Satmak Çok mu zor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Satmak Çok mu zor.

İleti dawerw » 15 Ağu 2009, 12:11

Arkadaşlar bir senedir bindiğim octavia benim ilk skodam arabaya söylenecek hiç bir şey yok ama ben sürekli araba sitelerini dolaşırım piyasa araştırması vesaire hep aynı araçlar duruyor.Birde arkadaş muhabetleri klasik tutulmayan araba söylemi. kendi aracımı satmak için ortaya hiç çıkmadım ama arabadan memnunken şimdiden satamayacağım korkusu çöktü üstüme kısaca merak etiğima aranızda mutlaka skoda alıp satanlar var neler yaşadıklarınızı paylaşırsanız bende ona göre hareket edeyim. yani en azından iyi bir fırsat gelirse 3-5 demeyeyim. saygılar.

dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asongur » 15 Ağu 2009, 12:42

sevgili arkadaşım araba sitelerinde araç fiyatları her zaman yüksektir bu nedenden dolayı araç satışı az olur gidin bakın araba pazarlarına oradaki fiyatları ve sitelerdeki fiyat farklarını kendiniz görün..
asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti barutoglu » 15 Ağu 2009, 14:04

Üstadım, bence korkmana gerek yok, üç aşağı beş yukarı satılır mutlaka. 500 aşağı verdin mi mutlaka bir alıcı çıkar sabırlı olmak lazım. yine de satmak istediğin zaman bize haber ver; gerçekten fabiayı satıp senin octaviayı alırım. istersen takas da yapabiliriz. anlaşırız. sen tasalanma :)
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti fmaka » 15 Ağu 2009, 14:08

her aracın alıcısı,her aracın kullanıcısı vardır öncelikle bunu unutmayın.ikincisi satmak istedğinizde mutlaka araç satılır.2/3aşağı yukarı fiyata.
siz aracın satışının zor yada fiyatının düşük olacağı sıkıntısını yaşamayın araçtan aldığınız keyif onu kapatıyorsa hiç sorun yok bence.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti dawerw » 15 Ağu 2009, 14:48

yorumlar için teşekkürler ama bir arkadaşda 1999 octaviasını acil elinden çıkarması gerekti para lazım oldu 2-3 ay bekledi sonra galericiye öldüm fiyatına verdi. o canımı sıktı biraz. eğer öyleyse dedim şimdiden satılığa çıkarıyım istediğim parayı veren olursa satarım yok vermezlerse binerim.  bir de ikinci elde dikkatinizi çektimi bilmiyorum son 3 yılın en yüksek piyasası var şu an fiyatları artırdılar.

dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 15 Ağu 2009, 15:18

evet skodayı satmak biraz zor ama birazda nasip işi...felicia yı ilan verdiği gün satanıda bılıyorum..
fiyatı piyasasından yüksek yazarsan tabiki satılmaz.. ama satmaya niyetin varsa şimdiden ilan koy istediğin fiyatı veren olursa satarsın ama satmak istemiyosan sadece elimden patlıcak korkusu yaşıyosan çok fazla endişelenme derim

her malın alıcısı vardır 3 asagı 5 yukarı satarsın..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti fıratt » 15 Ağu 2009, 21:21

skoda ikinci elde berbat bu bir gerçek satarken zarara genelde kaçınılmaz her aracın alıcısı vardır mantıgı yanlış skoda için gecerli değil içimizde 6 aydır sahibindende arac ilanları duranlar okuyunca evet derler ama içlerindenLOL kahretsin içimizdeki skodamanialıgı içimizden deriz ama hayatta bunu kabullenmeyiz bende dahil bu boyle
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti oguz » 15 Ağu 2009, 21:45

cogu zaman bende aracım hakkında kötü düşüncelere kaplıyorum. binen herkez şaşkın tavırlar sergiliyo, yok temiz yok performans iyi bilmemne vs, bazen bana yeterli gelmiyo düşünüyorum satsak sunu yapsak bunu yapsak bazende diyorum ulan canavar gibi araba ne satması 3-5 ek yaparım yeter bi 10 sene. hemen böle düşüncelere kapılma bence. satmaya niyetliysen şayet arkadaşların dedigi gibi koy dursun sitede.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 16 Ağu 2009, 00:34

onurum felsefik boyutuna inmişin sen olayın bence ulaşım aracı olması mantıgı t.cde geçerli olmuyor çunku en kıytırık hyundai makyajla yıllardır satıyor araba desen araba değil turk insanı ulaşım aracı olma mantıgını hiçbir zaman kabul etmiyor gosteriş aracı olma mantıgı on planda,ha dersenki ben bu goruşte ciddiyim bende sana derim o dediğin manisada 20 senedir renoya binen hacı dayım için doğrudur
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 16 Ağu 2009, 00:46

alpkonun söyledigi ve en sevdigim laf avrupada araba ihtiyac turkiyede lükstür.

skoda ve turkiye konusuna inecek olursak 3 gundur yollardayım once zonguldak izmir sonra zonguldak bursa arası gidip geldim. özellikle gözlerim yollarda skoda aradı inanırmısınız dikkat ederek bakmama ragmen gordugum skoda sayısı 15 tanedir. bukadar azmıyız biz ya.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serdar5306 » 16 Ağu 2009, 00:56

sana denk gelmemiştir o kadarda az değiliz canım özellikle Ankara da çok var ikinci ele gelince evet yavaş ama çokta kötü değil her araç satılır
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti traty » 16 Ağu 2009, 03:21

[quote="samet"]onurum felsefik boyutuna inmişin sen olayın bence ulaşım aracı olması mantıgı t.cde geçerli olmuyor çunku en kıytırık hyundai makyajla yıllardır satıyor araba desen araba değil turk insanı ulaşım aracı olma mantıgını hiçbir zaman kabul etmiyor gosteriş aracı olma mantıgı on planda,ha dersenki ben bu goruşte ciddiyim bende sana derim o dediğin manisada 20 senedir renoya binen hacı dayım için doğrudur[/QUOTE]
arkadaşım senin kıytırık dediğin hyundai şuan türkiyedeki en çok satan araçlardan biri.sen hiç hyundai alıp uzun süre sürdünmü bilmiyorum ama ben şuana kadar 2 si accent biri getz olmak üzere hyundaiye bindim ve şunu söyleyebilirimki o paralara çok güzel arabalar bence,hatta şuan yeni çıkan araçlarını bi hyundai bayisine git ve bi incele istersen
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 16 Ağu 2009, 13:55

ben arabanın üzerine satılık yazmadan 1 haftada sattım eski fabiamı..

O yüzden dert etmeye gerek yok.İnsanlar anlamaya başladı bu arabaların kıymetini..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti vipsezgin » 16 Ağu 2009, 14:53

bu ısler bıraz nasıp kısmet ben arabamı daha yenı sattım ama skoda ıkıncı elde bıraz yavas satılıyor nedense süper br arac olmasına ragmen nıye böle anlamadım
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti fıratt » 16 Ağu 2009, 16:00

[quote="traty"][quote="samet"]onurum felsefik boyutuna inmişin sen olayın bence ulaşım aracı olması mantıgı t.cde geçerli olmuyor çunku en kıytırık hyundai makyajla yıllardır satıyor araba desen araba değil turk insanı ulaşım aracı olma mantıgını hiçbir zaman kabul etmiyor gosteriş aracı olma mantıgı on planda,ha dersenki ben bu goruşte ciddiyim bende sana derim o dediğin manisada 20 senedir renoya binen hacı dayım için doğrudur[/QUOTE]
arkadaşım senin kıytırık dediğin hyundai şuan türkiyedeki en çok satan araçlardan biri.sen hiç hyundai alıp uzun süre sürdünmü bilmiyorum ama ben şuana kadar 2 si accent biri getz olmak üzere hyundaiye bindim ve şunu söyleyebilirimki o paralara çok güzel arabalar bence,hatta şuan yeni çıkan araçlarını bi hyundai bayisine git ve bi incele istersen
[/QUOTE]

arkadaşım hayatımda en sinir oldugum şey ezbere konuşmaktır ezberi bozmayıda severim,iş yerinde 2 yıldır hyundai era dizel kullanıyorum bu kadar guvenlik açısından sıfır rezil bir arac kullanmadım skoda bu aracların yanında zırhlı kalır,bana acent demede ne dersen de,ondeki gidn aracın lastiğinden fırlayan mıcırın on tamponu delmesini gordukten sonra bana isterse  hyundai distributoru açıklama yapsın umrumda olmaz gordugumu kullandıgımı bilirim,tabiki insanların kalite derecelendirilmesi farklıdır ama bence guvenlik diyorsam hyundai asla diyorum bu konuda her turlu kıyaslamaya açıgım istenilen yerde zamanda guvenli suruş ve sağlamlık anlamında skoda ile her turlu şartta varım
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir