dolmuşçu arkadaşım " polisler bize ses çıkaramaz kardeş,anında indiririz adamı" demişti.

Polislerin kendilerine bazen kıllık yaptığını söylüyordu.

Tabi "anında indiririz" olayları falan doğru değil. Ne demek devletin memuruna sataşmak.

Örneğin:

-Ehliyet,ruhsat ver lan!

-Nasıl konuşuyorsun öyle?

-Sana mı soracağım lan?!

-Güm,pat,çat...

Bir keresinde de bir taksicinin trafik polisine sövdüğüne şahit olmuştum. Ana avrat sövüyordu taksici. Polisler birşey yapamıyor bunlardan bazılarına herhalde.

Trafikte deli gibi hızlı giden,egzoz sesi ile ortalığı inleten dolmuşların sayısının hiç de az olmadığını görünce bu durumda birşey olduğu belli idi.

Siz spor arabanıza bir performans egzozu takın da çok geçmeden nasıl çevriliyorsunuz,aracınız parka çekiliyor görün.

Kural herkese kural olmalıdır.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 13 Tem 2009, 17:42

söver ezer anında indirirler. ama onlar yapar. trafikle ilgili deil ama sonucunda polisin sorumsuzluguyla ilgili bir olay anlatayım. tarlaya hırsız girmiş fındık topluyolar. polisi aradık adamları kıstırıp. 1 saat oldu yok 2 saat oldu yok.hava kararmak üzere. bir daha aradık dediler ekip yola cıkalı baya oluyo.az aşşagıda eski emniyet müdürünün evi vardı. orada oturmuslar cay içiyolar.babamda bagırdı sizin işiniz bumuydu diye. direk yaka paca babamı goturduler. o gunden sonra biraz kılım acıkcası polislere. işi olana bende onların bize davrandıgı gibi davranırım. iyilerinin hakkını yememek lazım. ama böyleleri kurunun yanında yaşıda yakıyor.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 13 Tem 2009, 18:48

ne kurusu ne yaşı, hep derim allah bu memlekette kimseyi polisin eline düşürmesin, ona muhtaç bırakmasın...gerisi boş...bu şekilde problemi çözmektense, hiç girmemeyi tecih ederim...polis maalesef "kurular" yüzünden saygınlığını ve güvenilirliğini yitirdi..paranın ve siyasetin girdiği hiçbir devlet kurumu, kuruluşu, polisi-askeri-memuru-işçisi-belediyecisi, hiç farketmez, maalesef amacından uzaklaşmaktadır. memlekette nasıl ki devlet işleri dinden ayrılmıştır, siyaset/ideoloji ile de ayrılmadığı sürece, yaşam standardı ve eğitilmiş insan sayısı yükseltilmediği sürece ne dolmuşçusu, ne kamyoncusu ne biz adam oluruz.böyle haberleri de artarak duymaya devam ederiz.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti delidolu » 14 Tem 2009, 00:26

"Benim memurum işini bilir."

Turgut ÖZAL

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE