Yine hirsiz!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yine hirsiz!

İleti alpko » 27 Tem 2009, 13:19

Arkadaslar biliyorsunuz ki Subat-Mart ayinda bir alisveris merkezinin kapali otoparkinda aracima hirsiz girmis, navigasyonu goturmustu bir de kilidi bozmustu.

Ayni durum C.tesi gunu yine oldu, arabanin basina geldigimde anahtar yine girmedi (tabi artik arabasina birden fazla kez hirsiz giren biri deneyimi ile) aha dedim hirsiz girmis.. Hic ellemeden polisi aradim geldiler beraber kapilari actik, calinan birsey var mi dediler, baktim yok. (Artik hicbir sey birakmiyorum aracta), ancak kilit yine bozuldu dedim, kasko`da 150Avro asagisini odemiyor, kilitte 150`den asagi tutuyor (gecen sefer yaptirdigimda da ben odemistim), o zaten teknik ekibin gelmesine gerek yok yine benim basima masraf dedim, zaten polis teskilati olarak parmak izi bile almiyorsunuz dedim, biraktim oyle..

araci park ettigim yer merkez ama haftasonlari pek insan olmuyor disarida, herif girmis bir de bagaji da acip alt-ust etmis.

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Tem 2009, 13:21

geçmiş olsun, artık oranın genel özelliği demek ki tedbirli olmanız tecrübe kazanmış olmanız az hasarla atlatmanıza neden olmuş, tekrarı olmasın inşaallah. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 27 Tem 2009, 13:23

Biz türkiyeden şikayetçiydik ama orda resmen b.ku çıkmış bu işin nasıl bir emniyet ise o...

Geçmiş olsun en azından herhangi bir eşyanız çalınmamış

Bozulan parça flash mı öyle bir şey diyorlar benim kapınınkide bozuk ama problem yaratmıyor kumandadan açıp kapatıyorum akü biterse nanayı yedik ama en kötü bagajdan girerimBig%20smile

orda niye bu kadar parçalar pahalı anlamış değilim...
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 27 Tem 2009, 13:24

geçmiş olsun
inşallah bir daha olmaz
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti zurna1788 » 27 Tem 2009, 13:25

geçmiş olsun inş. birdaha başınıza böyle birşey gelmez...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti alpko » 27 Tem 2009, 13:31

Tesekkurlwer arkadaslar, artik stress bile yapmiyorum, bir sure tamir de ettirmiyecegim, polisin dedigine gore benim plakanin baska bir sehre ait olmasi, ilk geldigim donemler de yasadigim sehrin plakasi var aracta hala, ancak kimlik ve kutukte adres degisti yani su anda yasadigim sehrin adresi ve plakayi da degistirmem gerekiyor vakit bulup degistirmedim.

Hirsizin dusuncesine gore bu adam baska sehirden buraya geldi, gelirken de buyuk ihtimalle navigasyon kullandi sonra da torpidoya birakti, ya da baska degerli bir esyasini da yuk olmamasi icin aracta birakti dusuncesi ile giriyorlar dedi, polisler.
Gidip plakayi degistirmek sart, zaten polis diyor ruhsatta yazan adres ile alakaniz kalmamis diye!

Neyseki pek bir masrafim yok su an icin, tek zor durum kapiyi hep sag taraftan acmak oluyor, kumandali kilit yaptirtmakta sart galiba:)

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 27 Tem 2009, 13:35

[quote="alpko"]Tesekkurlwer arkadaslar, artik stress bile yapmiyorum, bir sure tamir de ettirmiyecegim, polisin dedigine gore benim plakanin baska bir sehre ait olmasi, ilk geldigim donemler de yasadigim sehrin plakasi var aracta hala, ancak kimlik ve kutukte adres degisti yani su anda yasadigim sehrin adresi ve plakayi da degistirmem gerekiyor vakit bulup degistirmedim.

Hirsizin dusuncesine gore bu adam baska sehirden buraya geldi, gelirken de buyuk ihtimalle navigasyon kullandi sonra da torpidoya birakti, ya da baska degerli bir esyasini da yuk olmamasi icin aracta birakti dusuncesi ile giriyorlar dedi, polisler.
Gidip plakayi degistirmek sart, zaten polis diyor ruhsatta yazan adres ile alakaniz kalmamis diye!

Neyseki pek bir masrafim yok su an icin, tek zor durum kapiyi hep sag taraftan acmak oluyor, kumandali kilit yaptirtmakta sart galiba:)
  [/QUOTE]

En iyisi kumandalı olması o zamanda gidip 150 € vermen gerekmeyecekti sadece akü bitti mi o kapıdan açamazdın

Sanırım orda eyalete göre plaka veriliyor değiştir bencede böyle her gelen giricekse işin var Big%20smile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 27 Tem 2009, 14:08

[quote="kadir_"][quote="alpko"]Tesekkurlwer arkadaslar, artik stress bile yapmiyorum, bir sure tamir de ettirmiyecegim, polisin dedigine gore benim plakanin baska bir sehre ait olmasi, ilk geldigim donemler de yasadigim sehrin plakasi var aracta hala, ancak kimlik ve kutukte adres degisti yani su anda yasadigim sehrin adresi ve plakayi da degistirmem gerekiyor vakit bulup degistirmedim.

[/QUOTE]

En iyisi kumandalı olması o zamanda gidip 150 € vermen gerekmeyecekti sadece akü bitti mi o kapıdan açamazdın

Sanırım orda eyalete göre plaka veriliyor değiştir bencede böyle her gelen giricekse işin var Big%20smile
[/QUOTE]

Zaten degistirmem yasal olarak sart, kutugun neresi ise oranin plakasi olmali.. Neyse halledecegiz artik:) Yahu zaten masraf 150Eur`dan fazla olmasi benim isime gelir, o zaman kasko odeyecekti ancak sozlesme geregi 150 asagisi hicbir masrafi odemiyorlar.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Cemil47 » 27 Tem 2009, 14:17

geçmiş olsun...
Cemil47
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 27 Tem 2009, 14:26

Tesekkurler.. araclariniz da pek birsey birakmayin, sonucunda her yerde sorun bu hirsizlik. 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 27 Tem 2009, 14:26

bi navigasyon için bi bagaj eşyası için arabayı soymaya kalkan insandan hersey beklenir ya
çok büyük geçmiş olsun allah tekrar yasatmasın ama en kısa zamnda tedbirini al ve plaka işlemlerini yap yoksa bu hırsızlığın sonu olmaz : )
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti kadir_ » 27 Tem 2009, 14:33

ben takmıyorum fazla araç içinden ne alırsa alsın kaskom 1000 tl ye kadar karşılıyor alsa alsa teybi sökebilir başka alıcak bişey yok onunda parasını alırım..
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 27 Tem 2009, 14:42

[quote="kadir_"]ben takmıyorum fazla araç içinden ne alırsa alsın kaskom 1000 tl ye kadar karşılıyor alsa alsa teybi sökebilir başka alıcak bişey yok onunda parasını alırım..[/QUOTE]

benim tam tersi karisladigi miktardaki buyuklugun limiti yok, 3000eur, 5000eur ...  oduyor ancak 150E asagisini odemiyor. eee herkesin baska bir problemi var :)

kasko ve sigorta onemi oldugu kadar, sozlesmenin de onemi ortaya cikiyor iste burada.

tek sevincim, o kadar ugrasmasina ragmen serefsizin eli bos gitmesi..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 27 Tem 2009, 15:02

Çok geçmiş olsun can sıkıcı bir olay bu. O kadar değer verdiğimiz aracımıza elin ******izi gelip üç kuruş için zarar veriyor. Zamanında benim de aracın camını kırıp girmişlerdi içeri. Bişey bulamayınca şemsiyemi götürmüştü alçak. Bir de kırık cam bıraktı tabi.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti ufuk » 27 Tem 2009, 15:40

geçmiş olsun.....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye