SKODA-AUDİNİN TAKİPÇİSİMİ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA-AUDİNİN TAKİPÇİSİMİ?

İleti feliciaZK » 05 Ekm 2009, 14:39

DAHA ÖNCE FORUMDA BURADA AÇTIĞIM SKODANIN İMAJI KONUSUNDAN SONRA;

SKODA AUDİNİN TAKİPÇİSİDİR ?

SKODANIN VE İMAJININ TÜRKİYEDE HAKETTİĞİ YERLERDE OLMADIĞI KANAATİNDE OLDUĞUM GİBİ
SKODANIN AUDİNİN TAKİPCİSİ OLDUĞU VW NİN YOLUNDAN DEĞİL AUDİNİN TAKİPÇİSİ OLDUĞU DÜŞÜNCESİNDEYİM

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 05 Ekm 2009, 14:41

bi şirket iki lüks sınıf cıkarmaz diye düşünüyorumki şuanki gidişatla audi kalitesine oldukça uzaklar. satış oranı yada politika acısından diyorsanız bilemem

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliciaZK » 05 Ekm 2009, 14:45

SKODARAÇLARININ PROFİLİ

YADA BAZI DONANIM ÖZELLİKLERİ BİLE VW DEN ZİYADE AUDİ AYNIDIR
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 05 Ekm 2009, 14:46

ama onun kalitesinden oldukca uzaklar.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonertevfik » 05 Ekm 2009, 14:53

NEDEN UZAK OLSUN Kİ, BEN 2008 MODEL 0 KM İKEN AUDİ A4 2.0 TDİ TİPTRONİC KULLANDIM  (500 - 600 KM KADAR) İŞÇİLİK KALİTESİ (KOKPİTTE KULLANILAN PLASTİK KALİTESİ AÇISINDAN VE SAĞLAM MEKANİK ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN) BİR FARK GÖREMEDİM BİZİM 2000 MODEL FELİŞ ARASINDA... AUDİ DE SKODA DA MALZEME VE İŞÇİLİK BAKIMINDAN SAĞLAM MEKANİK VE YÜKSEK KALİTELİ MOTOR ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN BENİ OLDUKÇA TATMİN EDİYOR...  KİM NE DERSE DESİN BEN BU FİKİRDEYİM VE FİKRİM ELEŞTİRİYE KAPALIDIR...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti feliciaZK » 05 Ekm 2009, 15:03

SONER TAVFİK KARDEŞ HEM FİKİRİZ KARDEŞ
SKODA-AUDİ,SEAT-VW TAKİPÇİSİ DURUMUNDADIR
VW NİN ALTI DEĞİL AUDİNİN ALTI YADA TAKİPÇİSİ OLARAK DÜŞÜNÜLEBİLİR

98 MODEL FELİCANIN KAFA KAFAYA KAMYONLA GİRDİĞİ KAZAYI GÖRDÜM

40 KM VE 60 KM HIZLARDA OLDUNU BİLE VARSAYARSAK BİLE FELİCİANİN ÖNDEN MOTARA DAHİ GİRMEMİM

KAPUTUN ÖN CAMA DENK GELEN İKİ ÜÇ NOKTASI ÖN TORPİDOYA GİRMİŞ VE TORPİDONUN SAĞLAMLIĞINDAN ZARAR GÖRMEDİĞİ GİBİ İÇERİDEKİ KİŞİYİNİNDE HAYATINI KURTRMIŞ OLABİLİRR

60KM İLE YAPILAN EURONCUP TESTLARİNDE BİLE ÜST TAVAN KIRILIRKEN FELİCİANIN SAĞLAMLIĞI BENİ ŞAŞIRTTI 
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 05 Ekm 2009, 15:15

ASLINDA HER BİRİ AYRI ARAÇLAR SADEVE VW GRUBU BU ARAÇLARIN TASARIM AŞAMASINDA KULLANMALARI GEREKEN MALZEMEYİ ARACIN MARKASINA GÖRE ( SKODA-VW-AUDI-SEAT) BELİRLİYOR. SKODA SONUÇTA ÇEK MARKASI VE YAKLAŞIK 100 YILDIR ARABA ÜRETİYOR. BUNLARIN TAMAMINDA SAĞLAMLIK VE KONFOR ÖN PLANDADIR. VW. GEÇTİKTEN SONRA DAHA GÜÇLÜ MOTOR SEÇENEKLERİ VE ELEKTRONİKLEŞME BAŞLAMIŞTIR.

SONUÇ OLARAK VW GRUBUNDAKİ HER MARKANIN HİTAB ETTİĞİ BİR KİTLE VARDIR. BU YÜZDEN HER ARAÇ BİRBİRİNDEN FARKLI AMA TOPLAM KALİTE OLARAK VW GROUP KALİTESİ HER BİRİNDE MEVCUTTUR.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti MEGAN » 05 Ekm 2009, 15:20

Muhabbete son damgayı vuruyorum. kimse tersini söylemesine gerek yok.
AUDİ = SKODA bu budur. kimse malını kötülemez. daha dandik parça kullanmaz. audi de ne varsa Skodada aynısı vardır.
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti alpino » 05 Ekm 2009, 15:59

[quote="sonertevfik"]
NEDEN UZAK OLSUN Kİ, BEN 2008 MODEL 0 KM İKEN AUDİ A4 2.0 TDİ TİPTRONİC KULLANDIM  (500 - 600 KM KADAR) İŞÇİLİK KALİTESİ (KOKPİTTE KULLANILAN PLASTİK KALİTESİ AÇISINDAN VE SAĞLAM MEKANİK ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN) BİR FARK GÖREMEDİM BİZİM 2000 MODEL FELİŞ ARASINDA... AUDİ DE SKODA DA MALZEME VE İŞÇİLİK BAKIMINDAN SAĞLAM MEKANİK VE YÜKSEK KALİTELİ MOTOR ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN BENİ OLDUKÇA TATMİN EDİYOR...  KİM NE DERSE DESİN BEN BU FİKİRDEYİM VE FİKRİM ELEŞTİRİYE KAPALIDIR...[/QUOTE]

yapma abicim ya. bende de 99 feli vardı. şimdi 2009 octi var ve hem malzeme hem işçilikte dağlar kadar fark var arada. audi ile feli nasıl bir olur? ayrıca şunu unutmayın audi VW grubunun en üst sınıf araçlarının üretildiği marka. audi VW'den dahi üst kalitedir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ayhani » 05 Ekm 2009, 16:14

Karga yavrusunu pamuğum pamuğum diye severmişLOL
ABARTMAYIN!

Sıfır aldığım octinin A sütündan emniyet kemerinin bağlantı noktasından daha önce serviste yaptırdığım halde yine ses geliyor! AUDİDE A4'dede acaba bu takırtı varmı?

Ortak parçalar var diye kalite aynı olacak diye birşey yok. AUDİ nere SKODA nere!

Bunu bu forum dışında bir yerde söylemeyin döverler LOL

Ben fifthgear'da octi ile passat aynı klasmanda rakipler bile demiyorum konuya hakim olmayanların yanında.

Bence passat bile octiden iyidir. Clap
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 05 Ekm 2009, 16:20

passat tabiki octiden daha üst bir model. octi jetta ile passat arası. superb ise passat ile phaeton arası bir araç
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 05 Ekm 2009, 16:22

:D FAVO DA A3le aynı :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yexplorer » 05 Ekm 2009, 16:41

[quote="feliciaZK"]SONER TAVFİK KARDEŞ HEM FİKİRİZ KARDEŞ
SKODA-AUDİ,SEAT-VW TAKİPÇİSİ DURUMUNDADIR
VW NİN ALTI DEĞİL AUDİNİN ALTI YADA TAKİPÇİSİ OLARAK DÜŞÜNÜLEBİLİR

98 MODEL FELİCANIN KAFA KAFAYA KAMYONLA GİRDİĞİ KAZAYI GÖRDÜM

40 KM VE 60 KM HIZLARDA OLDUNU BİLE VARSAYARSAK BİLE FELİCİANİN ÖNDEN MOTARA DAHİ GİRMEMİM

KAPUTUN ÖN CAMA DENK GELEN İKİ ÜÇ NOKTASI ÖN TORPİDOYA GİRMİŞ VE TORPİDONUN SAĞLAMLIĞINDAN ZARAR GÖRMEDİĞİ GİBİ İÇERİDEKİ KİŞİYİNİNDE HAYATINI KURTRMIŞ OLABİLİRR

60KM İLE YAPILAN EURONCUP TESTLARİNDE BİLE ÜST TAVAN KIRILIRKEN FELİCİANIN SAĞLAMLIĞI BENİ ŞAŞIRTTI 
[/QUOTE]
skoda bu gruba ne zaman dahil oldu. lada da çok sağlam araçtır ama vw yada audi takipcisi olduğu söylenemez. aynı guruba geçtikten sonra maliyet azaltmak için aynı kalıptan farklı model ve markalar için üretim yaparlar. benzerlik budur.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti alpino » 05 Ekm 2009, 16:50

lada? :D o da güzel
ruslar, japonlarla otomotivde ortaklık yapmaya karar verir. konuşup görüşürler ve japonya'ya inceleme yapmaya giderler. japonlar gezdirir gezdirir en son test bölümüne geçerler. sonra anlatmaya başlar.
"Burası bizim test bölümümüz. satışa çıkarmadan önce her araba burada denenir. içeri bir kedi konulur. eğer kedi sabaha kadar havasızlıktan ölürse aracı piyasaya çıkartırız" der.
ruslar teşekkür eder ve döner. aradan zaman geçer. bu sefer japonlar gidip şu ruslara bakalım ne yapmışlar deyip rusyaya giderler.
ruslar da japonları kendi fabrikalarında gezdirir. en son test bölümüne giderler. rus anlatmaya başlar.
"Biz de araçlarımızı burada test ediyoruz. akşam içeri bir kedi koyuyoruz. sabaha kadar kedi kaçacak bir delik bulamazsa aracı piyasaya sürüyoruz" der :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 05 Ekm 2009, 17:00

yine skodam.com vakası.

felicia ve 2.0 TDI A4.... LOLLOLLOLLOL

felicianın torpidoya kafa at, bide audiye at... malzeme kalitesi çıkar ortaya, hangisi taş plastik hangisi yumuşacık...

valla neşem yerine geldi saolun. arkadaşlar hepsini aynı adamlar yapıyor. az çok benzerlkler, ortak parça kullanımları elbette olur.

bi A5 elegance'a bin, 200 km ye sabitle git, içerdeki sesi dinle, bide aynısını (2006 ve üzeri tabi) audide yap dinle.

bizde audi var, binmemiş görmemiş olsak neyse, amcamda, benim fabia ile beraber aldık hatta. yalan yanlış şeyler yazmayın, burayı dışardan insanlar okuyor. audiyi sürüp fabiama binince mopede biniyorum gibi oluyor ilk bi kaç km alışana kadar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 05 Ekm 2009, 17:53

niye daha önce konu açılmıştı ferrari gibi fabia die :D unutmayın onu :D
----------------
Ve tamam madem siz ustasınz bu işte eminim birazdaha zorlasam inada bindirip işi SKODA = Renault diyeceksiniz. bekliyorum birazdan bunu dersiniz siz.
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti hakanerdogan » 05 Ekm 2009, 17:55

[quote="MEGAN"]niye daha önce konu açılmıştı ferrari gibi fabia die :D unutmayın onu :D
----------------
Ve tamam madem siz ustasınz bu işte eminim birazdaha zorlasam inada bindirip işi SKODA = Renault diyeceksiniz. bekliyorum birazdan bunu dersiniz siz.
[/QUOTE]

yüksek prestijli markalarla kıyaslama konusunda yukarılardan uçarken, indirme konusundada yerin dibine soktun Smile

muadili ile kıyaslayın bi aracı, lütfen.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti by wodoo » 05 Ekm 2009, 18:22

[quote="alpino"]:D FAVO DA A3le aynı :D[/QUOTE]

Tabi, a3, favorit, golf, leon vs.. bunlar hep aynı konseptin araçları LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir