skoda'nın duyarsızlığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda'nın duyarsızlığı

İleti bay2905 » 12 Eyl 2009, 15:10

arkadaşlar elime tesadüfen bir antikacıdan SKODANIN Osmanlı temsilcisinin adı ve adresi geçti.tahminimce II. abdülhamit dönemi.yabancı isimli ve sirkeci adresli bir temsilci.Hepinizin  bildiği Yüce Otoya konuyu bildirdim.Bana 1989 sonrası Yüce Oto kısmıyla ilgilendiklerini söylediler.Markanın geçmişine sahip çıkmayacaksan veya önemsemeyeceksen bu nasıl bir ticari ilişki..Bu konuyu ana fabrikaya bildirmeyi düşünüyorum..Ha.. bu arada elimdeki kağıtta hat yazılı TÜRKİYE ZİRAAT BANKASI DA yazmakta..herhalde o dönemin ticaret ilişkilerinden kaynaklanmakta..tabii ki ZİRAAT BANKASI MÜZESİ bu konuyla ilgileniyor.. ama Skoda temsilcisi YÜCE OTO bir haber... bilginize...

bay2905
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 12 Eyl 2009, 16:15

Maalesef ilgilendikleri şey marka falan değil. Konu tamamen $$$$$$$$$$$$$$$$
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti mbarman » 12 Eyl 2009, 17:19

takmayınkafanıza. kökünün topuna kibrit suyu
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti esri » 12 Eyl 2009, 17:55

o elinizdeki belgenin bir fotoğrafını çekseniz ve buraya koysanız da biz de görsek.. belki okuruz ve faydalanırız. ilginç bir bilgi çünkü!
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti octaviaman » 12 Eyl 2009, 21:07

tamamen duygusal
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti delidolu » 13 Eyl 2009, 00:24

[quote="bay2905"]arkadaşlar elime tesadüfen bir antikacıdan SKODANIN Osmanlı temsilcisinin adı ve adresi geçti.tahminimce II. abdülhamit dönemi.yabancı isimli ve sirkeci adresli bir temsilci.Hepinizin  bildiği Yüce Otoya konuyu bildirdim.Bana 1989 sonrası Yüce Oto kısmıyla ilgilendiklerini söylediler.Markanın geçmişine sahip çıkmayacaksan veya önemsemeyeceksen bu nasıl bir ticari ilişki..Bu konuyu ana fabrikaya bildirmeyi düşünüyorum..Ha.. bu arada elimdeki kağıtta hat yazılı TÜRKİYE ZİRAAT BANKASI DA yazmakta..herhalde o dönemin ticaret ilişkilerinden kaynaklanmakta..tabii ki ZİRAAT BANKASI MÜZESİ bu konuyla ilgileniyor.. ama Skoda temsilcisi YÜCE OTO bir haber... bilginize...[/QUOTE]

Bulunan bilgi: SKODANIN Osmanlı temsilcisinin adı ve adresi
İletilen makam:
Yüce Oto
İletme gerekçesi: ???
Alınan cevap:
yüce oto'nun kuruluşu sonrası "1989 sonrası Yüce Oto kısmı"
Beklenen cevap: ???
Ek bilgi: tabii ki ZİRAAT BANKASI MÜZESİ bu konuyla ilgileniyor
Tepki: Skoda temsilcisi YÜCE OTO bir haber
Skoda.com sitesinin durumu: Beklediği mercilerden istediği cevabı alamadığı için bu siteye üye olarak, selamsız sabahsız "bilginize" eklemesiyle, "tarihi eserle ilgilenen var mı acaba?" şeklinde bir ağız yoklama....
Amaç: ???

Not1: Kusura bakmayın; ama buradan baktığımda tabloyu böyle görüyorum, yanlış anlaşılmasın olayın başka boyutları varsa bilelim.
Not2: Değil yüce oto, skoda servisleri bile günümüzde kendi sattıkları araçların arkasında diğer oto servisleri gibi duramıyorlarken -ki bunu bu site çok iyi bilir-, taa fi tarihinden kalan 1şeye ilgi duyulmaması hiç de şaşırtıcı değil.
Not3: Bilgilendirme için teşekkürler, size tavsiyem bu bilgiyi skodanın merkezi ile bağlantıya geçerek onlara iletmeniz olacaktır. Eğer ziraat ya da skoda merkezinin müzesine hediye ederseniz çok büyük bir insanlık hizmeti etmiş olacaksınız ya da parayla satarsanız iyi bir gelir getireceğini düşünüyorum. İyi günler.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti bay2905 » 13 Eyl 2009, 01:03

ben zaten gerekli yerlere ileteceğimi ilettim.amacım sadece tepki vermek ve zaten bilinen maddiyatla ilgili dünya düzenine bir kez daha dikkat çekmek..bu firmalar dikkat edin sanata ya da kültüre hizmet ettiklerini söylerler veya sponsor olurlar ama hep karları vardır.ayrıca son amaç olarakta insanları özellikle skoda funlarını bilgilendirmekti.yoksa bir çıkarım yok..dediğiniz gibi belki de o bahsettiğiniz insanlık görevini yerine getireceğim.amaç sadece tarihsel bir ilişkiyi sizlerede aktarmamdı.ve firmaların olaya bakışları.. hepsi bu...saygılar..
bay2905
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 13 Eyl 2009, 01:20

kimin ne işine yararki o adresini bulduğunuz adam ?
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir