SKODA SERVİSLERİNİN ATTIĞI KAZIKLAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA SERVİSLERİNİN ATTIĞI KAZIKLAR

İleti zurna1788 » 19 Tem 2009, 13:34

merhaba abilerim varsa ablalarım ve arkadaşlarım bu arada yaşım 19 :)

MAALESEF ÜLKEMİZDEKİ SKODA SERVİSLERİNİN ( BAZILARININ )  ARAÇLARIMIZA YAPTIKLARI BAKIMDAN VEYA DEĞİŞTİRDİKLERİ PARÇADAN İNANILMAZ BİR KAR ELDE ETTİKLERİNİ VE KÜÇÜCÜK  BİR PARÇAYI BİLE DEĞİŞTİRDİKLERİ ZAMAN ÇOK YÜKSEK FİYATLAR SÖYLEDİKLERİ  VE İNSANLARI YOLUNABİLİR TAVUK YERİNE KOYDUKLARINI HEPİMİZ BİLİYORUZ.FORUMDA ANADOLU'NUN ÇEŞİTLİ ŞEHİRLERİNDE ÜYELERİMİZ VAR.HERKES BULUNDUĞU ŞEHİRDEKİ SKODA SERVİSİNİN BİR YANLIŞI GÖRDÜYSE VE İNSANLARLA PAYLAŞMAK İSTİYORSA BURADA PAYLAŞALIM VE ÇEVREMİZDEKİ İNSANLARI BİLİNÇLERDİRMİŞ OLALIM.TECRÜBELERİNİZİ BEKLİYORUM...TEŞEKKÜR EDERİM.

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti zurna1788 » 20 Tem 2009, 10:05

servislerden sürekli şikayet ediyordunuz neden tepkisiz kaldınız anlamadım doğrusu...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti turuncuklu » 20 Tem 2009, 10:30

Emre bu konu aslında hassas bir konu.Bazı araçlar 1-2 yaşında olduğu için mecburen servise gidiyor. Bazı araçlarda (ki ben özel servise gidiyorum) sanayideki ustaların anlayacağı dilden değil.Yani mecburen servise gidiyor. Birde sanayi esnafı yaptığı işe garanti vermiyor.Oysa servisler yaptığı işlere garanti veriyor, vs. vs. vs.  Yani diyeceğim şuki ne kadar servislerden şikayet edersek edelim, servisler olmasa , sanayi esnafının elinde vay halimize.  Anlıyorsun değilmi.....
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 20 Tem 2009, 11:06

Şahsen benim servisten yana bir problemim olmadı. Satış ile ilgili sıkıntı yaşamıştım. O yüzden sessiz kaldım. Aslında bakım dışında servis ihtiyacım da olmadı. Smile
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti alpino » 20 Tem 2009, 11:56

[quote="turuncuklu"]   Emre bu konu aslında hassas bir konu.Bazı araçlar 1-2 yaşında olduğu için mecburen servise gidiyor. Bazı araçlarda (ki ben özel servise gidiyorum) sanayideki ustaların anlayacağı dilden değil.Yani mecburen servise gidiyor. Birde sanayi esnafı yaptığı işe garanti vermiyor.Oysa servisler yaptığı işlere garanti veriyor, vs. vs. vs.  Yani diyeceğim şuki ne kadar servislerden şikayet edersek edelim, servisler olmasa , sanayi esnafının elinde vay halimize.  Anlıyorsun değilmi.....[/QUOTE]

çok haklısın. örneğin bugün skoda iflas etse ne var ne yoksa toplayıp türkiyeden çıksa. o zaman seyreyle sen tantanayı. özel servisler bilirler ki bu araçların servisi yok. tutturabildiği fiyattan şişlerler bizi :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti guvenxoca » 20 Tem 2009, 17:58

valla servis olmazsa olmaz birşey ama ben skoda servislerinin teknik bilgilerinin yeterli olduğunu pek düşünmüyorum ,ustalık gerektiren işleri pek anlamıyorlar,aynı montajcılar gibiler,ne problem varsa hooop hemen komple değiştirelim,gerçi tüm servisler böyle ya neyse...
fiyatlar ise tabiki pahalı...
35 ytl lik motor kulağına 240 ytl dediler ohaaa dedim ...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 20 Tem 2009, 18:03

ha bu arada laf açılmışken tüm servisler böyle bence bizim karşı komşunun fiat doblosu var baskı balata için geçen birmot a götürmüş faturayı görüdüm ağzım açık kaldı...
debriyaj seti:130 ytl
işçilik:375 ytl

bu ne kardeşim yuh yani bir baskı balata değiştirme işciliği 375 ytl midir???
en kıral ustaya sanayide 100ytl bilemedin 150 ytl ye yaptırırsın..

o yüzden bu yetkili servislerin hepsi bir ve attıkları kazıklar say say bitmez..
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 20 Tem 2009, 18:57

[quote="zurna1788"]merhaba abilerim varsa ablalarım ve arkadaşlarım bu arada yaşım 19 :)

MAALESEF ÜLKEMİZDEKİ SKODA SERVİSLERİNİN ( BAZILARININ )  ARAÇLARIMIZA YAPTIKLARI BAKIMDAN VEYA DEĞİŞTİRDİKLERİ PARÇADAN İNANILMAZ BİR KAR ELDE ETTİKLERİNİ VE KÜÇÜCÜK  BİR PARÇAYI BİLE DEĞİŞTİRDİKLERİ ZAMAN ÇOK YÜKSEK FİYATLAR SÖYLEDİKLERİ  VE İNSANLARI YOLUNABİLİR TAVUK YERİNE KOYDUKLARINI HEPİMİZ BİLİYORUZ.FORUMDA ANADOLU'NUN ÇEŞİTLİ ŞEHİRLERİNDE ÜYELERİMİZ VAR.HERKES BULUNDUĞU ŞEHİRDEKİ SKODA SERVİSİNİN BİR YANLIŞI GÖRDÜYSE VE İNSANLARLA PAYLAŞMAK İSTİYORSA BURADA PAYLAŞALIM VE ÇEVREMİZDEKİ İNSANLARI BİLİNÇLERDİRMİŞ OLALIM.TECRÜBELERİNİZİ BEKLİYORUM...TEŞEKKÜR EDERİM.

[/QUOTE]

evet yetkili servisler cok pahali, ama senden fahis bir fiyat istemiyorlar zira yetkili servis tamir etmez, direkt parcayi degistirir ve bu parcayi sanayideki ustalar gibi bir yerden de bulmuyorlar, direkt fabrikadan aynisni getirtip takiyorlar, bu yuzden pahali..

Bu yuzdeen cok onemli sorunlar icin yetkili servise gitmek, diger islemler icin ozel servise gitmek en uygunu diye dusunuyorum. Sonucunda sadece Turkiye`deki skoda servislerinin tavri degil bu.

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Tem 2009, 19:00

ankara için konuşayım, ATA kazıkçıdır, Z.Ünaldı daha iyidir. kendi yağınızı-parçanızı getirirseniz ve bu forumlardan bahsederseniz çok yardımcı olurlar. tabi gidip müşteri kabuldeki kızla falan konuşmayın bunu, ben direk girer Alper abiyi bulurum, Z.Ünaldının oğlu, yardım eder, Ünal abide aynı şekilde, kardeşi o da.

hatta Zeki Ünaldı ben kaza yapıp arabayı oraya bıraktığımda dımdızlak kalınca, kendi 2.4 Accorduyla beni bırakmıştır. Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 20 Tem 2009, 19:09

ankara ünaldı hakkaten iyidir. hem ustaları iyi hem de fiyat konusunda onlar da yardımcı oluyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti adilektasli » 20 Tem 2009, 19:18

[quote="alpino"]ankara ünaldı hakkaten iyidir. hem ustaları iyi hem de fiyat konusunda onlar da yardımcı oluyor.[/QUOTE]

Tamamdır. O zaman bakımları orada yaptırayım artık.Tongue
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 20 Tem 2009, 19:19

[quote="hakanerdogan"]ankara için konuşayım, ATA kazıkçıdır, Z.Ünaldı daha iyidir. kendi yağınızı-parçanızı getirirseniz ve bu forumlardan bahsederseniz çok yardımcı olurlar. tabi gidip müşteri kabuldeki kızla falan konuşmayın bunu, ben direk girer Alper abiyi bulurum, Z.Ünaldının oğlu, yardım eder, Ünal abide aynı şekilde, kardeşi o da.

hatta Zeki Ünaldı ben kaza yapıp arabayı oraya bıraktığımda dımdızlak kalınca, kendi 2.4 Accorduyla beni bırakmıştır. Big%20smile
[/QUOTE]
Ata'nın ruhunda var bu kazık meselesi. Balık baştan kokar.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti jenq » 21 Tem 2009, 05:03

Ben Konyadayım. 2002 den buyana Samet Otoya gidiyorum ve çok memnunum. Herzaman müşteriyi düşünüyorlar. Bir defada kazığı atalım sonra ne yaparsa yapsın demiyorlar. Ahmet Bey ve Necati Bey herzaman sıcak kanlılar ve müşterileriyle birebir ilgileniyorlar. Ustalarıda iyi işlerinin erbabı ustalar. Bazen arabayı servise götürecek vaktim olmuyor gelip alıyorlar arabayı. Gönül rahatlığı ile teslim edebiliyorum. Müşterilerine  Bu kadar güven veren Samet Oto ya buradan teşekkürü borç bilirim. Ayrıca derimki Yetkili Servisten şaşmayın. Çünkü bütün takılan malzemelerin garantisi var.  Bakım yaptıracak Konya dışındaki arkadaşlarıda buraya davet ederim.  Hem Konyayı gezmiş olursunuz hem de güvenle aracınıza bakım yaptırırsınız.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Tem 2009, 11:41

2 gün önce yetkılı servıste 1tane have filtresıne işçilik dahıl 44lira verdım.. pişman oldum değiştirdiğime...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti oguz » 21 Tem 2009, 11:47

herkez öyle sanslı olmuyo. buraya en yakın servis bülbüller oto. gidin isterseniz bi sıkıyosa:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 21 Tem 2009, 12:36

adana daki skoda servisi özgen otodur.ve oraya 1 defa gittim gittiğime bin pişman olmuştum.4 lü flaşörler bazen takılı kalıyodu.anahtara birşeyler yaptılar 30 lira alıp yolladılar eve bir geldim yine devam ediyo takılı kalması daha sonra bi tavsiye üzerine özel servise gittim confor ünitesinin bozulduğun söyledi bundan 2 yıl önce 475 lira vermiştim nasıl dokunmuştu bana yaaa :( sadece bu değil doğukanın dediği gibi küçücük birşeyi değiştirmede bile işçilikte çok fena kazık atıyolar...bir yağ değişmine yağ dahil 120 lira hesap çıkaran bile var hatta daha fazla çıkaranda vardır eminim...sadece skoda servisleri değil tabiki benim kanaatim bütün servisler işçilikten kabarık hesaplar çıkartıyordur...ben özel vw servisime gidiyorum.adam almanyada eğitimin almış gelmiş...işinide iyi biliyo kafamda rahat.geçen fren baatalarını değiştirdim orjinaliyle discleride tornaya yolladı 80 lira aldı...bence iyibir özel servis bulmak ve aracın gerekli bakımını orda yaptırmak lazım bence...TABİKİ BENCE LOL

Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 21 Tem 2009, 13:08

[quote="adilektasli"][quote="alpino"]ankara ünaldı hakkaten iyidir. hem ustaları iyi hem de fiyat konusunda onlar da yardımcı oluyor.[/QUOTE]

Tamamdır. O zaman bakımları orada yaptırayım artık.Tongue
[/QUOTE]

nası isterseniz, bize dokunan en ufak bir şey yok, sadece Ata'dan daha esnekler ve müşteri yerine koyulduğunuzu hissediyorsunuz, patronlarla görüşüyorsunuz direkt olarak, ırgatıyla değil.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dubara » 24 Tem 2010, 21:29

şimdi arkadaşlar bu emre denılen arkadaş servise gelmez hatta yolunu bılmez gelsede beleş iş yaptırmaya çalışır bu arkadaşın skoda servısıyle derdı ney anlayamadım soruyorum sıze servıse hıç gelmeyen adam nasıl olurda yetkılı servısı karalar karar sızın
dubara
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: dubara can
Arabanız: oktavia

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir