30 Ağustos Zafer Bayramı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

30 Ağustos Zafer Bayramı

İleti emrtkn » 30 Ağu 2009, 16:32

Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti turuncuklu » 30 Ağu 2009, 17:53

Çıktık açık alınla on yılda her şavaştan;
On yılda on beş milyon genç yarattık her yaştan.
Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan;
Demir ağlarla ördük Ana yurdu dört baştan.

Türk'üz Cumhuriyet'in göğsümüz tunç siperi,
Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde Türk ileri.

Bir hızla kötülüğü geriliği boğarız,
Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız.
Türk'üz bütün başlardan üstün olan başlarız;
Tarihten önce vardık, tarihten sonra varız.

Çizerek kanımızla öz yurdun haritasını,
Dindirdik memleketin yıllar süren yasını.
Bütünledik her yönden istiklâl kavgasını.
Bütün dünya öğrendi, Türklüğü saymasını.

Örnektir milletlere açtığımız yeni iz;
İmtiyazsız, sınıfsız kaynaşmış bir kütleyiz;
Uyduk görüşte bilgiye, gidişte ülkeye biz;
Tersine dönse dünya yolumuzdan dönmeyiz.

Atam saygıyla selamlıyoruzClapClapClapClapClapClap
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 31 Ağu 2009, 00:38

Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllarda düşmanlarımızın her türlü silah ve asker gücü ile yenemediği büyük Türk Ulusunu zaman geçtikçe değişik senaryolar ile "böl-parçala-yok et" yöntemi ile etkisizleştirmeye çalışılıyor. Başta birlik-beraberlik ve tek yumruk olma özelliğimiz sen şusun, sen busun denilerek zayıflatılarak, ekonomik olarak da çökertilince, en küçük bir olayda dışarıdan müdaheleye bile gerek kalmadan kendi kendimizin düşmanı olur hale geliyoruz, belki de geldik bile.... Öyle ki daha doğmamış çocuklarımız bile mevcut dışa bağımlılık ve borç nedeniyle borç içinde doğacaklar... Benim ilkokul yıllarımda "Türkiye kendi kendine yetebilen dünyadaki 7 ülkeden biridir" öğretisi ders kitaplarında mevcuttu, ben öyle öğrendim, ya şimdi? Ve merak ediyorum -Allah göstermesin- 2. bir Kurtuluş Savaşı türünde bir savaş ile karşı karşıya kalsak aynı tek yürekliliği gösterebilir miyiz? Allah sonumuzu hayır eylesin. Zafer bayramı kutlu ve mutlu olsun. Bize bu günleri bahşeden başta Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet ve minnet ile anıyorum. Allah onlardan razı olsun.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti emrtkn » 31 Ağu 2009, 01:42

[quote="delidolu"] 
Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllarda düşmanlarımızın her türlü silah ve asker gücü ile yenemediği büyük Türk Ulusunu zaman geçtikçe değişik senaryolar ile "böl-parçala-yok et" yöntemi ile etkisizleştirmeye çalışılıyor. Başta birlik-beraberlik ve tek yumruk olma özelliğimiz sen şusun, sen busun denilerek zayıflatılarak, ekonomik olarak da çökertilince, en küçük bir olayda dışarıdan müdaheleye bile gerek kalmadan kendi kendimizin düşmanı olur hale geliyoruz, belki de geldik bile.... Öyle ki daha doğmamış çocuklarımız bile mevcut dışa bağımlılık ve borç nedeniyle borç içinde doğacaklar... Benim ilkokul yıllarımda "Türkiye kendi kendine yetebilen dünyadaki 7 ülkeden biridir" öğretisi ders kitaplarında mevcuttu, ben öyle öğrendim, ya şimdi? Ve merak ediyorum -Allah göstermesin- 2. bir Kurtuluş Savaşı türünde bir savaş ile karşı karşıya kalsak aynı tek yürekliliği gösterebilir miyiz? Allah sonumuzu hayır eylesin. Zafer bayramı kutlu ve mutlu olsun. Bize bu günleri bahşeden başta Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet ve minnet ile anıyorum. Allah onlardan razı olsun.

[/QUOTE]

Yazı muhteşem!
Kısaca anlatmışsınız durumu..
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti FLEYLAK » 31 Ağu 2009, 09:50

[quote="delidolu"]  Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllarda düşmanlarımızın her türlü silah ve asker gücü ile yenemediği büyük Türk Ulusunu zaman geçtikçe değişik senaryolar ile "böl-parçala-yok et" yöntemi ile etkisizleştirmeye çalışılıyor. Başta birlik-beraberlik ve tek yumruk olma özelliğimiz sen şusun, sen busun denilerek zayıflatılarak, ekonomik olarak da çökertilince, en küçük bir olayda dışarıdan müdaheleye bile gerek kalmadan kendi kendimizin düşmanı olur hale geliyoruz, belki de geldik bile.... Öyle ki daha doğmamış çocuklarımız bile mevcut dışa bağımlılık ve borç nedeniyle borç içinde doğacaklar... Benim ilkokul yıllarımda "Türkiye kendi kendine yetebilen dünyadaki 7 ülkeden biridir" öğretisi ders kitaplarında mevcuttu, ben öyle öğrendim, ya şimdi? Ve merak ediyorum -Allah göstermesin- 2. bir Kurtuluş Savaşı türünde bir savaş ile karşı karşıya kalsak aynı tek yürekliliği gösterebilir miyiz? Allah sonumuzu hayır eylesin. Zafer bayramı kutlu ve mutlu olsun. Bize bu günleri bahşeden başta Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet ve minnet ile anıyorum. Allah onlardan razı olsun.   [/QUOTE]

Çok güzel

Fikirlerime tercüman olmuşsun.

Tüm Arkadaşların Bayramını kutlarım
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 31 Ağu 2009, 11:08

[quote="delidolu"]  Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllarda düşmanlarımızın her türlü silah ve asker gücü ile yenemediği büyük Türk Ulusunu zaman geçtikçe değişik senaryolar ile "böl-parçala-yok et" yöntemi ile etkisizleştirmeye çalışılıyor. Başta birlik-beraberlik ve tek yumruk olma özelliğimiz sen şusun, sen busun denilerek zayıflatılarak, ekonomik olarak da çökertilince, en küçük bir olayda dışarıdan müdaheleye bile gerek kalmadan kendi kendimizin düşmanı olur hale geliyoruz, belki de geldik bile.... Öyle ki daha doğmamış çocuklarımız bile mevcut dışa bağımlılık ve borç nedeniyle borç içinde doğacaklar... Benim ilkokul yıllarımda "Türkiye kendi kendine yetebilen dünyadaki 7 ülkeden biridir" öğretisi ders kitaplarında mevcuttu, ben öyle öğrendim, ya şimdi? Ve merak ediyorum -Allah göstermesin- 2. bir Kurtuluş Savaşı türünde bir savaş ile karşı karşıya kalsak aynı tek yürekliliği gösterebilir miyiz? Allah sonumuzu hayır eylesin. Zafer bayramı kutlu ve mutlu olsun. Bize bu günleri bahşeden başta Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet ve minnet ile anıyorum. Allah onlardan razı olsun.   [/QUOTE]

Aslında kendi kendimizin düşmanı olma durumu da dış güçlerin, ahmak ve kötü niyetli ''bizimkileri'' kandırması ile oluyor.Bu durumda Ulu Önderimiz'in söylediği ''.......Türk milleti zekidir ! '' sözüne de katılamıyorum maalesef.''Zeki olan kişi'' başkasının ona yaklaşımını, ''birşey veriyorsa'' nedenini sorgulamalıdır.Belki de Ulu Önderimiz, hedeflediği özellikleri ''benimseyelim, öyle olalım'' diye söylemiştir...

Zafer Bayramımız kutlu olsun, bir daha zafer kazanmak zorunda kalmayız inşallah.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti adilektasli » 31 Ağu 2009, 14:46

Ellerine sağlık. Al benden de o kadar. Küçükken anlayamadığım aşağıdaki sözleri şimdi anlıyorum.

"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir