şöfor hatasıı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şöfor hatasıı

İleti fırtına » 30 Mar 2007, 01:42

ŞÖFORUN HATASINI TOPRAK ORTER.ehliyet kemerii HAYAT kurtarır !!!!!

fırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Mar 2007, 01:43

ehliyet kemeri????LOLLOLLOLStarStar
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti emirkaansbp » 30 Mar 2007, 02:17

yorum yazayımmı die çok düşündüm ama sonra saçmalamaya karar verdim

ben emniyeti almadan önce hep emniyetsiz gezerdim ankarada hiç polis çevirmedi. sonra ben emniyeti alıncada 10a yakın ceza yedim çoğuda ehliyet kemeri takmadığımdan şimdi bana ehliyet kemeri hayat kurtarır dersen bence ehliyet kemeri takmamak sadece cebe zarar. yararını görmedim henüz.. ama bu şekilde (ehliyet kemeri ne işe yarar die) polisin birine soru sorsam emniyetimden olurum....LOL  yeterince saçma oldu sanırım.... LOL 
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 30 Mar 2007, 02:22

Literatüre yeni bir kavram kazandırmışısınz tebrikler.LOLStarSleepy

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 30 Mar 2007, 02:27

gör bak LİTERATÜRE  daha neler kazandırıcaz ilerleyen günlerde... tabi fırtına arkadaşımızın sayesinde..... fırtına bu başlık ne? bu söz ne? ne, neden, kime yazdın? kısaca AMACIN NE FIRTINAAAA?

emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 30 Mar 2007, 02:36

tabi ki ehliyet... Tongue
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti reis54 » 30 Mar 2007, 02:41

emniyet kemeri beni hep sıkmıştır.. uzun yollara çok giderim ama emniyet kemeri takmam.. ama takmak gerekir siz bana uymayın emniyet kemerinizi takın..
reis54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 30 Mar 2007, 03:42

http://www.youtube.com/watch?v=UMxea5sAJ08

En iyi bu anlatır yararını.Şehir içi olsun şehir dışı olsun hep takarım.Keşke demektense alt tarafı bi kemer takın işte.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 30 Mar 2007, 06:55

yani arkadaşlar bu emniyet kemerimi yoksa ehliyet kemerimi Tongue beni sıkıyor polis görmedikçe pek takmam ama tabiki faydalı allah korusun bir kaza geçirsem bu lafları yutarmıyım..... valla yutarım ne diyim
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti 10TOPRAK » 30 Mar 2007, 13:28

Pig Takmayın sakın ha...Ailenizden birisi sakat yada ölürse o zaman takarsınız..!!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 30 Mar 2007, 15:04

arkadaşlar kemerlerimizi takalım....,skodalarda kemer takmayınca sürekli sinyal sesi duyuluyor ya allah ondan razı olsun sayesinde kemer takma alışkanlığı edindim,aracıma biri bindiği zamanda kesinlikle kemerini taktırırım...can bu arkadaşlar dikkatli olmak gerek.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti irfant » 30 Mar 2007, 15:33

[quote="umutkubat"]arkadaşlar kemerlerimizi takalım....,skodalarda kemer takmayınca sürekli sinyal sesi duyuluyor ya allah ondan razı olsun sayesinde kemer takma alışkanlığı edindim,aracıma biri bindiği zamanda kesinlikle kemerini taktırırım...can bu arkadaşlar dikkatli olmak gerek.[/QUOTE]

Roomsterda o ses 2 dk sonra susuyor Tongue

Ben daha park halindeyken takarım ama...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti murat06 » 30 Mar 2007, 15:47

O ötme sesini o kadar uzun süre ötmesini sağlayan mühendis arkadaşlara teşekkür ederim unuttuğumda bip sesi illaki hatırlatıyo.Hiç takmayan adam bile o kadar uzun süre öten sese dayanamayıp kemeri takıyo. 

Yani elin adamı bizim canımızı bizden çok düşünüyo.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grasias » 30 Mar 2007, 20:52

[quote="murat06"]O ötme sesini o kadar uzun süre ötmesini sağlayan mühendis arkadaşlara teşekkür ederim unuttuğumda bip sesi illaki hatırlatıyo.Hiç takmayan adam bile o kadar uzun süre öten sese dayanamayıp kemeri takıyo. 

Yani elin adamı bizim canımızı bizden çok düşünüyo.
[/QUOTE]

skodalarda uyarı mekanizması tam anlamıyla nasıl çalışıyor bilmiyorum....sistem guzel...ancak biz turklerin basaramadıgı iş yoktur(afedersiniz seytanlık konusunda:)) kemer ucunun takıldıgı yere sahte kemer ucu takıp o sesi sanki kemer takılıymıs gibi yokedilebiliyor....yani anlıyacagımız elin oglu bizi dusunuyor ama biz elin oglunun yaptıgını nasıl ekarte ederiz onun hesaplarını yapıyoruz....acı ama gercek....
grasias
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 30 Mar 2007, 22:16

O olaya hiç girmedim.Sahte kemer tokası alıp onu takanlar ötmesin diye kemeri arkadan bağlamalar.
Millet airbage güveniyo ama airbag eminyet kemersiz bi işe yaramaz.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grasias » 31 Mar 2007, 12:21

[quote="murat06"]O olaya hiç girmedim.Sahte kemer tokası alıp onu takanlar ötmesin diye kemeri arkadan bağlamalar.
Millet airbage güveniyo ama airbag eminyet kemersiz bi işe yaramaz.
[/QUOTE]

bu işler birazda kader işi... neden boyle soyledim...bundan 6 ay once ist.-izmit otobanında izmit istikametinde bulunan tunellerden ilkinin girisinde buyuk bir kaza yaptım... o yola hercıkmamda emniyet kemerini takar ve aracta bulunan herkesede emniyet kemerini taktırırdım..arkada dahi olsa...tunel girisinde sol seride park etmiş bir tıra carptım...tırın altına koseden girdim...evet emniyet kemerim takılı değildi...ama eger emniyet kemerim ve digerlerinin emniyet kemerleri takılı olsaydı tırın kasası belkide basımızı koparacaktı...cunku emniyet kemeri takılı oldugu zaman hareket halimiz sıfır oluyor...oldugumuz gibi kalmamız belkide sonumuz olacaktı....ama herkes egilerek basını korudu...aractan fırlama ihtimalimizde vardı...ama oldurmeyen allah oldurmedi ve airbagler acılarak olumden donduk...

kimse yanlış anlamasın..emniyet kemerini kotulemiyorum...ama su varki emniyet kemeri her kosulda hayat kurtarmayabiliyor....

allah cumlemizi bu ve benzeri kazalardan korusun....bizler yinede emniyeti elden bırakmayalım...kendimizi dusunmuyorsak başkalarını dusunelim...arkada bırakacagımız gozu yaşlı anamızı babamızı eşimizi colugumuzu cocugumuzu dusunelim....
grasias
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 Mar 2007, 17:04

benzer bir vaka da bir tanıdığın başına gelmişti. cebi yan koltukta iken çalıyor kemer biraz sıkınca ulaşmak için çıkarıyor o sırada karşı şeride doğru geçmeye başlıyor. hacca giden bir kafilenin otobüsünü görünce adamlara çarpmayım diye iyice sola kırıyor ve yolun kenarındaki ağaca tosluyor. kendini şöfor penceresinden dışarı çıkmış olarak buluyor. eğer kemer takılı olsaymış direksiyon göğsüne geçecekmiş. nasip işte. bunları münferit olaylar olarak görüp:

hepimiz emniyet kemerini takalım.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti tahtaboat » 31 Mar 2007, 19:26

Arkadaşlar emniyet kemeri uzun araştırmalar ve deneyimler sonucu ortaya cıkarılmış bir can sigortasıdır .İstisnalar kaideyi bozmaz bir kaç münferit olaya bakarak emniyet kemeri takmamak cok yanlış bir davranış.Ben geçen yıl Skoda Octavia arabamla Bir tunelde kontrolu kaybedip 110 km saatle Bariyere 90 derece acıyla carpıp takla attım.Araçta bulunan ben ve iki arkadaşımın burnu bile kanamadı.Araba hurdaya cıktı yani sigortacıların degimiyle pert oldu bu durumda bile aracın kapıları acılıyordu.Bu canlı crash testten sonra ikinci arabamda Octavia tdi.Skodalar tank gibi araba ve emniyet kemerinizi baglarsanız
Ecelinizde gelmemişse
korkmayın.
Arkadaşlar bir uyarı sinyali daha var ben yurt dışındayım buradaki araçlarda 125 kmh. geçince rahazsızlık veren bir sinyal sesi var

mecburen 125 kmh altına düşüyorsunuz.Sanırım bu özellik Türkiye'de satılan Skodalarda yok.artı bir de CRUISE CONTROL taktıracagım sordum yaklaşık montajıyla birlikte yaklaşık 320 ytl bir fiyat aldım.Taktıran arkadaşlar varsa bu fiyatı degerlendirmelerini istirham ediyorum saygılar.
tahtaboat
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir