Benzin Savaşları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin Savaşları

İleti agros » 11 Eyl 2009, 11:35

bugün aşağıda ki maili aldım burada paylaşayım istedim. uygularsak benzin fiyatı neden düşmesin değil mi? denemekten bişey kaybetmeyiz...!

> >
> > İyi Günler,
> > Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü
> > seviyelerden (3,39 YTL/Litre) % 20 oranında artış
> > göstererek 4,20 YTL/Litre seviyesini ulaşacağı
> > söylenmektedir.
> >
> >
> >  
> >
> > Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?
> > BU MÜMKÜN !
> > Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı
> > kullanarak!
> >  
> > Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye
> > boykot önerileri yapılmıştı.
> > Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi
> > günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı
> > biliyorlardı.
> > Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem
> > olmamıştı.
> > Bir kişi
> > olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve
> > EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ !
> > diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız
> > bize katılın.
> >
> > Kurşunsuz
> > benzin'in litresi şu anda Fransa'da 2,45 YTL/Litre
> > BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN
> > SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.
> > Hatırlarmısınız, fiyatları 2 YTL'ye
> > çıkartırken dün yada petrol rezervlerin tükenmeye
> > başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol
> > kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha
> > fazlasınasahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20
> > Euro/Litre idi.
> > Bu nedenle
> > agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her
> > zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini
> > göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini
> > sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas
> > oldukları
> > bölgelerinden vurmak gerekiyor:
> >
> > BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN
> > DEMEKTİR!
> > BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!
> > NASIL MI?
> > Hepimizin,
> > araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve
> > benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna
> > rağmen, fiyatlar üzerinde büyük
> > bir etki yaratabiliriz:
> > ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI
> > başlatabiliriz!!!
> >  
> >  
> > Önerimiz:
> > Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol
> > şirketlerinden
> > BENZİN
> > ALMAYALIM:
> >
> >  
> > TOTAL - SHELL  - 
> > BP
> >  
> > (total fransız, shell ve bp ingiliz
> > diğerleri Türk
> > firmaları )
> >  
> >  
> >  
> >  
> >  
> > Bi
> > Düşünün!
> > En büyük 3 petrol şirketi benzin satamadığı
> > takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda
> > kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını
> > tetikleyecektir.
> > Hedefimize
> > ulaşabilmek için ise milyonlarca
> > TOTAL - SHELL - BP
> > müşterilerine ulaşmamız
> > gerekiyor.
> > YAPILMASI
> > GEREKEN ŞU!
> > Ben bu maili yaklaşık 30
> > kişiye gönderiyorum.
> > Bu gönderdiklerimden
> > hepsi 10'ar kişiye daha gönderse 300 kişiye
> > ulaşmış oluruz.
> > Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek....
> > Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır,
> > vs..
> > Hepimiz aynı gün
> > 10'ar kişiye iletirsek, bir hafta
> > içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş
> > 300 MİLYON kişi olabiliriz
> > EVET, KAZANABİLİRİZ,
> > ANCAK.......
> > Hedefimize ulaşana kada

Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti zurna1788 » 11 Eyl 2009, 11:45

abicim sonuna kadar destekliyorum.ancak beni yanlış anlamayın sözüm size değil kesinlikle ama bu mail diğer şirketler tarafından internete sürülmüş olabilir.diğer şirketlerden benzin almamız için.benzin fiyatlarının düşmesi kesinlikle petrollerinde işine gelecektir.böyle bir indirim yapılana kadar BP,TOTAL VE SHELL den alınmadığı taktirde diğer şirketler karlarına kar katacaklar...TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM BÖYLE BİR KAMPANYAYA BEN KATILIRIM.YUKARIDA SÖYLEDİKLERİM KAFAMI KURCALAYAN BİR DÜŞÜNCE SADECE...
SAYGILAR... :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti agros » 11 Eyl 2009, 12:23

yanlış anlamam kesinlikle bana gelen bi mail bu. ama bu üç şirket zaten petrol fiyatını belirleyenler. tabiki de diger firmaların bu mail zincirini oluşturmadıklarını söyleyemem belki o şirketler tarafından oluşturulmuş olabilir bu zincir ama bu her durumda tüketicininde işine gelecek bir durum. benzin 2.5lira olsa lpg 1 lira olsa fena mı olur?
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti zurna1788 » 11 Eyl 2009, 12:46

tabiki işimize gelir...zaten yukarıda belirttim gerekeni ben yaparım...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti delidolu » 11 Eyl 2009, 12:56

Kim akarayakıta daha az "solvent" katarsa o kazanır!

İnsanlar "aklı kelden, benzini shellden alacaksın" demesinin de altında yatan neden bu olsa gerek.

Ortalık sahtekar kaynıyor, pompacılar bile arkanı dönünce bişi yapıyorlar zaten pahalı olan akaryakıt altın pahası oluyor.

Kampanya iyi hoş da, dürüst olsunlar diğerleri de kazansın, sorun değil. Yoksa hiçbiriyle ne anlaşmamız var ne de sözleşmemiz... Biz nereden alırsak alalım hep onlar kazanacak biz kaybedeceğiz, sonu belli bir oyun. Ayrıca shell ve bp gibi dev tröstler böyle şeylerin farkına bile varmayacağına eminim.

Biz kuzu gibi olduğumuz sürece, kendimizi ve oylarımızı 3 kuruşa sattığımız sürece, birlik-beraberliğimiz olmadığı sürece bize müstehak.

Dilerim ki akaryakıtın litre fiyatı 30 TL olur da kıpırdayacak yerimiz kalmaz... Deveye diken misali bize de zaten böylesi gerek....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti joker » 11 Eyl 2009, 15:49

[quote="delidolu"]

Kim akarayakıta daha az "solvent" katarsa o kazanır!

İnsanlar "aklı kelden, benzini shellden alacaksın" demesinin de altında yatan neden bu olsa gerek.

Ortalık sahtekar kaynıyor, pompacılar bile arkanı dönünce bişi yapıyorlar zaten pahalı olan akaryakıt altın pahası oluyor.

Kampanya iyi hoş da, dürüst olsunlar diğerleri de kazansın, sorun değil. Yoksa hiçbiriyle ne anlaşmamız var ne de sözleşmemiz... Biz nereden alırsak alalım hep onlar kazanacak biz kaybedeceğiz, sonu belli bir oyun. Ayrıca shell ve bp gibi dev tröstler böyle şeylerin farkına bile varmayacağına eminim.

Biz kuzu gibi olduğumuz sürece, kendimizi ve oylarımızı 3 kuruşa sattığımız sürece, birlik-beraberliğimiz olmadığı sürece bize müstehak.

Dilerim ki akaryakıtın litre fiyatı 30 TL olur da kıpırdayacak yerimiz kalmaz... Deveye diken misali bize de zaten böylesi gerek....

[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap  kesinlikle katılıyorum

joker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 11 Eyl 2009, 16:01

Herşeyi bağarta bağarta yayınlayan basın şimdi nerde?Zamlarla ilgili haber bileyok doğru düzgün.Birkaç kişi eylem yapacaktı.Nerde o kişiler? Basın yayın organları görmemezlikten geldi.
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hdoner » 11 Eyl 2009, 16:24

O kadar vergi alıyolar ne oluyor ?Büyük kuruluş ve firmalardan alınmayan vergi kapatılıyor.Abim mısırda benzin , araba , araba parçaları,elektrik,doğal gaz  okadar ucuz ki ...sebebi şuymuz devlet halktan çok cüzi vergi alıp ,büyük firmalardan ise vergileri toparlıyolarmış..Şimdi bakalım benzin pahalasıyor ama doğana koça sabancıya ... bişey olmuyor ve ititrazda etmiyolar.Onca kargo şirketi,ulaşım sektörü vs bi tepki yok nedeni belli onlar zaten masraflarını bi şekilde kar marjına etki etmeme yöntemini bulmuşlar.Doğudan güneydoğudan  onca şehit gelir yıllardır hangisinin cocuğu büyük birisinin evladı çıktı ?? hiç biri siyasetçinin ,iş adamının,komutanın cocuğu değil .Çünkü bu ülkede  sadece basamaklar vardır bunlar dincilik,milliyetçilik,atatürkçülük ...ama hiç birisi köyüyü ,vatandaşı düşünmez ...
alıntı yapacam birisnden

1 öğünü çay ve simitle geçirse 4 kişilik bir aile ..50 kuruş çay+50kuruş simit

1ytlx3=3ytl günlük tek kişi

3x4=12ytl günlük harcama aile

12x30=360 ytl aylık çay simit ile karın doyurma 4 kişilik aile için ..gerisini söylemiyorum bile...

Demokrasi zenginin fakiri ezmesimidir ülkemizde??? şu yaşageldim hala anlamış değilim

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti joker » 11 Eyl 2009, 18:32

[quote="hdoner"]O kadar vergi alıyolar ne oluyor ?Büyük kuruluş ve firmalardan alınmayan vergi kapatılıyor.Abim mısırda benzin , araba , araba parçaları,elektrik,doğal gaz  okadar ucuz ki ...sebebi şuymuz devlet halktan çok cüzi vergi alıp ,büyük firmalardan ise vergileri toparlıyolarmış..Şimdi bakalım benzin pahalasıyor ama doğana koça sabancıya ... bişey olmuyor ve ititrazda etmiyolar.Onca kargo şirketi,ulaşım sektörü vs bi tepki yok nedeni belli onlar zaten masraflarını bi şekilde kar marjına etki etmeme yöntemini bulmuşlar.Doğudan güneydoğudan  onca şehit gelir yıllardır hangisinin cocuğu büyük birisinin evladı çıktı ?? hiç biri siyasetçinin ,iş adamının,komutanın cocuğu değil .Çünkü bu ülkede  sadece basamaklar vardır bunlar dincilik,milliyetçilik,atatürkçülük ...ama hiç birisi köyüyü ,vatandaşı düşünmez ...
alıntı yapacam birisnden

1 öğünü çay ve simitle geçirse 4 kişilik bir aile ..50 kuruş çay+50kuruş simit

1ytlx3=3ytl günlük tek kişi

3x4=12ytl günlük harcama aile

12x30=360 ytl aylık çay simit ile karın doyurma 4 kişilik aile için ..gerisini söylemiyorum bile...

Demokrasi zenginin fakiri ezmesimidir ülkemizde??? şu yaşageldim hala anlamış değilim

[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap güzel bi cevap ve çok güzel bir örnek ama bildiğiniz gibi bunları herkes bilsede kimsenin umrunda bile değil hayat şartları o kadar zor ki ve en büyük etki kriz malesef ve biz halk olarak alışmışız kimsenin kılı bile kıpırdamıyor.ülkemiz göz göre göre satılsada kimse bişey yapmıyor yada yapamıyor yaptırmıyorlar.tamamen ele geçirdiler türkiye yi ve biz afedersiniz şamar oğlanına döndük

joker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 11 Eyl 2009, 20:56

ben devlet memuruyum. ben daha maaşımı almadan vergimi çatır çatır kesiyorlar öyle veriyorlar. benim verdiğim verginin yarısı kadar vergi veren dişçi, avukat, kuyumcu vs varsa bende neyim. hepsinin altında son model arabalar jipler. ama devlet babamız ne yaptı? vergi iadesini otomatiğe bağlayıp vergi iadesi için fiş toplama işini kaldırdı. ne oldu esnaf hiç fiş kesmez oldu. neye yaradı esnaf daha az vergi verdi. ama benim verdiğim vergi değişmedi. araba aldın %37 ötv %18 kdv. benzin aldın vergi. yiyorsa sabancıdan dişçiden şundan bundan benden aldığı oranda vergi alsın da görelim. ülke nasıl düze çıkıyor.

zaten aslında benzin de pahalı değil. pahalı olan vergisi.

isteyen arkadaşlar hem türkiye hem amerika pazarında olan markaların araçlarına baksın fiyatları karşılaştırsın. ABD de 40.000$ a yani 60.000 TLye satılan hyundai marka bir araç türkiye de 200.000 tl ye satılıyor. devasa 3600 motor chevrolet arabalar 30000 dolar yani 45.000 tl üstelik ful donanım. bizde yalandan ford focuslar bu fiyata satılıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 11 Eyl 2009, 21:07

ABD ile kendimizi kıyaslamak yanlış, bi kere alt sınıf bi ülkeyiz onlara göre en başta, ama haklı yanları var.

orada vergi kaçırmak idam, bizde farz...

bu bi çok şeyi özetler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti balarest » 11 Eyl 2009, 22:40

bızde kı benzının yuksek olmasının en buyuk sebebı kdv+otv o deve bu deve nasıl yuksek olmasın ılk once devletımız hesap versın ozel sektor kolay
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti felicia042 » 11 Eyl 2009, 23:36

bütün arkadaşlar çok güzel şeyler yazmış herkezi anlıyorum evet benzin pahalı hemde çok ama sokağa çıkıp gezdiğimde bir çok araba var dışarıda kimse binmeyecem demiyor. sebep bu bence satışları yarı yarıya düşse  belki unuturlar zam yapmayı. 2.si vergiler çok hakikaten zaruri bir ihtiyaç kapsamında değerlendirilmiyor ötv var çünkü. buradan yola çıkarsak devlet otomobile binmeyi lüks görüyor.diyecek başka bişey yok heralde.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti cancanamca » 12 Eyl 2009, 00:23

bence yukardaki mail yerli birkaç gruba çıkar sağlamak için uydurulmuş, linkdeki haber geçen sene yapılmış ama akaryakıt fiyatları günümüzdekine yakın olduğu için güncel sayılır, burada açıkça gözüküyorki akaryaıt bayisi aldığı akaryakıtın üstüne nakliye+işçilik+işletme bedeli dahil %15 civarı bir kar koyarak satıyor, üstelik elde ettiği kardan da vergisini çatır çatır ödüyor çünkü giren mal kayıtlı çıkan mal kayıtlı aradaki kazaç kayıtlı diğerleri gibi çalamıyor , şimdi içinizde tacir varsa soruyorum , ticaretle uğraşan hangi esnaf alış fiyatının %15 üstüne mal satar, ben bugüne kadar bu kadar düşük marj la satış yapan tanımadım, mail de söylendiği gibi bunlardan benzin almasak adamlar % kaç indireceklerki oh beee benzin fiyatları dünya standarlarına geriledi şükür... diyebilelim. Hem biliyorsunuz akaryakıt satış fiyatlarında taban fiyat yok tavan fiyat var yani isteyen zaten indirimli benzin satabilir, o zaman yukardaki maili ters e çevirelim o bizim dediğimiz Türk firmaları yapsın bir güzellik fiyatlarını aşyağıya çeksinler, o zaman diğer yabancı denilen bunlardan benzin almayın denilen firmalar "SS"(açılımı Seve Seve yanlış anlaşılmasın Embarrassed ) kanuna göre fiyatlarını aşyağı çekmek zorunda kalmazlarmı!

diğer yazılanlara bende katılıyorum devletimiz maalesef vergiyi en kolay yoldan tahsil etme peşinde doktorda-avukattan-müşavirden-ticaret erbabından alamadığı vergiyi maaşla çalışan işçiden kendi memurundan daha parası ödenmeden kaynağından kesiyor, diğerleinden de aldıkları arabalar, akaryakıtlar, içki, sigara gibi takibi kolay olan ürünlere yüklenerek dengelemeye çalışıyor ama dişinden tırnağından arttırarak biraz hayat standart ını yükseltmeye çalışan bizlerde yine araç ve akaryakıt alırken bu sefer o vergi kaçakçıları ile aynı kefeye konulup yine devlete çarpılıyoruz.

cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti oguz » 12 Eyl 2009, 02:32

belki bildiginiz bir kaç konuyu söyliyecem ve rakamlar küsürlü olarak bariz net değil biraz yanlıs olabilir. tam hepsini hatırlamıyorum. aşırı amerika düşmanı bi hocamız elimize dagıtmıştı derste bi makale. gazeteden almış.

şimdi benim ıotomobiili lüks sayan devletimin iktidar partisnin yaptıklarına bakın.

yunanistanın makam aracı sayısı 2000 küsürdü.

ingilterede 100lerde idi

japonyada keza aynı şekilde 100lerde idi

fransa 300-400 gibi bişeydi kesin konusamıyorum cünkü tam hatırlamıyorum

aklınıza gelebilcek nekadar büyük devlet varsa en cok makam aracı olanınki 20000lerde

makam ucagı olarakta en yüksegi 10 tane felandı japonya ve ingilterede makam ucagı yoktu.

gelelim türkiye ye. bunu kesin hatırlıyorum.

belediyeler dahil 123000 tane makam arabası var ve 110 küsür makam ucagımız var.

en son türkiyenin iç acıgı haberi yayınlandıgında akp 10milyon dolara 12 tane jip almıştı belki acıklamam basitce ve cocukca geleblir ama okulda hocamın verdiklerini aktardım size.

siz hesabedin gerisini neyin nereye baglanacagına siz karar verin.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir