Rehin Kaldırma Deneyimim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rehin Kaldırma Deneyimim

İleti adilektasli » 24 Eyl 2009, 13:06

Merhaba,

Rehin kaldırma prosedürü hakkında kafasında soru işareti olan arkadaşlar için deneyimlerimi paylaşmak istiedim.

1- Bankaya olan borcunuzu ödüyorsunuz. (Ben kredi çekip kredimi kapattım. Daha hesaplı oldu)

2- Bankadan rehin kaldırma yazısını alıyorsunuz.

3- Bankanın çalıştığı notere gidip orada onaylattırıyorsunuz. (60 TL bayılıyorsunuz)

(Noter'in dediğine göre 1 ay içinde trafiğe gitmek gerekiyormuş.)

4- Trafik tescil şubesine gidiyorsunuz.

Burada rehin işlemleri bölümüne gidip (rehin kaldırma yazısı, ruhsat ve kimlik fotokopisi ile) rehin ıkaldırmak istediğinizi söylüyorsunuz. Size 2 seçenek sunuluyor. Dosyadan kaldırmak isterseniz ruhsat değişmeden sadece kayıtlardan rehin bilgisi siliniyor. Sonra elinizde rehinli ruhsat ve rehinsiz araba ile hayatınıza devam ediyorsunuz. İşleminiz burada bitiyor. (Buradan sonra başka bir aşama daha yok diye biliyorum)

Ya da benim gibi ruhsatımda da rehin yazısı kalksın. İçim rahat etsin. Parası neyse vereyim mutlu olayım. derseniz, ruhsattan da rehin yazısı kalkacağı için sizi belge yenileme bölümüne yolluyorlar. Buraya geçerken numaratörden sıra aldım. Sıram geldiğinde belgelerimi ve 45 TL mi verdim. Dün trafikteki bu işlerin tamamı bekleme dahil Ankara'da 1 saat sürdü. Bugün öğleden sonra gidip yeni ruhsatımı alacağım.

Trafik müşavirine vereyim uğraşmayayım dedim ama çok basit bir işlemmiş.

Umarım bu deneyimimden faydalanan arkadaşlar olur.

İyi günler

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir