Oto buzdolabı/soğutucu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oto buzdolabı/soğutucu

İleti hdoner » 13 Eyl 2009, 18:11

Geçen sene sinbonun oto soğutucunu aldım 3-4 kez kullandım bi işe yaramadığını görünce eve attım duruyordu.Bu gün içini açtım vede ne görsem Shocked sadece 2 adet aleminyum ızgara ve 2 adet pc fanıAngryAngry ve fanlar okadar kalitesizki rpm olarak en kötü pc fanı bile ona 10 basarAngryAngry artık kazığı yedik.Sözüm ona hepsiburada ki yorumları okuyunca tüketicinin nasıl b tuzağa itildiğini görüyoruz ..20 yorumdan sadece 2 kişi gerçeği yazmış .diğerleri 5 yıldız vermeyi bırakıp kötüleyen arkadaşlara kızmışlarAngryAngry demekki neymiş yayınlanmayan yorumların olduğunu bilinçli satış amaçlı yorumların olduğunu bilerek tongaya düşmeyeceğiz.Bu tür ürünleri almak isteyenlere tavsiyem kompresörlü modeller hariç sakın ama sakın almayın.Sadece 3-5 akü kullanarak normal termos olarak kullanılabiliyor...

neyse ...hazır yeri gelmişken 12 volt araç su ısıtıcısı almak istiyorum.Kullanan varsa yorumlarını alabilirim.İşe yarar mı?

burasının ticari bi site olmadığından dolayı yorumlarınız benim için güven teşkil edecektir.Wink

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 14 Eyl 2009, 10:08

Peltier  denen bir malzeme var

bunun kullanıldığı dolaplar satılır sanırım  zira  kompresör işleri  sıkıntılı  gazı var sesi  var  ..

peltier  çift taraflı bir levha  bir tarafı ısınırken diğer taraf  soğuyor  hatta  soğumak ne kelime buz  tutuyor..  tahmin edersiniz  diğer taraf ise alev alev..

peltier kullanarak  çalışan  ısıtıcı  veya  soğutuclar bence verimli.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hdoner » 14 Eyl 2009, 11:14

iyi araştırmadan,hözle görüp test etmeden alınca böle oluyor.Markadan şaşmamak gerek bir kez daha anladım.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti nolies » 14 Eyl 2009, 11:26

Valla ben BİM in en son kampanyasındaki oto buzdolabını almıştım. And outdoor marka. 2 haftalık tatil boyunca kullandım kesinlikle çok memnun kaldım. hem 12 hem de 220 ile çalışıyor. buzdolabı gibi soğutmasa da 10-15 derece civarına soğutuyor ve bu da bademcikleri şişirmeye yeterli.

Kettle konusuna gelince , markasını hatırlamıyorum ama istersen bakarım 2 senedir arabamda duran bir kettle var. 20 liraya koçtaştan almıştfım. çok memnun olduğum söylenemez 500-600 ml civarı suyu 15-20 dakikada ancak kaynatıyor. kahverengi transparan bir gövdesi ve ufacık yay gibi bir rezistansı var. eğer sık sık kullanacaksan kaliteli bişey bak derim ben.

benimki bundan işte:
http://www.bidolu.com/Bascuda.aspx?cmp= ... pe=product

bence paraya kıyıp şöyle kaliteli birşey almak lazım :

http://www.bidolu.com/Bascuda.aspx?cmp= ... pe=product

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 14 Eyl 2009, 15:54

15-20 dakkada su ısıtmak cidden berbat bi olay.dediğin gibi altaki gibi bişey almak gerek hem hızlı kaynatır hemde uzun sü-re kullanılabilir.Zaten alman malı
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir