İddia ediyorum...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İddia ediyorum...

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 03:58

Geçenlerde kafama bir şey takıldı.İşte bilindik soru neden kendimize ait araba modelimiz yok vs. sonra aklıma şu geldi fiattan bağımsız tofaş tekrar canlandırılsa yerli çizimler ile doğan2,şahin2,kartal2 Big%20smile çıkarılsa .Kısa zamanda piyasanın %20 sini ele geçirmez mi?

ben iddia ediyorum ki iyi bi çalışma yapıldıkta sonra bu arabalar pynir ekmek gibi satacaktır.Yeterki piyasa ile rekabet edecek düzeyde kaliteli olsun ,parçası ucuz olsun ,Çeşitli donanım ve motor seçeneklerinde olsun...Ben inanıyorum ki çıksın alanı çok olacaktır.WinkBelkide kalite tutturulursa dünyaca tanınmış markamız olur.

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 18 Eyl 2009, 04:00

kimden izin alıpda kendi adınla kendi araç modelini geliştiriyorsun? yaptırmazlar. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:03

Walla önce aselsan ,roketsan vs örneğinde olduğu gibi askeri kanatta yapılanma başlayabilir saha sonra devlet desteği sonrada özel teşebbüslere hisse senetleri satılabilir.Yada volswagen gibi gidilir gecmişi olan bi marka millileştirilir neden olmasınWink
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:03

ayrıca anadol2 ve devrim2 yi unutmayalım...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 18 Eyl 2009, 04:04

hisse senetleri zaten İMKB de TOASO olarak işlem görüyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:05

İyi hoş ve senle aynı fikirde olmama rağmen, söylemeyeyim diyordum ama tutamadım kendimi.

Sana tek bir soru soracağım: Sen Koç/Sabancı olsan buna izin verdirir misin?

Yakın mazimizdeki "Devrim Arabası"nın sonu malum. Aman Türkler araba yapmasın yoksa biz arabayı kime satacağız, aman TR pazarımız ölecek belki de bizi bile piyasadan silecekler diye büyük otomobil firmaları araya girerek "Aman sizde neden üretiyorsunuz ki biz size sizin maliyetinizden daha ucuza araba veririz" demeleri sonucu şimdi Eskişehir lokomotif fabrikasında yatmıyor mu?

Bu sözümü de kendime yakıştıramıyorum; ama bu memlekette hiç1 şey yapılmaz.  Ülkem insanlarana zırnık güvenim kaldıysa n'olayım....

Deveye diken insana .... seven(!) yararmış.

Durmak yok, sevilmeye devam............

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:14

[quote="delidolu"]

İyi hoş ve senle aynı fikirde olmama rağmen, söylemeyeyim diyordum ama tutamadım kendimi.

Yakın mazimizdeki "Devrim Arabası"nın sonu malum. Aman Türkler araba yapmasın yoksa biz arabayı kime satacağız, aman TR pazarımız ölecek belki de bizi bile piyasadan silecekler diye büyük otomobil firmaları araya girerek "Aman sizde neden üretiyorsunuz ki biz size sizin maliyetinizden daha ucuza araba veririz" demeleri sonucu şimdi Eskişehir lokomotif fabrikasında yatmıyor mu?

Bu sözümü de kendime yakıştıramıyorum; ama bu memlekette hiç1 şey yapılmaz.  Ülkem insanlarana zırnık güvenim kaldıysa n'olayım....

[/QUOTE]

söylediklerine katılıyorum Biz bunları yaşadık belli sürede yaşayacağızda fakattt...Yeni neslin bizden daha bilgili ve tepkili olduğunu düşünüyorum şimdi değil ama ilerde birşeylerin değişeceğine inanıyorum.

elbet bir gün gelecek dönence,görüyorum,biliyorum
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:19

Emin ol bi önceki nesil de bizim neslimi için "daha bilgili-tepki" olacağımız düşünüyordu.

Oysa bizim neslin bildiği TV den öğrendiğimzden öte olmadı, tepkimiz ise ana-babamızı hakir görüp horlamaktan ve geri kafalısınız demekten öte olmadı. O yüzden olmayacak duaya amine gerenk yok...

Daha Atatürkün kim olduğunu bilmeyen gençlerimiz var, ya rabbül alemin sen bana akıl fikir ver...

O yüzden böyle durumda olan bizim neslin büyüteceği yeni nesli var sen düşün...

Üzgünüm hdoner bu aralar bardağı hep BOŞ tarafından bakar oldum..... So sorryy... -Hah bak bunu de ben tv de film izlerken öğrenmiştim mesela....Tam yerini buldu...-

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:27

En basit dinimizde karamsarlık yoktur ve aynı zamanda karamsarlık günahtırda.İnanki bu nesilde sorunlar rahatça dile getirilir oldu ,konuşulmaayn bir çok şey sayemizde konuşuldu.Bir çok çile yaşadık ülkemizde enflasyon,develasyon,darbe,terör vs öyle bi zamanda nefes almaya başladıkki gün geçmedi olay ve sorun olmasın.Çoğunlukla olumsuz şeyler yaşadık.Çoğu konuda battık.Ha iyi gelişmeler olmadımı oldu fakat 1 gülerken 10 ağladık.Peki neden ??....

dünya devi dediğimiz amerika bizim yıllardır yaşadığımız ekonomik sıkıntıyı yaşayınca yer yerinden sarsıldı.Avrupa ülkeleri ise uzak doğu sanayi ve ekonomisi yüzünen dar boğaza düştü.Artık nefes almanın zamanı diye düşünüyorum....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:32

[quote="hdoner"]

En basit dinimizde karamsarlık yoktur ve aynı zamanda karamsarlık günahtırda.İnanki bu nesilde sorunlar rahatça dile getirilir oldu ,konuşulmaayn bir çok şey sayemizde konuşuldu.Bir çok çile yaşadık ülkemizde enflasyon,develasyon,darbe,terör vs öyle bi zamanda nefes almaya başladıkki gün geçmedi olay ve sorun olmasın.Çoğunlukla olumsuz şeyler yaşadık.Çoğu konuda battık.Ha iyi gelişmeler olmadımı oldu fakat 1 gülerken 10 ağladık.Peki neden ??....

dünya devi dediğimiz amerika bizim yıllardır yaşadığımız ekonomik sıkıntıyı yaşayınca yer yerinden sarsıldı.Avrupa ülkeleri ise uzak doğu sanayi ve ekonomisi yüzünen dar boğaza düştü.Artık nefes almanın zamanı diye düşünüyorum....

[/QUOTE]

Thumbs%20Up+1Clap

Senle 1e1 aynı görüşte olmama rağmen; karamsarlıkla sadece İnşallah, maşallah, ya allah, hadi bismillah.... diyorum....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 04:38

Abi biz dinimizdeki bilim aşkını,Atalarımızın ve Atatürkün çalışkanlığı ve vatan sevgisini ne yazıkki unuttuk.Bence Bilimsel düşünce yapısı ve çalışkanlık ile tüm sorunları çözecez.Aslında en küçük kıvılcım insnaın içinde başlar biz kendimizi düzeltirsek en azından uzayda bir kıvılcım çakmış oluruzSmile
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 18 Eyl 2009, 04:43

Neyse sabah işe gideceğim... yoksa bende bu ve diğre konuyu sabaha kadar senle tartışır/konuşurdum, sakın kaçtım felan sanma... :)))  iyi geceler...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti özgür_ » 18 Eyl 2009, 08:22

aslında bukadar karamsar olmaya hiç gerek yok,zaten dışgüçlerinde istediği bu diye düşünüyorum, sonuçta bir işe inanmak o işin en önemli parçasıdır, biz ne kadar inançsızlaşır karamsarlaşırsak arkamızdan o kadar daha fazla böbürlenip keyif alıcaklar, lütfen bu imkanı onlara tanımayalım

ben eminimki böyle bir proje yakında mtulaka hayata geçicektir, fakat bizimde birşeyler yapmamız lazım, sadece kendi çapımızda istememizle olmaz, düşüncelerimizi duyurmamız lazım.
mesela basit bir internet sitesi kurarak bu işe başlanılabilir, küçük tetiklemelerin büyük sonuçlar doğurduğunu tarih bize kanıtlıyor.
özgür_
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti joker » 18 Eyl 2009, 12:23

[quote="delidolu"]

[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap harika bir açıklama gerçekten

joker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 18 Eyl 2009, 19:43

[quote="delidolu"]Neyse sabah işe gideceğim... yoksa bende bu ve diğre konuyu sabaha kadar senle tartışır/konuşurdum, sakın kaçtım felan sanma... :)))  iyi geceler... [/QUOTE]
yav ne kaçması özkan muhabbet sardı.Fakat bende aynı zamnada netten ayrıldım 1-2 saat uyumadan diyarbakıra servise gittimSmile
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir