yuh! pes...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yuh! pes...

İleti delidolu » 15 Tem 2009, 02:29

Böyle haberleri paylaşmaktan nefret ediyorum; ama 1 musibet 1000 nasihatten iyidir derler.. Hepimizin kulağına küpe olsun, araçlarımızı her zaman kurallarına göre adam gibi kullanalım. Kendimizi düşünmesek bile karşımızdaki canları, çocukları düşünelim. Kazasız belasız sürüşleri dilerim...

----------------------

Gurbetçi çift, tatil yolunda can verdi

Haber: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12071611.asp?gid=229

Resimler: fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=24676&p=1&rid=2

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti KONFOR***** » 15 Tem 2009, 02:34

Cezalar:
Ehliyetsiz araç kullanma: 2 yıl hapis ve 10.000 TL (yaşı küçükse aynı ceza ailesine)
Ehliyeti alıkonulduğu halde araç kullanma: 3 yıl hapis ve 20.000 TL
Alkollü araç kullanma : 5 yıl hapis ve 50.000 TL
olmadıkça daha böyle acıları çok görürüz.
Adamın hayatını karartacaksın.
  Bu yazıyı verdiğiniz linkte bir kardeşim yazmış 10 numarada yazmış katılıyorum, başımıza gelene kadar devam edeceğiz bu böyle olan son kaza olmayacaktır
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 15 Tem 2009, 03:34

Allah rahmet eylesin kazada ölenlere. Hakkaten yazık.

Allah başa vermesin.

Düşünsenize yıllarca yurt dışında yaşayan ve belki de en ufak bir kaza yaşamayan bu aile, memleketine geldiğinde tedbirsiz,düşüncesiz bir sürücünün ihmaline kurban gitti.

Trafikteki sorumsuzlukların getireceği ölümler de kimi din bilginleri tarafından cinayet olarak niteleniyor. Bence de doğru bu düşünce.

Hız sınırı vs. bindiğimiz güvenli araçlarda bize az geliyor ama freni tutmayan araba ile sizin bindiğiniz güvenli diye nitelendirilen araç yarışıyor işte.

Bir dolmuş hattında kiralanan polisler olduktan sonra denetimler daha çok aksar.

Allah,trafikte başkasının şerrinden de korusun.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti melodizm » 15 Tem 2009, 11:00

benim elime yapışmıyor sinyal vermek boş sokakta bile sinyal veriyorum buna allah şahit ama adam gece bile sinyal vermekten aciz...bu basit olayı bile yapmayan şoförler var.. ceza çözüm değil ..fransada ticari taksi kullanmak için 2 yıl eğitim alıyorsunuz hemde devlet tarafından adamlarda bir kaza olduğunda kilometrelerce kuyruk oluyor ama emniyet şeridi bomboş.. eğitim eğitim eğitim...fazla söze ne hacet.....
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 15 Tem 2009, 11:08

bir gerçek daha var ...bu ülkede sana yetki verildiyse emniyet şeridi size tahsistir...sivil polislerin dahi tepe lambası takıp trafikte seyretmesi kanunen yasak olduğu halde bunu gören trafik polisleri müsade ediyorsa yine fazla söze ne hacet derim....avrupa hayranı değil, ama almanyada trafikte hatalı kullanmak yada kanuna karşı gelmek cinayete teşebbüsle eşdeğer...avrupalı olmayalım ama onlarla aynı kanunları kullanalım ben razıyım...
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 15 Tem 2009, 11:10

off çok kötü ya.allah rahmet eğlesin. yaptırımların, denetimlerin acizliği, insanların aptallıgı bilinçsizligi, baska bir şey değil!!!

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Melih » 15 Tem 2009, 11:47

Memlekette polis mi var? Denetim mi var?
O i....neler garibanın parkıyla, cam filmiyle, egsozuyla ve bilimum ıvır zıvır işle uğraşırlar.
Sonra da sonuçlar gördüğümüz gibi oluyor.
Geçen gün bi arkadaşımız yazmıştı alkollü bir sürücü hakkında. Sen git kendi evraklarını tamamla gel demişler. Gülerim ağlanacak halime. Anca işleri güçleri artistlik.

Ölenlere Allah rahmet eylesin, kalanların başı sağolsun.
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti KONFOR***** » 15 Tem 2009, 12:22

[quote="RoadFighter"]Allah rahmet eylesin kazada ölenlere. Hakkaten yazık.

Allah başa vermesin.

Düşünsenize yıllarca yurt dışında yaşayan ve belki de en ufak bir kaza yaşamayan bu aile, memleketine geldiğinde tedbirsiz,düşüncesiz bir sürücünün ihmaline kurban gitti.Clapaynen öyle asım kardeşim çok iyi yakaladın

[/QUOTE]
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 15 Tem 2009, 12:32

Bu adamlar Avrupa`da daha hizli ancak seri ve duzgun sekilde akan bir trafige alismislar.. Bu farki ben de Istanbul`a geldigimde farkettim.

Aslinda Turkiye`de daha yavas akan bir trafik var, otoban dahil.. Ama pratik zekali surucu sayisi az sanirim..

Yazmistyim ya daha onceleri, adam sellektor cakiyor sen ana yoldasin ama dur ben gececegim diye..  yuh iste! Ana yol, Tali yol kac kisi biliyor bunu?

Ne olursa olsun, ehliyetsiz bir surucu durumu var ortada.. Hos, ehliyeti olup trafik isaret/tabelalarini bilmeyenler de cok..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 15 Tem 2009, 13:15

Eğitim, eğitim, eğitim...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cemo » 15 Tem 2009, 13:56

böyle haberleri okuyunca insanın arabaya binesi gelmiyor
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 15 Tem 2009, 15:05

allah rahmet eylesin..

cemalettin arkadaşım arabaya binmeye korkma bu haberleri okudukça mahalle arasında ana yolda daha tedbirli ve ne olacagını bildigin için temkinli kullanırsın aracı. yani yolda 60 sınırlaması olan bir yolda acelem var diye 120 ile giderken bu sitelerde okudugun haberleri aklına getirerek hadi bir çocuk şu aradan önüme fırlasa durabilirmiyim acaba ne yaparım diye düşünürsün. dikkatli olursun.
geçen gün adanada bile bilir ruhsağlıgından gündogduya doğru inen yokuş aşagı bir yol var. o yolda bmw e30 91 mod. araç yapmışlar işte jant , film her neyse o yolda abartmıyorum kesinlikle arkadaşlarımda yanımdaydı. 160-170 km rahat köklemiş gidiyordu. aradan bir araba çıksa bir çocuk fırlasa , hava sıcak oldugundan insan bile bazen düşünemez yolu geçmeye çalışır. öyle bir yolda hadi olsa napabilir bmw degil isterse ferrari olsun yine duramaz. lafıda uzattım ama gerçekler kaçınılmaz.

allah yakınlarına ailesinin başları sağolsun. kolay değil.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti ihsann » 15 Tem 2009, 15:59

Allah esirgesin,ölenlere rahmet eylesin.
Arabanın önü kopmuş gitmiş,keşke daha güvenli arabalara binebiliyor olsaydık.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emrtkn » 15 Tem 2009, 19:33

Eğitim şart!
Çok üzücü Allah kimsenin başına vermesin.
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti elemsi » 15 Tem 2009, 20:32

[quote="melodizm"]bir gerçek daha var ...bu ülkede sana yetki verildiyse emniyet şeridi size tahsistir...sivil polislerin dahi tepe lambası takıp trafikte seyretmesi kanunen yasak olduğu halde bunu gören trafik polisleri müsade ediyorsa yine fazla söze ne hacet derim....avrupa hayranı değil, ama almanyada trafikte hatalı kullanmak yada kanuna karşı gelmek cinayete teşebbüsle eşdeğer...avrupalı olmayalım ama onlarla aynı kanunları kullanalım ben razıyım...[/QUOTE]

arkadaş sonuna kadar haklı plakası bende saklı bır polis aracı gözümun önunde u dönüşü yasak olan yerde döndü ...buyrun imam yellenirse cemaat ne yapar düşünün...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 16 Tem 2009, 00:26

Bir de anlayamadığım 1şey var ankarada aydınlıkevler petrol ofisinin bulunduğu kavşağı bilen bilir, hem protokol yolu hem de bas.bakanın evinin güzergahi olduğu için 24saat trafik polisi eksik olmaz, ama neler gördüm neler... adam sola dönüş yasak olduğu için kavşakta geri geri gelip yön mü değiştirmedi... U dönüşünün yasak olduğu halde orda bekleyen taksiler kaç kere bana yeşil ona her daim yasak olduğu halde yasak u dönüşü ile benle kafa kfayamı gelmedi... sağa yeşil yandığı halde belediye otobüsleri en sağı kapatıp karşıaya yeşil yanana kadar mı bekletmedi... benzin istasyonunu sağa dönüş için kullanan TR de tek yer de sanırım orasıdır.. ama 1 gün bile değil ceza yazılmasını düdük dahi öttürüldüğüne şahit olmadım.. oysa bir polis araçta, diğeri kavşakta, diğerleri de taksi durağında hepside gözle görünür yerlerde.... inanmayan şimdi gitsin baksın!!!

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti justwalking » 16 Tem 2009, 01:38

Allah kahretsin bu cahil insanları, insanı memleketinden soğutuyorlar, bu kadar mı tedbirsizlik olur, insan hayatı bu kadar mı ucuz. Yazıklar olsun.. Her gün trafikte karşımıza çıkan yüzlerce serseriden biri zavallı insanları katletmiş resmen. Ölüm makinesi gibi dolaşıyorlar meydanda. Kesinlikle cezaların etkisi var, uçuk cezalar insanların önünü kesebilir. Biraz ibret-i alem yapmak lazım ki pabucun pahalı olduğunu görsünler.
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 16 Tem 2009, 02:05

En pahalı papuç eski başkan bush'a fırlatıldı, artık o da yok. Şimdi pazara çık hakiki kösele ayakkabıyı 10-15 TL ye alabiliyorsun... Komik; ama gerçektende ayakkabı örneğinin bile bu konu ile alakası var, çünkü eskisi gibi artık herşey hak ettiği değerin yerine, +/- uç değerlerde tüketildiği için ya çok kıymetli ya da çok kıymetsiz hale geliverdi.. İnsan hayatı da maalesef bu listede değer yitirenlerin kısmında başı çekiyor...  
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir