SARHOŞ SÜRÜCÜ VE EMNİYET

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SARHOŞ SÜRÜCÜ VE EMNİYET

İleti oguz » 13 Tem 2009, 23:24

[quote="elemsi"]

tamam arkadaşlar peki şunu düşündünüz mü hiç ? o polis o arabayı nasıl bulacak ?belki diyeceksiniz o da onun görevi ama  aramaya kalksa amiri de sen ne yapıyon ?senin mıntıkanda mı mıntıka dışına çıktıysa nasıl yakalayacak ?devletin benzinini nereye kullanıyon demiyecek mi? yönetici duyarsız ama o içki adam da halk işte  ...deveye boynun eğri demişer deve nerem doğru demiş...böyle kaos içinde işte ülke

[/QUOTE]

aydın millet vekili ankaradan aydına geldiginde yenipazar ilçesine (45km mesafe) sadece pide yemek için 12 tane resmi plaka araçla birden geliyorsa, poliste o arabayı bulmak için benzini harcayacak... arkadasımızın bişey demesi bi yana belkide 20tl lik bi masrafı cıktı aracında bunuda o adama bulup odetecek alkol muaynesine gonderip 30 tl zarara ugratmayacak. tabi bu dediklerim boş bende biliyorum...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti justwalking » 13 Tem 2009, 23:36

buna çok benzemese de abuk sürücüler ve polisin tutumunu örnekleyen bir olay da ben yaşadım bu hafta. 

mahalle içinde evime doğru ilerlerken ara sokaklardan birinden son derece hızlı bir şekilde ve son derece geniş bir açı ile bir araç çıktı önüme, biraz daha hızlı gidiyor olsam çarpışmamamız kaçınılmaz olacaktı. ben de dayanamayıp ne yapıyorsun sen delirdin mi gibi bişey dedim çok da net hatırlamıyorum ama bu ayarda bir şey işte. ve şoku atlattıktan sonra bayırdan çıkmaya devam ettim. araç da kendi yönüne döndü bana bikaç el kol hareketi yaptıktan sonra. sonra hırsını alamamış olsa gerek ki ani bir frenle ve tozu dumana katarak peşimden geldi.bayırın sonunda neredeyse bikaç cm mesafe bırakarak (ki bunu nasıl başardığına hala inanamıyorum) aracını önüme kırdı ve beni dimdik bir bayırda resmen sıkıştırdı. sonra da camı açıp hayatımda duymadığım hakaretler etti, resmen canıma kastetti yani, daha ötesi olamaz bence.  adama sadece bu kadar hızlı gidiyorsun bir de gelip beni mi tehdit ediyorsun tarzı birşeyler diyebildim ama işin ciddiyetini fark ettiğim için çok da cadılık yapamadım açıkçası.camımı tamamen kapattım,ve beklemeye başladım başıma gelecekleri. hareket edemiyordum çünkü araç tamamı ile sıkışmış haldeydi. ters yönde başarılı bir manevra yapabilecek kadar da usta şöför diilim açıkçası. neyse sonrasında ben susup camı kapayınca adam çekti gitti deli gibi bi hızla. tabi ben de polisi aradım yakalanması için, alkol kontrolü vs. ümitleri ile. polis ise bu tür bir şikayeti telde yapamayacağımı gidip yazılı olarak şikayette bulunmam gerektiğini vs. vs.. tek tek açıkladı bana uzun uzun. o an için taa çarşı karakoluna gitmeyi ne istedim ne de cesaret edebildim açıkçası.zaten heyecandan eve gidene kadar plakanın son rakamlarını unutmuştum bile.dolayısı ile adam yaptığı ile kaldı. oysa hemen o bölgedeki ekiplere haber verilip araç çevrilmiş olsaydı bu şahıs en azından bir daha birine bu şekilde davranmaktan çekinebilirdi. insan hakları vs, değişen yasalar diyorlar, neymiş yazılı belge olmadan durduramazlarmış. işlerine geldiğinde öyle bi durduruyorlar ki..

her neyse, diyeceğim ; hiç bir güvencemiz olmadan karambole yaşıyoruz bu memlekette.. özellikle de trafikte.. 
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 13 Tem 2009, 23:52

Ben şikayet ettiğim araçların durdurulup kontrol edildiğini bilirim.Bursa'da..Her yerde aynı sorun yok demekki..Hatta benden bişeyde istemediler..Yanlış yere park etmiş araca polis çağırıp ceza yazdırdığımı bilirim..:) 
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti justwalking » 13 Tem 2009, 23:57

evet tekirdağa özgü bi saçmalık demek ki. gerçi telde polis bana kanunlar böyle hanımefendi falan dedi ama, şehre göre kanunlar da değişmeye başladı demek ki amerika gibi. hehe:)

justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 14 Tem 2009, 00:37

Aklınızda bulunsun eğer yolda "kazaya/ölüme sebebiyet verecek" şekilde ciddi hatalı ve de kusurlu bir araç gördüğünüzde sakın şikayet edeyim demeyin. Boşa kürek çekersiniz çünkü dava açmak zorundasınız, tabiki karşı taraf da iftira atıyor şeklinde size dava açması durumu sözkonusu, durduk yerde başını ağrıtmak isteyenler denesinler, ben yarıyoldan döndüm, tecrübeyle sabittir.....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti justwalking » 14 Tem 2009, 11:10

yazıklar olsun bu sisteme ya
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 14 Tem 2009, 11:17

belki size cevap veren polis üşendiginden kıvırmıstır olamazmı?

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti justwalking » 16 Tem 2009, 01:52

belki de öyledir, her şey olabilir, olamaz diyebileceğim tek şey kalmadı artık bu ülkede:s
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ersinn » 16 Tem 2009, 12:25

[quote="justwalking"]buna çok benzemese de abuk sürücüler ve polisin tutumunu örnekleyen bir olay da ben yaşadım bu hafta. 

mahalle içinde evime doğru ilerlerken ara sokaklardan birinden son derece hızlı bir şekilde ve son derece geniş bir açı ile bir araç çıktı önüme, biraz daha hızlı gidiyor olsam çarpışmamamız kaçınılmaz olacaktı. ben de dayanamayıp ne yapıyorsun sen delirdin mi gibi bişey dedim çok da net hatırlamıyorum ama bu ayarda bir şey işte. ve şoku atlattıktan sonra bayırdan çıkmaya devam ettim. araç da kendi yönüne döndü bana bikaç el kol hareketi yaptıktan sonra. sonra hırsını alamamış olsa gerek ki ani bir frenle ve tozu dumana katarak peşimden geldi.bayırın sonunda neredeyse bikaç cm mesafe bırakarak (ki bunu nasıl başardığına hala inanamıyorum) aracını önüme kırdı ve beni dimdik bir bayırda resmen sıkıştırdı. sonra da camı açıp hayatımda duymadığım hakaretler etti, resmen canıma kastetti yani, daha ötesi olamaz bence.  adama sadece bu kadar hızlı gidiyorsun bir de gelip beni mi tehdit ediyorsun tarzı birşeyler diyebildim ama işin ciddiyetini fark ettiğim için çok da cadılık yapamadım açıkçası.camımı tamamen kapattım,ve beklemeye başladım başıma gelecekleri. hareket edemiyordum çünkü araç tamamı ile sıkışmış haldeydi. ters yönde başarılı bir manevra yapabilecek kadar da usta şöför diilim açıkçası. neyse sonrasında ben susup camı kapayınca adam çekti gitti deli gibi bi hızla. tabi ben de polisi aradım yakalanması için, alkol kontrolü vs. ümitleri ile. polis ise bu tür bir şikayeti telde yapamayacağımı gidip yazılı olarak şikayette bulunmam gerektiğini vs. vs.. tek tek açıkladı bana uzun uzun. o an için taa çarşı karakoluna gitmeyi ne istedim ne de cesaret edebildim açıkçası.zaten heyecandan eve gidene kadar plakanın son rakamlarını unutmuştum bile.dolayısı ile adam yaptığı ile kaldı. oysa hemen o bölgedeki ekiplere haber verilip araç çevrilmiş olsaydı bu şahıs en azından bir daha birine bu şekilde davranmaktan çekinebilirdi. insan hakları vs, değişen yasalar diyorlar, neymiş yazılı belge olmadan durduramazlarmış. işlerine geldiğinde öyle bi durduruyorlar ki..

her neyse, diyeceğim ; hiç bir güvencemiz olmadan karambole yaşıyoruz bu memlekette.. özellikle de trafikte.. 
[/QUOTE]

çok çok geçmiş olsun size
ersinn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Melih » 16 Tem 2009, 12:28

[quote="oguz"] [quote="elemsi"]

tamam arkadaşlar peki şunu düşündünüz mü hiç ? o polis o arabayı nasıl bulacak ?belki diyeceksiniz o da onun görevi ama  aramaya kalksa amiri de sen ne yapıyon ?senin mıntıkanda mı mıntıka dışına çıktıysa nasıl yakalayacak ?devletin benzinini nereye kullanıyon demiyecek mi? yönetici duyarsız ama o içki adam da halk işte  ...deveye boynun eğri demişer deve nerem doğru demiş...böyle kaos içinde işte ülke

[/QUOTE]

aydın millet vekili ankaradan aydına geldiginde yenipazar ilçesine (45km mesafe) sadece pide yemek için 12 tane resmi plaka araçla birden geliyorsa, poliste o arabayı bulmak için benzini harcayacak... arkadasımızın bişey demesi bi yana belkide 20tl lik bi masrafı cıktı aracında bunuda o adama bulup odetecek alkol muaynesine gonderip 30 tl zarara ugratmayacak. tabi bu dediklerim boş bende biliyorum...
[/QUOTE]

+1Clap
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti alpko » 16 Tem 2009, 12:32

Ben buranin polislerini cok seviyorum. :))

Ornegin dun, taliden anaya cikarken bakti bakti, yahu neye bakiyor bu dedim, hatun kemer yok diye bakiyordur derken, farlari gosterdi, farlari ilk defa yakmayi unutmusum, gunesten gosterge de cok dikkat cekmiyor ama kontakla birlikte otomatik olarak aciyorum, bu sefer  unutmusum.. Hic yani adam farlarini yak diye isaret etti, ben de dortlulerle polise tesekkur edip devam ettim.
Aslinda durdurup 60Eur ceza yazabilirdi:)

Mesela burada kimseye cep telefonu ile konusurken arac kullandigi icin ceza yazildigini duymadim, ki ben de sahsen cep telle konusuyorum, polisler de goruyor.
Turkiye`de gecenlerde bir yerde ceza rakamlarini gormustum, bir ton insana aracta telle konustuklari icin ceza yazilmis.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 16 Tem 2009, 12:46

yahu çok iyi niyetli olanlarıda var. işinin bilincinde ne yapması gerektigini bilen. ama genelide ben polisim ulan yakarım gibisinden takılıyo.deli oluyorum.

bikeresinde yokus assagı iniyoruz düzce akçakoca yolunda tatlı bi viraj var sollama yasagı var. ama yukardan assagı gelen butun yolu goruyor gayet acık ve net şekilde. baktım aşşagıdan araba gelmiyo, onumde tır vardı cıktım bende adam 20yle iniyodu bayırı. tam virajın ortasında agacın arkasındaymıs:) hemen yola dogru yurudu yavas yavas:) durdurdu. dedi gördüm araba yok diye cıktın ama cıkmaman gerekirdi dedi. olsun dedim napalım ilk cezamızı yiyelim. ilkmi dedi evet dedim.ozaman kırmızı ışıkta gecme yazıyorum 35 lira ödersin ilk hafta odersen dedi tamam dedim bitti.gayet güler yüzlü iyi biriydi.normal karsılıgını yazsada tutumu yetmişti.

baska bi gun de radardan durdurdu ama bir goreceksin butun arabaları durduruyo.kavga gurultu kıyamet. 93 ten ceza kesiyo. abi diyorum 3km ya 3km ile giden araba yanında yürüse anlamassın yok diyo geçmemen lazım bana işimi öğretme felan. dedim tamam kes. yazıcak tutanagı gozumun içine bakıyo. dedim ne bakıyosun yazsana.ben yardımcı olmaya calısıyorum dedi.işin neyse onu yap yaz dedim bende. ******izler herkezi durdurmuslar ne yontarsak kardır. adam diyo böle cezamı olur 95 le giden adama. bitek ben deil herkeze yazdılar yada yonttular.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 16 Tem 2009, 12:52

Sen bir de Bulgar`a git bakalim, 90lik yolda 60-70`le gittigin icin bile ceza yazarlar.. Tehditte hazir, yirtarim ehliyetini, kimi kime sikayet edeceksin:) ee hakli!
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 16 Tem 2009, 12:57

onları biliyorum onlar deliymiş ya babam anlatıyodu:) adamlar diyo yolu kesiyolar baslıyolar arabanın onunde göbek atmaya.20 euro felan atmadan geçemessin diyo. o yuzden orda anayol dısına hayatta çıkmam lokantasında felan durmam diyo :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 16 Tem 2009, 13:07

[quote="oguz"]onları biliyorum onlar deliymiş ya babam anlatıyodu:) adamlar diyo yolu kesiyolar baslıyolar arabanın onunde göbek atmaya.20 euro felan atmadan geçemessin diyo. o yuzden orda anayol dısına hayatta çıkmam lokantasında felan durmam diyo :)[/QUOTE]

anayol dedigin otoban sanirim, yok ki:)) Ne olursa olsun yerel halk olayina hic girmiyorum bile, ama polisler eskiya gibi:-)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 16 Tem 2009, 13:12

halkıda eşkiya gibiymiş :)
otoban degil ya şehirler arası yoldan :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir