Bor İşe Yarıyormuş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bor İşe Yarıyormuş

İleti orthosis » 18 Eyl 2009, 04:01

e o zaman neden tereddüt ediyosunuz anlamadım.

orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti hakanerdogan » 18 Eyl 2009, 04:05

açıkladım sayfa 1 de, asıl tereddüt sebebi aykırı bir fark yaratmayışı ve parayı sokaktan toplamayışımız Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti orthosis » 18 Eyl 2009, 04:07

anldım hocam seni ben subjektif düşündüm tabii. benim yağ eksiltme sorunum olduğu için bana ekonomik geliyor.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:09

Ben internette uzun süre bor power ı araştırdım,kendim kullandım,kullananların yorumlarını aldım.İnanırmısınız okadar çok tutarsızlık var ki.Ama şu kesin bi kimya mühendisi şunu demişti motor katkıları yağın viskositesini bozacaktır böylece yağ firmasnın test sonucunda ki iddia ettiği özellikleri yerine getirmiyecektir.Bir de mantiken düşünün milyon doalrlık yağ sektöründeki mboil1 ,castrol neden böyle bir ürün çıkartmıyor yada önermiyor?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:10

Bor TÜRK hammadeli ve yerli imalatlı bir ürün olduğu için yarıyorsa da yaramaz... Lütfen bunu unutmayalım.

Bahanemiz de hazır. Eğer yarasaydı, shell bp castrol gibi dünya devi firmalar bunu kullanırdı, araba üreticileri bunu önerirdi...  

Öneremezler; çünkü BOR zengini dünyadaki tek ülke Türkiye... Türkiye kim........  

Bizi zamanıdan sözde din kardeşimiz Araplar bile ingilizerle bir olup sırtımızdan vurmuşken, elin gavuru böyle bişi der mi???????????

Aman konuşturmayın beni gece gece... sanırım mesaj anlaşılmıştır...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 18 Eyl 2009, 04:10

ha o zaman yağ eksiltmeyi bi nebze azaltıyor diye bir sonuç
çıkarabilir ve bunu duyurabiliriz, herkes kullandığından ileri gelen
şeyi yazarsa o zaman iyi oluyor forum ortamı. teşekkürler.

lâkin yağ yakımını azaltmasının sebebini şöle açıklamaya çalışayım,

normalde bir motor 2000 km de 1 litre yağ eksiltiyorsa 10.000 kmde yağ kalmaz içerde, NNT ürününün bunu azaltmasının sebebi yağ yerine gömleğe yapışıp yağ görevini azaltması.

yani ağrıyan yere morfin basmak diyeyim. aracınızda başka ciddi bir problem var.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:18

[quote="delidolu"]

Bor TÜRK hammadeli ve yerli imalatlı bir ürün olduğu için yarıyorsa da yaramaz... Lütfen bunu unutmayalım.

Bahanemiz de hazır. Eğer yarasaydı, shell bp castrol gibi dünya devi firmalar bunu kullanırdı, araba üreticileri bunu önerirdi...  

Öneremezler; çünkü BOR zengini dünyadaki tek ülke Türkiye... Türkiye kim........  

Bizi zamanıdan sözde din kardeşimiz Araplar bile ingilizerle bir olup sırtımızdan vurmuşken, elin gavuru böyle bişi der mi???????????

Aman konuşturmayın beni gece gece... sanırım mesaj anlaşılmıştır...

[/QUOTE]

arkadaşım sadece bor power değil tüm motor katkıları için konuştum.Motorsilk olsun 444 olsun vs sonuçta bunlar yabancı sermaye fakat araç üreticileri ve servisler bu tür ürünleri önermiyor.Yoksa kullacaksak tabiki yerli olan bor power ı kullanırız ki kullandımda ....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 18 Eyl 2009, 04:20

Özkan Abi kimin yaptığı beni ilgilendirmiyor, kullanıp gördüğümü paylaşıyorum. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:23

"Motorsilk, 444" Oooo... bunu elin gavuru almanı yapmış,  Ee onlar yapmışsa bildikleri bişi vardır elbette kullanırız. Ama türkler Bor'u kazmayla çıkarıp suyla bulayıp 1az da malzemeden çalmıştır o yüzden yerli mal istemeyük!

-Hay anasını satayım ilkokuldayken yerli malı haftamız vardı. Amaç ülkemin ürettiklerini gündeme getirmek ve çocuklarda vatan-millet-sakarya benliğini aşılamaktı kanımca, şimdiyse artık ABD haftası, isveç günü, noel, valentimes day vs vs var.....-

unbeliveble........inceridible...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:29

[quote="hakanerdogan"]Özkan Abi kimin yaptığı beni ilgilendirmiyor, kullanıp gördüğümü paylaşıyorum. 
[/QUOTE]

hakanım... erdoğanım... sana sözüm yok lütfen yanlış anlama.. ben sadece genel vazite durumunu irdelemeye çalıştım. ve her dem de haksız olmaya dünden razıyım... yazdıklarımın senle benle onla bunla alakası yok. TR deki zihniyet meselesi sadece...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:33

Walla ben hala yerli malını kutluyorum,kutluyoruz.
Aslında abi olay şu ülkemizin kalite standartı ve kendini kanıtlayamaması bu tür düşüncelerin oluşmasına nedne oluyor.Adamlar mesela volswagen firmasını yıllar aşırı iyi bir güven verdiler ki artık marka kendini satar oldu.Skoda almamızın nedeni bu test edilmiş güven değilmi?Yani garantici davranıyoruz olay burda.Elbette milli birlik ve teşfikle kendi ürünlerimiz neden daha çok satılmasın?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 18 Eyl 2009, 04:35

[quote="delidolu"]

[quote="hakanerdogan"]Özkan Abi kimin yaptığı beni ilgilendirmiyor, kullanıp gördüğümü paylaşıyorum. 
[/QUOTE]

hakanım... erdoğanım... sana sözüm yok lütfen yanlış anlama.. ben sadece genel vazite durumunu irdelemeye çalıştım. ve her dem de haksız olmaya dünden razıyım... yazdıklarımın senle benle onla bunla alakası yok. TR deki zihniyet meselesi sadece...

[/QUOTE]

yo estagfurullah, okuyom bu akşam yazdıklarını keşke haklı çıksanda kurtulsak...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonerx » 18 Eyl 2009, 04:36

yerli bor poweri kullandım işe yarıyor. vitese atamadığıom yerde şimdi arba 3. vitesi istiyor.Ben gördüğüme,hissettiğime inandım ve memnunum.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:40

Ülkem insanı hem aç hem aşırı zengin.... Belki oran 10.0000e1 bilmiyorum. Ama tek bildiğim çoğunun kursağına ekmek zor giriyor. Oruç tuttuktan sora iftarda hep "Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin" duasını ederim. Aç insana istediğinizi yaptırabilir/dayatabilirsiniz.... Bi alışveriş çekine, bi lunapark eğlencesine konserine, bi plastik topa, bi kumanyaya, bi simite bile hatta...  

Hele bi de bu insanın eline bakan eşi çocuğu varsa gerisini sen düşün. Ki şu anki durum bu anlattığımdan farklıysa aha şöle... olayım.

O nedenle tablo buyken "ülkemizin kalite standartı ve kendini kanıtlaması" gibi bir önceliğimiz olamaz. İlk şart boğazdan bi lokma ekmek girecek.... Yaşam en hayati durumdur ve yaşam devamlılık ister, kalite standardı değil...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 18 Eyl 2009, 06:29

[quote="delidolu"] Bizi zamanıdan sözde din kardeşimiz Araplar bile ingilizerle bir olup sırtımızdan vurmuşken, elin gavuru böyle bişi der mi???????????[/QUOTE]
konu ile hiç alakası yok ama, ingilizlerin, kendilerinin deyimiyle ortadoğu, asıl adıyla İslam Dünyasını birbirine düşürmek için tarih içine attıkları yalanlara inanmayalım. (İngilizce Meadle East yani Orta Doğu kavramı bölgenin din ortaklığı özelliğinin ön plana çıkmasını önlemek için kasdi uydurulmuş  bir kavramdır) üç beş satılmış, çapulcu ve kandırılmış çöl bedevisinin yaptıklarını Arap milletine genelleştirmeyelim. Bizim Irak Cephesinde çok uzun bir süre üstelik de kendi imkanlarıyla savaşan asil bir aileden gelen Uceymi Paşamız da bir Araptı. Tarih bundan niçin bahsetmez. ayrıca bizim gibi Araplara da Türklerin yıllarca mukaddes mekanları sömürdüğü masalı yutturulmuştur.

Araplar arkadan vurdu demek sanki o dönemde Arabistanda Osmanlının karşısında askeri ordusu silahı olan bir devlet varmış gibi bir anlama çıkıyor ki yanlıştır. o dönemde oraları zaten bizim memleketimizdir. elimizden çıktıktan sonra kabile reislerinin devletçiklerine bölünmüştür. hallerini/yönetim biçimlerinin vehametini o nedenle hala görüyoruz...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 11:05

Demek ki adamlar -bunu kim yaptıysa- işlerini çok iyi yapmışlar. Öyle ki yan yana bir arap bir de x milletinden müslüman olmayan birini yanyana koysunlar; bunlardan birisi ile arkadaş olmak istersen (ya da herneyse artık) hangisi ile oldursun deseler. Doğal olarak arap olmayanı seçerim. Günahım kadar bile sevmiyorum/sevemiyorum arapları nedense...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mbarman » 18 Eyl 2009, 12:35

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... power&PN=1
konu burada tartışılmış neden farklı başlıkta açılıyor anlamadım. ayrıca bunun bir pazarlama oyunu olduğunu lütfen anlayın. aracınızı kaçbin km kullanıyorsunuz. dikkatli kullanılmış ve özellikle yağve filtre değişimlerine dikkat edilmiş bir motor hiçbir katkı maddesi kullanmadan yüzbinlerce km yapar. hatta bazı markalar milyon km. peki siz bu katkı mad. verdiğiniz parayla nekadar tasarruf ettiğinizi sanıyorsunuz. size bir tüketici yanıltma örneği vereyim. ben beyazeşya yan sana yi parçası üreten bir yabancı firmada çalışıyorum. ürettiğimiz reziztansların %90 ı yurtdışı pazarına gidiyor. 10 yıl garantili. fiyatı sıkı durun 8tl. reklamlarda kirece karşı calgon kullanın makinenizin reziztansı yanmasın diyor. haftada 2 defa makine çalıştırdığımızı varsayarsak bu hesaba göre yılda 4kg civarı calgon kullanırız. buda ortalama 35 tl eder. peki biz heryıl 8 tlye reziztans değiştirsek daha mantıklı değilmi. ayrıca kimyasal kullanmayarak çevreyi daha az kirletmiş oluruz. varın artık siz nasıl hesap ederseniz edin.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 12:39

[quote="mbarman"]http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... power&PN=1
konu burada tartışılmış neden farklı başlıkta açılıyor anlamadım. ayrıca bunun bir pazarlama oyunu olduğunu lütfen anlayın. aracınızı kaçbin km kullanıyorsunuz. dikkatli kullanılmış ve özellikle yağve filtre değişimlerine dikkat edilmiş bir motor hiçbir katkı maddesi kullanmadan yüzbinlerce km yapar. hatta bazı markalar milyon km. peki siz bu katkı mad. verdiğiniz parayla nekadar tasarruf ettiğinizi sanıyorsunuz. size bir tüketici yanıltma örneği vereyim. ben beyazeşya yan sana yi parçası üreten bir yabancı firmada çalışıyorum. ürettiğimiz reziztansların %90 ı yurtdışı pazarına gidiyor. 10 yıl garantili. fiyatı sıkı durun 8tl. reklamlarda kirece karşı calgon kullanın makinenizin reziztansı yanmasın diyor. haftada 2 defa makine çalıştırdığımızı varsayarsak bu hesaba göre yılda 4kg civarı calgon kullanırız. buda ortalama 35 tl eder. peki biz heryıl 8 tlye reziztans değiştirsek daha mantıklı değilmi. ayrıca kimyasal kullanmayarak çevreyi daha az kirletmiş oluruz. varın artık siz nasıl hesap ederseniz edin.[/QUOTE]

+1 Bunu daha önceden duymuştum, ehil birinden tekrardan duymak iyi oldu. Aynı fikirdeyim. Teşekkürler....

Not: Bu forumda -araba dışında- güncel hayat konusunda da bilgi paylaşımının olmasını seviyorum...

Calgon'a ölüm...... :)))

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir