şöfor hatasıı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şöfor hatasıı

İleti mygokhan » 01 Nis 2007, 02:08

[quote="reis54"]emniyet kemeri beni hep sıkmıştır.. uzun yollara çok giderim ama emniyet kemeri takmam.. ama takmak gerekir siz bana uymayın emniyet kemerinizi takın..[/QUOTE]

emniyet kemeri , tekerlekli sandalye kadar sıkıcı değildir!!

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mygokhan » 01 Nis 2007, 02:15

[quote="murat06"]O olaya hiç girmedim.Sahte kemer tokası alıp onu takanlar ötmesin diye kemeri arkadan bağlamalar.
Millet airbage güveniyo ama airbag eminyet kemersiz bi işe yaramaz.
[/QUOTE]

ya bide kemeri arkadan bağlayanlar, hatta hiç takmayanlar var biliyoruz hep cahillik diyoruz..ama bunu yapan o kadar çok okumjuş cahiller varki!!! ya ben deli oluyorum.adam polisi görünce takarmış gibi yapıyor!!! evet evet takarmış gibi elini kemer tokasının yanında tutuyor!! Angry pes yani pes!!! ya bari tak bir kaç dakikalık!! bu adam bide öğretim görevlisi!!!içimden çok saymıştım...o anı düşününce çok kızıyorum.. bunun gibi çok var daha!!!sanki airbagler kurtaracak onu..bide dalga geçerler bizimler şehir içinde ne gerek var diye!! tam salak bir düşünce!! kusura bakmayın ama bu öyle...ya sen şehir içinde hiç 64 km/h hız yapmıyormusun? bırak 64 ü millet 130 yapıyor  şehir içinde!!pes yani pes..yine sinirlerim hopladı!!Angry
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti ates » 12 Nis 2007, 01:06

zaten trafik kurllarına uymayan bir toplumuz  emniyet kemerini bari takalım. Geçenlerde bir marka aracın kaza anında araç içindekilerin kg tam on katına çıkıtğını yazdığını okuduktan sonra araç içinde hiçbirşey bulndurmuyorum.Ayrıca çocuklarıma araba kaltuğu alıp emniyetlerinibağlıyorumbende 1988 yılından beri araç kullanıyordum skodayı alana kadar hiç bağlamadım ama şimdi hem kendiminkini hemde diğer yolcuların kemerlerini taktırıyorum. harkese kazası belasız sürmeler nasip etsin .

ates
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 12 Nis 2007, 14:07

[quote="mygokhan"] [quote="murat06"]O olaya hiç girmedim.Sahte kemer tokası alıp onu takanlar ötmesin diye kemeri arkadan bağlamalar.
Millet airbage güveniyo ama airbag eminyet kemersiz bi işe yaramaz.
[/QUOTE]

ya bide kemeri arkadan bağlayanlar, hatta hiç takmayanlar var biliyoruz hep cahillik diyoruz..ama bunu yapan o kadar çok okumjuş cahiller varki!!! ya ben deli oluyorum.adam polisi görünce takarmış gibi yapıyor!!! evet evet takarmış gibi elini kemer tokasının yanında tutuyor!! Angry pes yani pes!!! ya bari tak bir kaç dakikalık!! bu adam bide öğretim görevlisi!!!içimden çok saymıştım...o anı düşününce çok kızıyorum.. bunun gibi çok var daha!!!sanki airbagler kurtaracak onu..bide dalga geçerler bizimler şehir içinde ne gerek var diye!! tam salak bir düşünce!! kusura bakmayın ama bu öyle...ya sen şehir içinde hiç 64 km/h hız yapmıyormusun? bırak 64 ü millet 130 yapıyor  şehir içinde!!pes yani pes..yine sinirlerim hopladı!!Angry
[/QUOTE]

Pantolonlarına kemer taktıklarında da sıkılıyorlar demek ki bu tipler.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sainz » 12 Nis 2007, 14:12

[quote="ates"]

zaten trafik kurllarına uymayan bir toplumuz  emniyet kemerini bari takalım. Geçenlerde bir marka aracın kaza anında araç içindekilerin kg tam on katına çıkıtğını yazdığını okuduktan sonra araç içinde hiçbirşey bulndurmuyorum.Ayrıca çocuklarıma araba kaltuğu alıp emniyetlerinibağlıyorumbende 1988 yılından beri araç kullanıyordum skodayı alana kadar hiç bağlamadım ama şimdi hem kendiminkini hemde diğer yolcuların kemerlerini taktırıyorum. harkese kazası belasız sürmeler nasip etsin .

[/QUOTE]

Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama emniyet kemerinin önemini anlatmak için şöyle diyordu:

30 km/s hızla giderken duvara çarpan bir otomobilin direksiyonuna doğru gitmenizi engelleyebilmek için kendinizi 20 tonluk bir kuvvetle geriye doğru ittirmeniz gerekir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir