Aramızda Mühendis Varmı ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aramızda Mühendis Varmı ?

İleti excalibur » 27 Tem 2009, 14:04

İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunuyum.Meslek olarak elektroniği tavsiye ederim ben severek yapıyorum.Ama okul için farklı okulları düşün derim..

excalibur
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 27 Tem 2009, 14:30

abim elektronik ve haberleşme mühendisi tavsiye ederim avea,turkcell gibi özel şirketlerde iş imkanı geniş ve maaşıda gayet güzell
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti gurdal07 » 27 Tem 2009, 15:08

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim benim
aklımda  harita mühendisliği iyice belirmeye başladı,  daha fazla mühendise ihtiyaç duyulduğu söylenmekte, hemen iş bulabileceğim bulamassam bile kpss ile devlette 2.000 e yakın bi ücretle çalışabileceğimi söylüyolar eğer biraz paran olursa kendi kendinin patronluğunuda yapabilirmişsin ,fakat ktü ile selçuk arasında kararsız kaldım selçuğun(konya) yakın olması çekici ktü nün ise teknik üni. olması  avantajlı

bu arada ailemde polis olmamı istiyor annem ve babamın memur olması devlette çalışmamı istemelerini yanında getiriyor . daha  net kararımı veremedim ama ..
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Fırat Cağlar » 27 Tem 2009, 15:20

Polis olma. Düz polis memuru olarak kalırsın çok büyük bir ihtimal çünkü komiserlik sınavlarının belli bir aralığı yok (yani 1 sene içinde de olabilir 20 sene boyunca hiç olmayabilir de, ihtiyaca göre sınav oluyor) ve polislik gerçekten çok zor bir meslek. 20 küsür yıl polis olarak görev yapmış bir babanın oğlu olarak söylüyorum bunu. Babamın bana ettiği laf ayrıca "Oğlum polis olursan, sana hakkımı helal etmem. Ben sana o kadar emeği, polis olup eziyet çek diye vermedim." Diğer memurlukları bilmem ama polis olma. Türkiye gibi bir yerde polise ne saygı var ne sevgi, iyi polis de olsan kötü polis de olsan imajın sıfır olacak, herkes yan bakacak.

Devlet memuru olmak garanti bir meslek, dediğim gibi başka memurluklara bakabilirsin.

Düzenleme: Haa, komiser yardımcısı olarak işe başlayıp mesleğin ilerleyen dönemlerinde emniyet amiri, emniyet müdürü olmak gibi ileri hedeflerin olacaksa polis olmak da bir seçim olabilir senin için. Tabii o rütbeye ulaşana kadar da çekeceğin sıkıntılar cabası.

Bu kadar net konuşuyorum, çünkü 4 senelik ünv. okuyup da düz polis memuru olduktan sonra bunalıma giren o kadar genç gördüm ki..
Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 28 Tem 2009, 15:12

haklısın polislik çok zor fakat garanti bi iş .çok büyük şehirlere yada doğuya düşmedinmi daha rahat olabileceğini düşünüyorum fakat harita müh. de iş garantisi var gibi bişey yani kiminle konuşsam işsiz kalmaazsın diyo harita müh. odasıyla konuştum az mezun veriyoruz o yüzden işsiz kalmazsın diyolar . ama hala net kararımı veremedim.
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 04 Ağu 2009, 02:04

herkese çok teşekkürler
tercihimi yaptım konya harita mühendisliğine gidiyorum

mesleği seveceğimi düşünüyorum

konya da yakın buraya

gelişen bi üniversite olduğunu biliyorum

konya şehrinden fazla bi beklentim yok

sıkılırsam atlar gelirim arada bi

umarım hayırlısı budur

zaman ayıran abilerime bi kez daha çok teşekkür ederim .
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 04 Ağu 2009, 02:12

Hayırlı olsun...bir mühendisimiz daha oldu desene..Umarım gönlünce olur her şey,tekrar hayırlı,uğurlu olsun.
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 04 Ağu 2009, 03:16

hayırlı olsun, güzel tercih. bol bol ARCCAT uygulamalı uykusuz ve gözaltı torbalı ömre attığın ilk adım oldu :) haritacılık işi güzeldir. konyayı da o kadar da küçümseme neredeyse 2. eskişehir olma yönünde gidiyor. memnn kalacaığını umuyorum.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti AhmetH » 04 Ağu 2009, 03:22

hayırlısı  olsun...

şimdiden bir total station  almak için para biriktirmeye  başla LOL
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT