Ankara-Bodrum arası radar noktaları?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara-Bodrum arası radar noktaları?

İleti FabiaComfort » 06 Eyl 2009, 03:28

Arkadaşlar yarın gece Bodrum'a doğru bir yolculuk düşünüyorum. Her ne kadar yol durumuna göre yavaş kullansam ve gece pek sorun olmasa da bildiğiniz radar noktalarını yazar mısınız?

FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 06 Eyl 2009, 04:26

:) Demek memleketime gidiyorsun hı? İyi tatiller, ben daha yeni döndüm yolda dikkatimi çekenleri sıralamaya çalışayım.

Burdan Afyona kadar hiç karşılaşmadım. Ancak dönüş yolunda Temelliyi geçince köprünün yanında bekliyorlar :)))

Afyondan sonra dazkırı-sandıklı civarında sağda bir devriye aracı vardı ancak daha çok otobüsleri kontrol ediyorlardı gibi geldi.

Burdur-Antalya-Denizli yol ayırıma gelmeden bir tane var -Çünkü bu yolu görünce basmamak elde değil!-.

Acı gölün yanında sanki uçak pisti gibi geniş ve uzun bir yol var, bu yola gelmeden küçük bir ilçe/belde gibimsi küçük bi yerleşkeden geçince tekrar var. (Sabit radar)

Denizliye girişte kesinlikle her zaman hareketli bir radar mevcut.

Denizliden Borduma iki şekilde gidebilirsin 1-Kale-Tavas 2-Aydın üzerinden.

Ben hep 1. yolu (1saat erken gitmeyi sağlar ancak çok virajlıdır!-malum menteşe dağları...-) izlediğim için Denizliden çıktıktan sonra Denizli-Antalya-Muğla sapağını geçince uzun ve düz bir yol var bu yolun sonu malum :)

Sonrasında muğlaya kadar yok, çünkü yol zaten radara uygun değil! Ben muğla-yatağana kadarını biliyorum, yatağan-bodrum arasını maalesef bilmiyorum.

Burdan çıktıktan sonra katedeceğin km yaklaşık olarak 800-850 km.

Varış süren molalar dahil yaklaşık 10-10,5 saat.

Mola için uygun yerler ise: 1-Ankara çıkışı -sivrihisara gelmeden- şöförler federasyonu tesisleri (sağda) 2-Afyon çıkışı metro turizme ait cumhuriyet tesisleri (solda) 3-Denizliye gelmeden ormanlıklı virajlı ve çıkış eğimli yola girdiğinde -kısa bir yoldur- yolun solundaki son derece  lüx gibi görünen otel+benzin istasyonlu yer -adını bilmiyorum- 4-Denizliden sonra kale tavas yoluna saparsan eğer dağlara çıkmaya başlamadan ilk rampanın sırtındaki sağ cenahtaki tüm işletmeler :) -nasıl bi tarifse!- 5-Kale tavası geçip dağların arasında gitmeye çalışrıken sağlı-sollu göreceğim tüm küçük işletmeler, zaten görünce sen de anlarsın. Sonrası zaten Muğla, bu kadar da fazla mola zaten vermezsin ;) Ama en az 15-20 dk lık olmak üzere mutlaka 2 kere mola ver, mümkünse 3 bile olabilir.

Sana hayırlı yolculuklar.

Memletime selamlar.

Eğer yolun Gümbete düşerse, Kıvanç Hotel'in sahibi Kıvanç Esendemir ardahandan asker arkadaşımdır -yılardır görüşmek bi türlü nasip olmadı :(- selam söyle :)))

Hayırlı yolculuklar, İyi tatiller...........................................
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 06 Eyl 2009, 04:35

[quote="delidolu"]:) Demek memleketime gidiyorsun hı? İyi tatiller, ben daha yeni döndüm yolda dikkatimi çekenleri sıralamaya çalışayım.

Burdan Afyona kadar hiç karşılaşmadım. Ancak dönüş yolunda Temelliyi geçince köprünün yanında bekliyorlar :)))

Afyondan sonra dazkırı-sandıklı civarında sağda bir devriye aracı vardı ancak daha çok otobüsleri kontrol ediyorlardı gibi geldi.

Burdur-Antalya-Denizli yol ayırıma gelmeden bir tane var -Çünkü bu yolu görünce basmamak elde değil!-.

Acı gölün yanında sanki uçak pisti gibi geniş ve uzun bir yol var, bu yola gelmeden küçük bir ilçe/belde gibimsi küçük bi yerleşkeden geçince tekrar var. (Sabit radar)

Denizliye girişte kesinlikle her zaman hareketli bir radar mevcut.

Denizliden Borduma iki şekilde gidebilirsin 1-Kale-Tavas 2-Aydın üzerinden.

Ben hep 1. yolu (1saat erken gitmeyi sağlar ancak çok virajlıdır!-malum menteşe dağları...-) izlediğim için Denizliden çıktıktan sonra Denizli-Antalya-Muğla sapağını geçince uzun ve düz bir yol var bu yolun sonu malum :)

Sonrasında muğlaya kadar yok, çünkü yol zaten radara uygun değil! Ben muğla-yatağana kadarını biliyorum, yatağan-bodrum arasını maalesef bilmiyorum.

Burdan çıktıktan sonra katedeceğin km yaklaşık olarak 800-850 km.

Varış süren molalar dahil yaklaşık 10-10,5 saat.

Mola için uygun yerler ise: 1-Ankara çıkışı -sivrihisara gelmeden- şöförler federasyonu tesisleri (sağda) 2-Afyon çıkışı metro turizme ait cumhuriyet tesisleri (solda) 3-Denizliye gelmeden ormanlıklı virajlı ve çıkış eğimli yola girdiğinde -kısa bir yoldur- yolun solundaki son derece  lüx gibi görünen otel+benzin istasyonlu yer -adını bilmiyorum- 4-Denizliden sonra kale tavas yoluna saparsan eğer dağlara çıkmaya başlamadan ilk rampanın sırtındaki sağ cenahtaki tüm işletmeler :) -nasıl bi tarifse!- 5-Kale tavası geçip dağların arasında gitmeye çalışrıken sağlı-sollu göreceğim tüm küçük işletmeler, zaten görünce sen de anlarsın. Sonrası zaten Muğla, bu kadar da fazla mola zaten vermezsin ;) Ama en az 15-20 dk lık olmak üzere mutlaka 2 kere mola ver, mümkünse 3 bile olabilir.

Sana hayırlı yolculuklar.

Memletime selamlar.

Eğer yolun Gümbete düşerse, Kıvanç Hotel'in " http://www.kivanchotel.com " sahibi Kıvanç Esendemir ardahandan asker arkadaşımdır -yılardır görüşmek bi türlü nasip olmadı :(- selam söyle :)))

Hayırlı yolculuklar, İyi tatiller...........................................
[/QUOTE]
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti FabiaComfort » 06 Eyl 2009, 22:05

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Çok işime yarayacağını düşünüyorum. (Bu arada  ben de Gümbet' e gidiyorum fırsat bulursam iletirim selamını, başım üstüne.) Şimdilik hoşçakalın.
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir