Ağustosta Askere Gidiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ağustosta Askere Gidiyorum

İleti tolga_kaan_ » 20 Tem 2009, 13:27

Öncelikle  hayırlı olsun.  Umarım yedek subay olursunuz. Kısa dönem er arkadaşlara göre  avantajları da dezavantajları da çok.  Bunları   P.Atğm. olarak  suriye sınırı mardinden yazıyorum. Önceki msjlarda  yazmışlar ama ben tekrarlıyım  tamamen  ordu ihtiyacına göre  belirleniyor kısa - uzun olması.  Uzun dönemlerin  sorumlulukları ağır öncelikle.  Fakat şu var  tamamen  çalışacağınız insana bağlı   durumunuz  rahat ta edersiniz  sıkıntı da çekersiniz.  ilk 28 gün zaten dışarı adım atamıyorsunuz. Sonrasında  evcil - geçici evcil izni ile çıkabiliyorsunuz.Ama şimdiden  hafta sonu evime gider rahat ederim diye düşünmeyin   çoğu yerde böyle bi rahatlık yok maalesef. Bunu şuna dayanarak söylüyorum  hudut tk. komutanı olarak görev yapıyorum ve mesai süresi min.  16 - 17 saat.   günde   aralıksız   5 saat uyuma şansımız yok gibi. Allah kolalık versin şimdiden...

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti aekaragoz » 20 Tem 2009, 13:37

Hayırlı tezkereler.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Superb

İleti yonetici » 20 Tem 2009, 16:29

Sağolun arkadaşlar. Ordunun yedek subay alım kriterlerini biliyorum %90 kısa dönem yapacağımı düşünüyorum ama bana tercihim sorulduğunda uzun dönem yedek subaylık istediğimi belirtiyorumki sonradan acaba tercihimi belirtseydim bir faydası olurmuydu diye aklımda bir soru işareti kalmasın. Aksi çıkarsa ben eldeki imkanlar ile talep ettim ama olmadı der geçer giderim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti guvenxoca » 20 Tem 2009, 17:51

emir kardeş hayırlı olsun sağ salim git gel inşallah...
bu sıralar krizden dolayı herkez astek istiyor haberiniz olsun,kısa çıkma şansın yüksek...
bir 309 kısa dönem olarak umarım rahat edersin...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Tem 2009, 17:54

hayırlı tezkereler, umarım kısa dönem yapar hemen kurtulursunuz, uzun dönem aztec olunsa bile çekilmez o kadar yahu... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 20 Tem 2009, 19:46

hayırlı tezkereler dostum. askerlikte kötü yer yoktur kötü komutan vardır. üstlerin iyiyse ister istanbulda yap ister şırnakta fark olmaz. aynı şekilde üstlerin sana kötüyse memleketinde bile yapsan ızdırap olur askerlik. şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir